Sari la conținut

Eurotrip 2013


Postări Recomandate

Eu nu inteleg discutiile astea legate de preturi, cat costa, se putea mai ieftin, n-are cum etc... exceptand niste costuri clare - gen vize (unde e cazul), vignete, taxe restul variaza de la om la om; pana si in acelasi grup pot aparea diferente...

 

- benzina: hai sa zicem ca pretul cherasinei mai e comun, DAR... si acolo, cat se consuma depinde de la om la om... drac, am mers in grup cu motoare similare sau chiar identice si de la stilul de mers chiar plecand din A si ajungand in B in acelasi timp erau diferente de pana in 20%...;

 

- mancare & beutura: fiecare are "consum" diferit si merge pe "benzina" diferita, intre apa de la robinet si suc natural / bere / vin la terasa din buricul targului e diferenta de la cer la pamant, pana si aceeasi sticla de apa are pret diferit in functie de unde o cumperi si fiecare o ia de unde considera mai bine pentru el... la fel si mancarea; nu mai zic de chestii care intra la fiecare in calcul, gen tigari, ciunga, etc.

 

- cazare: nepunand variantele neaparat intr-o ordine, dar intre stat la cort, couchsurfing, hostel, cazari rezervate anterior, prima cazare ok gasita seara si 4-5 stele e diferenta majora;

 

- obiective: nici aici nu e relevant, unii viziteaza si platesc, altii nu...

 

deci totul e atat de relativ incat daca nu-s costuri date de cineva cu care ai mers, ai mancat, ai dormit, ai footut etc prin aceleasi locuri si stii cum sa te compari la ce zice, n-are sens!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu nu inteleg discutiile astea legate de preturi, cat costa, se putea mai ieftin, n-are cum etc... exceptand niste costuri clare - gen vize (unde e cazul), vignete, taxe restul variaza de la om la om; pana si in acelasi grup pot aparea diferente...

 

- benzina: hai sa zicem ca pretul cherasinei mai e comun, DAR... si acolo, cat se consuma depinde de la om la om... drac, am mers in grup cu motoare similare sau chiar identice si de la stilul de mers chiar plecand din A si ajungand in B in acelasi timp erau diferente de pana in 20%...;

 

- mancare & beutura: fiecare are "consum" diferit si merge pe "benzina" diferita, intre apa de la robinet si suc natural / bere / vin la terasa din buricul targului e diferenta de la cer la pamant, pana si aceeasi sticla de apa are pret diferit in functie de unde o cumperi si fiecare o ia de unde considera mai bine pentru el... la fel si mancarea; nu mai zic de chestii care intra la fiecare in calcul, gen tigari, ciunga, etc.

 

- cazare: nepunand variantele neaparat intr-o ordine, dar intre stat la cort, couchsurfing, hostel, cazari rezervate anterior, prima cazare ok gasita seara si 4-5 stele e diferenta majora;

 

- obiective: nici aici nu e relevant, unii viziteaza si platesc, altii nu...

 

deci totul e atat de relativ incat daca nu-s costuri date de cineva cu care ai mers, ai mancat, ai dormit, ai footut etc prin aceleasi locuri si stii cum sa te compari la ce zice, n-are sens!

Foarte corect. Doar din mancare si bautura (market vs. restaurant) poti face o diferenta peste 100 e pe saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai zice ca pe topicul asta au intrat mai mult manageri, finantisti si economisti.

 

Asa cum s-a spus, PLIMBAREA e esenta. Nu conteaza muzee, terase

in buricul metropolei si cazari la 5* cu motorul pe remorcuta.

 

Cei carora le da cu virgula sa se suie pe motor si DUPA ce refac

parcursul sa vina cu costurile lor si poze si-i vom aprecia din plin.



Felicitari inca o data pentru frumoasa aventura si multumim pentru poze.

La mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca tu esti un soi de "ianachim versiunea 2.1" (cu upgrade de procesor si update la DOOM si DEX). No offence! :D

 

Iti voi urma sfatul si voi pleca duminica sau luni, dupa care revin cu informatii daca e cazul.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine isi face "iluzii" si se apuca sa stranga banii astia, n-are decat la anu' sa vina cu mine, sa vada cat se cheltuieste :peace:

Aș merge eu dacă o să fii disponibilă la anul, doar așa ca să văd cât cheltuiești, ți-aș ține socoteala ( nu că nu te-aș crede dar aș aduce carnețelul spre verificare populației motocicliste neîncrezătoare ).

