Sari la conținut

Drz 400 S


zigzag
 Share

Postări Recomandate

M-am suparat asa de rau incat te rog sa nu mai accesezi acest site, sa-ti schimbi numele si sa te muti din tara :ok: ........... :duel: :wave: :ok: :blbl: :rock: :ok:

 

:) :rock: Moama ce rau e asta! :o

Eu m-am hotarat urmatorul moto e DRZ mai ramane sa fac rost si de cascaval.

 

PS. Observ ca nu prea e nimeni contra acestei biciclete?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 435
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si eu vreau DR-Z ... nou

 

oare este cineva in RO care a inmatriculat un DR-Z 400 E ???

 

HELP...

 

daca nu si nu imi iau si eu un S

 

sper sa nu fiu dezamagit de putere...pt ca DR-ul meu de 650 SE din 96 are vreo 44 de calutzi iar 400 S-ul vreo 39-40 ... in schimb e mai usor...dar nu cu mult

 

ne vedem pe DR-uri calare

Editat de zzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Pentru cei care au deja in dotare DRZ-ul:

-Cum va descurcati cu piesele de schimb, consumabilele (filtre ulei si altele) si accesoriile (scut, protectii, rezervor mare si altele)?

-Cum onoreaza comanda cei de la reprezentanta? Sunt seriosi sau stai cu lunile dupa piese?

-De unde altundeva se mai pot cumpara produse pentru acest model?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au deja in dotare DRZ-ul:

-Cum va descurcati cu piesele de schimb, consumabilele (filtre ulei si altele) si accesoriile (scut, protectii, rezervor mare si altele)?

-Cum onoreaza comanda cei de la reprezentanta? Sunt seriosi sau stai cu lunile dupa piese?

-De unde altundeva se mai pot cumpara produse pentru acest model?

 

filtre aduc aia de la champion si se gasesc fara problema (nu comanda la mann ca au un cod aiurea) 15 ron

placute mai mereu am gasit pe stoc

filtru aer e din burete si se spala

uleiul recomandat de producator e motul 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filtre aduc aia de la champion si se gasesc fara problema (nu comanda la mann ca au un cod aiurea) 15 ron

placute mai mereu am gasit pe stoc

filtru aer e din burete si se spala

uleiul recomandat de producator e motul 10w40

 

stai k eu n-am inteles cum intreceati viteziste p curbe...deci si cu pasager.....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filtre aduc aia de la champion si se gasesc fara problema (nu comanda la mann ca au un cod aiurea) 15 ron

placute mai mereu am gasit pe stoc

filtru aer e din burete si se spala

uleiul recomandat de producator e motul 10w40

 

Ok :) Multumesc! Dar mi-ai spus doar de consumabile. Piesele de schimb si accesoriile de unde le procuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre DRZ (yo am incercat modelul E---fara demaror electrik,numai kick starter)motorasu e super tare are cuplu de la jos nu moare cand dai o balana de la relantina...urca foarte foarte bine,probabil cel mai buna alegere pt. un rider care face enduro de recreatie. de ce nu pt. avansati? : pt ca e foarte greu, nu e facut pt concurs.

 

DRZ400E e un motor super fiabil, pot sa te duci si la pescuit cu el sau la o tura mai technica cu baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok :) Multumesc! Dar mi-ai spus doar de consumabile. Piesele de schimb si accesoriile de unde le procuri?

foarte multe piese de schimb gasesti la Auner. preturi mult mai mici decat la reprezentanta.

o alta filiera buna este MyMoto din cotroceni. aduc orice piesa originala in 2, max. 3 saptamani.

ex:.

rulment spate RM. exista numai original koyo japan

la magazin de rulmenti 30 euro pe comanda/o saptamana

la MyMoto 20 euro/2 saptamani

la Auner 13 euro/ livrare depinde de dealer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mi-am luat acum 3 luni si 1 saptamana dr-z-ul 400s (0km) are deja 9500 de km :) si am mers cu el prin toate cele 3 stari de agregare :lol: si nu are nici cea mai mica problema.

poze cu el vopsit in brun roscat de padure n-am ca e prea mare camera sa o transport in chestii d-astea.

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

eu ma gandeam ori la un dr-z 400s ori mai degraba la un dr-z 400sm,

nou la vara, pentru chinuieli citadine si nu numai... varianta sm o are cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandeam ori la un dr-z 400s ori mai degraba la un dr-z 400sm,

nou la vara, pentru chinuieli citadine si nu numai... varianta sm o are cineva?

 

DRZ SM sunt cateva prin Bucuresti, dar slabe sanse sa intre posesorii pe la coltul enduristilor, pentru ca sunt mai ales fete care vor tot chinuieli citadine :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandeam ori la un dr-z 400s ori mai degraba la un dr-z 400sm,

nou la vara, pentru chinuieli citadine si nu numai... varianta sm o are cineva?

 

Drz 400(S sau SM) nu se mai importa in Romania din motive de poluare(nu respecta normele euro 3).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drz 400(S sau SM) nu se mai importa in Romania din motive de poluare(nu respecta normele euro 3).

 

Daca ce spui tu este adevarat, inseamna ca o gramada de motociclete de enduro nu se vor mai importa. Ma gandesc in special la EXCurile in 2 timpi, care sunt inmatriculabile, si nici cele in 4 timpi nu cred ca o duc prea bine cu poluarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ce spui tu este adevarat, inseamna ca o gramada de motociclete de enduro nu se vor mai importa. Ma gandesc in special la EXCurile in 2 timpi, care sunt inmatriculabile, si nici cele in 4 timpi nu cred ca o duc prea bine cu poluarea...

Eu stiu ca EXC 2t 2008 are EURO3 :bigstar: ...cel putin asa scrie in acte :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprob!

http://www.offroadforen.de/vb/showthread.php?t=47827

The other models in the EXC two-stroke and four-stroke generation 2008 also exhibit many new features and improvements both optically and technically. Among others, these include the fact that all models comply with the legal Euro3 emission limits.

 

ktm 300 exc - cea mai tare/frumoasa/ushoara/desteapta/rezistenta/manevrabila/puternica "motorcicleta" :bigstar:

PS: La mine in talon scrie la putere 8kw :bigstar:

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ktm 300 exc - cea mai tare/frumoasa/ushoara/desteapta/rezistenta/manevrabila/puternica "motorcicleta" :bigstar:

 

De-aia se ard bujiile la el? :bigstar:

Glumesc :bigstar:

Editat de Sasa25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprob!

http://www.offroadforen.de/vb/showthread.php?t=47827

The other models in the EXC two-stroke and four-stroke generation 2008 also exhibit many new features and improvements both optically and technically. Among others, these include the fact that all models comply with the legal Euro3 emission limits.

 

ktm 300 exc - cea mai tare/frumoasa/ushoara/desteapta/rezistenta/manevrabila/puternica "motorcicleta" :bigstar:

PS: La mine in talon scrie la putere 8kw :bigstar:

 

Ah, nu credeam ca am sa vadi ziua in care ascutitorile respecta normele de poluare. Cinste celor de la KTM ca au scos Euro III pe motociclete de enduro.

 

PS: La mine in talon scrie la putere 8kw :bigstar:

 

Si la mine, dar sa nu spui la nimeni :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...