Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vin cu o intrebare legata de handguard-uri, am vazut modelul Polisport Nomad si as vrea sa intreb daca il are cineva? 

https://linsonmoto.ro/predpazitel-za-kormilo-polisport-nomad-black?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA5L2tBhBTEiwAdSxJX7yJIW-5OYwjU6qBTQWpPewEaD52eZicw9T97MHWn6h9NjNM3HfPkBoCBQAQAvD_BwE

 

Din cate vad e un upgrade de la modelul Sharp despre care stiu ca s-a mai discutat aici. Ma intreb cum e cu montajul si daca se potriveste pe TDM 900? Ar trebui sa ma orientez la alt model?

 

N-as vrea sa comand si sa-l trimit inapoi sau sa-l tin sa adune praf acasa.

 

Multumesc.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, HondaRider a spus:

Vin cu o intrebare legata de handguard-uri, am vazut modelul Polisport Nomad si as vrea sa intreb daca il are cineva? 

https://linsonmoto.ro/predpazitel-za-kormilo-polisport-nomad-black?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA5L2tBhBTEiwAdSxJX7yJIW-5OYwjU6qBTQWpPewEaD52eZicw9T97MHWn6h9NjNM3HfPkBoCBQAQAvD_BwE

 

Din cate vad e un upgrade de la modelul Sharp despre care stiu ca s-a mai discutat aici. Ma intreb cum e cu montajul si daca se potriveste pe TDM 900? Ar trebui sa ma orientez la alt model?

 

N-as vrea sa comand si sa-l trimit inapoi sau sa-l tin sa adune praf acasa.

 

Multumesc.

 

 

Salutare,

Modelul Sharp nu se montează direct ci are nevoie de o mică modificare ca să poți înșuruba cum trebuie capetele de ghidon.

La o primă vedere, modelul Nomad nu pare foarte diferit și cel mai probabil se va potrivi după ce vei realiza aceeași modificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Buna seara,

Mi-am cumparat de curand un TDM 900 din 2003 cu 95.000 KM la bord. Am si eu cateva intrebari poate ma lamureste cineva:

1. Cu ce desfaceti roata fata (imbus) ca as dori sa-mi cumpar o cheie.

2. Am remarcat urme proaspete de ulei pe langa pompa de apa, din cate am inteles din schita in spatele ei ar fi o garnitura (pe ax) care separa, am atasat o poza, oring-ul nr 7 ma gandesc eu. Mentionez ca da un pic de ulei pe colt prin fata motociletei greu de inteles pe unde mai exact. Intrebarea este sa-mi comand toate oring-urile sau de regula se strica ceva pe acolo?

3. Discurile fata de frana ovalizate, am citit prin manual ca se poate incerca rotirea discului cu un surub mai in fata si testa in afara de inlocuire vreo recomandare?

4. Ce pret se mai ia pentru servisat furca (ulei si garnituri am cumparat), vreo recomandare?

 

Multumesc mult pentru orice sfat sau ajutor.

Imagine WhatsApp 2024-03-23 la 23.24.00_55731da0.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

1 oră în urmă, TDM_pixi a spus:

Buna seara,

...

4. Ce pret se mai ia pentru servisat furca (ulei si garnituri am cumparat), vreo recomandare?

 

Salut. Am dat in jur de 300 lei pentru manopera, anul trecut, in Suceava pentru un TDM 850 4tx. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, TDM_pixi a spus:

Buna seara,

Mi-am cumparat de curand un TDM 900 din 2003 cu 95.000 KM la bord. Am si eu cateva intrebari poate ma lamureste cineva:

1. Cu ce desfaceti roata fata (imbus) ca as dori sa-mi cumpar o cheie.

2. Am remarcat urme proaspete de ulei pe langa pompa de apa, din cate am inteles din schita in spatele ei ar fi o garnitura (pe ax) care separa, am atasat o poza, oring-ul nr 7 ma gandesc eu. Mentionez ca da un pic de ulei pe colt prin fata motociletei greu de inteles pe unde mai exact. Intrebarea este sa-mi comand toate oring-urile sau de regula se strica ceva pe acolo?

3. Discurile fata de frana ovalizate, am citit prin manual ca se poate incerca rotirea discului cu un surub mai in fata si testa in afara de inlocuire vreo recomandare?

4. Ce pret se mai ia pentru servisat furca (ulei si garnituri am cumparat), vreo recomandare?

 

Multumesc mult pentru orice sfat sau ajutor.

Imagine WhatsApp 2024-03-23 la 23.24.00_55731da0.jpg

Salut,

De unde esti?

1. imbus de 19 parca

2. da, mare grija la siaba 9 ca are tedinta sa ramana lipita de roata dintata 8 si poate cadea in baia de ulei

3. de frane depinde viata ta.... iti place sa experimentezi cu asta? pune discuri de frana noi, sfatul meu

4. eu ti-o fac cu 400lei, la 95k km ar fii bine sa iei in calcul si setul de cuzineti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 minutes ago, Cavaleru said:

Salut,

De unde esti?

1. imbus de 19 parca

2. da, mare grija la siaba 9 ca are tedinta sa ramana lipita de roata dintata 8 si poate cadea in baia de ulei

3. de frane depinde viata ta.... iti place sa experimentezi cu asta? pune discuri de frana noi, sfatul meu

4. eu ti-o fac cu 400lei, la 95k km ar fii bine sa iei in calcul si setul de cuzineti

Salut,

Din Bucuresti,vreau sa te sun dar nu stiu cand sa nu te deranjez.

 

Multumesc mult pentru toate raspunsurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...