Sari la conținut

Tura Prin Romania 2200 De Km!


IceLord
 Share

Postări Recomandate

Participanti:

 

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak, Pal_chop, Exorcist)

Kinzo 2004 10 zile

dark_alinutza 2-3 zile (primul weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

Qaz Cat esti dispus sa vii?

metalstian 10 zile! (In principiu!)

 

Cam acestia am fii!

 

Ruta aceasta ar fi:

 

Brasov(cei care vin din sud sunt asteptati aici)-Sf.Gheorghe-Tusnad-Lacul Sfanta Ana-Miercurea Ciuc-Odorhei-Praid-

-Gheorgheni-Lacu Rosu-Cheile Bicazului-Gheorgheni(presupun ca se vor alatura aici cei din Moldova)-Toplita-Borsec-Toplita

-Deda-Bistrita-Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Suceava-Iasi-Bacau-Galati-Tulcea-Calarasi-Oltenita-Fundeni(lacul Cernica)-Ploiesti

-Sinaia-Brasov-Sighisoara-Cluj(intalnire 23-24-25.05.2008)

 

Distanta si consum mediu:

 

2200 km cu un consum mediu calculat la 6l/100km rotunjit pentru rezerva ar fii 140L care costa 520 RON rotunjit!

 

Data propusa de plecare : 16.05.2008 pana si data sosirii 25.05.2008

 

Activitati intre date:

 

16.05.2008(Brasov - loc de intalnire si campare peste noapte)

 

16-17.05.2008 (Brasov cu plecare in data de 17.05 ora 09-10.00)

 

17.05.2008 (traseu Brasov-Baile Tusnad-Lacul Sf.Ana[stationare 1 ora]-M.Ciuc-Odorhei-Praid[stationare 1 ora]

Praid-Gheorgheni)

 

17-19.05.2008 (campare Gheorgheni Km4 - cort si cabanute[cabanute la 20-30 ron pe noapte] plecare in data de 19.05 ora 09-10.00)

 

18.05.2008 (plimbare Gheorgheni-Lacu Rosu-Bicaz Chei si Bicaz Baraj cu diferite optiuni care se vor stabili in seara

de 17.05.2008 la fata locului)

 

19.05.2008 (traseu Gheorgheni-Toplita-Borsec[stationare 1 ora]-Toplita-Reghin(Deda)-Bistrita-Vatra Dornei)

 

19-20.05.2008 (campare Vatra Dornei plecare in data de 20.05 ora 09-10.00) Multumim domnului Bruja Andrei pentru info!

 

20.05.2008 (traseu Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Suceava [Voronet 20.05.2008 - 21.05.2008 campare cu plecare in data de 21.05.2008

ora 09-10 ]

 

21.05.2008 (traseu Voronet-Iasi-Bacau)

 

21-22.05.2008 (campare Bacau plecare in data de 22.05 ora 09-10) - cer ajutor celor care pot sa ma ajute cu info despre

locuri de campare sau cazare si mancare!)

 

22.05.2008 (traseu Bacau-Tecuci-Galati[stationare 1 ora]-Tulcea-Constanta[stationare 1 ora]-Vama Veche

 

22-23.05.2008 (campare Vama Veche plecare in data de 23.05 ora 09-10)

 

23.05.2008 (traseu Vama Veche-Constanta-Ostrov-Calarasi-Oltenita-Budesti-Bucuresti[Lacul Cernica]

 

23-24.05.2008 Campare Lacul Cernica!Rog informatii despre Fundeni(cer info despre Lacul Cernica)avem posibilitate de campare acolo?

 

24.05.2008 (traseu spre Ploiesti-Brasov-Sighisoara-Cluj[pentru participare la intalnirea din 23.24.25.05.2008 Cluj)

 

 

Cer ajutor despre locuri de campare Bacau,Vama Veche si Lacul Cernica langa Bucuresti!

 

 

ASTEPT OPINII,PARERI SI INFO DESPRE POSIBILITATI DE CAZARE IN ZONELE MENTIONATE MAI SUS......

 

RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lordule cred ca ai mintea inghetata daca te gandesti sa faci o adunatura din juma de tara_mas baga si eu da nu stiu daca minimobra intra la ceopere_

Pai cine are chef si timp sa vina cu niste incepatori in arta motociclismului vine!Cine nu....face ce ii doreste inima! :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos. multa bafta la organizare. va astept cu "alai" la galati pe 22.05 daca nu se modifica nimic, pentru turul zonei, acomodare si insotire eventual spre tulcea.

