Sari la conținut

Dau Piese De Comuniste Pe Bere


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cum se face dar dupa ce am crezut ca am scapat de fierataniile din beci , la a 2-a privire am mai descoperit urmatoarele "vestigii" din era comunistelor :

post-462-1157531035_thumb.jpgpost-462-1157531395_thumb.jpg

 

post-462-1157531661_thumb.jpgpost-462-1157531946_thumb.jpg

Imi e mila sa le dau la fier vechi, cand stiu ca poate un alt motociclist plange dupa una-alta si nu gaseste nicaieri ( am fost in situatia asta de mult prea multe ori :crack: ), le pun aici ... cine recunoaste ceva din poze si ii trebuie , e invitatul meu. :crack: Pretul pentru orice va trebuie este simbolic, 1 bere :cheers: , si nu accept bani in schimb .

 

 

Din cate imi amintesc, in poze gasiti :

 

Pistoane de:

CZ175 sport

Voshod 175 ( pistonul e nou cu segmenti cu tot , in vaselina)

Jawa 175 ( ? )

 

Ambreiaj de CZ175

 

Cilindru cu piston 50 cmc de mobra/carpati/??? (nu stiu exact)

 

 

Ambielaj de Jawa 175 ( tb rectificat)

 

 

Lant transmisie primara CZ175, lant final +pinion de atac tot CZ

 

Colivie cu role pt bolt piston MZ ETZ250 ( cred ca l-am nimerit :moto: )

 

angrenaj turometru CZ175

 

Pedale de frana/kick/schimbator de Jawa si CZ

 

Cot evacuare pt CZ/Jawa 634/632 (pe stanga)

 

Carcasa bord CZ 175 Sport

 

Ax de roata fata/spate Jawa TS si CZ 175

 

Scarite (CZ? )

 

Rezervor de Jawa 250 (cred), numai bun de chopperit diverse.

 

Mai am o sha de Jawa 350 TS, nu e in poze ca mi-a fost lene sa o dezgrop din beci. La fel, 2 roti complete de CZ175 sport ...

 

ETC....ce mai vedeti prin poze, daca le recunoasteti , sunati la 0721489412, stabilim si veniti sa le luati ( stau in Lacul Tei ) .Va rog numai cei din Bucuresti sau care au drum prin Buc... sorry dar nu am timp sa ma bat cu pensionarii la posta :cheers:

 

:baldy:

 

P.S. Kombat, daca citesti pe aici te astept sa-ti dau si rezervorul de ulei de la Jawa 500 OHC, l-am gasit prin beci sub alte troace :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca nu le vrea altcineva care sa le foloseasca imediat, pohtesc eu cil shi pist de Carpatzi, sa le pun la naftalina alaturi de un motorel pe care il detzin. :baldy:

 

 

Nu stiu sigur ca e de Carpati sau nu , dar daca il recunosti e al tau. A prins ceva rugina dar nu cred ca e grav, ii e sete de vaselina :cheers: Cilindrul are o aripioara de racire ciobita, pistonul e fara segmenti.

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Kombat, daca citesti pe aici te astept sa-ti dau si rezervorul de ulei de la Jawa 500 OHC, l-am gasit prin beci sub alte troace wave.gif

 

 

sa inteleg ca ai sau ai avut jawa de 500?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sa inteleg ca ai sau ai avut jawa de 500?

 

Prin anumite imprejurari, de la un prieten a ajuns pe la mine o Jawa de-asta, misto dihania, pacat ca nu am avut timp sa ma ocup de ea. Am predat stafeta lui Kombat , dar cred ca i-a trecut si lui cheful de bibilit la fiare vechi :cheers:

 

 

Axa,ma intereseaza si pe mine inscriptiile cromate cu Jawa pt a mea!!!Asa ca pastreaza-le! O sa te sun eu sa le iau cand am drum pe la tine prin cartier,cel mai probabil we asta. Merci.

 

S-a marcat, sunt ale tale, suna-ma si treci sa le iei :cheers: 1 bere :crack:

 

Cel mai probabil W-e asta sunt la campionat de halbere la Azuga, asa ca tb sa treci inainte sau dupa .

 

 

cumva un turometru mecanic? si ceva suport de bagaie ai? :crack:

:baldy:

 

 

Sorry, nu mai am altceva decat ce am pus aici. De data asta cred ca le-am dibuit chiar pe toate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Axa

Rezervorul il mai ai?

Daca da, ajung luni in Buc. si poate trec pe la tine sa il iau si bineinteles :angryfire: beri cate ceri

 

 

Te astept azi sa-ti alegi ce-ti trebuie, cum am vb la tel...

Beri? Atatea cate crezi tu de cuviinta :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am scapat de rezervor, cotul de evacuare, statorul de CZ si o pereche de pedale. Berea a fost :) hm...BUNA :D

Next? :peace:

SUNT BAIATUL DIN TG JIU TE-AM SUNAT IN LEGATURA CU BORDUL,GENTILE SHI SCARITELE DE CZ 175 DAR IMI TREBE DOAR BORDUL.A AJUNS BAIATUL ACELA ACOLO SHI O SA TE SUNE CA SA VA INTILNITI DE LUNI INCOLO ASA CA SA-MI TI DOAR BORDUL CA IL IAU SIGUR.IN REST ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bibanu, am retinut, iti pastrez bordul :D

 

Belbody: Carbelitor sau altceva de minsk, nema ....sorry ;)

 

Slip, spor la modificari...pt baut bere e tot timpul ocazia :P :baldy:

 

MetallByker, rotile de CZ sunt originale pe 16" cu gume 3,50" spate si 3,25" fata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Axo. Am si eu nevoie de un cric lateral. Stiu ca nu sunt piese de ij, dar poate reusesc sa-l adaptez cumva in caz ca ai vre-unul. Multumesc.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut Axo. Am si eu nevoie de un cric lateral. Stiu ca nu sunt piese de ij, dar poate reusesc sa-l adaptez cumva in caz ca ai vre-unul. Multumesc.

 

 

S-a rezolvat, sper sa-ti foloseasca :)

 

Se mai adauga aici 2-3 cauciucuri Enduro-strada pe 90/90/21 in diverse stari de muci dar ok ca solutie temporara moka in cazuri disperate.

 

 

 

Mai oameni, vad ca v-ati abonat la tot soiul de fiare si nu va mai trebuie :) ...repet, nu vreau sa le arunc...eu inca il mai injur pe unul care acum cativa ani a dat la remat chiulase de jawa si eu am ratat o plecare la Tm pe motiv ca s-a futut un filet de bujie la ale mele :) LE daduse cu o zi inainte la topit :angry:

 

PS Cine are pe acasa un cauciuc de auto 165R13? Am ramas fara rezerva la conserva...dau piese moto la schimb sau bere :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...