Sari la conținut

CIZME ENDURO/MOTOCROSS/SUPERMOTO


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

Unii, ca mine, intentioneaza sa schimbe perechea actuala de cizme aflata in posesia lor, fiindca nu este ceea ce (mai) au nevoie.

Cei care nu au experimentat cizmele enduro in viata lor, le privesc cu groaza in priviri si instincte. Ratiunea si instinctul de conservare le spun insa ca au nevoie de ele. Din pacate, multi nu au minimul de cunostiinte pentru a isi alege ceea ce este potrivit pentru nevoile lor.

Voi, restul, aveti experienta.

Pentru toti, schimbul de informatii acumulate din experienta este nepretuit.

Lansez, deci acest topic.

"Enduro/Motocross" fiindca particularitatile modelelor despre care sper sa ne impartasiti experienta voastra le recomanda pe unele la motocross (ex: un model care se aeriseste bine, prin natura constructiei si a materialelor folosite) si nu la enduro, unde nu vor fi altceva decat o gaura de bani si un factor de stress, datorita apei care le invadeaza peste tot.

 

Ca de obicei, voi incerca sa gandesc topicul pe un sablon, pentru informatii la subiect si pentru a nu derapa total de la subiect.

 

01. Denumirea - marca, modelul (eventual anul/perioada de comercializare)

02. Fotografie de ansamblu

03. Pretul si locul de unde au fost achizitionate

04. Prevazute cu ciorap interior?

05. Catarame de metal sau plastic?

06. Cat de bine sunt pozitionate si cat de bine se inchid cataramele? Cat de des vi se agata de obstacole / se deschid in timpul mersului?

07. (Comparativ cu alte modele folosite personal sau de catre cunoscutii dvs.) ati pierdut prinderile de pe ele?

08. Gata de folosit de la prima iesire? Cate iesiri au fost necesare pana au devenit comode?

09. Gradul de confort dupa perioada de "rupere". Cu note de la 1 la 10.

08. Gradul de siguranta/protectie al acestor cizme. Cu note de la 1 la 10.

09. Intra apa in ele? Dupa cat timp (sau cate balti/traversari)? Cat de multa si pe unde?

10. Rezistenta la uzura a talpii; Ati fost in situatia de a vi se desprinde talpa de la vreuna dintre ele? Dupa cat timp?

11. Cat de lejer reusiti sa ajustati prinderile?

11. Calitati care v-au impresionat?

12. Legat strict de cizme (nu pret, Ce v-a dezamagit sau deranjat la ele?

13. Ati modifica (modificat) ceva la ele?

14. Ce alte modele de cizme ati folosit, detinut?

15. Care va fi urmatorul model pe care il veti achizitiona? Motivul?

16. Alte observatii;

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_

01. Denumirea - marca, modelul (eventual anul/perioada de comercializare)

Oxtar Tcx Pro II, (cumparate in) 2008.

 

02. Fotografii

post-3763-1234636345_thumb.jpgpost-3763-1234636350_thumb.jpgpost-3763-1234636358_thumb.jpgpost-3763-1234636364_thumb.jpgpost-3763-1234636369_thumb.jpg

 

03. Pretul si locul de unde au fost achizitionate

Costa 360 de Euro peste tot (Ebay, Polo, etc). Le-am cumparat cu 170 Euro, de pe forum.

 

04. Prevazute cu ciorap interior?

Da.

post-3763-1234636455_thumb.jpg

 

05. Catarame de metal sau plastic?

Catarame de metal.

post-3763-1234640856_thumb.jpg

 

06. Cat de bine sunt pozitionate si cat de bine se inchid cataramele? Cat de des vi se agata de obstacole / se deschid in timpul mersului?

Catarama are 2 axe si da impresia ca se inchide in 2 trepte. Cizma ar fi suficient de bine inchisa chiar si dupa primul click. Dupa al doilea click, sunt cat se poate de solide.

Prin pozitionare lor, cataramele + benzile de plastic nu incomodeaza deloc miscarea piciorului.

