Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Eu pe acesta l-am avut

Ok,

 

Cam cat costa acest parbriz?

Arata destul de ok,dar parca tot mai bine ii sta fara nimic.

E adevarat ca peste 130 se simte grav vantul,mai ales ca eu am 1.90m. :)

Acum daca diferenta ar fi considerabila ca si protectie,parca m-as baga sa o uratesc putin.

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Louis (Kronau) - 100 euro, Motorteam - 87 euro. Eu l-am luat de la Kronau ca dupa aceea sa-l vad mai ieftin la Motorteam pe care-i stiam mai scumpi asa ca trebuie sa cautam mai temeinic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap... :) M-am gandit eu ca ai putea fi tu, mai ales ca inainte vorbisem cu TNG si stiam ca ai fost acolo.

By the way, cum se prezinta motorul? TNG ce a spus?

 

E binisor, se putea si mai bine... O ardere incompleta cred in cilindrul 1 (bujie sau injector), lantul terminat (asta era evident :), cauciucurile (desi aproape noi) am inteles ca nu sunt cea mai buna alegere desi sunt alegerea producatorului. In rest, ar fi de facut schimbul de consumabile recomandat la achizitia oricarui vehicul SH (ulei, filtre, etc). Una peste alta, cam 1200 lei si e ca noua :) Sa vad daca reusesc sa strang banii inainte sa vina iarna, daca nu ramane pentru la anu' ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anvelopele probabil sunt Bridgestone și dacă sunt cele originale, s-ar putea să aibă și dot-ul destul de vechi pe lângă faptul că, așa cred și eu, nu sunt tocmai grozave.

În prezent folosesc Dunlop Sportsmart 2 care sunt destul de mult peste Bridgestone-ul originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din 2014, ceea ce coincide cu afirmatia vanzatorului ca le-a schimbat relativ recent. Tinand cont ca voi merge mai mult prin oras, nu cred ca le voi schimba inainte sa fiu fortat de uzura lor. Nu ma dau pe o roata si nici burnout nu am de gand sa fac :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg încă destul. Zici tu, dar hai că totuși te vad prin primăvară arzând gazul pe Cheia polizand scaritele. :D

Poate ne vedem prin trafic! ;)

» Post actualizat in 13 Nov 2015 17:16

 

 

Câteodată nu se pune pata să îmi schimb tobele stock cu ceva....sport.

Voi ce părere aveți? Dacă v-ați achiziționat sau aveți, de ce modele ați fost mulțumiți? Unde găsesc și eu ceva bun la un preț ok?

» Post actualizat in 13 Nov 2015 17:18

 

Ps- scuze de unele greșeli care se strecoară la unele postări, dar îmi joaca feste câteodată SwiftKey-ul cu al său prediction. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg încă destul. Zici tu, dar hai că totuși te vad prin primăvară arzând gazul pe Cheia polizand scaritele. :D

Poate ne vedem prin trafic! ;)

» Post actualizat in 13 Nov 2015 17:16

 

 

Câteodată nu se pune pata să îmi schimb tobele stock cu ceva....sport.

Voi ce părere aveți? Dacă v-ați achiziționat sau aveți, de ce modele ați fost mulțumiți? Unde găsesc și eu ceva bun la un preț ok?

» Post actualizat in 13 Nov 2015 17:18

 

Ps- scuze de unele greșeli care se strecoară la unele postări, dar îmi joaca feste câteodată SwiftKey-ul cu al său prediction. ;)

si al meu GSR e foarte silentios..de multe ori patesc cand sunt prin trafic ca nu sunt auzit de ceilalti participanti..am patit de mai multe ori sa imi taie calea sau sa schimbe banda de mers fara ca macar sa se uite...cand ma duc la ei imi zic ca nu te-am auzit....

Am si eu de gand pana in primavara sa pun o evacuare cap coada sport...cred ca e o investitie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gândesc la niște tobe acum pe iarnă poate prind niște reduceri. Am mai găsit niște MIVV-uri xcone la 2.400lei. Nici nu îmi dau seama dacă sunt scumpe sau nu. Pentru bugetul meu sunt destul de scumpe, dar am văzut că pot fi și mai scumpe, așa că nu știu ce să zic...

