Jump to content

Photo

Permis De Conducere Categoria A

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 goez

goez

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 6 posts

Posted 05 May 2007 - 10:14 PM

de ce am nevoie pentru a da de carnet, ma refer la cati bani, ce examene de dau, madical, psihologic cat mai costa scoala si ce costuri mai sunt pe langa toate astea de l-am enumerat eu. Cam care ar fi pasii care se tre printr-un examen, in ce consta un examen?

Multumesc! me newbye :D

#2 m4v3rick

m4v3rick

Др аумадоа

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,299 posts
  • Interests:e=mc2
  • Moto: SV 650N k2, K1200GT
  • Numar: KaRA

Posted 06 May 2007 - 10:10 AM

cu aproximativ 3,5 mil (lei vechi) faci tot scolarizare, acte, taxe, etc. C-am atat m-a costat pe mine in Brasov acum o luna. Scoala de soferi in sine poate fi mai scumpa sau mai ieftina, dar actele si taxele sunt pe la 1 mil, indiferent de oras, cred.
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers... choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that chouch watching mind-numbing, spirit crushing game shows, stuffing junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than a embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life... But why do I want to do a thing like that?

#3 motolouis

motolouis

MOTOLOUIS

• Membru
  • Pip
  • 141 posts
  • Interests:scoala moto, Accesorii si echipamente moto
  • Numar: --
  • Club: MOTOLOUIS

Posted 06 May 2007 - 10:22 AM

de ce am nevoie pentru a da de carnet, ma refer la cati bani, ce examene de dau, madical, psihologic cat mai costa scoala si ce costuri mai sunt pe langa toate astea de l-am enumerat eu. Cam care ar fi pasii care se tre printr-un examen, in ce consta un examen?

Multumesc! me newbye :D

Buna ziua,

Daca doriti sa urmati cursurile in Bucuresti, pretul scolii noastre este de 400 RON. In acest pret sunt incluse: chestionare auto, noul cod rutier si cagula pe care trebuie sa o aveti la fiecare sedinta de curs.
Pe langa taxa de scolarizare se mai platesc taxe pentru examenele medicale: psihologic si analize medicale, acestea difera de la un cabinet la altul dar sunt aproximativ intre 100 si 150 RON. La dosarul de scolarizare sunt necesare cazierul (acesta costa 5 RON in regim de urgenta) si doua poze.
Examenul pentru categoria A consta in doua probe: proba teoretica - un test grila cu 26 de intrebari din care trebuie sa raspundeti corect la minim 22 in limita a 3 de minute si o proba practica (cunoscuta sub denumirea de POLIGON) in limita a 4 minute. (la inscriere veti primi o fisa cu explicatii despre aceasta proba).
Daca sunteti interesat/a sa urmati cursurile scolii noastre - MOTOLOUIS, ne puteti contacta la tel.0723.981.197
sau puteti vizita site-ul noastru .

Cu stima,
Echipa MOTOLOUIS

Edited by motolouis, 06 May 2007 - 10:24 AM.

************************************************************************************

SCOALA MOTOLOUIS

EXCURSII CU ELEVII

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users