Sari la conținut

Comemorare In Fata Guvernului


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 388
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A fost super. Cineva a zis intr-un post mai sus ca ploaia a reprezentat durere si lacrimi. Intradevar, cantitatea de ploaie care a cazut, a aratat cate lacrimi s-au varsat pt prietenii nostrii care nu mai sunt. Nu mai pot decat sa zic DUMNEZEU SA-I IERTE SI SA AIBA GRIJA DE EI ACOLO SUS SI DE NOI AICI JOS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venit cu ploaia dupa noi de acasa din Dr. Tab si pana la Arc eram deja leoarca ... dar scopul acestui eveniment este mult mai important si nu ne putea tine deoparte. A fost frumos, s-a mers ok, nu prea am auzit ambalari de motoare sau claxoane.... Sa speram ca nu a fost in zadar si poate reusim sa mai facem astfel de actiuni :lol:

Felicitari Dac Motors si Unforg1ven pt initiativa si organizare :lol:

Editat de Mystyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Unforg1ven si DM, felicitari celor care au participat! A fost super!

 

Unforg1ven sper ca s-au strans banii de apa daca nu mai strangem.

 

Da ! FELICITARI ! Iar despre banii stransi , (pentru ca eu i-am strans) am strans ceva pe aproape, dar nu stiu sigur ca i-am cedat imediat lui Dan (Unforg1ven ) .Daca mai trebuie mai dam !

In concluzie si la final ma bucur ca totul a iesit ok !

 

sii ceva clipuri aleatorii...

MOV00277.MPG

MOV00278.MPG

MOV00281.MPG

Editat de kawasaki_axx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a fost reportaj pe prima tv. A fost foarte bine facut. Mi-a placut ce a zis un tip la un moment dat: soferii trebuie sa gandeasca manevrele din trafic precum mutarile la sah.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, oameni buni! Miracole se intampla, cu o floare se poate face primavara, si sunt sigur ca putem fi buturuga mica ce rastoarna carul mare! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru organizare si trebuie sa o tinem tot asa!! A iesit foarte bine, chiar daca a plouat torential, iar mesajul nostru a ajuns la presa si mai departe...

 

SPER CA TOATA LUMEA A AJUNS ACASA CU BINE!! Eu personal am trecut la intoarcere prin valuri de juma' de metru in zona Tineretului. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor pentru ce au reusit sa realizeze si participantilor pentru disciplina :lol:

 

Va pot ajuta cu hosting pentru poze, dati un pm si rezolvam.

TOATE POZELE SA VINA LA MINE :lol:

Editat de zzzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorec sa cumpar niste abtipilduri cu "motociclisti au ales sa traiasca, ei te respecta, respectai si tu"

Ma ocup cu transport intern si international si as dori sa lipesc acest abtipild pe toate masinile si motociletele detinute, sper ca ma poate ajuta cineva sa fac rost de ele.

 

bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI unforg si DM

 

DAR...dati o incolo de treaba, nu s au putut strange 1300 roni de la toti cei de la TNB?

 

tot organizatorii au pus de la ei, e rusinos, ca eram multi tare.

 

la umatorul arc cine "se simte" se vina frata cu 5 roni acolo sa spalam rusinea - direct la unforgiven.

 

 

eu il consder un imprumut pe o saptamana ..sa nu va lasati rugati,

 

nu c ar sta in 150 ron dar..macar de obrazul nostru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorec sa cumpar niste abtipilduri cu "motociclisti au ales sa traiasca, ei te respecta, respectai si tu"

Ma ocup cu transport intern si international si as dori sa lipesc acest abtipild pe toate masinile si motociletele detinute, sper ca ma poate ajuta cineva sa fac rost de ele.

 

bafta si asfalt uscat

 

 

 

uite aici link-ul de unde poti sa downloadezi modele de abtipilde : /index.php?...5363&st=160

 

 

 

 

 

...undeva pe la jumatatea pagini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari organizatorilor si pe viitor sa invatam toti din greselile altora sa nu se ajunga aici si sa speram ca am fost auziti astazi si nu ne vom lasa pana nu mai deschidem ochii anumitor persoane prin acest semnal de alarma care s-a dat azi si sa o continuam asa toata vara ca sa fim auziti in continuare

sal all si aslaft uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de urari!

sa vedem cum am mai spus, eu doar am pus la cap puzzle-ul.

DM a avut ideea. mike a avut cu tricourile, ranga cu galbenul pe tricou. Apoi oamenii care s-au ocupat de grafica, th1nkp1nk(iubita mea) care s-a ocupat de achizitionarea tricourilor, negocierea lor la firma de publicitate unde lucreaza. a reusit sa ne obtina pretul de fabrica, au cam strambat din nas cei de la firma ca n-au castigat nimic. adica cu cat au facut ei tricourile cu atat ni le-au dat noua! imensa suma de 11 lei!!!!

cei care au cumparat au vazut ca tricoul nu este noname, plus ca inscriptia este serigrafie, nu ce se face la unirii!!! vom vedea daca va reusi sa mentina acelasi pret la urmatoarea transa de tricouri!

