Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

sal...

eu tot nu intzeleg... ca sa ma salute cineva trebuie sa fiu intr-un club? :kick:

Nu am spus ca trebuie sa dea din maini sau sa le ridice ca shi agentii de la circulatie...este destul un gest... :lol:

 

Shi nu din orgoliu nu ma "aciuez" pe la vreun club... pur shi simplu nu vreau, nu am mnik cu nimeni shi am aceeashi pretentzie, shi nici de invidie sau ciuda...

 

In rest ce sa zic, numai bine shi sa te vedem cat mai repede printre noi... sper ca salutand ... :crack:

 

normal ca salut dar am prins si din trupa voastra pe drum care se uita cam ciudat si ce saamai spunem de salutat lol ..

mi se pare un subiect de prost gust asta

important e sa motoriti si daca chiar vreti sa va si uniti mai vb uni cu alti nu va uitati al ei si vb tot felul de chesti fara rost

(spun asta pt ca stiu cum sta treba, ex. ia si-o luat si ala motor si habar nu are. lol fiecare are timp sa invete )

a

era sa uit

au mai fost si asemenea acuzatii ex. "si-a luat motor ca e la moda" . da chiar stiu cativa dinastia poate si voi ati facut la fel , nu am de unde sa fiu sigur dar pe aia care ii stiu eu acum nu se mai dau jos de pe motoare si fac intr-un an km cat poate voi nu faceti in 10 ani asa ca.... ( ex 36mii km intr-un an, mai datimi exemple dinastea daca stiti pe ori ce impatimit de motoare de oriunde)

asa ca unii nu trebuie judecati doar ca nu saluta sau alte chestii

daca voi va credeti mai presus de ei dupa fazele astea immpare rau, altfel ca puteti calca origoliu si daca totushi vreti sa ieshiti mai multi nu e neaparat sa intri in ceva club da poti sa vb cu oamenii aia si poate o sa va distrati de minune

dar nu prea cred ac fiecare din bm e ami bun decat celalat si se gasewc vorbe sa se spuna fara nici o baza.

iti pot da asemenea exemple cate vrei si de la ce persoana vrei

nu vreau sa acuz pe nimeni dar se pare ca voi (per general)nu va stiti stradui sa va uniti un pic ca nu sa putut face asta de f multi ani si uite ca nishte oameni au putut

 

inainte sa apara clubul aa am avut o intalnire cumotorishti vechi din orash sa facem noi un club (era primul din bm) dar crezi ca te-ai putut intelege cu oamnii lol

abia ai putut vb cu cativa dar degeaba si atunci am reenuntzat sa imi mai bat capul cu ce e in bm pt ca era de toata jena

pacat

cand o sa ii luati pe oameni asa cum sunt nu cum auziti ca sunt ,poate o sa fie mai ok dar pana atunci....

 

oricum poate o sa ne vedem pe drum cat de curand

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

normal ca salut dar am prins si din trupa voastra pe drum care se uita cam ciudat si ce saamai spunem de salutat lol ..

mi se pare un subiect de prost gust asta

important e sa motoriti si daca chiar vreti sa va si uniti mai vb uni cu alti nu va uitati al ei si vb tot felul de chesti fara rost

(spun asta pt ca stiu cum sta treba, ex. ia si-o luat si ala motor si habar nu are. lol fiecare are timp sa invete )

a

era sa uit

au mai fost si asemenea acuzatii ex. "si-a luat motor ca e la moda" . da chiar stiu cativa dinastia poate si voi ati facut la fel , nu am de unde sa fiu sigur dar pe aia care ii stiu eu acum nu se mai dau jos de pe motoare si fac intr-un an km cat poate voi nu faceti in 10 ani asa ca.... ( ex 36mii km intr-un an, mai datimi exemple dinastea daca stiti pe ori ce impatimit de motoare de oriunde)

asa ca unii nu trebuie judecati doar ca nu saluta sau alte chestii

daca voi va credeti mai presus de ei dupa fazele astea immpare rau, altfel ca puteti calca origoliu si daca totushi vreti sa ieshiti mai multi nu e neaparat sa intri in ceva club da poti sa vb cu oamenii aia si poate o sa va distrati de minune

dar nu prea cred ac fiecare din bm e ami bun decat celalat si se gasewc vorbe sa se spuna fara nici o baza.

iti pot da asemenea exemple cate vrei si de la ce persoana vrei

nu vreau sa acuz pe nimeni dar se pare ca voi (per general)nu va stiti stradui sa va uniti un pic ca nu sa putut face asta de f multi ani si uite ca nishte oameni au putut

 

inainte sa apara clubul aa am avut o intalnire cumotorishti vechi din orash sa facem noi un club (era primul din bm) dar crezi ca te-ai putut intelege cu oamnii lol

abia ai putut vb cu cativa dar degeaba si atunci am reenuntzat sa imi mai bat capul cu ce e in bm pt ca era de toata jena

pacat

cand o sa ii luati pe oameni asa cum sunt nu cum auziti ca sunt ,poate o sa fie mai ok dar pana atunci....

