Sari la conținut

Honda Cb 750 Sevenfifty


cezar_bkf
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 234
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut al meu e din 1994 si eu sunt multumit de el pana acum il am de 1 luna si acum fac schimbul consumabilelor, pozitie buna de drum viteza destul acceptabila e fain de turing

Al tau cam ce consum are ?

si cam care e viteza lui optima de croaziera ca sincer eu nu prea stiu

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut al meu e din 1994 si eu sunt multumit de el pana acum il am de 1 luna si acum fac schimbul consumabilelor, pozitie buna de drum viteza destul acceptabila e fain de turing

Al tau cam ce consum are ?

si cam care e viteza lui optima de croaziera ca sincer eu nu prea stiu

merci

140 cat vrei tu asa sa-i placa dar nu sughite nici daca duci mai tare.Am si eu una ,prima serie de RC42 ---1992.Acum astept dupa piese de la vopsit.Sunetul motorului ma omoara ,parca ar fi motor reactor .Uuuuu uuuuu.Super motorete .Ca pct sensibil ar fi intretinerea mai deasa a pieselor cromate care neintretinute cu timpul mai ruginesc.,in rest superfiabile si relaxante. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama tuturor motocicletelor e CB 750.E clar.Chiar daca-ti doresti HD sau KTM sau R6.

Am vazut motorul lui Karpaten cand a intrat in atelier si probabil am sa-l vad saptamana viitoare.

Poze din astea sa tot vezi pe net.

Sunt interesat de comportamantul CB-ului.

S-ar putea la anul sa incapa unul si la mine in curte.

De asta VREU POZE SI PARERI.

Am sa-mi spun parerea dupa ce i-l vad.De auzit l-am auzit. Un monstru silentios.

Bucurativa de ele .

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ daxy... Capatu ala de ghidon ce se vede in poza nu il ai de prin boschetii de pe marginea soseelei Sibiu-Sebes, asa-i? :cheers:

Faina motoreta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare! Gata, este oficial, in aproximativ 2 saptamani voi deveni fericitul posesor al unui 750 :scratch: , asta dupa ce am reusit sa ma imbolnavesc cand am vazut la un tip, Cezar mi se pare, cat de bine arata acest model de mobra :) . Sper ca pana sa vina motorul sa am si permisul gata, ca ma manaca palmele de numa` numa`.

Pana atunci, asfalt uscat si numai bine!

 

P.S.

 

Incerc sa bag si o poza, sa vad daca ma descurc cu tehnica :)

post-19667-1181141318_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Gata, este oficial, in aproximativ 2 saptamani voi deveni fericitul posesor al unui 750 :scratch: , asta dupa ce am reusit sa ma imbolnavesc cand am vazut la un tip, Cezar mi se pare, cat de bine arata acest model de mobra :) . Sper ca pana sa vina motorul sa am si permisul gata, ca ma manaca palmele de numa` numa`.

Pana atunci, asfalt uscat si numai bine!

 

P.S.

 

Incerc sa bag si o poza, sa vad daca ma descurc cu tehnica :)

Salutare!

Eu am un prieten care spune"orice Honda care incepe cu CB e bun".Dar mai am un prieten care are si a facut un drum mai lung si n-am vorbit inca cu el.Nu stiu de ce nu ne arunca vre-o doua vorbe pe acest topic ?

Cb 750 'picatura' denumirea a dat-o un posesor dupa forma rezervorului nu este oficiala.Am citit expunerea lui(tot incepator) momentan are un an si este foarte multumit.Nu a gasit nimic negativ.

Felicitari ptr achizitie

Felicitari si ptr permis(in avans)

Asfalt uscat si multi km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Eu am un prieten care spune"orice Honda care incepe cu CB e bun".Dar mai am un prieten care are si a facut un drum mai lung si n-am vorbit inca cu el.Nu stiu de ce nu ne arunca vre-o doua vorbe pe acest topic ?

Cb 750 'picatura' denumirea a dat-o un posesor dupa forma rezervorului nu este oficiala.Am citit expunerea lui(tot incepator) momentan are un an si este foarte multumit.Nu a gasit nimic negativ.

Felicitari ptr achizitie

Felicitari si ptr permis(in avans)

Asfalt uscat si multi km.

Aici o poza inainte de despartirea de Wal in Oradea.Deja eram prieteni foarte buni eu si Honda.

