Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut! Sunt Dan. Deocamdata stau in zona Ozana, pe Gura Vadului, calaresc o Yamaha XT660, de imprumut. Fac mai multe chestii in functie de sezon. Mai am si un coleg cu un BMW F650 GS...

 

Eu sunt ala...Calin. Strada si tipul motorului vi le-a spus Dan. Haideti in Etrusco in seara asta.

 

Fro doo poze...

post-7965-1173442529_thumb.jpg

 

post-7965-1173442468_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo am mai fost la etrusco si nu mai vine nimeni de mult

sa nu mai spun ca ar fi total lipsit de originalitate

nu ar fi mai potrivit sa ne intinlim la titan la statia de metrou din parc unde era terasa lu grasu

(cu berea sau sucul la pachet) :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti !!!!!

........ Dar........

poze cu voi si poze cu moto. voastre (in caz ca exista deja) ??????

 

si prenume, profesii, de cand pe moto ...etc ?????

 

Hai, mai mult curaj .........

 

Cer eu prea mult????

 

ok.

 

Am 20 de ani, sunt student la Universitatea Spiru Haret, Facultatea de Marketing si Afaceri Economice internationale, Specializarea Marketing, Anul I unde nu prea am timp sa merg deoarece lucrez la o firma de Marketing Direct unde sunt super incantat si multumit...

Stau in Ozana, m-am mutat din decembrie, posed permis de conducere categoriile A, BE, CE din 2004 (care e acum suspendat, merg cu dovada ca am facut plangere), imi place la nebunie sa conduc orice tip de autovehicul, in special motoare. :bounce: Momentan sunt la a 3-a motocicleta, un GSXR 750 K2 de care sunt super incantat si pe care e foarte geloasa prietena mea :drink:

Daca vreti sa stiti mai multe puteti sa ma intrebati orice pentru ca sunt deschis oricaror discutii...

 

Hai ca am adaugat si eu cateva poze cu frumoasele mele :) si va las si pe voi sa mai ziceti cate ceva despre voi.

post-9569-1173448695_thumb.jpg

post-9569-1173448726_thumb.jpg

post-9569-1173448750_thumb.jpg

post-9569-1173448957_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

sunt Paul, stau la Faur poarta 4, o zona industriala de toata jena populata de multi, chiar f multi manelisti, dar de 2 ani plina de motociclisti.. in general cu capre... asta e!..nimeni nu-i perfect... :)

lucrez la Tornado, ...domeniu It & stuff ...din pacate nu pot lucra in domeniul pe care il iubesc atat de mult, pt ca e inexistent la noi :bounce:

 

nu prea ma dau cu mobra mea pe strada, prefer competitiile, anul asta spre exemplu nu o sa stau DECAT pe Amkart unde o sa ma antrenez pt CNMV clasa 125 sp

 

va propun sa veniti cu totii pe data de 13 mai la amkart, unde o sa fie cursa de scutere si mobre de 125

 

cateva poze de pe kartodrom:

 

amkart..

post-2939-1173455315_thumb.jpg

post-2939-1173455330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSK: :) tu aveai motorul de vanzare? sau ma insel eu?!

oricum, cute :bounce: :drink:

 

ps: la poarta faur sta si un prieten bun al meu, care are un salon de tattoo... merg periodic la el, dar nu am vazut niciodata nici un motor :ok:

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca e de vanzare.

un salon de tatuaje e la prima statie de mine.

 

nu ai vazut motoare...niciodata? ce sa-i faci, crezi ca lumea defileaza prin titan, la fel cum se defileaza pe magheru? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea cunosc eu zona aia, dar stiu ca e o biserica in constructie. in acea zona nu am vazut nici un motor...dar nu e timpul pierdut.

in fine....

 

adevarul e ca nici eu nu am spus ceva despre mine...Am 19 ani (asta sigur am spus), sunt studenta anul 1 la Facultatea de Management turistic si comercial in Universitatea Dimitrie Cantemir...lucrez la McDonald's...nu-mi place, dar asta e...tre sa scot banii de pe motor.

In cateva saptamani imi vine din germania Yamaha FZR600 (multumesc ingerului meu), sunt pasionata de fotografie, sociologie, calatorii.