Cataramele nu mi s-au agatat in mers (am purtat si pantalonii peste, ce-i drept) dar nu s-au deschis deloc, indiferent de pozitiile ciudate in care am torsionat piciorul.

post-3763-1234640880_thumb.jpgpost-3763-1234640889_thumb.jpg

 

07. Ati pierdut incuietorile de pe ele? Cat de des?

Nu am avut problema asta, dar nici nu am apucat sa le folosesc prea mult incat sa stiu daca se intampla asa ceva.

 

08. Gata de folosit de la prima iesire? Cate iesiri au fost necesare pana au devenit comode?

DA. Fara nici cel mai mic dubiu.

Am trecut direct la ele de la cizme de tura si bocanci de munte. Am pus putin mai sus pedala schimbatorului de viteze si totul a mers impecabil.

Aceste cizme sunt FOARTE comfortabile din 3 motive:

- Ciorapul interior

- Sistemul de articulatii, din cauza caruia sunt perfect flexibile de la prima purtare. Se pot face lejer genoflexiuni cu ele, noi-noute, ca sa va faceti o idee.

- Materialul textil de la interior, care are un strat subtire de material ca buretele in spatele acelei plase.

post-3763-1234640955_thumb.jpg

 

09. Gradul de confort dupa perioada de "rupere". Cu note de la 1 la 10.

Confortul a fost de nota 9,5. Intentionam sa scriu 10 (sincer), dar cred ca ar fi bine sa port mai multe perechi inainte sa dau verdicte radicale.

 

08. Gradul de siguranta/protectie al acestor cizme. Cu note de la 1 la 10.

La fel ca sus. 9? M-am trezit de cateva ori pe sub motocicleta si stiu sigur ca, fara ele, as fi avut picioare mult mai invinetite. Trecusem prin genul acela de situatii si seara aveam numai dureri la picioare si vanatai.

 

09. Intra apa in ele? Dupa cat timp (sau cate balti/traversari)? Cat de multa si pe unde?

Da, din pacate. Erau noi-noute si de la prima balta (luata cu treapta 2a si gaz) mi-a intrat apa in ele. In spatele sistemului de articulatii, in partea interioara, dinspre glezne, exista un strat de piele intoarsa care nu este dublat/triplat/etc f. bine si de alte materiale la interior. Forma cizmei, plasticul din articulatie + banda de inchidere au o forma ce ajuta la ghidarea apei si blocarea ei in zona acea cu piele intoarsa, prin care trece destul de lejer. De vina este si scutul de protectie al motocicletei mele, care sparge apa si o arunca exact in zona gleznelor. Mi s-a recomandat ca la iesirile viitoare sa folosesc spray-uri de impermeabilizare, dar nu cred ca au vreo putere impotriva unui jet de apa asemanator celor de la spalatorie.

post-3763-1234638633_thumb.jpgpost-3763-1234641644_thumb.jpg

 

10. Rezistenta la uzura a talpii; Ati fost in situatia de a vi se desprinde talpa de la vreuna dintre ele? Dupa cat timp?

Nu am apucat sa le folosesc prea mult incat sa stiu daca exista problema asta.

 

11. Cat de lejer reusiti sa ajustati prinderile?

Fara nici cel mai mic efort.

post-3763-1234641013_thumb.jpg

 

12. Calitati care v-au impresionat?

CONFORTUL maxim.

Raportul pret/calitate foarte bun.

Se aerisesc prin acea bucata de piele intoarsa si prin limba de material asemanator cu neoprenul, astfel incat evapora transpiratia intr-un mod eficient, fara a simti curent la picioare sau ceva de genul.

 

13. Legat strict de cizme (nu pret, accesibilitate, etc) ce v-a dezamagit sau deranjat la ele?

Review-urile la aceste cizme sunt majoritar pozitive. Si asta pe buna dreptate. Pana la un punct. Punctul in care mai multe site-uri straine + Polo Germania le laudau ca fiind rezistente la apa. E imposibil sa nu fii dezamagit de o balta in cizmele tale dupa ce ai trecut prin prima balta din padure si de 100-150 ml de apa in fiecare cizma noaptea cand ajungi acasa, pe 15-20 de grade, dupa 150 de km.