Cat despr4e forma rezervorului mi se pare ca seamana mai mult cu un cap de cobra,doar nu i-om spune "Sevenfifty Cobra" dupa modelul conservarilor romani care boteaza toate masinile cu nume de animale sau legume (gogosar,bot de cal ,broasca care de fapt e gandac,cobra etc).Si la 20 de litri mai bine-i zicea butoiul decat picatura. :scratch:

post-11957-1181157823_thumb.jpg

Editat de karpatenwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Âşi eu posesor al unui astfel de exemplar...

 

întrebare: are cineva manualul de utilizare, fie în format electronic, fie în format fizic?

 

aÂş dori Âşi eu să-i fac o copie...evident, dacă se poate acest lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am achizitionat si eu o Honda cb 750 seven-fifty acum vreo 2 luni......

Nu am cuvinte.... :lol:

Mai nou....i-am scos sitele din tobe........ :wink: .....face intr-un fel anume.....

O parere personala: MOTORETA ADEVARATA, TATA! :moto:

:rock:

 

Si o poza..........

post-6598-1182875208_thumb.jpg

Editat de COLD AS ICE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Âşi eu posesor al unui astfel de exemplar...

 

întrebare: are cineva manualul de utilizare, fie în format electronic, fie în format fizic?

 

aÂş dori Âşi eu să-i fac o copie...evident, dacă se poate acest lucru

 

am eu astea:

hcsm.pdf

Editat de hmc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...aÂşa e, încă trăiesc nostalgia... a fost primul motor adevărat, după sovietice.... uauuuu! :moto:

post-106-1183036506_thumb.jpg

post-106-1183036683_thumb.jpg

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am achizitionat si eu o Honda cb 750 seven-fifty acum vreo 2 luni......

Nu am cuvinte.... :wink:

Mai nou....i-am scos sitele din tobe........ :rock: .....face intr-un fel anume.....

O parere personala: MOTORETA ADEVARATA, TATA!

 

Confirm, l-am cunoscut aseara intamplator pe COLD AS ICE mobra arata super bine si merge si se aude(mai ales) intr-un mare fel :moto:

Editat de FLASH-TUNING
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Âşi eu posesor al unui astfel de exemplar...

 

întrebare: are cineva manualul de utilizare, fie în format electronic, fie în format fizic?

 

aÂş dori Âşi eu să-i fac o copie...evident, dacă se poate acest lucru

 

intr-un final am reusit sa atashez si manualul de service (e spart in 2 buc ca era prea mare.)

CB750F2_SM_92_97_1.pdfCB750F2_SM_92_97_2.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

`Sara buna!

 

Revin cu informatii noi in ceea ce ma priveste, astept si de la voi acelasi lucru, mai ales daca suntem in zone apropiate poate ne si vedem sa mai schimbam " la cald" cateva impresii - experiente.

Una peste alta am luat permisul pt care ma pregateam la ultimul post :lol:, am inscris si motorul din discutia cu pricina si am si iesit pe strada :lol: de fo` 3 ori in ultimile 5 zile, lipsimdu-mi mai ales curajul decat timpul, gazul sau alte motive. Din experienta mea ZERO in ceea ce priveste motoarele va pot spune ca pana acum am observat la Vulturitza mea ca doar io-s ala care nu poate sa faca ceva anume la un moment dat :wave: . E o super motocicleta si abia astept sa mai impart experiente cu voi - detinatorii de modele asemenea.

 

 

P.S.

 

Ala care m-a imbolnavit sa-mi iau modelul asta e Daniel si e un alcoolic, dupa cum spune :lol: . (Poate ne vedem pe la Pisoiu` intr-o zi, inteleg ca iti e cel mai aproape, ce zici?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa nu treaca sevenfifty pe pag. a2-a iaca ultimele imbunatatiri aduse motoretei mele:

-aripa spate pe roata ,impiedica ajungerea mizeriei in zona filtrului de aer si mai in fata,si arata bine.

-parbriz negru

- tankpad laterale(impiedica zgarierea lacului cu genunchii)

-tankpad cap de mort (craniul da la motorete tot timpul bine-intelepciune)

Vad ca-s singurul care isi -cum sa-i zic-imbunatateste sevenfiftiul...sau

post-11957-1185040059_thumb.jpg

post-11957-1185040094_thumb.jpg

post-11957-1185040173_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...