Sari la conținut

Itp - Asigurari


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

todhierash... asa o fi ...

mie imi place sa platesc 12 luni sa fiu un cetatean model, contribuabil la stat.eu defapt nu ma plimb cu motoreta decat acolo langa garaj :P

eu am asigurarea platita pana in mai, facuta pe 12 luni.Anul asta prea putine avantaje pentru ca e iarna lunga.Dar anul trecut a meritat toti banii

doar in ianuarie si februarie am facut peste 1500 km.

dar si daca vine vremea buna si nu ai platita asigurarea sa nu zici ca nu te manca in poponeata.Bun stiu ca tu tudor iesi si asa, fiecare merge pe riscu lui.

tot ce sper e sa se incalzeasca odata... :lol:

 

pai tocmai din cauza ca nu jtii cum este vremea iti faci pe 6 luni....si dupa prelungesti pe 6 luni si tot asa ...cat despre a fi un cetatzen model...pentru cine ? pentru shefu` asta care`l manca in poponeata sa vada cum se "cearta" unu` si altu ? :crack: .. uite propun io subiect de cotre la urmatoarea intalnire de vineri : combaterea limbricilor , care-ti provoaca iritatii pe tractul intestinal , ce zici art ? te bagi ? ca sa jtiu sa aduc crema :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place faptul ca va tot certatzi unul pe celalalt!Kiar m-ar interesa sa merg odata la o intalnire de-a voastra numai cu o conditzie....sa stiu ca se va discuta despre ceva in conditzii nu prea amiabile si eu sa fiu numai observator:)))

Ma poate eu sunt mai prost dar ce rost are sa platesti ceva dac nu te folosesti de el......eu raman la 6 luni:))

 

ooo,stai linistit ca la intilnire ii alceva,toata lumea civilizata si respectuoasa,aici pe net toti is eroi,daca ma-ntelegi...

 

ooo,stai linistit ca la intilnire ii alceva,toata lumea civilizata si respectuoasa,aici pe net toti is eroi,daca ma-ntelegi...

 

k,hai la treburi mai serioase,am un prieten broker,cea mai ieftina o are la 80 ron pe 6 luni 160 ron pe un an pentru cine nu intereseaza serbia,iugoslavia...(tudor),daca sunt si persoane interesate de tarile din sud,cea mai ieftina o are la 97 de ron pe 6 luni 194 ron pe un an acoperire fara exceptii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai din cauza ca nu jtii cum este vremea iti faci pe 6 luni....si dupa prelungesti pe 6 luni si tot asa ...cat despre a fi un cetatzen model...pentru cine ? pentru shefu` asta care`l manca in poponeata sa vada cum se "cearta" unu` si altu ? :lol: .. uite propun io subiect de cotre la urmatoarea intalnire de vineri : combaterea limbricilor , care-ti provoaca iritatii pe tractul intestinal , ce zici art ? te bagi ? ca sa jtiu sa aduc crema :crack:

la noi e destul de previzibila...

in anii precedenti nu a fost iarna lunga.acum eu decat sa ma risc pentcu cateva zeci de ron mai bine imi fac pe un an si ma plimb cand e vreme buna fara sa imi fac nici o grija.Chiar daca nu e la fel de cald ca vara, prefer sa dardai pe motor decat pe balcon :crack:, ca nu am asigurarea platita sau alte minuni, sau mai rau sa ies cu motoru si sa nu o am platita.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai din cauza ca nu jtii cum este vremea iti faci pe 6 luni....si dupa prelungesti pe 6 luni si tot asa ...cat despre a fi un cetatzen model...pentru cine ? pentru shefu` asta care`l manca in poponeata sa vada cum se "cearta" unu` si altu ? :lol: .. uite propun io subiect de cotre la urmatoarea intalnire de vineri : combaterea limbricilor , care-ti provoaca iritatii pe tractul intestinal , ce zici art ? te bagi ? ca sa jtiu sa aduc crema :crack:

