Sari la conținut

My Kawasaki 636


pantera
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca numarul posesorilor de 636 a crescut in ultimul timp,m-am gandit sa avem si noi un coltisor in care ne putem da sfaturi, pune intrebari, si povesti intamplari care au legatura cu fetitele noastre.

Putem incepe prin a pune poze cu don'shoarele.

 

 

Ea e capritza mea :crack: :crack:

post-4366-1154949458_thumb.jpg

post-4366-1154949466_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in calitate de fost posesor de 636 (2004) imi bag si eu coditza putin pe aici :crack:

nush catzi dintre voi si-au luato de noua cu toate accesoriile dar pt cei care nu au si probabil cauta

 

http://www.structuredchaos.net/website/Fil..._Service_05.pdf

service manual pt animalutzele voastre

sper sa va fie de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io sunt foarte multumit de buburuza mea ...

 

Pt cei interesati poate ati vazut la anunturi...vand Toba GPR Thunderline + Centralina GPR .... 350 Eur....

Le dau pt k eu aveam sistem complet Micron , iar GPRul l-am luat pt strada(k sa ma auda romanu) Iar Centralina e f buna impreuna cu finalul pt ca regleaza evacuarea si nu mai merge "schiopatat" motorul la relanti :crack: + k iti da si plusul de putere care toba singura montata ti l-ar lua...

 

N-am avut nici o problema pana acu decat mi se mai aprindea Neutralul cateodata cred k vreun contact aiurea ...dar s-a vindecat singura... :crack:

 

Foarte tare motoreta mai ales cum trage si in mid-range...o iubesc :crack:

post-6934-1155198220_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. L-am vazut pe Torontalului in Timishoara. Era baiat :crack:...dar parca era mai portocaliu.(motorul)

 

Eu pe-al meu vreau in iarna sa-l fac negru mat.Am eu niste idei in cap.Sper sa iasa bine :lol:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

sunt foarte frumoase, toate!! sa le stapaniti sanatosi cu totii!!

spuneti-mi si mie cum v-ati inteles cu ele de cand le-ati luat si pana in prezent!!?

sunteti multumiti??

e bun 636-le ptr incepatori??

sa nu ma bombaniti dar chiar vreau ptr inceput un 636 si vreau parerile voastre!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt foarte frumoase, toate!! sa le stapaniti sanatosi cu totii!!

spuneti-mi si mie cum v-ati inteles cu ele de cand le-ati luat si pana in prezent!!?

sunteti multumiti??

e bun 636-le ptr incepatori??

sa nu ma bombaniti dar chiar vreau ptr inceput un 636 si vreau parerile voastre!!

Vorba unui amic, R6, K6, 636, RR sunt motociclete de circuit. E brutala, poate fi comparata cu un R1 din 98-99. Nu cunosc prea bine modelul si nu-mi place sa vb din auzite si citite. Eu mi-am facut o parere despre ea, dar pe tine nu are cum sa te ajute. Vezi cum se descurca d-na Pantera :crack:. Chiar sunt curios ce-ti rasund posesorii de 636.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba unui amic, R6, K6, 636, RR sunt motociclete de circuit. E brutala, poate fi comparata cu un R1 din 98-99. Nu cunosc prea bine modelul si nu-mi place sa vb din auzite si citite. Eu mi-am facut o parere despre ea, dar pe tine nu are cum sa te ajute. Vezi cum se descurca d-na Pantera :crack:. Chiar sunt curios ce-ti rasund posesorii de 636.

multumesc mult ptr raspuns!!

adevarul este ca si eu am second thoughts

as prefera ceva mai micutz pe care sa invat ce si cum !!

numai ca imi place atat de mult 636-ele incat am innebunit!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. L-am vazut pe Torontalului in Timishoara. Era baiat :crack:...dar parca era mai portocaliu.(motorul)

 

Eu pe-al meu vreau in iarna sa-l fac negru mat.Am eu niste idei in cap.Sper sa iasa bine :crack:

Parca ultima oara cand am vorbit te pacalisem sa-l faci verde :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ultima oara cand am vorbit te pacalisem sa-l faci verde :D

Inca ma mai gandesc ce si cum. :) Nu sunt sigura....L-am facut cu un program pe pc negru mat si arata super...dar nici verde nu e de lepadat! Decizii, decizii... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 years later...

Salut , in august 2014 mi.am cuparat un zx6rr din 98 28.000km . am fost plecat din tara in luna septembrie motorul a fost lasat fratelui meu care nu detine permis , stiind sa mearga cat de cat , cand am venit acasa ambreiajul nu m.ai functiona placile arse complet , oala de ambreiaj crapata deci practic tot ambreajul era varza , am schimbat ambreaju complet rulmenti , roata dintata , oala , placi , axuri . M.am suit pe el sa vad daca merge ieri , plecare de pe loc ok , schimbam vitezele ok , dar cand se incalzise motorul cand schimbam la turati mari ambreajul ramane apasat si axul mi se da peste cap . puteti sa imi ziceti din ce cauza ? si ce trebuie de facut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...