apoi un comisar din politie mi-a facut legatura cu sefu mare, care mi-a facilitat obtinerea autorizatiei. secretarul general care a fost motociclist si care s-a senibilizat la ideea comemorarii, relatiile la tusnad, care mi-au facilitat aducerea microbuzului cu cele 1400 de litiri de apa la pret de fabrica. roamber care mi-a adus portavoce si n-a mai trebuit sa ragusesc, oricum am facut-o! man o sa ne vedem sa-ti dau jucaria! multam mult! directorul de la parcarea dalli, care initial mi-a dat emotii cu carul, pentru ca politia a crezut ca nu intram acolo, dar a fost ok, nu vreau sa va zic ce mi-a facut comandatul politiei la tel, cand eram noi la arc si el la victoriei!!! daca eram langa el ma jupuia de viu! motiv pentru care am devenit destul de agitat! s-a rezolvat si problema asta!

una peste alta a iesit perfect dupa parerea mea! am invatat din greselile facute la aceasta comemorare din punct de vedere organizatoric! la urmatoarea stiu mai bine ce trebuie sa fac! vorba cuiva, " ma cheama dan si am bulan" :lol:

 

MII DE MULTUMIRI PARTICIPANTILOR CARE S-AU COMPORTAT EXCEPTIONAL!!! AM ARATAT CA SE POATE!

 

la intoarcere eram cu tricoul pe mine, chiar daca ploua am avut portiuni unde as fi putut sa-i dau gaz, dar mi-am dat seama ca la semafor omul din spatele meu care va citi mesajul ma va injura vazand ca mergeam ca nebunul dar ii cer lui sa se asigure in oglinzi ca poate salveaza o viata! tricoul "m-a tinut calm" pana acasa!

ROG PE CEI CARE LE POARTA IN TRAFIC, MERGETI LEGAL! SA VADA OAMENII O SCHIMBARE! OK, ISI CERE MOTOCICLISTUL DREPTUL, DAR UITE CA MERGE SI LINISTIT! ASTA NU E D'ALA TERIBILIST!

INCET INCET VOM SCHIMBA METALITATEA SI PREJUDECATILE UNORA NEFONDATE!

 

ceea ce am facut acum cateva ore, a fost pentru noi! pentru educarea motociclistului precum si a automobilistului! sper sa nu fie una din putinele adunari care au iesit bine! si care raman doar la nivelul amintirilor! candva s-au strans multi, au facut treaba buna. vreau in fiecare luna sa fim satisfacuti de o astfel de adunare la sfarsitul careia sa ramai cu un sentiment placut ca ai facut ceva pentru cei pe 2 roti!

 

sunt convins ca politia ne va ajuta! totul ar dura o ora! si dupa cum s-a vazut traficul nu a fost foarte perturbat chiar daca am fost foarte multi!

putem face acelasi traseu lunar! dar de fiecare data mai bine! mai multi! cu noi idei de promovare a campaniei!

 

 

vreau sa dam startul acum campaniei ANTI-ACCIDENTE incepand din data de 14 iunie!

dupa fiecare luna sa facem un bilant! cine ce a facut pentru aceasta campanie! a dat roade? au scazut numarul accidentelor? suntem tineri si avem energie! haideti sa o folosim constructiv!

pasiunea pentru motociclism este mai mult decat mana in gaz blana, fitze, etc.

 

sa ne auzim cu bine! toti cei care au fost la comemorare, vreau sa imbatranim impreuna! la sectiunea accidente vreau sa mai intram doar pentru a posta noi idei pentru campania anti-accidente!

credeti-ma ca se poate!

 

proverbul ala: "graba strica treaba", este atat de simplu si l-au scos oamenii, dupa ce si-au dat seama ca tot ce se misca cu viteze mari, sunt sanse sa se "strice"! ideea este atat de simpla! mergeti cu viteza legala in buc!

 

CEL MAI IMPORTANT ESTE SA AJUNGI ACASA SEARA IN SIGURANTA! TRAGEDIA UNUI PARINTE CARE ISI INGROAPA COPILUL NU SE VA PUTEA NICIODATA DESCRIE IN CUVINTE!!! SA LASI IN URMA O FAMILIE CARE TE VA PLANGE PANA VOR INCHIDE OCHII LA RANDUL LOR! SA LASI IN URMA PRIETENI DE O VIATA, CARE ISI VOR ADUCE AMINTE DE TINE PANA LA BATRANETE! SA LASI IN URMA TA POATE COPII ORFANI!

DE CE?

DOAR PENTRU CA INTR-UN MOMENT!!!! AI BAGAT MANA IN GAZ MAI MULT DECAT ERA NECESAR? PENTRU UN MOMENT DE ADRENALINA IN SANGE, PENTRU UN MOMENT DE TERIBILISM SA PLATESTI CU VIATA MI SE PARE EXAGERAT, ENORM SI INCONSTIENTA DURERII CE O LASI IN URMA TA!

 

cum spuneau multi

 

NU MOTOCICLETA UCIDE

NU MASINA UCIDE

NU POMII UCID

NU ZIDURILE UCID

 

VITEZA UCIDE!!!

 

NICI MACAR NU TE POTI PUNE IN LOCUL PARINTILOR SA VEZI CUM AR FI SA RAMAI FARA COPIL, PANA NU VEI FI PARINTE LA RANDUL TAU!

STA IN PUTEREA NOASTRA SA NU FIM DOAR O STATISTICA!

 

chiar daca sunt epuizat, este 3:00am nu cred ca am aberat! hai sa schimbam ceva!

 

multumesc inca o data tuturor pentru efortul depus!

scuze daca am greseli de ortografie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...