Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar trebui probat inainte. Mie imi place mult 4 TX, dar parca pozitia picioarelor e prea flexata pentru cei mai inalti de 180.

Din specificatiile tehnice,am vazut ca vfr-ul este mai mic decat tdm-ul.

Pe Vfr stateam foarte bine.Ramane sa fac o proba cu un tdm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand si unde? :hug:

Pana acum am vrut sa iau un Vfr 800,dar am auzit ca ii cam place benzina...

Acum o saptamana m-am dat cu un exemplar si mi sa parut cam puturoasa,cu tot V-tecul ei...Asta raportat la gsxrul de 600

 

Noi ne strângem joia la ora 19. De obicei la fostul ”Ursu” (str. Matei Voievod, nr. 67). Săptămâna asta vom fi la ”Curtea Berarilor” fiindcă ne întâlnim cu niște tedemiști italieni care au fost la întrunirea noastră națională, au mai vizitat câte ceva prin România și se pregătesc să plece înapoi acasă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o saptamana m-am dat cu un exemplar si mi sa parut cam puturoasa,cu tot V-tecul ei...Asta raportat la gsxrul de 600

 

Daca raportezi si TDM-ul la GSXR-ul de 600, o sa-ti dea cu virgula rau de tot! Mobra asta (TDM-ul) stie multe, intreaba-te numai daca stie ce vrei tu sa stie. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca raportezi si TDM-ul la GSXR-ul de 600, o sa-ti dea cu virgula rau de tot! Mobra asta (TDM-ul) stie multe, intreaba-te numai daca stie ce vrei tu sa stie. Succes!

Franele mi s-au parut interesante,in rest mai nimic:P.

Cand te gandesti ca are 800 cm3 si 107 cai+vtec,ar cam trebui sa te gandesti ca bate spre sport dar nu mi-a aratat asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici puteți găsi știrea despre INTDMRO 2014 dată la AS TV Bistrița.
Pentru a ajunge la ceea ce ne interesează pe noi trebuie să derulați până la min 21:21.
http://www.as-tv.ro/jurnal-07-07-2014/


» Post actualizat in 09 Jul 2014 07:51

Întâlnirea de săptămâna asta se mută miercuri (în loc de joi), fiindcă Ștefan a descoperit că italienii ajung azi (miercuri) în București și nu joi, cum era stabilit inițial.

Deci, cei care pot veni astăzi la ”Curtea Berarilor” pentru întâlnirea cu echipa italiană, sunt așteptați în jurul orei 19.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va mai "deranjez" inca o data.

In curand o sa devin posesor de Tdm 900(din 2004).

Astazi am testat pozitia pe ea si sunt foarte multumit,in ciuda inaltimi de 1,92.

As mai dori sa stiu daca sunt probleme cu fiabilitatea motorului si aici ma refer la consum de ulei,probleme cu incarcarea(alternator),releu incarcare,probleme sistem de alimentare,etc...

Legat de consum,ce a-ti putea sa imi spuneti?

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăștia cu 5PS sunt dați draq! Dacă io (4TX) am consum 4,5%, ei au consum 3,5%!

Altceva nu cred că mai trebuie spus! Pentru că n-ai niciun fel de problemă din cele specificate de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i nimicim si sa le furam motoarele ,ca prea consuma putin,TDM e TDM

 

cu respect si poate imi fac ceva timp sa pun ceva poze de la intrunire,am facut 1100 km,si as mai fi mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.jbx9.t15.org/index.php?page=ISSUES Gasesti pe linkul asta cele mai comune probleme la modelul de 900. (Gasesti si multe alte informatii pe site-ul ala) Tu avand modelul din 2004 cel care are cheie cu CHIP ai scapat de cateva probleme de acolo, nu ai probleme nici cu TPS-ul, nici cu intinzatorul de lant, nici cu ECU-ul. Socul automat trebuie sa te asiguri ca nu e blocat, iar daca e blocat se desface se deblocheaza si se unge, usor de rezolvat problema. Iar daca te zgaltaie la turatii scazute trebuie sa ii scoti un furtun care intra in filtrul de aer.

