Sari la conținut

Fani Rocket III - Visul Oricarui Iubitor De Powercruiser


circel
 Share

Postări Recomandate

  • 4 months later...
  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La fel de pompos ca si motoreta in sine . Adica ptr fani pomposenii. ;) ceva de genul lanturilor de aur a manelistilor.

 

Ciudata remarca din partea unuia care are un nick german cu un motto german pe un forum romanesc. Do you feel lonely?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic cu Rocket-ul. . negativ, adica. . dar intotdeauna mi s-a parut ca are motor de cargou petrolier si un radiator mai mare ca o sita de hota de 90. Oi avea eu fani multi de la lucrari stradale (ref. zgomot toba Warrior) dar Rocketul cred ca ma bate la rating printre iubitorii de agregate Caterpillar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic cu Rocket-ul. . negativ, adica. . dar intotdeauna mi s-a parut ca are motor de cargou petrolier si un radiator mai mare ca o sita de hota de 90. Oi avea eu fani multi de la lucrari stradale (ref. zgomot toba Warrior) dar Rocketul cred ca ma bate la rating printre iubitorii de agregate Caterpillar.

 

Da, e hidos DAR you got to love the freaky thing pentru felul in care se misca. Pe tobele stoc se aude ca un mixer electric, storcator de fructe in cel mai bun caz. Cu alte tobe si cu o admisie modificata corespunzator grohaie insa pe masura tonajului.

Se lucreaza de ceva vreme la un radiator custom care sa nu arate ca lama de buldozer de curata zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Best power-cruiser nowadays :)

Pacat ca platesti impozit ca la orice masina cu motor de 2300cmc :D

Ce nu-mi place la el sunt cele 2 faruri care puteau fi numai 1, astfel dupa parerea mea arata si mai impunator.....cocasa de camila care e rezervorul nu imi displace deloc, il face mai musscle :)

Mesaj completat

PS: Cred ca la 200kmph(stiu ca prinde vo 270....) in ultima treapta motorul abea galgaie la vo 3000rpm cat are acolo ;)

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedeti cum arata cu un far. Arata bine atata vreme cat se dorea low rider. Cand se duce insa spre streetfighter, farurile duble sunt greu de batut ca imagine

 

Farul e de vanzare btw. ca si semnalele.

post-6531-1258918987_thumb.jpg

post-6531-1258919064_thumb.jpg

post-6531-1258919082_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal mi se pare muuuuult mai cool cu 2 faruri! Am vazut si noul model cu un far, care nu arata rau, dar e spalacit pe langa modelul anterior. Poate doua faruri alungite si mici unul deasupra celuilalt?!.... poate.... dar nu-i sigur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal mi se pare muuuuult mai cool cu 2 faruri! Am vazut si noul model cu un far, care nu arata rau, dar e spalacit pe langa modelul anterior. Poate doua faruri alungite si mici unul deasupra celuilalt?!.... poate.... dar nu-i sigur...

 

Da, asa mi-ar place si mai mult....unul deasupra celuilalt, si ca sa se integreze si mai bine, cel de jos sa fie mai mare decat cel de sus :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Poate doua faruri alungite si mici unul deasupra celuilalt?!.... poate.... dar nu-i sigur...

 

 

Sunt asa de des folosite pe orice fel de custom-uri si streetfightere ca s-au banalizat grav, cel putin in Europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va place motocicleta, vedeti ca e mare forumul, cu destule care sa va intereseze.

 

Pun pariu pe orice, ca va p.isati pe voi de ciuda ca nu va tine buzunaru' sa va luati asa ceva, sa simtiti si voi ca aveti valoare.

Daca nu-ti place ceva, rasfoiesti in alta parte forumul. Simplu.

 

Mahalagisme de tot c.acatu'!

 

Stai un pic asa....adica extrapoland, daca Jerremy Klarkson zice ca nu-i plac farurile la BMW M6 E60 sau stopurile la Ford Focus de ex inseamna ca o face pt ca nu isi permite una in opinia ta :crack: Adica daca este ceva fff scump, sau chiar atat de scump dee nu-ti permiti, atunci trebuie neaparat sa iti placa :(

Acest topic este subiect de discutie Triumph R3 si astfel eu cred ca dupa gusturile fiecaruia ii place ceva la el sau nu!

De ex mie per ansamblu chiar imi place, si e in lista mea de want 2 have, de fapt mi se pare printre putinele power-cruisere adevarate, si cred ca impreuna cu V-road e printre putinele "choppere" (de fapt cruisere) pe care mi le-as dori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va place motocicleta, vedeti ca e mare forumul, cu destule care sa va intereseze.