 

oricum poate o sa ne vedem pe drum cat de curand

numai bine

 

No comment...

exista "uscaturi" in fiecare tabara... asta nu defineshte grupul...

 

Numai bine... :cheers: ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SARBATORI FERICITE TUTUROR MOTORISTILOR DIN MM SI NU NUMAI !!!!

Hristos A Inviat!!!!

si sarbatori fericite!!!!!! :bounce: :cheers: :peace: :D :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Motoare adevarate, ce sa mai vorbim, dar bestia aia de Suzuki GN 250 chiar ca a fost centrul atentie (apare cam in toate pozele :pow: ). De departe cel mai puternic motor, cu un sunet foarte agresiv ( si sa vezi cum o sa sune si mai ales cum o sa mearga dupa ce o sa aiba toba goala, castiga pe putin 0.000001 cp). Ce mergea ala intr-o roata pe acolo, nu se poate. Pe mine cand m-a depasit (cand urcam pe Cavnic) avea peste 350 km/7h, abia i-am vazut capacul de la baterie cum a sarit. Scula adevarata :lol:.De remarcat faptul ca in ciuda gabaritului exagerat de mare motorul este foarte manevrabil si are o stabilitate de invidiat. :nono:

 

 

[shi motorul ... foarte nervos ... un suzuki gn250 ... cu 1,0000(tinde la - infinit) cai putere... ]

nu recunosc nimic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ;)

 

 

PS: Reusita plimbarea, pacat ca eram nevoit sa va tot astept. Dar oricum, si asa, cu pauze lungi si dese, mirobolantul motor a reusit sa atinga o viteza max de 240km/2h. :lol: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iuiu

Salutare... si eu sunt din MM, mai exact Sighetu-Marmatiei...se pare ca nu mai sunt sigheteni pe acest forum...poate o sa ne intalnim si noi odata...si ma luati cu voi...cei din bm la o plimbare:) dar deocamdata nu...ca nu am motor..:duel: doar un scuter:) un APRILIA SR50 :ok: sper ca intr`o luna, maxim doua sa imi iau ceva cat de cat..sa va intrec pe toti:)) ... va salut inca odata...si va doresc numai bine si asfalt uscat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iuiu

Nu vreau sa fie ceea ce cred eu..dar se pare ca topicul asta e "mort", nu mai vorbeste nimeni? hai fratilor maramureseni sa mai povestim si noi cate ceva... bafta la toata lumea si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fie ceea ce cred eu..dar se pare ca topicul asta e "mort", nu mai vorbeste nimeni? hai fratilor maramureseni sa mai povestim si noi cate ceva... bafta la toata lumea si asfalt uscat

Sal si bine ai venit. Topicul nu e mort doar ca sunt foarte putini motociclisti maramureseni care intra pe forum. Numai bine si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iuiu

Sper sa ne aduman cat mai multi maramureseni...si sigheteni..ca se pare ca sunt singurul sighetean :duel: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai dar cu comuniste nu aveti pe nimeni in clubul ala al vostru?

frumoasa actiunea de unire, ar fi fain sa fie si in baia mare un loc de adunare saptamanala cum e in timisoara la roma, sa fie si in baia mare sa spunem tot joia si cel mai atractiv bar din multe puncte de vedere ar fi tom & jery, parerea mea, e unul din locurile unde ma mai vedeti pe mine cu badogea si asta doar in timpul vacantelor

 

 

 

Numai Bine :D

 

p.s. promit sa va salut daca va vad in trafic, un fapt care merita mentionat ar fi ca am inceput sa vad in bm motociclete, in urma cu 4-5 ani eram eu si cu puiu (mosul cu mobrele) pe strada in rest nici dracul

Editat de badogistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. promit sa va salut daca va vad in trafic, un fapt care merita mentionat ar fi ca am inceput sa vad in bm motociclete, in urma cu 4-5 ani eram eu si cu puiu (mosul cu mobrele) pe strada in rest nici dracul

 

aacum cativa ani ne intalneam la as cafe (dac nu stiai :rock: , 5-6 ani :rock: sau la moldovan la garaj . tu nu stiu unde umbali cu nea puiu :rock: dar noi faceam tot timpul drumuri peste tot. si ne mai intalneam dum in in targ cei care erau cu comuniste majoritatea dar nu numai .

asa ca nu ai fost singur :moto:

numai bine si asfalt uscat :D

 

 

ps. mai raul mai schimbati si voi locul ala de prajala ca e prea de tot deja. de anu trecut tot acolo :P))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ps. mai raul mai schimbati si voi locul ala de prajala ca e prea de tot deja. de anu trecut tot acolo :moto:))

 

Numai de anu asta am fost pe acolo...de doua ori sa prajim, in rest sa ne dam ...sunt mishto curbele si mai ales drumul de la mara in sus pe Gutin... :rock: :rock: :D :rock:

 

Apropo, care se mai baga la un drum pana in SM sambata, pe la 14:00 14:30 ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de anu asta am fost pe acolo...de doua ori sa prajim, in rest sa ne dam ...sunt mishto curbele si mai ales drumul de la mara in sus pe Gutin... :moto: :rock: :D :rock:

 

Apropo, care se mai baga la un drum pana in SM sambata, pe la 14:00 14:30 ???

