Sari la conținut

Ktm - Moto Adventure Week-end


Postări Recomandate

Dragi prieteni,

Va transmit aceasta invitatie si va astept sa petrecem impreuna clipe placute in lumea KTM!

Cu stima,

Cornel Trica

 

KTM MOTOADVENTURE WEEK-END!

 

25-26 Octombrie 2008

 

Cel mai asteptat eveniment KTM al anului in Romania!

 

Sambata 25 Octombrie orele 10:00-17:00 si Duminica 26 Octombrie orele 10:00-15:00 pe circuitul de motocros de la Ciolpani - Drive Test cu motocicletele off-road KTM model 2009!

 

Pentru detalii va asteptam la Showroom-ul KTM Moto Adventure din Bucuresti, Sos. Viilor 14. Tel. 0720-KTM-KTM (0720-586-586)

 

La testare poate participa orice persoana, care detine permis de conducere categoria A (motociclete). Este obligatorie folosirea echipamentului de protectie corespunzator (casca, manusi, cizme, protectii pentru coate, genunchi si spate). Participantii in urma inregistrarii, vor fi poftiti la start in ordinea inscrierii.

 

 

VA ASTEPTAM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ma intereseaza un KTM 450 SMR. O sa aveti disponibil si un astfel de model?

Daca da, vin de la 8 sa prind loc in fata :disappointed:

Foarte tare ideea, sper sa organizati mai des astfel de evenimente.

Multa bafta si ne vedem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza un KTM 450 SMR. O sa aveti disponibil si un astfel de model?

Daca da, vin de la 8 sa prind loc in fata :disappointed:

Foarte tare ideea, sper sa organizati mai des astfel de evenimente.

Multa bafta si ne vedem acolo!

Ia fi atent aici! :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

Dragi prieteni,

Va transmit aceasta invitatie si va astept sa petrecem impreuna clipe placute in lumea KTM!

Cu stima,

Cornel Trica

 

KTM MOTOADVENTURE WEEK-END!

 

25-26 Octombrie 2008

 

Cel mai asteptat eveniment KTM al anului in Romania!

 

Sambata 25 Octombrie orele 10:00-17:00 si Duminica 26 Octombrie orele 10:00-15:00 pe circuitul de motocros de la Ciolpani - Drive Test cu motocicletele off-road KTM model 2009!

 

Pentru detalii va asteptam la Showroom-ul KTM Moto Adventure din Bucuresti, Sos. Viilor 14. Tel. 0720-KTM-KTM (0720-586-586)

 

La testare poate participa orice persoana, care detine permis de conducere categoria A (motociclete). Este obligatorie folosirea echipamentului de protectie corespunzator (casca, manusi, cizme, protectii pentru coate, genunchi si spate). Participantii in urma inregistrarii, vor fi poftiti la start in ordinea inscrierii.

 

 

VA ASTEPTAM !

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci 2 posibilitati sa probezi aceeasi motorizare ca sa iti formezi o parere clara..mi se pare super ok,mai ales ca va fi aglomeratie si toti vor vrea sa se dea cat mai mult cu toate modelele..

ps nu uitati si de cursa de la buzau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima testare a fost organizata impreuna cu motomaia... acum separat??? pai e drive test KTM sau fiecare dealer isi invita clientela sa testeze motocicletele din dotare???

asistam la un "razboi" al dealerilor? nu ca m-ar deranja sa avem doua sau chiar mai multe zile de test.

 

 

nu stiu daca ajung... cred ca ma duc la buzau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima testare a fost organizata impreuna cu motomaia... acum separat??? pai e drive test KTM sau fiecare dealer isi invita clientela sa testeze motocicletele din dotare???

asistam la un "razboi" al dealerilor? nu ca m-ar deranja sa avem doua sau chiar mai multe zile de test.

 

Asistam la ce asteptam de acum cativa ani: CONCURENTA SANATOASA !

Este perfect normal pentru o piata libera.

Asta este un semn sigur ca piata la capitolul asta s-a maturizat.

Cumparatorii vor avea de castigat. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit un zvon: in we va fi drive test motomania si saptamana viitoare va fi drive test ktm...confirmarea va fi nr-ul de motociclete afisate de cei doi dealeri...

CASTIGATORI NOI, POSESORII DE KTM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@seba.

pai e nevoie de inca un drive test pentru ca din cate stiu eu in WE viitor Motoadventure isi lanseaza noul showroom. deci testul va fi KTM Moto adventure. cei care au trecut pe la magazin au primit invitatie pentru drive test we urmator. Castigatori suntem tot noi cumparatorii. Ne dam de mai multe ori.

 

voi uitati un lucru KTM romania nu mai exista. fiecare jucator e singur pe piata, si isi face cum vrea el politica.

Din cate stiu eu WE viitor Motoadeventure va avea testul pe Ciolpani, nu ce circuitul din spatele ciolpaniului cum a fost azi. Nu de alta dar azi daca facea test pe pista de motocros te calcau jeepurile.:))

sper ca pe langa asta sa nu existe probleme cum am avut azi al Motomania, cand m-am inscris la 2 motociclete si m-am trezit ca ma dau doar pe una si la alta ora decat cea dorita.... in fine am primit compensatoriu servetele pentru viziera.

inainte si la mai multe.