 

 

 

numarul meu de telefon 0741082076 (Bobby) sa ma anuntati exact inainte de a veni

 

 

 

PS/ Asta in cazul in care vreti, sau nu ati vb deja cu cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lordule eu chiar ma bag daca ma luati_da mergeti mai mult de 45_ca scula mea asa merge_

Pai nu am inteles!?Deci motorul tau nu merge mai tare de 45 km/h?Noi ne gandeam ca max sa mergem pana in 110 km/h nu mai tare!Oricum o sa fim cu Chopper, Custom & Cruiser, deci nu o sa mergem cu viteze enorme, vrem sa mai si vedem una alta!! :kiss:

 

--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 22:10 -------------

frumos. multa bafta la organizare. va astept cu "alai" la galati pe 22.05 daca nu se modifica nimic, pentru turul zonei, acomodare si insotire eventual spre tulcea.

 

 

 

numarul meu de telefon 0741082076 (Bobby) sa ma anuntati exact inainte de a veni

 

 

 

PS/ Asta in cazul in care vreti, sau nu ati vb deja cu cineva.

Multumim de suport!Deci traseul e intre Bacau-Galati-Tulcea-Constanta-Vama Veche!Desigur ca facem opriri pe traseu in anumite zone!Oricum nu am vorbit cu nimeni din Galati,deci daca facem o oprire te contactam ok?Dar in cel mai rau caz te asteptam sa vii cu noi spre Tulcea! :hug: e deschis la discutie toplicul! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti prea multi pentru mers in grup, mai ales ca sunteti incepatori. Studiati articolele despre mersul in grup inainte sa plecati, si eventual despartiti-va in grupuri mai mici, de maxim 5 motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti prea multi pentru mers in grup, mai ales ca sunteti incepatori. Studiati articolele despre mersul in grup inainte sa plecati, si eventual despartiti-va in grupuri mai mici, de maxim 5 motoare.

Pai inainte de plecare facem un mic instructaj!Oricum cred ca o sa mergem in sir indian ca suntem incepatori si sa nu se lase cu evenimente, toate trebuie sa aiba un inceput si pentru noi, nu? :D Dar pentru asta cu curaj inainte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lordule mai inghetat de tot_sa merg io cu 110_scula mea fuge cu 45_daca mai dau si din pedale ia 50_da tot najunge_alta numi iau ca miemi place_

Pai din ce locatie vrei sa vii si pana unde vrei sa mergi?Sau vrei sa vii toti ce 2200 de km!? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din ce locatie vrei sa vii si pana unde vrei sa mergi?Sau vrei sa vii toti ce 2200 de km!? :D

 

 

lordule vaz ca esti baiat de treaba_eu am o prietena care ma ajuta la calculator ca ea a vazut ca vorbesc cu motociclisti_de cand a citit ce vreti voi sa faceti ma bate la cap sami iau o motocicleta ca cu minimobra ma fac de ras_ce sa fac ?sami iau asa cum zice ea?are cineva paici una crez ca minsc_zice ca e ruseasca si ca nu se strica_ea zice ca sami iau japoneza ca e la moda_da eu nu ma pricep_eu am inceput sa am incredere in tine_tu ce zici sami iau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii iubit..

Esti floare rara p-aci.. :kiss:

Facem asa..cind ne vedem la drum de seara primul rand de bere dai mata' si beu eu,al doilea beu tot eu si dai tot tu..si tot asa :D

:hug:

L.U.V..pentru cine stie.. :D

 

 

intotdeauna pt oameni deosebiti si spirituali_imi place si accept propunerea_sa vina numa vara,sa ne vedem si fac eu cinste_voi gasi probabil modalitatea sa o fac_si ca sa ne distram putin:tu incepi si bea de acum si la vara imi spui cat am de platit_cu respect si fara suparare"MTC".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocarcotasu..ce vrajeala ai in tine!

Place la mine de tine,tu baiat destept..da faci pe prostu'..iar oamenii pune botu' :D

Luigi Vicol

Ma gandeam eu ca ceva nu e inregula! Oricum chiar daca faza ar fii fost reala de ce sa nu ii faci o fericire la un om care traieste si el pentru motoare si calatorie?! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam eu ca ceva nu e inregula! Oricum chiar daca faza ar fii fost reala de ce sa nu ii faci o fericire la un om care traieste si el pentru motoare si calatorie?! :D

 

 

respectele mele lordule pt felul in care gandesti si te implici_dupa parerea mea asa ar trebui sa fie un adevarat motociclist_si o gluma pt tine : vezi ca daca s-a incalzit atmosfera te-ai mai "dezghetat" putin si te-ai prins,in final_cu respect si fara suparare"MTC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respectele mele lordule pt felul in care gandesti si te implici_dupa parerea mea asa ar trebui sa fie un adevarat motociclist_si o gluma pt tine : vezi ca daca s-a incalzit atmosfera te-ai mai "dezghetat" putin si te-ai prins,in final_cu respect si fara suparare"MTC"_

:hug: Stii cum e cu mine!? Oi fi Lordul Ghetii dar inima imi e de foc! :hug: :hug:

 

--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 23:36 -------------

Bravo voua daca reusiti sa faceti tura asta...