 

14. Ati modifica (modificat) ceva la ele?

As aplica cusatura din poza si as introduce cel putin inca un strat de material impermeabil in spatele acelui strat de piele intoarsa.

post-3763-1234639254_thumb.jpg

Persoanelor cu gambele mai inguste sau mai groase decat standard/marimea cizmei, care doresc sa evite accesul apei in cizma prin zona frontala, a materialului ce imita neoprenul, le recomand sa cumpare un spray impermeabil si sa aplice din continutul acestuia pe acel material. Eficienta este aproape 100 %.

post-3763-1234641177_thumb.jpg

 

15. Ce alte modele de cizme ati folosit, detinut?

Madhead S8P - Niste cioplituri in lemn (asta a fost feelingul cand le-am purtat), al caror unic scop este disconfortul.

post-3763-1234639525_thumb.jpg

 

16. Care va fi urmatorul model pe care il veti achizitiona? Motivul?

Deocamdata inclin spre Alpinestar Tech8, Gaerne SG10/SG12 sau bocancii de enduro construiti de cei de la BMW.

Motivul - Laudate de internauti si putinii posesori pe care ii stiu (si in caror experienta putin vasta, ca si a mea, nu pun mare baza) ca fiind robuste, rezistente la apa, confortabile, cu ciorap interior si catarame de metal.

 

17. Alte observatii;

Daca nu ar fi avut problema cu apa, TCX Pro II ar fi fost niste cizme mai mult decat ideale pentru nevoile mele. Faptul ca au fost ieftine nu compenseaza ceea ce ma deranjeaza.

Concluzionand - sunt cizme pentru cross si pentru desert. In "Race to Dakar" am vazut foarte multi concurenti incaltati cu asa ceva. Nu au insa nici o taina cu namoalele si baltile din Timis si Caras.

Daca nu va deranjeaza sa va ambalati picioarele in pungi (in turele de toamna sau de dupa ploi) sau apa in ele, cumpara-ti-le !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Imi cer scuze de posturile consecutive dar as vrea sa editez putin intrebarile din primul post. Timpul scurt de editare si debifarea optiunii "merge posts" in cazul unor posturi consecutive nu mi-a mai permis aceasta.

 

01. Denumirea - marca, modelul (eventual anul/perioada de comercializare)

02. Fotografii

03. Pretul si locul de unde au fost achizitionate

04. Prevazute cu ciorap interior?

05. Catarame de metal sau plastic?

06. Cat de bine sunt pozitionate si cat de bine se inchid cataramele? Se agata de obstacole/cat de des/se deschid usor la agatarea de obstacole/se deschid in timpul mersului din cauza torsionarii piciorului?

07. Ati pierdut incuietorile de pe ele? Cat de des?

08. Gata de folosit de la prima iesire? Cate iesiri au fost necesare pana au devenit comode?

09. Gradul de confort dupa perioada de "rupere". Cu note de la 1 la 10.

10. Gradul de siguranta/protectie al acestor cizme. Cu note de la 1 la 10.

11. Intra apa in ele? Dupa cat timp (sau cate balti/traversari)? Cat de multa si pe unde?

12. Rezistenta la uzura a talpii; Ati fost in situatia de a vi se desprinde talpa de la vreuna dintre ele? Dupa cat timp?

13. Cat de lejer reusiti sa ajustati prinderile?

14. Calitati care v-au impresionat?

15. Legat strict de cizme (nu pret, accesibilitate, etc) ce v-a dezamagit sau deranjat la ele?

16. Ati modifica (modificat) ceva la ele?

17. Ce alte modele de cizme ati folosit, detinut?

18. Care va fi urmatorul model pe care il veti achizitiona? Motivul?

19. Alte observatii;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Popescu NOTA 10 e mult prea mica pt descrierea ta. Am EXACT aceleasi cizme (si culoare :P ) si am EXACT aceeasi parere si sustin tot ce ai scris.

SUNT APROAPE PERFECTEEEE !!! dar :crack: :crack: dar :crack: ...aici nu e desert! INTRA APA!!!!!!!!