Cei care întreabă nu au observat că ați avut camere duble ( camere cu nume: dezastru1 și dezastru2 ) tot ca să economisiți bani ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat, vine cineva, povesteste, pune suflet, poze, explica, chiar daca nu are toate informatiile foarte exacte, cine vrea invata din aceasta excursie multe, (adica poti face lucruri mari din putin) si apoi vin altii care nu ies din oras cu motorul decit o data pe an si neaparat cu GPS, dar isi dau permanent cu parerea si strica toata povestea.

si ma mai intreba lumea ca de ce nu am postat niciodata plimbarile care le-am facut .. simplu .. ca forumul asta nu merita.. indiferent cat de frumoasa a fost plimbarea si de ieftina sau scumpa tot se trezesc cativa care sa se balacareasca si sa strice .. pt ce? e amintirea mea .. pt ce sa vina x si y care au stat si au motociclit tot anul pe forum sa imi spuna ca ba e asa ba nu e asa ca mai bine faceam altfel?

asta a fost placerea lor .. buna rea .. e alegerea lor ..

nu va doresc decat sa va mai plimbati si voi ca sa nu va mai f*ta grija de plimbarile altora

prin austria m-am intalnit cu un roman stabilit in franta de 10 ani si ce mi-a spus si el e exact ce mi-au spus si ceilalti motociclisti intalniti in plimbarea de anul asta .. nu prea vezi romani care sa faca plimbari prin afara .. poate ca s-ar schimba treaba asta daca n-am mai muri de grija vecinului

 

felicitari pt tura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e ce sa va fac

atat timp cat este un FORUM PUBLIC si publicati pe el este DREPTUL nostru sa comentam

atat timp cat scrii niste cifre/preturi adica INFORMATII de ce nu am voie sa le comentez....

 

chiar nu am nimic cu BEA sa i reprosez ce si cum face numai ca mie nu mi iese sa ma dau asa ieftin si VREAU SI EU sa iau EXEMPLUL ei

 

ca apar tot felul de motociclisti ai tastelor

 

curiosi cat si ce fffffem ... sa stea linistiti !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ma mai intreba lumea ca de ce nu am postat niciodata plimbarile care le-am facut .. simplu .. ca forumul asta nu merita.. indiferent cat de frumoasa a fost plimbarea si de ieftina sau scumpa tot se trezesc cativa care sa se balacareasca si sa strice .. pt ce? e amintirea mea .. pt ce sa vina x si y care au stat si au motociclit tot anul pe forum sa imi spuna ca ba e asa ba nu e asa ca mai bine faceam altfel?

asta a fost placerea lor .. buna rea .. e alegerea lor ..

nu va doresc decat sa va mai plimbati si voi ca sa nu va mai f*ta grija de plimbarile altora

prin austria m-am intalnit cu un roman stabilit in franta de 10 ani si ce mi-a spus si el e exact ce mi-au spus si ceilalti motociclisti intalniti in plimbarea de anul asta .. nu prea vezi romani care sa faca plimbari prin afara .. poate ca s-ar schimba treaba asta daca n-am mai muri de grija vecinului

 

felicitari pt tura

nu o sa reusesti niciodata oricum sa impaci pe toata lumea si nici nu ai de ce sa o faci..daca o fost 500e o fost prea ieftin,daca era 1000e era prea scump..nici cum nu era bine pt toti oricum stai linistita..felicitari inca o data pt plimbare!la anu daca mai treci pe aici poate "ma corupi"si pe mine la o iesire de genu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca tu esti un soi de "ianachim versiunea 2.1" (cu upgrade de procesor si update la DOOM si DEX). No offence! :D

 

Iti voi urma sfatul si voi pleca duminica sau luni, dupa care revin cu informatii daca e cazul.

 

Numai bine!

Ianachim 2.1 :)

Vorba aluia din "Delirul" lui Marin Preda: "Pe ce te bazezi?"