Iubesc vama, abia astept sa vina 1 mai sa merg acolo.

si cam atat... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in nici un caz "la tramvai" - nu-l suport pe patron - asta ca sa nu mai spunem de preturile cu pretentii de "centru-capitalei", nejustificate, mai bine la cinema gloria, la "brown sugar", stiu ca o sa mai gasim pe acolo bikeri ca vara trecuta tot se vedeau pe acolo cativa dar nu-i stiu, oricum mai vedem pana ne mai strangem asa poate facem si noi o zi din an in care sa ne vedem chiar toti care stau in zona (sa speriem conservatorii :ok: :eek: :crack: :ok: :wave: )

 

mai stiu si eu un biker care sta cu mine in bloc, are un ktm, si prietena lui, chiar sunt si vecini de palier, dar nu stiu daca intra pe forum. :hug:

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brawn sugar :crack: e de manelisti si de basini de curve de panacoti de..... ca si la casa rustica :hug:

Parerea mea ( :wave: )e ca ideea lui Blondu IJ, cu gura a II a de metrou de la titan (aia din parcul IOR) e SUPER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brawn sugar :crack: e de manelisti si de basini de curve de panacoti de..... ca si la casa rustica :ok:

Parerea mea ( :hug: )e ca ideea lui Blondu IJ, cu gura a II a de metrou de la titan (aia din parcul IOR) e SUPER

 

:eek:

 

Brown sugar - da e cam de fite dar ca si locatie e misto, nu ziceam sa ne intalnim acolo, in bar ci vis-a-vis la cinema gloria , manele si fite sunt si mai multe in La tramvai si in Casa rustic (stiu pt a sti unde sa nu ma duc), idea cu statia de metrou e ok dar acolo e cam riscant cu parcarea si pe trotoar risti amenzi,dar putem sa il stabilm ca loc de viitoare intalnire, yo zic sa supunem la vot dar si sa ramanem deschisi la propuneri

 

Deci: "cinema gloria" sau "metrou titan" sau "alt loc" (propune-ti daca doriti alt loc)

 

Asfalt uscat!!!! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin intersectie la titan, la gura metroului cam e politie si s-ar putea sa fie prb cu parcarea pe trotuar! de brown sugar s-a zis tot ce era de zis iar la gloria, e aproape de brown si sunt cam aceleasi "exemplare"! eu as zice sa ne gandim totusi la alt loc !

parerea mea

 

de stadionul 23 ce ziceti??? si sunt si terase din plin, modeste la preturi : "la copaci", "coca-cola" si inca una de care nu-mi aduc aminte cum se numeste!

loc este destul ptr moto ! e vb despre intrarea de langa liceul Leonida, pe linia tramvaiului 40 :crack:

Editat de Ametist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine deci "cinema gloria" pica iar metrou titan e cu probleme de parcare.

 

yo as mai propune pe langa ce a propus ametist

 

inca doua locuri cu mai putini colorati, parcul IOR 2 vis-a-vis de La tramvai, avem si unde parca (pe trotuat si nu se ia nimeni de noi ca nu exista nici un semn de interzicere a opririi sau stationarii dar nu exista alt bar decat cel de peste strada), sau la Biserica de lemn din IOR 1, de la pod, avem parcare gratuita, 2 baruri, sus e Yesterday-cam fitos si scump dar fara manele si jos e La debarcader- ieftin, fara fite sau manele si e si in parc cu priveliste la lac, are si 2 mese de biliard.

 

Ce ziceti!!!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu la debarcader daca se poate intra cu moto, si cred ca nu, iar sa lasati moto sa mergeti dupa suc, asa mai bine gasiti un loc si vine fiecare cu "bocceluta"; iar "Yesterday", eu stiu ca este restaurant :crack:

ca locatie in schimb este buna : parc, verdeata, n-aveti prb de parcare, e ok!!

Editat de Ametist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert (Ro, pentru prieteni), 33 ani, consultant, casatorit, am doua fetite de 8 si 5 ani, locuiesc pe Nicolae Grigorescu, in blocul cu BANCPOST, vis-a-vis de statia de metrou din parcul IOR. Pt. familistii cu copii, ma puteti intalnii in fiecare dupa amiaza, cu copiii, la plimbare pe aleile parcului. Toti membrii familiei sunt atinsi de microb(motociclism). Noi....... :crack:

post-6592-1173593265_thumb.jpgpost-6592-1173593300_thumb.jpg

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca fetele!!! Sa le vedem mari si motocicliste responsabile!!!

 

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai n-am stabilit ca am zis ca sa luam si noi carnete (raven, eu) si imediat dupa .... stabiklim de acum daca doriti, sau pt mai devreme daca vine si raven sa nu fiu sg care mergwe pe jos (in cam o luna dau ex de carnet), ideal oricum, parerea mea, ar fi sa stabilim data intr-o sambata dupa-amiaza....voi ce ziceti????

:eek: :wave: :D :finger:

 

alexa, baiatul tau sigur va deveni motociclist :finger: ca mama :finger:

:finger: :ok: :crack:

Pai nu e bine totusi sa fie asa de speriat ca mine n-a nici iresponsabil sa pateasca io stiu ce (Doamne fereste!), yo sper sa-i placa motoarele dar no sa-l oblig, tre sa-si aleaga singur pasiunile, iubitele si drumul in viata (asta-i parerea mea - atata timp cat nu-i pun in pericol inevitabil viata - motociclismul nu consider ca face asta decat daca vrei sa iti testezi limitele sau sa faci eu stiu ce figuri ca sa impresionezi)!!!

 

:hug: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...