 

Ce ne luam ? Alpinestar Tech8 sti sigur ca nu intra apa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

01. Denumirea - marca, modelul (eventual anul/perioada de comercializare)

Alpinestars TECH 10

02. Fotografii

post-2705-1235151519_thumb.jpg

post-2705-1235151640_thumb.jpg

post-2705-1235151788_thumb.jpg

03. Pretul si locul de unde au fost achizitionate

300 euro , luate de pe plan "local"

04. Prevazute cu ciorap interior?

yea

post-2705-1235151492_thumb.jpg

05. Catarame de metal sau plastic?

catarame de metal

post-2705-1235151553_thumb.jpg

06. Cat de bine sunt pozitionate si cat de bine se inchid cataramele? Se agata de obstacole/cat de des/se deschid usor la agatarea de obstacole/se deschid in timpul mersului din cauza torsionarii piciorului?

sunt pozitionate foarte bine, nu se deschid in timpul mersului..

07. Ati pierdut incuietorile de pe ele? Cat de des?

nu am pierdut niciodata

08. Gata de folosit de la prima iesire? Cate iesiri au fost necesare pana au devenit comode?

avand ciorap interior sunt gata de folosit de dimineata de la 7 pana seara tarziu ,nu conteaza temperatura cald rece ...

09. Gradul de confort dupa perioada de "rupere". Cu note de la 1 la 10.

10 !

10. Gradul de siguranta/protectie al acestor cizme. Cu note de la 1 la 10.

10 !

11. Intra apa in ele? Dupa cat timp (sau cate balti/traversari)? Cat de multa si pe unde?

Drept sa spun nu am prea trecut fluvii cu ele dar prin rauri,paraie,belti si alte cele isi face treaba de minune..in afara de transpiratia de rigoare nu am vazut urme de apa in ele de un an de cand le port...

12. Rezistenta la uzura a talpii; Ati fost in situatia de a vi se desprinde talpa de la vreuna dintre ele? Dupa cat timp?

niciodata nu am avut astfel de neplaceri

13. Cat de lejer reusiti sa ajustati prinderile?

relativ usor

14. Calitati care v-au impresionat?

cam tot ce e enumerat mai sus..nu intra apa in ele, sunt poate cele mai sigure cizme fabricate pana la ora actuala (din ce am citit pe net)

15. Legat strict de cizme (nu pret, accesibilitate, etc) ce v-a dezamagit sau deranjat la ele?

odata bagat in picior, ciorapul intra cam greu in cizma,sau poate imi trebuia mie un numar mai mare,desi imi sunt super bune..nu stiu unde gresesc la faza asta :crack:

16. Ati modifica (modificat) ceva la ele?

nimic..

17. Ce alte modele de cizme ati folosit, detinut?

berik (sa nu va prostiti sa va cumparati astfel de opinci,mai bine Setup UNO ca`s la acelashi pret ! )

18. Care va fi urmatorul model pe care il veti achizitiona? Motivul?

Niciunu ,motivul ? Sunt mult prea bune cizmele actuale ca sa mai vreau sa le schimb !

19. Alte observatii;

Am vazut recent intr`un catalog de 2009 ca sunt reduse de la 460 cat au fost la 300 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu tcx-urile..ca sa nu va mai intre apa impregnati-le cu spray de membrane(gore-tex,sympa-tex,cordura)eu dau 3 straturi si chiar la traversari de rauri si intrat perioada scurte in apa pana deasupra gleznei,nu mai intra apa deloc.si inca un pont..desfaceti toate sistemele de fixare a cataramelor si puneti cate o picatura de solutie de blocat suruburile..asa va asigurati ca nu pierdeti nici o prindere..

 

ps folosesc de 2 sezoane aceiasi pereche de tcx..la o tranta nasoala la viteza mare un ciot de lemn a intrat intre cizma si sistemul de flexare si a rupt cusaturile de fixare..in rest nu am avut nici o problema,mai putin treaba cu apa dar dupa impregnare cu spray am rezolvat-o..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cizme oxtar tcx pro2 .. (sa traiesti nea stef) sunt relativ multumit !!! si spun "relativ" .. dupa ce am incaltat alpinestars tech 10 .. :D absolut superbe ... dar pretul e putin cam mareeeeee :). Si mai e un model de la GAERNE tot cu ciorap interior (nu stiu exact modelul) care se poate compara cu oxtar-ul singurul plus este ca nu intra apa in ele, dar sunt ceva mai grele! ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator _Raul_

Aveam la vanzare o pereche de Oxtar TCX.