Ma bag si eu cu bestia mea.

PS: In legatura cu drumul de la Mara in sus pe Gutin, ai dreptate, ii grozav, poti ataca f bine curbele. Daca vrei sa simti cu adevarat urcarea, si daca insisti, iti dau motoru meu, nu-i stres, am incredere in tine ca nu-l fortezi prea mult intr-o roata. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao centauri maramureseni, eu nu stau in tara de vreo 6 ani dar

ma bate un gand sa vin in tara cu motorul, acum ca stiu ca mai sunt si alti maniaci pe acolo vin sigur, poate organizam o intalnire de zile mari cu toti maramuresenii si nu numai.

PS: daca cineva vrea un suzuki gsxr600 eu am un prieten care o vinde. ne putem auzi si pe mail cipriandanci@yahoo.it CIAO LA TOTI DIN ITALIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iuiu

Ciao centauri maramureseni, eu nu stau in tara de vreo 6 ani dar

ma bate un gand sa vin in tara cu motorul, acum ca stiu ca mai sunt si alti maniaci pe acolo vin sigur, poate organizam o intalnire de zile mari cu toti maramuresenii si nu numai.

PS: daca cineva vrea un suzuki gsxr600 eu am un prieten care o vinde. ne putem auzi si pe mail cipriandanci@yahoo.it CIAO LA TOTI DIN ITALIA

As fi bucuros sa ne intalnim mai multi maramureseni...dar eu deocamdata am un scuter Aprilia SR50..nu stiu daca pot sa ma duc cu voi...fata de motoarele voastre e cam cam...pui:) daca pot merge si eu cu sr`u ... PM sau mail iuiulica@yahoo.com ori YM: iuiulica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal...

Dumineca...13( zi cu noroc :bounce: ) am fost la o plimbarica pana-n Hoteni era ceva sarbatoare pe acolo, iar la intoarcere pana la Mogosa, la lac, sa faca un amic baie :ok: ...

 

Deci poze :ok: ...

- inainte de plecare: post-5937-1179122985_thumb.jpgpost-5937-1179123007_thumb.jpgpost-5937-1179123020_thumb.jpgpost-5937-1179123033_thumb.jpgpost-5937-1179123049_thumb.jpg

 

- un motor beton, modificat spatele, arata mishto... post-5937-1179123094_thumb.jpgpost-5937-1179123101_thumb.jpgpost-5937-1179123109_thumb.jpgpost-5937-1179123116_thumb.jpg

 

- la peco, ieshirea din orash, ne-am mai inmultzit... :

post-5937-1179123168_thumb.jpgpost-5937-1179123179_thumb.jpgpost-5937-1179123190_thumb.jpgpost-5937-1179123268_thumb.jpgpost-5937-1179123288_thumb.jpg

 

BESTIA DIN CARPATI :)

post-5937-1179123322_thumb.jpg

 

- sus pe GUTINU', in varf...

post-5937-1179123355_thumb.jpgpost-5937-1179123399_thumb.jpgpost-5937-1179123423_thumb.jpgpost-5937-1179123433_thumb.jpgpost-5937-1179123442_thumb.jpgpost-5937-1179123452_thumb.jpgpost-5937-1179123461_thumb.jpgpost-5937-1179123471_thumb.jpgpost-5937-1179123614_thumb.jpgpost-5937-1179123624_thumb.jpgpost-5937-1179123633_thumb.jpgpost-5937-1179123642_thumb.jpgpost-5937-1179123651_thumb.jpgpost-5937-1179123659_thumb.jpgpost-5937-1179123667_thumb.jpg

 

- un pic la un PISHI... :ok: :(

post-5937-1179123680_thumb.jpgpost-5937-1179123689_thumb.jpg :what:

 

- La Hoteni, am ajuns cu bine... cam multa lume..... ;) bata :lol: :angry: , dar noh restu ok...

 

post-5937-1179123916_thumb.jpgpost-5937-1179123926_thumb.jpgpost-5937-1179123935_thumb.jpgpost-5937-1179123972_thumb.jpgpost-5937-1179123989_thumb.jpgpost-5937-1179124008_thumb.jpgpost-5937-1179124059_thumb.jpgpost-5937-1179124073_thumb.jpg

 

- la Mogosa :ok:

post-5937-1179124209_thumb.jpgpost-5937-1179124225_thumb.jpg

... apa foarte calda :ok: , iar pestisorul auriu a intrat in apa si a dat din labutze... :10:

 

post-5937-1179124261_thumb.jpgpost-5937-1179124306_thumb.jpgpost-5937-1179124324_thumb.jpgpost-5937-1179124345_thumb.jpgpost-5937-1179124366_thumb.jpgpost-5937-1179124407_thumb.jpgpost-5937-1179124419_thumb.jpgpost-5937-1179124434_thumb.jpg

 

Cam atat, restul am promis ca nu le pun pe net... peshtishorul era in bikinei.... :huh:

 

Asfalt uscat... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...