 

Si de ce sa ma "offence"? Doar nu te cunosc si scopul forumului e "destinderea, refacerea psihica..." Eu m-am distrat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci mai sunt si alti "chinuiti" ca noi. :crack:

 

Din cauza asta nu pleaca mai multi motociclisti in afara tarii, ca sunt speriati de calcule d-astea...

Eu am spus costul total la conditiile expuse mai sus, cu mancat si pe marginea drumului, cu stat si in hotel de 4 stele, dar nah... Fiecare cum poate...

 

 

Stii cum e, daca te gandesti prea mult, nu mai pleci deloc la cate probleme iti poti face. Daca stii ca esti descurcaret, nici nu-ti trebuie cine stie ce plan.

Condusul atatea ore era scopul calatoriei, nu ne-am dus nicaieri pentru destinatie, ci pentru drumuri.

 

Intunericul, ca intuneric, dar cand ai si viziera fumurie e maxim :crack:

 

Ca idee, am avut la noi 1500 de euro cash, plus ce mai aveam pe card. Nu am plecat cu bani calculati la cent. Doar ca nu ne-au trebuit...

Poti sa fi descurcaret, daca ai prins un cui intr-o roata sau se duce ambreiajul....

Si ce-a ce priveste condusul pe intuneric, pentru mine nu e o gluma sau joaca asa ceva, ci e definitiv periculos.

Si eu fac cate 6,7 sute de Km intr-o zi cand asa am chef, dar ii fac in asa mod ca pe intunecate sa nu mai fie nevoie sa fiu pe drum.

Dar daca voi doriti sa va puneti viata in pericol, nici o problema, dar nu daunati si altora cu iresponsabilitatea voastra.

Si cea ce priveste finantele, ar trebui sa invatati ca despre bani nu se vorbeste. Banii ii are omul sau nu, dar nu se vorbeste despre iei.

Si acum sa aveti vise frumoase.

post-17928-0-92466700-1377898707_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, de ce va certati? Cineva a zis bine ceva mai devreme, nu prea vezi motoare cu numere de Ro pe afara.

 

Stiu, e vorba de finante, cu toate astea o plimbare nu trebuie sa coste mii de euro. Poate ca protagonistii au exagerat uneori daaar, fiecare adopta stilul sau de mers. D-aia au plecat cu mobra in detrimentul masinii.

 

Initial am vrut sa fac si eu un topic despre "tura" mea, dar ,dupa tot ce am citit aici ,mi-a trecut.

 

Felicitari pentru plimbare.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, de ce va certati? Cineva a zis bine ceva mai devreme, nu prea vezi motoare cu numere de Ro pe afara.

Nu prea vezi motoare cu numere de Ro nici in Romania.

Saptamana trecuta am fost pina la Brno si inapoi, iar in tara am vazut numai grupuri de nemti si polonezi.

In schimb, la noi e plin de reisari de noapte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Brno am avut placuta surpriza sa ne intalnim cu cativa romani veniti si ei tot pentru cursa. Ei au fost singurii cu nr de Ro pe care i-am intalnit tot Weekend-ul. Probabil au mai fost cativa care, asemeni noua, au ales sa se deplaseze din Brno cu autobuzul pana la circuit.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, de ce va certati? Cineva a zis bine ceva mai devreme, nu prea vezi motoare cu numere de Ro pe afara.

 

Stiu, e vorba de finante, cu toate astea o plimbare nu trebuie sa coste mii de euro. Poate ca protagonistii au exagerat uneori daaar, fiecare adopta stilul sau de mers. D-aia au plecat cu mobra in detrimentul masinii.

 

Initial am vrut sa fac si eu un topic despre "tura" mea, dar ,dupa tot ce am citit aici ,mi-a trecut.

 

Felicitari pentru plimbare.

 

Daca nu-i vezi nu inseamna ca nu exista (vezi si topicul tau despre motociclistii din Bucuresti). Nu poti fi in o mie de locuri deodata, sa numeri cati motociclisti cu numere de RO se plimba prin Europa.

Eu m-am intalnit doar in Muntenegru, acum doi ani, cu cinci in decurs de 3 zile. In schimb acum trei ani, in doua saptamani de concediu nu am dat decat intamplator peste prietenul @Linx, care se intorcea din Portugalia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te agita, nu era o acuza. Incercam doar sa prezint intr-o lumina pozitiva avantajele unui topic de plimbare, mai ales a unui topic care nu impune sume uriase.

