Sari la conținut

Honda Cb 750 Sevenfifty


cezar_bkf
 Share

Postări Recomandate

`Sara buna!

 

Revin cu informatii noi in ceea ce ma priveste, astept si de la voi acelasi lucru, mai ales daca suntem in zone apropiate poate ne si vedem sa mai schimbam " la cald" cateva impresii - experiente.

Una peste alta am luat permisul pt care ma pregateam la ultimul post :cheers:, am inscris si motorul din discutia cu pricina si am si iesit pe strada :cheers: de fo` 3 ori in ultimile 5 zile, lipsimdu-mi mai ales curajul decat timpul, gazul sau alte motive. Din experienta mea ZERO in ceea ce priveste motoarele va pot spune ca pana acum am observat la Vulturitza mea ca doar io-s ala care nu poate sa faca ceva anume la un moment dat :cheers: . E o super motocicleta si abia astept sa mai impart experiente cu voi - detinatorii de modele asemenea.

P.S.

 

Ala care m-a imbolnavit sa-mi iau modelul asta e Daniel si e un alcoolic, dupa cum spune :drink: . (Poate ne vedem pe la Pisoiu` intr-o zi, inteleg ca iti e cel mai aproape, ce zici?)

 

 

:) ma gandeam eu ca tu esti...... :alcy:

s-o stapanesti sanatos!

cel mai bine la pisoiu la pod.......

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

`Sara buna!

 

Revin cu informatii noi in ceea ce ma priveste, astept si de la voi acelasi lucru, mai ales daca suntem in zone apropiate poate ne si vedem sa mai schimbam " la cald" cateva impresii - experiente.

Una peste alta am luat permisul pt care ma pregateam la ultimul post :cheers:, am inscris si motorul din discutia cu pricina si am si iesit pe strada :cheers: de fo` 3 ori in ultimile 5 zile, lipsimdu-mi mai ales curajul decat timpul, gazul sau alte motive. Din experienta mea ZERO in ceea ce priveste motoarele va pot spune ca pana acum am observat la Vulturitza mea ca doar io-s ala care nu poate sa faca ceva anume la un moment dat :) . E o super motocicleta si abia astept sa mai impart experiente cu voi - detinatorii de modele asemenea.

P.S.

 

Ala care m-a imbolnavit sa-mi iau modelul asta e Daniel si e un alcoolic, dupa cum spune :crack: . (Poate ne vedem pe la Pisoiu` intr-o zi, inteleg ca iti e cel mai aproape, ce zici?)

Modelul tau nu este sevenfifty.-ci CB750 Nighthawk-model fabricat ptr piata americana.Denumirea "Sevenfifty"este atribuita tipului"RC42" fabricat din 1992-2003. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul tau nu este sevenfifty.-ci CB750 Nighthawk-model fabricat ptr piata americana.Denumirea "Sevenfifty"este atribuita tipului"RC42" fabricat din 1992-2003. :cheers:

 

 

Mutzam fain de precizare, n-aveam de unde sa stiu. :cheers:

 

Asfalt.... si Bulan ...........! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur ca ne vedem sambata la pisoiu la pod, sa ne bem cafeaua!

Pe la 11 asa....zic eu

:cheers:

 

 

In regula, daca mai sunt si alti sevenfiftishti in zona ii invitam si pe ei :cheers:

 

Zile racoroase! :crack:

 

--- Mesaj completat în 28 Jul 2007 18:35 -------------

In regula, daca mai sunt si alti sevenfiftishti in zona ii invitam si pe ei :cheers:

 

Zile racoroase! :drink:

 

:) Cred ca am uitat sa precizam in care sambata ... :alcy: Am fost azi p-acolo.

 

Bulan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal`tare neam de 750-isti!

 

Pe unde umblati fratilor de nu mai dati nici un semn?

In fine, sper ca sunteti bine pe unde sunteti si va urez mare bulan! :burnout:

Ce vroiam eu sa va intreb este cum va tineti voi pe "cal" cand treceti 120 - 130 km/h? Am tot fost zilele astea plecat la cateva drumuri, unul pe la Sinaia, altul pe A2 si sincer, cu toate cele 100 kile ale mele, simteam ca eram mai mai sa-mi iau zborul de pe mobra dupa ce depaseam suta. Am incercat varii pozitii care mai de care mai aplecate si mai cocosate peste rezervor, da` tot simteam ca ma duc cu alizeul.

Se prea poate sa fie de vina si faptul ca is cam novice in ale calaritului, ca drumurile pe care le-am facut is mai mult in camp, dar noroc ca am 2 bucati zdravene de maini cu care am reusit sa ma tin de bidiviu. M-au cam durut dansele fo zi jumate dupa plimbarici, dar a meritat din plin :hurt:

 

Inca o data, va urez tote cele bune si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa te obisnuiesti cu vantul....... :)

Prima data cand am ajuns la 140 km/h cu ea.....de abia ma tineam! Eu am 60 kg... :moto:

Dupa incercari destule.....am ajuns la viteza maxima!

Vei ajunge si tu! Bafta si atentie maxima!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa te obisnuiesti cu vantul....... :moto:

Prima data cand am ajuns la 140 km/h cu ea.....de abia ma tineam! Eu am 60 kg... :moto:

Dupa incercari destule.....am ajuns la viteza maxima!