Fortat de imprejurari (prima iesire off-road anul acesta, lunga, singur) am preferat sa iau Oxtar-urile si sa renunt la ideea de a le mai vinde. Ca alternativa as fi fost avut cizmele de tura si posibilitatea accidentarii.

Surprinderea a fost mare cand la sfarsitul zilei, dupa ce le-am testat la nesimtire prin balti si namoale (inclusiv la viteze suficient de mari, dpmdv, pentru off-road), aveam piciorul uscat.

De data asta purtasem niste sosete mai groase, fiindca inca era destul de racoare. Probabil din cauza asta pielea din ele s-a intins, unindu-se cu plasticul si nemailasand apa sa patrunda pe acolo pe unde aveam probleme de obicei.

La fel de probabil, la vara le voi purta cu un suport de neopren pentru incheieturi.

In concluzie, nu e d.... asa de negru.

Urmeaza sa mai imi comand de la Louis solutiile pentru spalat si uns pielea, impreuna cu spray-ul pentru impregnat material textil.

Sper sa fie totul ok de acum inainte.

 

Pe de alta parte, solutiile supreme se pare ca sunt cu totul si cu totul altele :

- Cizmele de pescuit

post-3763-1238688409_thumb.jpgpost-3763-1238688426_thumb.jpgpost-3763-1238688431_thumb.jpg

 

- Va mai amintiti, din armata, completele de protectie NBC?

post-3763-1238688414_thumb.jpgpost-3763-1238688420_thumb.jpg

 

:D :D

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ăÂştia cu probleme ude:

TCX (vechiul Oxtar) face niste ciorapi waterproof (Water Resistant Sock).

Vezi poza. Nu stiu cat costa si nici cine poate aduce asa ceva ... da' daca exista cineva sa-mi dea si mie un semn sa cumpar.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam la vanzare o pereche de Oxtar TCX.

Fortat de imprejurari (prima iesire off-road anul acesta, lunga, singur) am preferat sa iau Oxtar-urile si sa renunt la ideea de a le mai vinde. Ca alternativa as fi fost avut cizmele de tura si posibilitatea accidentarii.

Surprinderea a fost mare cand la sfarsitul zilei, dupa ce le-am testat la nesimtire prin balti si namoale (inclusiv la viteze suficient de mari, dpmdv, pentru off-road), aveam piciorul uscat.

De data asta purtasem niste sosete mai groase, fiindca inca era destul de racoare. Probabil din cauza asta pielea din ele s-a intins, unindu-se cu plasticul si nemailasand apa sa patrunda pe acolo pe unde aveam probleme de obicei.

La fel de probabil, la vara le voi purta cu un suport de neopren pentru incheieturi.

In concluzie, nu e d.... asa de negru.

nu am scris pana acum nimic vis-a-vis de TCX sa nu ziceti ca vreau sa fac reclama,dar dat fiind faptul ca am gamba mai groasa si incheietura la fel cizmele se inchid foarte bine la mine(nu joaca piciorul deloc in cizma)si nu am avut probleme cu apa..s-au udat in schimb cand mi s-a deschis accidental catarama a 3-a si s-a desfacut cizma putin..dupa ce am dat cu spray de impregnat,nu am mai avut treaba cu apa(folosesc spray de la deichman-magazinul de incaltaminte)..ma bucur ca raul a constatat treaba asta singur..

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Va mai amintiti, din armata, completele de protectie NBC?

 

:unsure: :blink:

 

 

:blink: ce tare! complet protectie antichimic(cred ca asa-i zice), ai plecat la lupta?..., cel putin asa se vede.

 

tare de tot, ai si restul echipamentului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
si eu am oxtar tcx pro 2. Daca doreste cineva sa-mi dea un PM ca LE VAND (100euro) stare f buna .