Auzi bai stafie pe doua roti eu cred ca esti genul de om care nu merge mai repede decat 100 la ora ca sa nu cumva sa manance mobra mai mult.De la zisele mele cu impunsul si pana la cuvintele zise de tine cu crema si limbrici mai este mult.Deci te tog daca stii sa vorbesti frumos cu mine fa-o daca nu taci in pooola mea din gura si nu ma lua la misto ca izt i rup capul in doua man.Deci te rog inca o data fi civilizat si scoate-ma din lista ta de posibile victime ale batjocoriturii eftine date pe net.

Bate-tzi jok de oamenii cu care te stii man

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama mia zici ca ar costa asigurarea asta nsuh cati bani.stricam bani pe tot felu de porcarii,mac donalds, alcol tigari etc.. si unii se trag pe fund pt asigurare.

 

Auzi bai stafie pe doua roti eu cred ca esti genul de om care nu merge mai repede decat 100 la ora ca sa nu cumva sa manance mobra mai mult.De la zisele mele cu impunsul si pana la cuvintele zise de tine cu crema si limbrici mai este mult.Deci te tog daca stii sa vorbesti frumos cu mine fa-o daca nu taci in pooola mea din gura si nu ma lua la misto ca izt i rup capul in doua man.Deci te rog inca o data fi civilizat si scoate-ma din lista ta de posibile victime ale batjocoriturii eftine date pe net.

Bate-tzi jok de oamenii cu care te stii man

art nu te stresa a nu are rost..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF :lol: parca asta era topicul pt asigurare ?! Blaj taci domnu ? :crack:

 

 

Ia ma sasati o cu 6 luni ba 1 an.......IMPORTANT E SĂ APUCI SĂ TE BUCURI DE EA FARĂ..... să o ,,UTILIZEZI ''!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag spitzu'!

baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa polalailor!

daca nu va footeti unu altuia cate o remarca "desteapta" creca nu puteti respira bine!

terminati in poola sfintilor cu prostiile si faceti ceva util!

io ca prostu am vrut sa fac asigurare cu 108 lei ca aia era cea mai eftina pe care am gasit-o si cand colo smecheri stiu dealea cu 80 pai ziceti fratilor ca de 20 lei, vineri bem si mancam ceva ... nu de alta da e RECESIUNE

daca vreunu stie ceva mai ieftin sa scrie aici!

daca nu ---->>> topic certuri

dreaq are vreme sa citeasca bolonzaniile voastre! NEPLIMBATILOR!!! ( sa nu zic nefoototi :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bai stafie pe doua roti eu cred ca esti genul de om care nu merge mai repede decat 100 la ora ca sa nu cumva sa manance mobra mai mult.De la zisele mele cu impunsul si pana la cuvintele zise de tine cu crema si limbrici mai este mult.Deci te tog daca stii sa vorbesti frumos cu mine fa-o daca nu taci in pooola mea din gura si nu ma lua la misto ca izt i rup capul in doua man.Deci te rog inca o data fi civilizat si scoate-ma din lista ta de posibile victime ale batjocoriturii eftine date pe net.

Bate-tzi jok de oamenii cu care te stii man

:lol:

Nenea ejti cumva prost ? ca doar prostii se enerveaza ... raspundeti singur, deoarece era o intrebare retorica ...si totusi nu mi-ai raspuns la intrebarea cu crema :crack:

 

p.s.: merg cu 80 intra 6-a sa nu se roada tare nici cauciucu nici sa nu consume prea mult moto :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dealea cu 80 pai ziceti fratilor ca de 20 lei, vineri bem si mancam ceva ... nu de alta da e RECESIUNE

 

mergi si tu la consum atunci :lol:

 

se vede ca e lunga iarna asta...

foarte Petre ...din ce in ce mai lunga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smecheri stiu dealea cu 80

 

nu vreua sa mai pun paie pe foc,io am crezut ca fac un bine daca mai spun si la altii de asigurare ieftina,defapt asta era era rolu topicului nu?oricum n-am nici un interes pt ca n-am nici un procent din asigurare,daca vrea cineva sa-si faca,daca nu nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu stiu daca a mai fost pus linkul, daca nu atunci uitati-va aici http://www.rca-ieftin.ro/compara.php daca a mai fost postat imi cer scuze.