» Post actualizat in 16 Nov 2015 15:22

 

 

Chiar nimeni nu are montate alte tobe decât cele originale să primesc și eu niște recomandări sau referințe pe anumite modele? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am vazut eu in Buc tobe GPR Ghost. Acestea ma interesau pt ca mi place codita asa cum e la GSR si nu vroiam sa schimb aspectul. Din pacate nu m a impresionat sunetul. Se aude mai tare decat originalul, dar in trafic nu cred ca face diferenta. In plus eu prever un sunet grav la tobe, asta parea prea...pitigaiat, nu stiu cum sa zic. E ca la boxe cand n ai basi deloc, ci doar medii sau inalte.

M am tot uitat pe youtube, desi nu cred ca are legatura cum se aude acolo cu realitatea, si cel mai frumos sunet mi s a parut la MIVV uri. Am gasit si un clip cu GHOST uri fara DB killer si sunau bine, dar nu am incredere in youtube:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am montata toba GPR Ghost pe ea. Sunetul este totusi ceva mai grav decat toba stoc, nu se compara. Acum na,nu am auzit alte tobe aftermarket pe GSR ca sa compar dar mie imi place cum se aude. Tornada daca esti interesat sa le auzi ne putem vedea cu mare placere in weekend daca mai este frumos afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știți cum e la mine cu tobele? Mă tine o perioadă, după care sunt extrem de mulțumit cu cele originale... :D Așa că orice achiziție trebuie făcută în scurt, văzut, plăcut, luat...

 

De pe Youtube chiar nu îmi dau seama care cum sună. Mai degrabă din cutare vs cutare și comentarii.

Dacă ar fi să mă iau după cele mai noi recenzii ale amicilor mei, de cei aprox 500 euro ar trebui să fac multe altele decât să îmi iau tobe. Dar probabil că mulți dintre voi știți cum e cu piticii pe creier... :)

 

Mircea, nu știu cât de des intri, dar în oricare week-end frumos afară poate facem o tură, așa că îți scriu. Sunt curios ce-i cu gpr ghost-ul ăsta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am montata toba GPR Ghost pe ea. Sunetul este totusi ceva mai grav decat toba stoc, nu se compara. Acum na,nu am auzit alte tobe aftermarket pe GSR ca sa compar dar mie imi place cum se aude. Tornada daca esti interesat sa le auzi ne putem vedea cu mare placere in weekend daca mai este frumos afara.

Salut,

 

Sincer si eu as vrea sa aud niste tobe aftermarket,dar poate la primavara,mobra mea e deja la iernat :)

Eu am auzit niste Leo Vince in primavara si diferenta era foarte mare fata de evacuarea originala.

Acum mai conteaza si de buget si de piticii pe care fiecare din noi ii are pe creier. :)

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Pe a mea, am Yoshimura Triovals (doar finalele) puse de fostul proprietar (merci Mircea:) ) si sunt grozave : se aud suficient de agresiv intre 4-7k rpm si nu foarte deranjante mai sus (asta cu silencere montate, si sincer nu m-a batut gandul sa le dau jos)

Iarna e lunga asa ca imi fac timp si scot un filmulet din GoPro si-l urc!

Stima,

V

» Post actualizat in 17 Nov 2015 15:59

LE : cam asa se aud (eu am versiunea neagra)

 

 

 

Salut.Pe a mea, am Yoshimura Triovals (doar finalele) puse de fostul proprietar (merci Mircea:) ) si sunt grozave : se aud suficient de agresiv intre 4-7k rpm si nu foarte deranjante mai sus (asta cu silencere montate, si sincer nu m-a batut gandul sa le dau jos)

Iarna e lunga asa ca imi fac timp si scot un filmulet din GoPro si-l urc!

Stima,

V

» Post actualizat in 17 Nov 2015 15:59

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yoshimura nu avea cum să se audă altfel.... :)

Este interesant ca cineva mai sus a spus că MIVV-URILE se aud foarte bine. Cred că dacă găseam pe negru carbon mă opream direct la ele.

Am mai găsit Arrow parcă, dar....peste 1k euro....

 

Apropo, la itp sau rar sunt recunoscute certificatele tobelor aftermarket sau trebuie mereu băgate cele oem?

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare .Azi mi-am pus parbrizul ala da le puig .usor de montat se potriveste la fix si am scos-o putin dar nu prea avea pe aici unde sa-i dau .ce pot sa va spun e ca la 100 nu se mai simte poti sa mergi fara sa te culci pe rezervor fara nici o problema .Zilele astea cat mai e vreme frumoasa am sa o scot si la un drum mai lung sunt tare curios sa vad pana unde pot sa ma duc (ca viteza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ești? Poate ieșim la o tură împreună să îl vad și eu... Eu am unul foarte scurt și nu cred că face vreo diferență. Eventual urcă și o poză aici. De unde l-ai luat și cât a costat?