 

Orice ai spune, numarul de "plimbareti" este infim in comparatie cu numarul de motoare inscrise in circulatie. D-aia trebuie sustinut orice topic "de plimbare". Poate in felul asta prind curaj si cei stapaniti de intrebarea "de ce".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-aia trebuie sustinut orice topic "de plimbare".

Norocul meu ca nu fac topic la nicio "plimbare", ca altfel nu stiu cum m-as fi descurcat cu atata "sustinere"... Si nu la tine personal ma refer...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Brno am avut placuta surpriza sa ne intalnim cu cativa romani veniti si ei tot pentru cursa. Ei au fost singurii cu nr de Ro pe care i-am intalnit tot Weekend-ul. Probabil au mai fost cativa care, asemeni noua, au ales sa se deplaseze din Brno cu autobuzul pana la circuit.

Eu m-am întâlnit cu 5 persoane cu motociclete de viteză, în parcaj la Paprika. Am mers împreună la Brno. Bănuiesc că în parcajul cu mii de moto de la circuit este posibil să mai fi fost cativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, nu pricep o chestie. Fata ne-a impartasit din experienta traita, cu poze, cheltuieli, informatii, toate cele, poate ne inspira si pe noi. Si ce a rezultat ? Aparitia catorva "carcotasi" si de aici o intreaga polemica. Cui foloseste ? Nimanui. Sa-fiu in locul ei, n-as mai povesti nimic. Cine crede in "povestea" ei, sa-i urmeze exemplul, cine nu, treaba lui, ce atatea comentarii ? Fiecare se intinde cat ii este plapuma. Unii dorm la 4* altii, in sacul de dormit, sub motocicleta. care-I problema ?

Fatuca, nu ne cunoastem, dar te admir. Mergi pe drumul tau, important este sa te simti bine, indiferent de cati km faci si de cati bani cheltuiesti. In definitiv aventura conteaza. Sunt convins ca ai plecat pregatita in aceasta excursie, la "nivelul" preconizat de tine (dupa cum am presupus, bine, chestia cu banii), aici ma refer la pregatirea motocicletei si la toate cele necesare (sigur se uita cate ceva, da' asta-i alta poveste).

Rugamintea mea este sa nu pui la suflet "carcotasii" si sa contiui sa ne "povestesti" turele tale viitoare. Nu uita de poze !

Da-I inainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos si foarte-foarte ieftin...felicitari!

 

ca si o observatie...daca tot sunteti calatori, trebuia sa stiti de problemele gps-ului...sau sa testati intai totul pe un traseu mai scurt..sau sa cumparati din cluj sau dintr-un oras mai mare un nou incarcator...e naspa sa te tot opresti pentru probleme dinastea...pierzi din timpul de vizitat...

 

oricum, sunt impresionat si imi place ca desi ati plecat cu stangul, nu v-ati dat batuti

 

 

M-am spart de ras la faza cu drumul intre Cluj si Zalau.

Ma tot intreb pe unde ati nimerit si nu-i dau de capat. Fara GPS sigur nu ati fi avut parte de peripetii, si implicit nu ati fi ramas cu amintiri frumoase.

Sincere felicitari ptr spiritul vostru si curaj.

 

 

stai linistit, ca eu de 2 ori am avut peripetii cu zalaul...o data am ramas in zalau si n-am mai gasit nici un indicator de cluj/bucuresti sa ies...a fost cumplit, mai ales ca erau si zilele orasului si eram prima data acolo...toate strazile mari pareau sa se termine brusc in stradute si zone rezidentiale....si o data am venit din baia mare si nu stiu cum am facut, dar am ajuns pe niste drumuri de tara si-am trecut si un rau cu un bac vai de mama lui (de fapt o pluta de lemn impinsa de curent)

 

drumuri bune si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, nu pricep o chestie. Fata ne-a impartasit din experienta traita, cu poze, cheltuieli, informatii, toate cele, poate ne inspira si pe noi. Si ce a rezultat ? Aparitia catorva "carcotasi" si de aici o intreaga polemica. Cui foloseste ? Nimanui. Sa-fiu in locul ei, n-as mai povesti nimic. Cine crede in "povestea" ei, sa-i urmeze exemplul, cine nu, treaba lui, ce atatea comentarii ? Fiecare se intinde cat ii este plapuma. Unii dorm la 4* altii, in sacul de dormit, sub motocicleta. care-I problema ?