As fi venit si eu, dar tre' sa inchei faculta anul asta...:hug:

Am programat sa fac ceva asemanator prin august, la inceput...

 

:hug: :D :D :D

Inainte sa fac topicul asta sa vorbit si de o tura tot asa prin august prin jumatea cealalta a tarii!

Mai exact Maramures, Crisana, Banat, Oltenia si Transilvania....dar sa vad ce si cum iasa asta si cu siguranta mai incerc sa fac cumva si in august sa pregatesc o astfel de iesire; dar deocamdata sa vedem cum facem sa iasa asta! :D "more means safer"

 

--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 23:37 -------------

parca ma-s baga si eu dar sa vad cum stau cu munca numai sa fiu liber in per aia. succes

Eu sper ca poti rezolva, oricum luna mai e cam destul de accesibila pentru multi lucratori ca noi! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ice lord,vad ca merge treaba (n-am mai intrat de ceva timp,n-am avut cand),ramane stabilita atunci si de pasti daca e misto vremea vin pana la tine sa stam de vorba la un gratar.de fapt poate ne intalnim pe la lacul rosu -bicaz,vedem noi(invit pe oricine doreste sa ne vedem de pasti acolo in zona) si atunci mai vb de iesire.bafta si safe ride.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, frumoasa initiativa ta, in privinta tranzitarii zonei Fundeni- Cernica nu v-o recomand, gasiti altceva mai sigur. Carosabilul e prost, zona fara nimic de vazut, poate doar modul in care traiesc si se manifesta tiganii! Cat despre campare in zona aia , nici vorba, ramaneti sportivi, la figurat. Gaseste o ruta pe DN 3. Bafta ,sunt atent la postari. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ice lord,vad ca merge treaba (n-am mai intrat de ceva timp,n-am avut cand),ramane stabilita atunci si de pasti daca e misto vremea vin pana la tine sa stam de vorba la un gratar.de fapt poate ne intalnim pe la lacul rosu -bicaz,vedem noi(invit pe oricine doreste sa ne vedem de pasti acolo in zona) si atunci mai vb de iesire.bafta si safe ride.

Vedem cum facem de pasti, sper sa nu fie frig la mine ca de obicei in aprilie e inca destul de racoare!

De abia prin mai se duce zapada de pe munti si noaptea frigul coboara jos in vale, dar nu o sa fie jale, ne descurcam noi!Vezi ca ti-am bagat id-ul de mss la contact! :what:

 

--- Mesaj completat în 08 Feb 2008 10:57 -------------

Salut, frumoasa initiativa ta, in privinta tranzitarii zonei Fundeni- Cernica nu v-o recomand, gasiti altceva mai sigur. Carosabilul e prost, zona fara nimic de vazut, poate doar modul in care traiesc si se manifesta tiganii! Cat despre campare in zona aia , nici vorba, ramaneti sportivi, la figurat. Gaseste o ruta pe DN 3. Bafta ,sunt atent la postari. :kiss:

Multumesc de tip, oricum inca sunt in constructia acestui tur, dar pe general asa va ramane cred ca! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, Lordule!! nu pot veni decit intr'un week'end! ne vedem la brasov pe 16.05.2008, seara, probabil dupa 8 pm. si mergem impreuna pina la bicaz (de unde eu voi pleca inapoi spre iasi). imi va face placere (si abia astept) :what: sa te (va) cunosc.. dupa ce stabilesti unde anume ne vedem pe 16 la brasov, da un semn...

 

 

Vedem cum facem de pasti, sper sa nu fie frig la mine ca de obicei in aprilie e inca destul de racoare!

De abia prin mai se duce zapada de pe munti si noaptea frigul coboara jos in vale, dar nu o sa fie jale, ne descurcam noi!Vezi ca ti-am bagat id-ul de mss la contact! :kiss:

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Feb 2008 10:57 -------------</small><br/>

Multumesc de tip, oricum inca sunt in constructia acestui tur, dar pe general asa va ramane cred ca! :kiss:

 

 

--- Mesaj completat în 08 Feb 2008 23:10 -------------
ca idee, am putea putin modifica traseul, sa vizitam, dupa brasov, sibiul si sighisoara, si dupa aia sa revenim... bag un link aici..

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...ture=08/02/2008

 

salutare, Lordule!! nu pot veni decit intr'un week'end! ne vedem la brasov pe 16.05.2008, seara, probabil dupa 8 pm. si mergem impreuna pina la bicaz (de unde eu voi pleca inapoi spre iasi). imi va face placere (si abia astept) :kiss: sa te (va) cunosc.. dupa ce stabilesti unde anume ne vedem pe 16 la brasov, da un semn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...