Eu zic ca e foarte folositor.

Bafta! :scratch:

Mersi pentru informatii dar a mai fost postat aici, la momentul de fata pt noi bihoreni este mult peste bun pretul lui Psycho :lol: la 72 RON/6 luni

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat azi un broker de asigurari si mi-a facut o oferta....

 

72 ron - 6 luni. UNITA

 

daca doreste cineva ii pot da nr. de tel. sa ia legatura ca el.

 

Contabile poti intreba te rog ce tzari are bifate ? defapt ma pe mine ma intereseaza sa aba bifate Iugoslavia si Macedonia...defapt sa le aiba si astea :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat azi un broker de asigurari si mi-a facut o oferta....

 

72 ron - 6 luni. UNITA

 

daca doreste cineva ii pot da nr. de tel. sa ia legatura ca el.

 

Revin cu informatii :

 

Persoanele peste varsta de 30 de ani au reducere ( politica firmei ) de 15 % pe 6 luni si 20 % pe 12 luni

 

un scurt calcul , daca ai 30 de ani si iti faci asigurare pe 6 luni platesti 61.2 ron.

 

 

Contabile poti intreba te rog ce tzari are bifate ? defapt ma pe mine ma intereseaza sa aba bifate Iugoslavia si Macedonia...defapt sa le aiba si astea :scratch:

 

ma interesez si iti spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
M-a sunat azi un broker de asigurari si mi-a facut o oferta....

 

72 ron - 6 luni. UNITA

 

daca doreste cineva ii pot da nr. de tel. sa ia legatura ca el.

 

Daca e reala oferta nu ezitati sa profitati de ea. Totusi saptamana trecuta am inmatriculat o remorca si pretul de asigurare era cel de 72 Ron la UNITA pt remorca. M-am interesat pt un var de-al meu cat este si asigurarea la motor si era scumpa la UNITA. Nu vreau sa fiu rau dar probabil brokerul tau s-a uitat cu o coloana mai jos si a citit de la remorci. Din cate imi amintesc asigurarea la unita pe un an la motor e peste 270 ron. Eu nu m-am uitat pe net ci am luat centrul orasului dintr-un capat in altul si am intrat la toate firmele de asigurari si am intrebat. Ardaful parca era mai ieftin la motociclete. Eu m-am interesat in principal la remorca si de aia nu imi amintesc la motocicleta care era mai ieftin. Daca voi gasiti sub 180 ron asigurare la motor pe un an mie puteti sa imi ziceti "cutu" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e reala oferta nu ezitati sa profitati de ea. Totusi saptamana trecuta am inmatriculat o remorca si pretul de asigurare era cel de 72 Ron la UNITA pt remorca. M-am interesat pt un var de-al meu cat este si asigurarea la motor si era scumpa la UNITA. Nu vreau sa fiu rau dar probabil brokerul tau s-a uitat cu o coloana mai jos si a citit de la remorci. Din cate imi amintesc asigurarea la unita pe un an la motor e peste 270 ron. Eu nu m-am uitat pe net ci am luat centrul orasului dintr-un capat in altul si am intrat la toate firmele de asigurari si am intrebat. Ardaful parca era mai ieftin la motociclete. Eu m-am interesat in principal la remorca si de aia nu imi amintesc la motocicleta care era mai ieftin. Daca voi gasiti sub 180 ron asigurare la motor pe un an mie puteti sa imi ziceti "cutu" .

 

La BT Asigurari am platit 84RON 6 luni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...