Sari la conținut

Intrunire Gheorgheni 2009


Ender
 Share

Postări Recomandate

Intrunirea de la Gheorgheni se va tine la 17-19 iulie. Locatia este una noua fata de anii precedenti, si anume, Campingul Medina Tours. Se situeaza pe drumul care duce de la Gheorgheni la Sovata, la aprox.14-15 km distanta de la Gheorgheni. DN 13B. Cei care vin dinspre Gheorgheni urmeaza Joseni, Borzont si la iesire din comuna Borzont la stinga.Pentru cei care vin dispre Sovata sau Praid cum se termina toate serpentinele si , depasesc in stinga un motel dupa aceia din dreapta, motelul BASA, si pensiunea Ghiocelul in drepta lor deja apare campingul Medina Tours, care o sa fie semnalat de banere sau/si afise.Locatie superba.

Concerte Vineri Rust din Bucuresti, Hot Snow Storm Gheorgheni,Radar din Ungaria

Simbata Role din M. Ciuc, Mike Godoroja si Blue Spirit Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Corectez, concerte vineri,- Hot Snow Storm din Gheorgheni

- Radar din Ungaria

- Rust din Bucuresti

concerte simbata - Role din M. Ciuc

- Mike Godoroja and the Blue Spirit, din Bucuresti

- Knock Out din Cluj

Incerc sa pun cit de recent si poze cu locatia.

Va asteptam cu drag!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in 2007 si mi-a placut foarte mult.

Daca locatia intrunirii e la fel de mijto cum a fost cea de acu 2 ani, vin si anu' asta. :disappointed:

Locatia este ,dupa parerea mea si mai faina ca in anii precedenti, drumul mult mai bun, incerc sa pun niste poze informativ. Restaurantul, Casutele cu cite 4 paturi, baia si WC inclus, si drumul de acces.

post-3938-1246211897_thumb.jpg

post-3938-1246212059_thumb.jpg

post-3938-1246212158_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Tot cortul ramane baza, ca oricum asa e fain! Acuma no in final fiecare alege ce ii place!

Sper sa nu lucrez ca sa pot fii in toate cele 3 zile acolo!

Sa ne vedem cu bine la o bere!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o harta se poate pune? ca sa ne lamurim mai bine cu locatia...unde e si cum se ajunge

Oameni buni! Am incercat sa pun harta cu locatia dar nu am reusit.Sunt prea prost pentru calculator!

I-mi asum, si oricum sunt motociclist, si nu un obsedat al calculatoarelor sau de net.

Ma mai interesez de la altii mai destepti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia este ,dupa parerea mea si mai faina ca in anii precedenti, drumul mult mai bun, incerc sa pun niste poze informativ. Restaurantul, Casutele cu cite 4 paturi, baia si WC inclus, si drumul de acces.

Acuma stiu si preturi la cazare

Casute de patru persoane<80roni/zi

Camere in pensiunea din incinta 2persoane<30eur/zi

Apartament 3 camere 80eur/zi

Apartament cu camere 70eur/zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirea de la Gheorgheni se va tine la 17-19 iulie. Locatia este una noua fata de anii precedenti, si anume, Campingul Medina Tours. Se situeaza pe drumul care duce de la Gheorgheni la Sovata, la aprox.14-15 km distanta de la Gheorgheni. DN 13B. Cei care vin dinspre Gheorgheni urmeaza Joseni, Borzont si la iesire din comuna Borzont la stinga.Pentru cei care vin dispre Sovata sau Praid cum se termina toate serpentinele si , depasesc in stinga un motel dupa aceia din dreapta, motelul BASA, si pensiunea Ghiocelul in drepta lor deja apare campingul Medina Tours, care o sa fie semnalat de banere sau/si afise.Locatie superba.

Concerte Vineri Rust din Bucuresti, Hot Snow Storm Gheorgheni,Radar din Ungaria

Simbata Role din M. Ciuc, Mike Godoroja si Blue Spirit Bucuresti

Salut

Nu am citit demult nimic nou despre intalnire,,,,,,poti sa-mi confirmi daca se va tine intalnire la data sus mentionata pentru ca eu sint deja pregatit sa ma duc. Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent si eu... 2 intrebari am: Pot pune cortu in interiorul locatiei sau tre sa-mi caut o poiana in apropiere? ; Este permis accesul auto? .

Multumesc, sa ne vedem sanatosi.

Ahoi! E loc o gramada acolo de pus cortul si de parcat masina :) !

:lol:

 

Salut

Nu am citit demult nimic nou despre intalnire,,,,,,poti sa-mi confirmi daca se va tine intalnire la data sus mentionata pentru ca eu sint deja pregatit sa ma duc. Mersi

Da se tine la data confirmata! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sb-medias-sighisoara-sovata-gheorghieni (sovata-gheorghieni nu-l stiu)

intre Sovata - Gheorgheni drumul este super ok ...mai mare placerea de mers peste pasul bucin ...in zona Sovata este mai rau ptr ca se lucreaza la reabilitarea drumurilor din cate am auzit ...asfalt uscat si sa ne vedem cu bine la Gheorgheni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se lucreaza in localitatea Sovata, dar deja si acolo e asfaltat aproape de tot, oricum drumul nu intra in loc. Sovata, trebuie urmat drumul principal spre dreapta (statia MOL), apoi - Praid-Bucin-Joseni. Deci drumul e BUN. Pe ruta Balauseri - Sovata, dupa Sang de Padure, in localitatile Trei Sate si Ghindari, se lucreaza la canalizare, deci acolo un pic atentie - vinerea se lucreaza, dar se sapa santurile. Asfaltul e bun, numai ca e posibil 1-2 portiuni de 100 m, sa se circule pe o banda. Asfalt uscat !

Editat de HunJoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se lucreaza in localitatea Sovata, dar deja si acolo e asfaltat aproape de tot, oricum drumul nu intra in loc. Sovata, trebuie urmat drumul principal spre dreapta (statia MOL), apoi - Praid-Bucin-Joseni. Deci drumul e BUN. Pe ruta Balauseri - Sovata, dupa Sang de Padure, in localitatile Trei Sate si Ghindari, se lucreaza la canalizare, deci acolo un pic atentie - vinerea se lucreaza, dar se sapa santurile. Asfaltul e bun, numai ca e posibil 1-2 portiuni de 100 m, sa se circule pe o banda. Asfalt uscat !

 

Sau Sovata-Praid-Lupeni-OdorheiuSecuiesc-Zetea-Liban-Gheorgheni

Am auzit ca la varf la bucin este o portiune urata.

Oricum aveti o gramada de posibilitati, caci toata drumurile se duc la Gheorgheni! :laugh:

 

Asfalt uscat! Ne vedem acolo!

 

PS: Bai da vei asta e cea mai scurta varianta

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, Lordule!!

daca nu muncesc, vin!! :laugh:

 

 

Ahoi! Tot cortul ramane baza, ca oricum asa e fain! Acuma no in final fiecare alege ce ii place!

Sper sa nu lucrez ca sa pot fii in toate cele 3 zile acolo!

Sa ne vedem cu bine la o bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...