 

Ca să îmi fac damblaua până la capăt: tobe, tobe de care ai? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca reusesc maine am sa incarc si poze cu el dar daca dai o cautare il gasesti imediat

http://www.motorteam.ro/importator-motociclete-romania/accesorii-motociclete/parbriz-racing-puig-suzuki-gsr-600

de la ei l-am luat

tobele sunt cel de fabrica nu am umblat prea mult cu ea sunt la inceput

in Bragadiru stau si poate in weekend iesim la o tura dar nu-ti promit ca sunt mereu plecat (dar nu cu motorul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam așa e și parbrizul meu... Credeam că al tău e ceva mai înalt!

Pe week-end dacă e, lasă un mesaj...vremea să fie bună!

 

Atât de mult am pata pusă pe tobe încât cred că fac un efort și iau MIVV-urile xcone din inox.

Ce e și mai tare? Că atâția ani am fost adeptul convins al tobelor originale și ceva mai silențioase, iar acum la vârsta pe care o am m-am sucit. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam așa e și parbrizul meu... Credeam că al tău e ceva mai înalt!

Pe week-end dacă e, lasă un mesaj...vremea să fie bună!

 

Atât de mult am pata pusă pe tobe încât cred că fac un efort și iau MIVV-urile xcone din inox.

Ce e și mai tare? Că atâția ani am fost adeptul convins al tobelor originale și ceva mai silențioase, iar acum la vârsta pe care o am m-am sucit. :D

Salut Tornada,

 

Deci tu zici ca ai un parbriz asemanator dar care nu face fata?

Eu ma gandeam serios sa imi iau unul,acum chiar nu stiu ce sa mai fac.

Eu zic sa faci un efort si sa iti iei tobe,dupa care trebuie sa te gandesti sa ii mai faci o resoftare :D.

Si daca nu esti multumit de ele se gaseste un coleg sa le cumpere la jumatate de pret! :D

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am mai postat deja despre parbriz, dar nu conteaza...

 

Eu am un parbriz de la Ermax de care sunt foarte multumit. Daca ma aplec pe rezervor pot sa merg tare fara probleme. Am mers 238 maxim.

Singura problema a fost ca se reflectau pozitiile in el si noaptea era cam deranjant, dar am vopsit partea de sus a farului si acum e totul in regula.

Asa arata.

03112007751.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am mai postat deja despre parbriz, dar nu conteaza...

 

Eu am un parbriz de la Ermax de care sunt foarte multumit. Daca ma aplec pe rezervor pot sa merg tare fara probleme. Am mers 238 maxim.

Singura problema a fost ca se reflectau pozitiile in el si noaptea era cam deranjant, dar am vopsit partea de sus a farului si acum e totul in regula.

Asa arata.

03112007751.jpg

Ala nu-i parbriz. Ala e o protectie ca sa nu mai intre mustele pe la turometru si restul ... E mic rau. Ma mir ca n-ai zburat din sa la viteza aia. Al meu are vreo 10 cm in plus (ala de la Puig) si pe la 220 parca simt ca ma gonflez. Poate e si din cauza hainelor si poate si casca are ceva influenta. Cat despre aspect - e mishto ... dar prea mic.

Editat de FlyMAD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Tornada,

 

Deci tu zici ca ai un parbriz asemanator dar care nu face fata?

Eu ma gandeam serios sa imi iau unul,acum chiar nu stiu ce sa mai fac.

Eu zic sa faci un efort si sa iti iei tobe,dupa care trebuie sa te gandesti sa ii mai faci o resoftare :D.

Si daca nu esti multumit de ele se gaseste un coleg sa le cumpere la jumatate de pret! :D

 

Asfalt uscat!

 

Dap, am un parbriz asemanator si nu, nu face fata... Ce-i drept nu stiu cum e fara el, dar la cat vant iau in piept, chiar si lasat complet la cele peste 100kg ale mele peste rezervor, e cum spunea un coleg mai sus, doar sa nu intre muste pe afisaje...

 

Resoftare am facut, dupa tobe doar niste ajustari a unor parametrii ar mai trebui, dar nu e bai... Si de imi plac sau nu, cu ele raman pe motor. :D

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...