 

Vreau SIDI DISCOVERY RAIN ! In astea 100% nu intra apa ! :P

 

 

Cizmele sunt marimea 43 am uitat sa spun ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare , cine m-a poate ajuta cu informatia de unde as putea cumpara pt TCX Oxtar elementul de plastic care se fixeaza pe cizma , acela in care se prinde clema de legatura ?

are cine idee de unde pot cumpara asa ceva? era plin de noroi si am fortat la inchidere, fiind de plastic s-a rupt .

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , cine m-a poate ajuta cu informatia de unde as putea cumpara pt TCX Oxtar elementul de plastic care se fixeaza pe cizma , acela in care se prinde clema de legatura ?

are cine idee de unde pot cumpara asa ceva? era plin de noroi si am fortat la inchidere, fiind de plastic s-a rupt .

merci

 

Eu am luat legatura cu directorul fabricii de langa Buzau (unde se fac de fapt pt export italia) pentru o pereche de cizme TCX.

 

Le-am scos la super-pret, si mi-au venit acum 2 saptamani.

 

Cel mai probabil fabrica lor e singurul loc de unde poti procura asa ceva.

 

Daca vrei sa-ti incerci norocul, iti dau datele de contact ale lor pe PM...de acolo...te descurci tu :rolleyes:

 

(eventaul mai poti incerca o "ciobaneala" a la romanica...mergi la un service de schiuri / clapari...si poate gasesti acolo o piesa similara, din "dezmembrari", sa ti-o fixeze ei)

Editat de Daaaaan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primele cizme au fost de la polo(pharao).IEFTINE(100 si ceva de euro).Teoretic ieftine.Incomode,s-au rupt inchizatorile,se udau....

Am gasit fox tracker(cred ca e un model mai vechi sau nu-mi explic pretul(410 RON).

Cand spal motorul primesc si eu o spuma si un jet complet.IN CIZME INTRA APA doar daca vine din pantaloni.

Inchizatori metalice,nu mi s-au deschis niciodata.

Nu le tratez cu nici un fel de solutie,si trec prin apa fara o picatura inauntru.

Fata de cele vechi se aseaza mai bine"parte peste parte",ma intelegeti ce vreau sa zic.Cele de pa polo abia se inchideau cu genunchiera in ele iar varful piciorului juca....

Aveti grija pe ce dati banii.

Decat deloc sunt bune si cele care teoretic sunt ieftine.Daca o sa cautati atenti(in cazul in care bugetul nu va permite 300 E pentru cizme)o sa gasiti niste compromisuri perfecte!

post-18460-1245695797_thumb.jpg

post-18460-1245695831.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primele cizme au fost de la polo(pharao).IEFTINE(100 si ceva de euro).Teoretic ieftine.Incomode,s-au rupt inchizatorile,se udau....

Am gasit fox tracker(cred ca e un model mai vechi sau nu-mi explic pretul(410 RON).

Cand spal motorul primesc si eu o spuma si un jet complet.IN CIZME INTRA APA doar daca vine din pantaloni.

Inchizatori metalice,nu mi s-au deschis niciodata.

Nu le tratez cu nici un fel de solutie,si trec prin apa fara o picatura inauntru.

Fata de cele vechi se aseaza mai bine"parte peste parte",ma intelegeti ce vreau sa zic.Cele de pa polo abia se inchideau cu genunchiera in ele iar varful piciorului juca....

Aveti grija pe ce dati banii.

Decat deloc sunt bune si cele care teoretic sunt ieftine.Daca o sa cautati atenti(in cazul in care bugetul nu va permite 300 E pentru cizme)o sa gasiti niste compromisuri perfecte!

singura lor problema este ca primele 2 luni te simti in ele ca si cum ai fi in ghips si aici ma refer nu numai la modelul asta ci la toate modelele clasice de cizme.si de aici incep cele mai dese freze si posete cand nu simti frana de picior si levierul de viteze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valabil pentru pharao.Cand am incaltat foxul parca renuntasem la papucii de lemn.

Daca va refereati la fox,inseamna ca sunt modele si mai comode,deci pharao reprezinta niste chestii de 100 e SI ATAT!!!

Asa mi se par si cele de la madhead.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...