Sari la conținut

Prima Iesire Enduro Fagaras-sambata-lisa 07iii2007 + Introducerea Mea


Postări Recomandate

mie mi-a placut sa ma uit la pozele altora

asa ca o sa incep sa pun si eu poze aici

 

prima data povestea mea.

born 1980

 

am mirosit eu motoarele mai demult

carnetul l-am luat iarasi de cativa ani

insa abia anul trecut i-a venit randu (exc 400 virgin)

 

asa ca cu multumiri (sau nu?:baldy: ) in ordinea cunoasterii lor, celor care m-au apropiat de 2roti

 

- raul, care m-a dus prima data pe motor (il vedeti in pozele din fagaras, cu excu 125)

- iulian - smokey, pe forum prezent, cu care am vorbit, caci prima data am vrut un transalp, si m-am tot sfatuit eu cu el sa-mi iau sa nu-mi iau (iertati-l daca n-are timp de nimic, e tatic, time management needs upgrade:) )

- mihai (nush ce id are pe forum) care-l vedeti cu gsu 650 verde, tot in pozele din fagaras, care m-a lasat sa ma dau vreo 2h cu motoru lui in vara trecuta (la abia o ora dupa ce m-a cunoscut :baldy: candva o sa-mi raspunda de ce m-a lasat, stiind ca in afara de scoala n-am condus ever. PS va rog nu-i sariti in cap sa va lase si pe voi)

- alex, red dust timisoara cu care m-am si combinat la a-l lua :baldy:

 

dupa ce i-am condus gsu lui mihai, am zis eu ca nu prea imi place pe sosea, ca prea ma bate vantul la 130 pe un soft enduro, touring cum vreti sa-i ziceti, s-atunci m-am decis asupra 400lui exc, sa ma indrept mai mult spre noroaie

 

asa ca in aug 2006, eram pe exc

pe coclaurile din jurul timisoarei,

a 3-a zi, dupa achizitie,

dupa 150km facuti pe coclauri, pic aproape pe loc, escaladand santuri:), si-mi fisurez cotu, 2sapt ghips,

iulian stie. am fost putin indraznet, pen'ca in liceu m-am jucat cu mountain bike-u

 

asa ca cu fisura mea cu tot + multe plecari din tara, motoru a ramas cuminte pana anu asta

iar anu asta

mai jos vedeti prima iesire enduro

in zona manastirii sambata, in fagaras

 

actori: raul cu 125u, putin cam repezit, si mihai cu gsu 650 care n-avea ce cauta pe acolo cu cauciucuri mixte

a fost frumos, am mers singur vreo 2 zile (nu e prea indicat), pana a ajuns si raul

si apoi o tura cu el

ficare tura cam 4-5h, cu revenirea la baza

 

2007 martie 07 fagaras

 

PS la filme, urmariti cat a incarcat din el, in status-ul de jos al browser-ului, si numai dupa ce a incarcat tot dati play

 

asta a fost prima,

la mai multe,

urmeaza sper sa ma lipesc de-o gasca prin tm,

care e disponibila la iesiri, au' sa incerc s-o incropesc eu :baldy:

 

astept doritorii, ofer suflet bun, coloana vertebrala dreapta :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...