Sari la conținut

BMW R1200 C Montauk - informatii ?


Navaro
 Share

Postări Recomandate

98Nm@3000rot/min

asta-i cuplu de diesel deja, ce mai conteaza KW?

E un motor frumos, minusul nu l-as vedea in putere, ci in faptul ca nu poti sa-i pui comenzi avansate din motive de boxer.

 

nu Se pot pune comenzi , dar exista engine bar ca un fel de gratar peste cilindri, si tii picioarele pe ele la drum lung. E foarte odihnitor

 

 

Am mers pe asa ceva, ABS ul este excelent, franezi cum doreste placuta ta....

 

un motor foarte reusit, un tourer cruiser excelent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Problema e ca-i scump,chiar s/h..cu fiabilitatea,e discutabil...L-am cunoscut pe-unu' cu un R 1200 ST parca,ii curgea uleiul...si era nou-nout ! S-a dus la reprezentanta si i-au zis ca asa e la BMW-uri...Am fost la o plimbare la Muntele Rosu,gasca,si era si-un R 1200 C,tot nou-nout,si pe drum i s-a desfacut un surub de la mansonul de acceleratie,noroc ca aveam la mine punga cu suruburi :crack: ...Probleme au toate,indiferent de marca-daca ar tine o vesnicie,nu s-ar mai vinde asa multe,doar e economie de piata...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca posesor Âşi călăreț de moto BMW de mai mult de un an îți recomand orice moto BMW! Sunt foarte diferite de alte motociclete! Intră la subforumul de motociclete de stradă, la topicul cu proprietarii de BMW-uri Âşi te vei lumina! Grupul Posesorilor De BMW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

camila, ce-ai facut pana la urma? ai gasit ceva?

 

Mai , ce sa-ti zic...

Am stat vreo 2 zile pe capul alora de la PIT Motors, au dat vreo 10 telefoane in Germania, mailuri, una, alta.

Raspunsuri de genul "incercati miine ca vine un client azi", "e vinduta" si pina la coada am lasat-o balta deocamdata( stau extrem de prost cu timpul - santierul te tine legat cu lantul ) . Incerc in disperare sa-mi iau permisul mai devreme cu 30 zile (dau astia o reducere daca indeplinesti 4 conditii), imi iau citeva zile de CO si cred ca-l iau pe cumnata-meu (e translator de germana) si ma duc citeva zile in Germania si o vad cu okii mei.

 

Daca nici asta n-o sa pot, o sa-mi iau un fazer 600 s2 in leasing de aici si-am terminat bilciul, ca deja ma apuca pandaliile :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

[am si eu o dilema :

care e diferenta intre r1200c si montawk? :what:in afara de cele estetice care se pot observa usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sunt FFFF fericit !!

 

Mi-am luat un R 1200 C Independent si abia astept sa vina din Germania.

Felecitari!!!waaaaaa!!!!cat?de unde?te rog sa-mi spui si mie dupa ce vine cum se comporta...fa un review cu parti bune si parti rele.Intentionez sa achizitionez si eu una si nu stiu pe nimeni care are ca sa pot discuta.Merci :bigstar:

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de bmw iata ce am observat....

te strangi cu motociclisti pe care nu-i cunosti la o discutie....

fiecare zice io am honda, yamaha etc.....

cand zici: io am BMW! toti se opresc ptr min 5 secunde si se uita la tine..............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de bmw iata ce am observat....

te strangi cu motociclisti pe care nu-i cunosti la o discutie....

fiecare zice io am honda, yamaha etc.....

cand zici: io am BMW! toti se opresc ptr min 5 secunde si se uita la tine..............

poate pentru ca sunt cele mai fiabile motociclete si pentru ca nu si le poate permite orcine.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[am si eu o dilema :

care e diferenta intre r1200c si montawk? :what:in afara de cele estetice care se pot observa usor

daca afli exact cum sta treaba toarna si tu aici. mie imi place mai mult Montauk, e nesimtit de frumos. am senzatia ca e un upgrade la celelalte, e mult mai nou. dar poate ma insel...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post='827292' date='Aug 2 2007, 02:24 PM']

Felecitari!!!waaaaaa!!!!cat?de unde?te rog sa-mi spui si mie dupa ce vine cum se comporta...fa un review cu parti bune si parti rele.Intentionez sa achizitionez si eu una si nu stiu pe nimeni care are ca sa pot discuta.Merci :bigstar:

 

Merci!

 

L-am luat dupa mobile.de, 10 990 euro , 8787 km, inmatriculat 07/04 adica fix 3 ani, arata perfect!!

O sa-ti povestesc cum e :)

post-15436-1186064834_thumb.jpg

Editat de bzn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de bmw iata ce am observat....

te strangi cu motociclisti pe care nu-i cunosti la o discutie....

fiecare zice io am honda, yamaha etc.....

cand zici: io am BMW! toti se opresc ptr min 5 secunde si se uita la tine..............

 

Astea-s fitze frate! Si ala care zice, si aia care se opresc.

 

Succes.

 

--- Mesaj completat în 02 Aug 2007 19:36 -------------

poate pentru ca sunt cele mai fiabile motociclete si pentru ca nu si le poate permite orcine.....

 

Le-ai testat tu, ma?

Stai jos, 4.

 

--- Mesaj completat în 02 Aug 2007 19:42 -------------

am si eu o dilema :care e diferenta intre r1200c si montawk? :what:in afara de cele estetice care se pot observa usor

 

Tu ai multe dileme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post='827292' date='Aug 2 2007, 02:24 PM']

Felecitari!!!waaaaaa!!!!cat?de unde?te rog sa-mi spui si mie dupa ce vine cum se comporta...fa un review cu parti bune si parti rele.Intentionez sa achizitionez si eu una si nu stiu pe nimeni care are ca sa pot discuta.Merci :bigstar:

Merci!

 

L-am luat dupa mobile.de, 10 990 euro , 8787 km, inmatriculat 07/04 adica fix 3 ani, arata perfect!!

O sa-ti povestesc cum e :blink:

 

superb!!!sa-l stapanesti sanatos si fara incidente.astept niste impresii. :)

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai multe dileme...

 

bine ca esti tu dastept si instruit :bigstar: guru al motociclismului ce esti! idole pisa-te pe noi! mai bine lasa gargara si vezi cum faci sa mergi si tu in turul tarii ca te crap daca nu vii :)

felicitari ptr achizitie -bzn-este superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fitze? niet. stai sa vezi ce pauze fac daca spun eu ca am M72. mai mult de 5 secunde, dupa care intreaba ce e aia.. :))

 

Tare.

 

--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 00:40 -------------

bine ca esti tu dastept si instruit :burnout: guru al motociclismului ce esti! idole pisa-te pe noi! mai bine lasa gargara si vezi cum faci sa mergi si tu in turul tarii ca te crap daca nu vii :hurt:

felicitari ptr achizitie -bzn-este superb

 

Pai stiu cum merg in turul tarii. Cu sufletul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

[pana la urma cine are r 1200 c in bucuresti?vreau si eu sa il pipai inainte de achizitionare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...