Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Am facut acest topic pentru toti detinatori de Honda CBR 600 RR si 1000RR ...eram singuri fara topic special :banana: ...schimbam opinii,ne prezentam motoarele si dam/primim sfaturi :ok:

 

Incep eu

 

600RR Movistar 2006...finala Arrow si cam atata momentan...scuzati calitatea pozelor da` sunt facute cu telefonul...fix :baldy:

post-6405-1172502950_thumb.jpg

post-6405-1172503005_thumb.jpg

post-6405-1172503022_thumb.jpg

post-6405-1172503046_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoase jucariile :baldy: Si eu cand am sa imi schimb motorul ma bate gandul tot rr de 600 sa imi iau,asta pe la anu eventual!Asfalt uscat va doresc si un sezon fara incidente! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand le detineti, de la cine le-ati achizitionat (daca le-ati luat noi), cum se 'comporta' pana acum?

 

Garatia pe ce perioada este si cu piese si service-ul cum o sa va descurcati? (daca are unul suflet si rabdare sa scaneze un contract de garantie ca sa vedem si noi conditiile, :banana:)

 

P.S.: Le-ati achizitionat odata cu campania promotionala importatorului Honda (adica modelul din 2005 si 2006 au preturi avantajoase :baldy:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi model...aceeasi finala...aceeasi "sursa"...post-5799-1172507040_thumb.jpgpost-5799-1172507142_thumb.jpgpost-5799-1172507194_thumb.jpg

Hehe :D , vad ca suntem si din acelasi city,poate punem de niste ture in curand...

 

PS: ai toba street legal sau e scos silencerul ala?

 

Cum draq poti sa faci poze cu telefonu' fix :banana: :ok: ?

P.S.

 

Frumoasa, s-o stapinesti sanatos :P .

Pai...sunt facute cu un mobil care aduce mai mult a..fix..sau cabina telefonica :baldy:

 

Multumesc , asemnea !

 

De cand le detineti, de la cine le-ati achizitionat (daca le-ati luat noi), cum se 'comporta' pana acum?

 

Garatia pe ce perioada este si cu piese si service-ul cum o sa va descurcati? (daca are unul suflet si rabdare sa scaneze un contract de garantie ca sa vedem si noi conditiile, :beer:)

 

P.S.: Le-ati achizitionat odata cu campania promotionala importatorului Honda (adica modelul din 2005 si 2006 au preturi avantajoase :jump:)

Eu o am de vreo luna,am luat-o de la Intermotorcycle cu ocazia promotiei de la Honda ptr modelul 2006...in rest,nu am mers prea mult ca sa-mi dau cu parerea cum se comporta + ca am si rodajul pe care ...sincer nu prea l-am respectat in totalitatea dar nici nu am fortat...

Garantia este de 2 ani , suflet si rabdare am dar nu am scanner :D ... serviceul am inteles ca este bun,ramane de vazut..sper sa nu am probleme si sa vizitez serviceul doar ptr reviziile periodice...cam atata pentru acum...

bafta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase motocicletele baieti, sa aveti grija de ele. O sa urmaresc topicul cu atentie, am si eu ca varianta de viitor un RR (printre alte variante, tot Honda, bineinteles). Mi-a placut enorm modelul 2007 pt Europa 1000RR

 

post-5495-1172516410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se comporta foarte bine pana acum...am abia 1000 de km cu ea...oricum nu ar fi avut ce probleme sa aiba asa repede...merge bine...pe viraje sta f bine...in mare sunt f f f multumit de ea...nu i-am gasit nici un defect ink...mai am un gsxr , cel din poza de la profil...nici nu se compara cu el...mult mai usoara...cu totu altceva...la toba i-am lasat silencerul...:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se comporta foarte bine pana acum...am abia 1000 de km cu ea...oricum nu ar fi avut ce probleme sa aiba asa repede...merge bine...pe viraje sta f bine...in mare sunt f f f multumit de ea...nu i-am gasit nici un defect ink...mai am un gsxr , cel din poza de la profil...nici nu se compara cu el...mult mai usoara...cu totu altceva...la toba i-am lasat silencerul...:banana:

Pai,si cu silencerul pus..e vreo diferenta majora?ma refer de sunet,ca de putere nu intra in discutie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU sunt prea 'rigide' (ca si opus a comoditatii in utilizarea zilnica) pentru drumurile noastre? Le folositi majoritatea timpului prin oras (>75%)?

