Sari la conținut

Curatenia de primavara


krokodilu
 Share

Postări Recomandate

Se vînd urmatoarele:

-DNEPR MT11, an 1992, cu ataș, instalatie electrica refacuta...de fapt refacuta toata motocicleta.Stare perfecta de functionare.Schimbata roata din fata cu una japo cu frina pe disc,dar intra in pret si roata originala cu aripa , deasemenea amortizoare spate japo, dar exista cele originale..Nu are probleme cu ungerea,racirea,incarcarea.Aprindere electronica cu senzor.Cauciucuri noi.Carburatoare noi. Rezervorul galvanizat interior-exterior. Inmatriculata cu nr. nou.

-IJ56 din 1962, in stare originala si perfect functional...chiar si cauciucurile sint originale.Baterie varta noua, aprindere electronica gotronic cu platina. Are talon vechi,proprietarul(unicul) in viata(si se tine bine).

-MZ RT-an 1962...pentru reconditionat.Lipsa cutia cu contactul si bobina.Cauciucăraia e praf.In rest are tot pe ea.Motorul si cutia sint perfecte.

Nu are acte.

post-35810-1268121153_thumb.jpgpost-35810-1268121170_thumb.jpgpost-35810-1268121179_thumb.jpgpost-35810-1268121189_thumb.jpgpost-35810-1268121204_thumb.jpgpost-35810-1268121215_thumb.jpgpost-35810-1268121227_thumb.jpg

 

Pret la pachet= 1100 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!...si o aprilia!Si ramine uralul :) for ever!

Cu k de 750 de acord , dar aprilia etx de 350, lasa de dorit, mai bine un dr 350 sau ori ce altceva, dar fara aprilia. xt 350.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu k de 750 de acord , dar aprilia etx de 350, lasa de dorit, mai bine un dr 350 sau ori ce altceva, dar fara aprilia. xt 350.

 

De acord cu tine,oricum aprilia nu se inmatriculeaza..e dor pt. offroad si e mocca.

Precum observi sidecasse-urile k-ului pot gazdui ceva bunatati...iti aduci aminte? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine,oricum aprilia nu se inmatriculeaza..e dor pt. offroad si e mocca.

Precum observi sidecasse-urile k-ului pot gazdui ceva bunatati...iti aduci aminte? :)

daca nu reusesti sa dai MZ RT ul si kiar vrei sa scapi de el in loc sa il dai la fier vechi as fi pe deplin recunoscator daca mi l ai da mie.nu vreau sa jignesc sau sa crezi k is disperat dupa pomana dar as dorio mult, si as fi vrut sa fie asta prima mea motocicleta.stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine,oricum aprilia nu se inmatriculeaza..e dor pt. offroad si e mocca.

Precum observi sidecasse-urile k-ului pot gazdui ceva bunatati...iti aduci aminte? :)

aprilia e chiar ok,am una functionala [tuareg wind - aceasi motocicleta,difera oar bordul si rezervorul]si una de piese,si cel putin chiuluasa e mult mai desteapta ca la dr! cine a desfacut si reparat si una si alta stie,cine nu -nu.

 

on topic, [70%]

-vreo aripa de spate de ij jupiter 3 sau planeta 4,ca vad ca pe ij ai chiluasa de planeta 4,si poate prin pod s'o gasi si cea ce caut eu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Frumoasa nipra , e super motocicleta , se vede din poze ca este ingrijita iar proprietarul om serios,eu zic sa o cumparati repede, nu mai stati oameni buni :P , aaaaa dar stati nu mai visati nipra e la MINE :) Multumesc domnul Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat doresti pe aprillia?

 

Nu stiu inca .......bmw-ul si aprilia sint inca in Italia!

Deocamdata mai am de dat IJ-ul si MZ-ul, apoi fuga la broscari sa nu ramina garajul gol :)

Editat de krokodilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu k de 750 de acord , dar aprilia etx de 350, lasa de dorit, mai bine un dr 350 sau ori ce altceva, dar fara aprilia. xt 350.

 

De ce sa trecem de la particular la general?

Nu contest experienta ta negativa cu Aprilia dar hai sa nu ne aruncam...oricum ala de 350 e un Rotax...si parca cu ...BMW erai de acord...l-au folosit multe motociclete...Ce naiba ma Pedros...

Ne jucam frumos...

Bafta

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...