Sari la conținut

SAMBATA 10/ 08 > BUCURESTI > HUNEDOARA [ aprox 900


vik55
 Share

Postări Recomandate

SAMBATA 10/ 08 > BUCURESTI > HUNEDOARA [ aprox 900km ] .

 

Se mai baga cineva la una mai lunga si rapida ,,,,, CASTELUL CORVINILOR si retur cu plecare dim la max 7 : 00 .

 

Intoarcere seara pe racoare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca folosesti ruta prin Craiova-Filiasi-Tg.Jiu, atentie mare in zona Tintareni (imediat dupa iesirea din Filiasi) si zona Plopsoru-Rovinari-Tg.Jiu, fiindca sint radare la greu, bine pitite si croite pe luat banii si permisele!

Daca ma plictisesc si treceti pe la poarta mea, poate va insotesc! :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treci prin petrosani?

 

Cred ca la intoarcere , este o varianta cam naspa cum spunea si colegul , pe valea Oltului cam se stiu radarele si este putin de alergat ............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, pe varianta Craiova-Tg.Jiu-Petrosani iti scuipi ficatii, e drumul in lucru de la Rovinari pina la Petrosani si chiar daca nu ai radare, vei merge tot la pas! :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

900km din care doar 200 de autostrada inseamna cam 12 ore de mers cu fff multa atentie. Not fun. Mai bine te duci cu masina daca vrei neaparat sa ajungi acolo.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uit ... nu cred ca o sa gasesti nebun sa vina la asa tura

1 e ceva de mers

2 drum prost

3 bani de gaz

4 putini rezista la asa ceva si plus ca nu e ceva pt care sa merite sa si dea permisul pe fuga asta

 

sa nu uit ... nu cred ca o sa gasesti nebun sa vina la asa tura

1 e ceva de mers

2 drum prost

3 bani de gaz

4 putini rezista la asa ceva si plus ca nu e ceva pt care sa merite sa si dea permisul pe fuga asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

nu te inteleg deloc
ai banii de gaz
ai o super moto
de ce dracu iti strici placerea de a te "plimba" prin romania????

 

Deocamdata pot face ceva drumuri / iesiri doar in weekend mai este pana la concediu , in doua zile unde sa te duci pe afara ? tot intr-o alergatura as fi si nu as apuca sa vad mai nimic ,poate gresesc ............. eu in cursul sap nu ma sui pe motor sunt legat 100% de masina ,asta este .

 

 

 

poti conta pe noi. am pus si eu o propunere asemanatoare. cum ne gasim?

 

Putem vb aici sau Pm ,,,,,,,,cati mai sunteti dispusi pt acest traseu ? DA cam fortat daca este ok poate ramanem prin zona o noapte dar in orice caz de plecat o facem la 7 max benzinaria OMV militari .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt gica contra si nici vreun urmas a lai Fitipaldy daca ne strangem 3/5 pe acelasi traseu cu plecare de sambata dim si intoarcere duminica nu am nimic impotriva .

Tinem legatura .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati mai frati romani s o lamurim 1 : daca o facem in doua zile S / D nu are rost asa cu noaptea in cap ,la acest cap atunci mai trebuie cautat ceva prin zona de vazut/vizitat etc 2: daca o facem dintr-o bucata doar sambata eu cred ca 7 este rezonabil la cat este de alergat ,,,,,, da A1 > Pitesti > Rm Valcea > Sbiu > Deva > Hunedoara cam asta este zic eu , alte idei ?

 

 

Si hai sa punem aici cine si ce varianta vrea .

 

1 > VIK 55 > oricare varianta .

2 >.................................................

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi varianta (mai lenta, cred):

A1 - Valcea - Horezu - TA - Petrosani - Hateg - Hunedoara



macar un OMV acolo...ca se topeste cascavalu' in topcase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In varianta 1, unde se face oprirea pentru mancat de pranz?

 

Stai omule sa se hotareasca cine si in ce varianta doreste ,sper ca pana maine seara .



In varianta 1, unde se face oprirea pentru mancat de pranz?

 

Stai omule sa se hotareasca cine si in ce varianta doreste ,sper ca pana maine seara .

 

http://www.ghidvideoturistic.ro/ghid-turistic/Obiective-turistice-Hunedoara-14-zona.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cerebralf3 propunea o chestie misto de genul plecare Sambata la 9 dimineata de la Arcul de triumf - transfagarasan - Hunedoara cu vizitat Castelul Corvinilor (care arata genial in poze, eu nu l-am vazut niciodata si chiar vreau sa il vad) dupa care intoarcere si dormit la Horezu (asta prima zi, 600 km) a doua zi ramane de vazut, se poate si o simpla intoarcere.



Oricum cu dormitul, daca e cazul dormim in alta parte daca ni se pare ca e prea tarziu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da aici toate sunt bune si frumoase .....1 : eu la ora 9:30 / 10 vreau sa fiu iesit de mult din Buc . am iesit azi pt 1 h cu motoru prin oras 10: 30 > 11 in [ pantaloni scurti /tricou / casca ] si la al 3 lea stop incepuse sa curga apa pe mine , deci voi daca vreti sa va intalniti la 9 sigur plecati pe la 9:30 si pana iesiti din Buc se face 10 , am inteles ca vor fi si fete la ghidon foarte frumos si foarte bine dar drumul este destul de greu mai ales in varianta de 600 km in prima zi dupa mine cred ca va fi o medie de 45/50 km /h iar in Horezu cred ca ajunge-ti noaptea ................deci eu raman la varianta mea o tai maine dim la 7 pe racoare si daca pot ma si intorc daca nu voi vedea pe traseu .

Asfalt curat si pt voi .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...