Fatuca, nu ne cunoastem, dar te admir. Mergi pe drumul tau, important este sa te simti bine, indiferent de cati km faci si de cati bani cheltuiesti. In definitiv aventura conteaza. Sunt convins ca ai plecat pregatita in aceasta excursie, la "nivelul" preconizat de tine (dupa cum am presupus, bine, chestia cu banii), aici ma refer la pregatirea motocicletei si la toate cele necesare (sigur se uita cate ceva, da' asta-i alta poveste).

Rugamintea mea este sa nu pui la suflet "carcotasii" si sa contiui sa ne "povestesti" turele tale viitoare. Nu uita de poze !

Da-I inainte

corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aș merge eu dacă o să fii disponibilă la anul, doar așa ca să văd cât cheltuiești, ți-aș ține socoteala ( nu că nu te-aș crede dar aș aduce carnețelul spre verificare populației motocicliste neîncrezătoare ).

Cei care întreabă nu au observat că ați avut camere duble ( camere cu nume: dezastru1 și dezastru2 ) tot ca să economisiți bani

Eu sunt de acord

Poate se mai conving si altii ca pentru o iesire de genu' asta nu iti trebuie mii de euro, si poate se mai misca si ei...

 

Poti sa fi descurcaret, daca ai prins un cui intr-o roata sau se duce ambreiajul....

Si ce-a ce priveste condusul pe intuneric, pentru mine nu e o gluma sau joaca asa ceva, ci e definitiv periculos.

Si eu fac cate 6,7 sute de Km intr-o zi cand asa am chef, dar ii fac in asa mod ca pe intunecate sa nu mai fie nevoie sa fiu pe drum.

Dar daca voi doriti sa va puneti viata in pericol, nici o problema, dar nu daunati si altora cu iresponsabilitatea voastra.

Si cea ce priveste finantele, ar trebui sa invatati ca despre bani nu se vorbeste. Banii ii are omul sau nu, dar nu se vorbeste despre iei.

Si acum sa aveti vise frumoase.

Prietene, nu am indemnat pe nimeni sa mearga pe intuneric, fiecare merge cand/cat vrea.

Daca un om nu vede noaptea si merge doar pentru ca asa am facut eu inseamna ca e batut in cap, nu ca i-am daunat eu cu iresponsabilitatea mea...

Pe partea cu mecanica, aveam la noi si trusa de scule, si cabluri si tot ce ne mai trebuia pentru o reparatie pe marginea drumului.

 

Si totusi, de ce va certati?

 

Initial am vrut sa fac si eu un topic despre "tura" mea, dar ,dupa tot ce am citit aici ,mi-a trecut.

 

Felicitari pentru plimbare.

De ce? Sindromul "motociclism.ro"; de parca nu stii, dupa atatia ani pe forum. :cheers:

Fa-ti topicul si lasa-i sa vorbeasca, cand se depaseste limita, iei masuri. E pacat sa nu avem mai multe topicuri de genu' asta din cauza catorva...

 

Fratilor, nu pricep o chestie. Fata ne-a impartasit din experienta traita, cu poze, cheltuieli, informatii, toate cele, poate ne inspira si pe noi. Si ce a rezultat ? Aparitia catorva "carcotasi" si de aici o intreaga polemica. Cui foloseste ? Nimanui. Sa-fiu in locul ei, n-as mai povesti nimic. Cine crede in "povestea" ei, sa-i urmeze exemplul, cine nu, treaba lui, ce atatea comentarii ? Fiecare se intinde cat ii este plapuma. Unii dorm la 4* altii, in sacul de dormit, sub motocicleta. care-I problema ?

Fatuca, nu ne cunoastem, dar te admir. Mergi pe drumul tau, important este sa te simti bine, indiferent de cati km faci si de cati bani cheltuiesti. In definitiv aventura conteaza. Sunt convins ca ai plecat pregatita in aceasta excursie, la "nivelul" preconizat de tine (dupa cum am presupus, bine, chestia cu banii), aici ma refer la pregatirea motocicletei si la toate cele necesare (sigur se uita cate ceva, da' asta-i alta poveste).