 

Eu unul sunt foarte multumit de motocicleta, Duminica la intoarcere de la Vatra Dornei am facut 530 km si nu eram nici macar amortit, as mai fi mers :)

Singurul lucru care ma deranjeaza este ca ii cam zdrangane plasticele la gropi ( mie imi si lipsesc niste prinderi la carene) si nu am apucat sa rezolv problema asta.

 

Consumul in general este pe unde pe la 4 litrii/100km extraurban (110km/h), 5 pe autostrada (130-140km/h). Minim am scos 3.5 (mers ca melcul) si maxim 6.5 mers doar prin Buc. In plaja asta sa te astepti sa iti consume. Eu anul asta am facut 8000km ( urmeaza sa ii schimb uleiul). Am schimbat doar consumabile de cand am luat-o si pana acum. Nici urma de probleme.

 

In rest pot sa iti zic bine ai venit si sper sa ne plimbam cat mai mult impreuna :)

 

Si niste reclama nemascata: Avem si un mecanic specializat in TDM (www.ambulantamoto.ro), daca ai nevoie de ceva sau ai probleme vorbesti cu el.

Editat de dagosh88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, faceți un efort și înscrieți-vă (cine vine la acest eveniment) în tabelul de pe tdmromânia, cei care vreți să participați la Party TDM la Curtea de Argeș, în perioada 15-17 august 2014. Nu de alta, dar trebuie să știe și Traian cam ce să organizeze acolo, la locul faptei!
Dintre cei care au optat pentru data de 15 și încă n-au dat niciun semn sunt : Speeduhh, Sfântu, Denver, Leonardsen, Zove, Piffi, Joe, Rocker, Radu.

Dați năvală cu înscrierile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumul la TDM 900 e super:

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/53-Yamaha/737-TDM_900.html?vehicletype=2&powerunit=2

Ocupantul "locului 2" e un user de pe motociclism.

 

Mersi de reclama :))

Eu nu ma pot plange de consum chiar deloc si nici de alte capitole. Daca n-ar fi problema parbrizului, 900'le ar fi din punctul meu de vedere motocicleta perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amatori de enduro ?

 

http://www.ambulantamoto.ro/pagina-principala/noutati/redbull-romaniacs-4160/?actuality_detail=524&title=Noutati

 

Spectacolul mi-a placut mereu la nebunie, chiar daca eu sunt total nepriceput in domeniu - daca se termina asfaltul de sub roti, o cam dau pe jos. :laugh: Insa marti la Sibiu e un eveniment ce merita sa nu fie ratat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amatori de enduro ?

 

http://www.ambulantamoto.ro/pagina-principala/noutati/redbull-romaniacs-4160/?actuality_detail=524&title=Noutati

 

Spectacolul mi-a placut mereu la nebunie, chiar daca eu sunt total nepriceput in domeniu - daca se termina asfaltul de sub roti, o cam dau pe jos. :laugh: Insa marti la Sibiu e un eveniment ce merita sa nu fie ratat.

e foarte tare competitia asta..cea mai tare...si mie imi place endureala, dar la fel, doar ca spectator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De astazi am devenit si eu posesor de Tdm 900.Am o intrebare...Unde se afla vasul de expansiune al lichidului de racire(suna amuzant...dar n-am idee).Cumva este langa rezervorul lichidului de frana al rotii spate?

Astazi ma uitam la acel " rezervor" si parea gol...si sunt curios daca nu cumva exista vreo problema cu sistemul de racire.

Motorul merge bine,nu incinge,nu are zgomote ciudate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!

Să te bucuri de TDM cât mai multe zeci de mii de km fără incidente!

Cred că și la 5PS vasul de expansiune este în spate, deasupra roții posterioare (sper că-i la fel ca la 4TX).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand caburator de 4tx in stare buna, membranele intregi.

350 ron, transport platit de cumparator, trimit cu curier sau posta, cum vreti.

post-49972-0-15861000-1405688025_thumb.jpg

post-49972-0-78753800-1405688054_thumb.jpg

post-49972-0-55429000-1405688097_thumb.jpg

post-49972-0-85174500-1405688125_thumb.jpg

post-49972-0-79708500-1405688153_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...