 

PS azi am vazut ca 125 e super tare, iar pe cine tenteaza se poate descurca cu brio, nu e nevoie de cuplu de la 4T. Recomand 300 si 250 pentru fatalai si cei ce doresc cuplu gratuit si nu doresc sa munceasca.

PPS Mersi Patrick pt sfat. ai avut dreptate. :)

Editat de MacLeod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah cat lobby... cica maine e pe toata pista din cate am inteles de la adi... au fost doua evenimente in aceasi locatie, cine crezi ca a platit mai mult ktm sau land rover???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS azi am vazut ca 125 e super tare, iar pe cine tenteaza se poate descurca cu brio, nu e nevoie de cuplu de la 4T. Recomand 300 si 250 pentru fatalai si cei ce doresc cuplu gratuit si nu doresc sa munceasca.

PPS Mersi Patrick pt sfat. ai avut dreptate. :)

 

Am niste urcari pentru tine pe la c-lung si pe la paraul rece. Antreneaza-te bine pana la anu cand imi pun oasele in ordine si te astept sa te vad cum urci tu cu 125 dupa mine, fatalau batran cu oase rupte si cu 300 :)

Si daca nu tii pasul cred ca iti dai seama ce mistouri o sa-ti iei :) Simt ca o sa ma cam rad

Iti arunc manusa - si o sa mai iau vreo 2 fatalai ca martori.

Baga antrenament ca mai ai juma' de an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat si eu azi cu un 125 si cu un 530(care este mai slab decat 550 de la aia galbeni).

M-am dus pentru 125. Motorasul asta trage ca un bezmetic. Ne-am imprietenit mai repede decat ma asteptam. M-am dat si cu un 300. Nu mi-a placut.Ca sa poti merge cu ea pe noroi trebuie sa stai cu mana in gaz la doar 20-30 %maxim, altfel este o bestie necontrolabila care face cam ce vrea ea la turatii.

Dupa parerea mea 2 timpi-ului ii sta bina la turatii mari. Asta mi-a placut la 125. Este controlabil la turatii mari unde are si cuplu. Nu am mers cu 200 sa pot face diferenta. Peste 200 mi se pare mult prea multa putere.

In fine, sunt doar parerei de la un novice in 2 timpi.

 

Inchei prin a multumii lui Vali pentru testul foarte prelungit.

Multumesc.

 

Ps: Na ca am scris pe topicul lui Cornel. :) Scuze Cornel. Poate ne pui tu la dispozitie un 200... :)

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am niste urcari pentru tine pe la c-lung si pe la paraul rece. Antreneaza-te bine pana la anu cand imi pun oasele in ordine si te astept sa te vad cum urci tu cu 125 dupa mine, fatalau batran cu oase rupte si cu 300 :)

Si daca nu tii pasul cred ca iti dai seama ce mistouri o sa-ti iei :) Simt ca o sa ma cam rad

Iti arunc manusa - si o sa mai iau vreo 2 fatalai ca martori.

Baga antrenament ca mai ai juma' de an.

:))

manusa am prins-o asa sa fie. ma antrenez si la anu ne dam.

 

@stulete

cum a platit KTM pt Motomania sa faca testu????

Editat de MacLeod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ketemeu - ti s-pa parut ok 125 pentru ca te-ai dat pe drept. La urcari se schimba treaba. La o urcare lunga cu aderenta scazuta unde urci lejer cu 300 intr-a 2-a cu 125 trebuie sa urci 1-a cu gazul la maxim -> mult mai greu de controlat. Tare as vrea sa te vad si pe tine la munte cum urci cu un 125.

300 il poti regla sa fie extrem de controlabil. Cand ma pun pe picioare o sa te invit sa faci o tura cu al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu azi.. m-am dat pe SX 65... nu ma asteptam sa fie atat de puternic , se ridica imediat pe o roata, pe ceva mai mare nu m-am dat ca nu ajungeam jos :))

 

era misto daca ma lasau sa ma dau de mai multe ori , pentru vreo o ora a stat degeaba SX-u ala.. ca nu se baga nimeni pe el

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu azi.. m-am dat pe SX 65... nu ma asteptam sa fie atat de puternic , se ridica imediat pe o roata, pe ceva mai mare nu m-am dat ca nu ajungeam jos :) )

 

era misto daca ma lasau sa ma dau de mai multe ori , pentru vreo o ora a stat degeaba SX-u ala.. ca nu se baga nimeni pe el

 

Da, frate . Asta a fost cam nasol . Si nu numai cu SX 65 care sparge :) ci si cu celelalte . In doua ture d`abia te obisnuiesti cu mobra , pozitia , cuplul , comenzile , etc .

 

Macar 4 - 5 tururi daca lasau si ei , ca nu le stricam mobrele ; nu suntem forjatori , care asta ne e meseria ... sa ne dam tare . Majoritatea eram incepatori in acest " domeniu "

 

Bafta!

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...