 

Pun pariu pe orice, ca va p.isati pe voi de ciuda ca nu va tine buzunaru' sa va luati asa ceva, sa simtiti si voi ca aveti valoare.

Daca nu-ti place ceva, rasfoiesti in alta parte forumul. Simplu.

 

Mahalagisme de tot c.acatu'!

 

 

Fatzi un blowjob cu Electroluxul. De fapt ma pish pe tine de ciuda. :crack:

 

 

Tu esti oricum un rahat batran, asa ca nu mai zic nimic. E prea tarziu sa te mai cauti la mansarda.

 

 

Mesaj completat

 

 

 

Prin extrapolare, din pisica vecinului poti deduce ca Andromeda se afla la 17 miliarde ani lumina de Terra. Cam asa. Nu?

 

Era vorba de cocalarii comentatori, mai ales astia cu o varsta venerabila, cica, gen Raptoru'... de care numai improscatul cu noroi ce e si gura mare, cat e el de cu valoare.

 

In rest, sigur ca-i de gustibus.

 

:( :D

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

Prin extrapolare, din pisica vecinului poti deduce ca Andromeda se afla la 17 miliarde ani lumina de Terra. Cam asa. Nu?

 

Cred ca ai prins ideea, si ceea ce ai spus mai sus e doar dintr-o frustrare de moment cum ca am avut perfecta dreptate.

Ai avut si tu dreptate ca sunt unii la care nu le place pretzul, si baga niste texte mai naspa decat a tau de mai sus, doar ca sa il defaimeze intr-o incercare instinctuala din subconstient de a-i scadea pretul(macar la second-uri daca la nou nu prea merge faza) :(

....daca e sa ma gandesc ca e ceva neobisnuit, si mai ciudat, dar cu o frumusete aparte, iti dai seama ca nu ma mai prea deranjaza aspectul cu farurile :D

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare bine ca exista si personaje gen Go-getter. Daca nu ar fi si din astia, m-as plictisi ingrozitor. Pacat ca lumea lor a apus. Numai ca nu le-a dat nimeni sms sa le spuna ca ca au ajuns prea tarziu pe forumul asta. si au cazut in hazna cu gura deschisa.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu am nimic cu Rocket-ul. . negativ, adica. . dar intotdeauna mi s-a parut ca are motor de cargou petrolier si un radiator mai mare ca o sita de hota de 90. Oi avea eu fani multi de la lucrari stradale (ref. zgomot toba Warrior) dar Rocketul cred ca ma bate la rating printre iubitorii de agregate Caterpillar.

 

Nu trebuie sa ai ceva cu rocket ul trebuie doar sa incerci unul si atunci cred ca vei intra in randul fanilor acestui motor.Am facut doar 1000 km cu un ROCK si te rog sa ma crezi ca feeling ul este unic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
vind anvelopa noua Avon 240/50/16" = 170€

 

Vezi mai jos problema cu seriile 4109 pana la 4409

(ca a ta) cauta eventual sa o schimbi la vreun dealer Avon sau poate sa folosesti creditul pentru o anvelopa care iti trebuie

 

 

Please be aware that Cooper/Avon Tyres has of today set in motion a recall on this size and type tyre manufactured within certain time frame. If your replacement tyre is of Avon manufacture you will be contacted shortly by your supplier to have this tyre identified. We are obviously very sorry for this inconvenience but hope you will understand that as always safety is of paramount importance to us.

 

Best Regards

 

K. Tucker

 

Cooper Tire & Rubber Company Europe Ltd.

 

Tel: 44(0)1225 357750.

 

Fax: 44(0)1225 791921.

 

E-Mail: ktucker@coopertire.com.

 

Customer Service Co-ordinator

 

Latest from Avon

 

Steve,

 

We have initiated a tyre recall of Avon 240/50R16 Cobra tyres manufactured from weeks 4109 to 4409. The tyres will have a date code stamped on the sidewall. It will read something like 'DOT AT6D 12 4109'. The last 4 digits being the date code.

 

We will be notifying dealers/customers that they can change their tyres free of charge. New tyres will be available week commencing 17th May which will have undergone further stringent testing before being released.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm,merci...eu am luat-o din Germania...

 

n-are nici o importanta de unde sunt luate, am doua la fel montate pe mobre, trebuie sa vad ce marcaj au, o sa vad maine la ale mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...