Rugamintea mea este sa nu pui la suflet "carcotasii" si sa contiui sa ne "povestesti" turele tale viitoare. Nu uita de poze !

Da-I inainte

Pregatirea motocicletei a constat in "confectionarea" unui suport pentru GPS si un uns de lant (pe care nu l-am pus la socoteala, intr-adevar).

Cand m-am intors am bagat-o in service pentru revizie si aia costa ceva.

Partea buna a fost ca am facut toate reviziile la timp si nu am avut nevoie de nimic inainte.

 

Cat despre iesiri, pe cele din tara, doar le organizez, nu le mai si povestesc. Iti dai seama atunci, ce ar mai fi?

 

foarte frumos si foarte-foarte ieftin...felicitari!

 

ca si o observatie...daca tot sunteti calatori, trebuia sa stiti de problemele gps-ului...sau sa testati intai totul pe un traseu mai scurt..sau sa cumparati din cluj sau dintr-un oras mai mare un nou incarcator...e naspa sa te tot opresti pentru probleme dinastea...pierzi din timpul de vizitat...

 

oricum, sunt impresionat si imi place ca desi ati plecat cu stangul, nu v-ati dat batuti

Pai GPS-ul il primisem cu 2 zile inainte de plecare (de ziua mea, prietenii stiu de ce :lool:), incarcatoare am cumparat vreo 2+cel initial... Dar se pare ca nici macar un GPS nu m-a mai suportat dupa 1000 de km, ca a cedat. Oricum, initial trebuia sa plecam numai cu o harta.

 

 

@ Contabilii de pe aici:

Cat esti tanar si motociclesti, parca vrei sa dormi si sub ceru' liber, cu roata motoretei in loc de perna, pe iarba moale, privind la cer, vrei sa mananci pe saua ei si sa-i asculti sunetul ca un cantec de leagan.

Apoi de la o varsta intervine comoditatea, reumatismul si oboseala. Atunci perna initiala atat de iubita, devine un pat de hotel, intre 4 pereti la fel de anosti ca si cei de acasa, de la birou, de oriunde, saua motocicletei este inlocuita de niste chelneri ciufuti care iti aduc mancarea cu intarziere si poate o mai si incurca, iar linistea de mormant care se instaleaza intr-un hotel cu termopane atunci cand sunetul tobei piere, iti reaminteste inca o data ca esti din ce in ce mai batran... Si batranetea si comoditatea costa, intr-adevar.

Cu totii o sa ajungem acolo, dar pe noi astia tinerii, mai lasati-ne sa ne bucuram putin de libertatea asta. :)

 

La cerere, alte poze:

post-48785-0-42293700-1378138147_thumb.jpg post-48785-0-78630500-1378138149_thumb.jpg post-48785-0-71679500-1378138151_thumb.jpg post-48785-0-97947900-1378138153_thumb.jpg post-48785-0-04496600-1378138270_thumb.jpg post-48785-0-98133000-1378138271_thumb.jpg post-48785-0-76685700-1378138273_thumb.jpg post-48785-0-68759800-1378138275_thumb.jpg post-48785-0-41858200-1378138277_thumb.jpg post-48785-0-31643000-1378138279_thumb.jpg post-48785-0-16965800-1378138281_thumb.jpg post-48785-0-10380100-1378138283_thumb.jpg post-48785-0-81476000-1378138284_thumb.jpg post-48785-0-69971900-1378138286_thumb.jpg post-48785-0-39113300-1378138322_thumb.jpg post-48785-0-50929500-1378138324_thumb.jpg post-48785-0-44660600-1378138326_thumb.jpg post-48785-0-18176400-1378138329_thumb.jpg post-48785-0-21536300-1378138331_thumb.jpg post-48785-0-39053600-1378138391_thumb.jpg post-48785-0-60870300-1378138393_thumb.jpg post-48785-0-62006300-1378138395_thumb.jpg post-48785-0-43890100-1378138397_thumb.jpg post-48785-0-44913300-1378138399_thumb.jpg post-48785-0-87808900-1378138155_thumb.jpg

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...