Sari la conținut

In Sfarsit


comos
 Share

Postări Recomandate

A venit clipa mult asteptata, am evoluat si eu si mi-am luat motor de 125. este vorba despre un First-bike Racer. 12 cai putere. Se comporta super, adica pt ce imi trebuie mie oras, dus la sc si plimbari nu am nevoie de mai mult momentan. Oricum altceva mai ieftin nou nu luam, si la sh super vechi.Pozitia e super, e gen touring cred.

post-7346-1170192462_thumb.jpg

post-7346-1170192581_thumb.jpg

post-7346-1170192680_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai descurajati baiatul, mai bagabontzilor. Vedeti ca nu are nici 17 ani impliniti. Daca isi lua Busa, ce-i spuneati? Ca-i nebun,nu? Ca trebuia sa inceapa cu ceva mic. Si ce daca-i FB? Cati ati inceput cu super-scule?

 

Felicitari, Comos! Nu te uita la astia, ca e invidiosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat 6300 lei. si echipamentul fara cizme m-a dus cam la 1000 lei.

 

imi place super mult cum se aude motorul ca are 2 evacuari,jenti rosii.. ce sa zic altceva mai ieftin nu luam si cred ca nici la sh. eu zic ca pt varsta mea si pt inceput este bine. poate o sa ii dau stickerele acelea cu fb jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu esti multumit de ea e cel mai important. sa nu ii ceri mai mult decat poate si sa ai grija de ea.

numai bine si la cat mai multi km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai asteptai si tu putin si daca nu se aplica TPI la SH-uri, la banu asta iti cam luai motor. 6300 e la magazin dar ai iesit cu el pe usa magazinului si ai cam pus-o. Acum s-a devalorizat deja cu 50%. Dar sa-l stapanesti sanatos.

Chiar ma uitam in poze si ma gandeam ca echipamentul costa mai mult decat toata jucaria. :grinbandit:

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo,Comos!Ma bucur pentru tine!Consider ca ai procedat bine alegand varianta:motor mai modest+echipament de protectie vs. motor mai "de fite"-a se citi mai performant dar fara echipament.E super pentru inceput.Iti doresc sa ajungi sa-l cunosti perfect,la maxim,acumuleaza cat mai multi km cu el in siguranta.stii care e cea mai buna motocicleta din lume?Cea care merge si e a ta!Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba sa fii sanatos... si sa-ti placa... las ca ai tot timpul din lume sa-ti iei cate motoare vrei...

 

s-o stapanesti sanatos... si sa te cuprinda si mai tare focul la inima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta am zis si eu ca am tot timpul pe urma. echipamentul dupa parerea mea este cel mai important. la masina daca ai accident dai cu bari cu aripa.....are ce sa te mai protejeze. dar la motor numai echipamentul te mai protejeaza cat de cat. Da nu am luat echipament in ideea ca de accident ca acesta e ultimul lucru la care ma gandesc, dar te protejeaza si de vant, daca e mai frig nu ai nici o treaba......si un motociclist adevarat trebuie sa aiba si un echipament.

da e a mea si asta conteaza. Stiu ca odata scoasa afaara pe usa magazinului am pierdut mult, dar e noua am garantie si nici nu ma intereseaza cat am pierdut la ea. e a mea.... pot sa ma urc in sa sa dau o cheie sa simt motorul sub mine.... si apoi lucrul nou e lucru nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Sa-l stapanesti sanatos si sa n-ai parte de nici un incident neplacut cu el.

 

Offtopic: foarte funny gasesc frustrarea unora ca au motoare "smechere", dar mai funny e ca s-au gasit sa comenteze unii care n-au nici macar scuter... 'Gea romanilor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca ai acordat atentie si echipamentului. Cu ghetele nu este ok,sa nu iti faca sireturile vreo surpriza,in rest,sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din paacte lipsa ta de experienta nu s-a reflectat si in nevoia de cunoastere.

De ce nu ai pus si tu ceva intrebari aici pe forum inainte de a comite fapta?

te bucuri ca ai dat 1 800 euro pe ea noua? nu te-ai gandit insa sa intrebi cati bani vei baga in ea dealungul timpului pe reparatii datorita fiabilitatii.

 

Sper sa ai bafta si sa fie una dintr-alea "bune" adica stii tu, sintagma aia cu din 4 dacii, a 5-a era buna pe vremuri se pastreaza la FB.

 

nu te descurajez acum, ca na', ai luat-o, dar.. data viitoare cand mai vrei sa arunci banii pune intrebari. De banii aia iti luai un aprilia 125 sau cbr 125.

 

baftes si ai grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos s-a faci cat mai multi km pe el

:cheers: Asta cred ca e unu din ala care a fost criticat de multi pe forum ca nu stie sa scrie si acum pune prea multe linute"-" :lol:

Ce sa zic arata bin,am vazut si eu cateva exemplare,are 2 tobe se aude destul de bine dar e FB am si eu unul si.........Mai bine nu-l mai aveam,motoare de cacao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...