Vei ajunge si tu! Bafta si atentie maxima!

:lol:

 

erai beat asta e clar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal`tare neam de 750-isti!

 

Pe unde umblati fratilor de nu mai dati nici un semn?

In fine, sper ca sunteti bine pe unde sunteti si va urez mare bulan! :lol:

Ce vroiam eu sa va intreb este cum va tineti voi pe "cal" cand treceti 120 - 130 km/h? Am tot fost zilele astea plecat la cateva drumuri, unul pe la Sinaia, altul pe A2 si sincer, cu toate cele 100 kile ale mele, simteam ca eram mai mai sa-mi iau zborul de pe mobra dupa ce depaseam suta. Am incercat varii pozitii care mai de care mai aplecate si mai cocosate peste rezervor, da` tot simteam ca ma duc cu alizeul.

Se prea poate sa fie de vina si faptul ca is cam novice in ale calaritului, ca drumurile pe care le-am facut is mai mult in camp, dar noroc ca am 2 bucati zdravene de maini cu care am reusit sa ma tin de bidiviu. M-au cam durut dansele fo zi jumate dupa plimbarici, dar a meritat din plin :)

 

Inca o data, va urez tote cele bune si asfalt uscat!

 

Asta se intampla "din cauza de lipsa carene" :moto:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu permisiunea D-tra

As complecta anul SEVEN FIFTY

Aselenizare pe luna

Concertul de la Woodstock

Lupta inpotriva tuturor prejudecatilor

Libertate sexuala

Hipy

Adevarul e ca in Eu Honda a intrat in 1970

Au mai fost evenimente in acel an.Momentan lipsus.

Cu respect

Asfalt uscat

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am achizitionat si eu o Honda cb 750 seven-fifty acum vreo 2 luni......

Nu am cuvinte.... :baldy:

Mai nou....i-am scos sitele din tobe........ :P .....face intr-un fel anume.....

O parere personala: MOTORETA ADEVARATA, TATA! :)

:-L

 

Si o poza..........

 

Am din 2004.martie, deci am mers 3 sezoane, si sunt super multumit, am schimbat numai consumabile la ea. Ma tot tenteaza sa scot chestile din toba, dar nu stiu cum o sa suna, si mie mila de sunetul lui ... "legendar" :scratch: java script:emoticon(':what:', 'smid_46')

 

... am mers cca 15000 km cu ea -

post-22906-1189003486_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare!

 

Vad ca a cam decedat topicul, deh, valurile vietii si ale sezonului, care e cam pe sfarsite.

Mari noutati nu am nici eu sa aduc, doar ca, din pacate, is nevoit sa-mi vand motoreta.

Si doar cuvinte de lauda imi vin cand ma gandesc la ea...

Asta e, o sa ma fac eu mare :ok:

 

Pana la urmatorul reply va doresc baftoi si bulan la maxim in ce a mai ramas din acest sezon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Super motocicleta, pacat ca in Romania nu este foarte populara ca in alte tari. M-am dat tot sezonul asta cu ea, am facut cam 7000 de km in 3 luni, nu am ce sa-i reprosez.

Observatie: neaparat trebuie un parbriz touring pentru viteze mai mari...

 

Acum, din pacate e de vanzare...pentru niste vise nobile si costisitoare..o excursie in Africa. Vreau sa-mi cumpar un African Tween.

 

Bafta, si va astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ce vremuri frumoase...

 

 

Este cat se poate de impecabila! :bigstar: Sa o calaresti sanatos! Curios este ca nu am obervat-o la intrunirea de la Sibiu. :bigstar: :bigstar:

 

Si se pare ca ai stat la 10 metri de cortul meu pt ca vad in fundal acel Bandit 1250 model 2007. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sunt si eu de o sapt. in gasca asta. Am adus din Germanica una din 2002, 5.800 Km, impecabila.

Sunt f. multumit pana acum, am fost la mecanic sa-i faca tuning dar nu prea a avut ce sa-i faca, am schimbat doar filtrul de aer, restu era facut de neamtz, pe bune.

Sper sa ne intalnim vara asta sa mai schimbam cate o vorba, impresie, pont etc.

 

Bafta

Editat de kawaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu de o sapt. in gasca asta. Am adus din Germanica una din 2002, 5.800 Km, impecabila.

Sunt f. multumit pana acum, am fost la mecanic sa-i faca tuning dar nu prea a avut ce sa-i faca, am schimbat doar filtrul de aer, restu era facut de neamtz, pe bune.

Sper sa ne intalnim vara asta sa mai schimbam cate o vorba, impresie, pont etc.

 

Bafta

:crack: :crack: filtru de aer tunning-si nu a mai avut ce-i face -ce i-ofi facut neamtul --streetfighter???

Oricium felicitari ptr achizitie -esti norocos ca ai ales o SF. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles prea bine ce vrei sa spui. Vrei sa fii rautacios sau e' doar punctuatia, attn!?

Vroiam sa te-ntreb mai demult, ce-ai avut cu motoru' de la-ai cojit de vopsea? Cu guma aia mare si lata cum faci la revizia ITP, o dai jos?

Bafta

 

:bow: :bow: filtru de aer tunning-si nu a mai avut ce-i face -ce i-ofi facut neamtul --streetfighter???

Oricium felicitari ptr achizitie -esti norocos ca ai ales o SF. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...