 

De ce ati ales CBR si nu noul Hornet?

 

 

@Reverse: Good post man! :baldy: One of my favourites! :banana:

 

@NND:

...mai am un gsxr , cel din poza de la profil...nici nu se compara cu el...mult mai usoara...cu totu altceva...la toba i-am lasat silencerul...

 

Adica chiar se simte diferenta de cateva kg dintre Suzuki si Honda? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 rr - dupa parerea mea e o motoreta foarte echilibrata

Am 22000km si nici cea mai mica problema, iar service-ul este foarte prompt, comanda la orice piesa dureaza aprox. 3 zile!

Singurul "incovenient" este greutatea, facand o comparatie cu k5 -ul

 

 

O poza cu dansa la lucru :banana:

post-8169-1172580669_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream ca este mult mai manevrabila...si mult mai placuta la condus...si cu o acceleratie mult mai liniara fata de suzuki care pe la 8000 9000 park explodeaza...moticul pentru care nu am ales hornet este ca imi plac supersporturile...fiecare are piticii lui...in rest ce sa zic modelele nopi sunt toate cam la fel...probabil depinde foarte mult ce linie si colorit iti place...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MVTarts:

Adica chiar se simte diferenta de cateva kg dintre Suzuki si Honda? :baldy:

 

Nu ti se pare normal sa se simta diferenta de aprox. 70 kg dintre un CBR600 din 2006(163kg) si un GSX-R1100(231kg) :ok: . Totusi e o mare diferenta intre cele 2 motociclete incepand de la anul fabricatiei si pana la centimetri cubi ai acestora :banana:

Editat de crazy_frog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU sunt prea 'rigide' (ca si opus a comoditatii in utilizarea zilnica) pentru drumurile noastre? Le folositi majoritatea timpului prin oras (>75%)?

 

De ce ati ales CBR si nu noul Hornet?

@Reverse: Good post man! :baldy: One of my favourites! :banana:

 

@NND:

Adica chiar se simte diferenta de cateva kg dintre Suzuki si Honda? :D

Mie personal imi plac la nebunie supersporturile asa ca ...ptr mine e foarte comod ptr utilizarea zilnica(am 1,90 totusi)...daca iti place mult,nu conteaza ce e :jump: ...majoritatea timpului in oras dar mers ca in in afara orasului :P :D

 

 

 

1000 rr - dupa parerea mea e o motoreta foarte echilibrata

Am 22000km si nici cea mai mica problema, iar service-ul este foarte prompt, comanda la orice piesa dureaza aprox. 3 zile!

Singurul "incovenient" este greutatea, facand o comparatie cu k5 -ul

O poza cu dansa la lucru :)

Anul asta sunt ocupat cu Bac`ul,admitere and stuff dar de la anul sper sa intru si eu in campionatul intern dar mai mult sper sa merg cu voi pe afara pe circuite adevarate...urc mobra in camioneta si direct in Grecia :P ...

 

PS carenele ptr curse sunt cumparate de la dealer sau facute la un atelier?un pret daca se poate... :ok:

 

@NND : cred ca o sa-mi montez toba fara silenceru ala sa vedem ce iese :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...este normala diferenta...vroiam doar sa spun ca este altceva...oricum acceleratia la suzuki nu se compara cu nimik...honda este mai altfel...fiecare are particularitatile lui...dar in mare toate sunt la fel...am mai spus si voi mai spune diferenta este de idee si linie...restu prea putin sesizabil pt noi care dam o Cheia si zicem moamaaaaa ce manevrabila e...:banana:...mie sincer cel mai mult mi-a placut la ea pictura si discountul...oricum eram f multumit cu oricare dintre modelele 2006...dar doar unul era editia limitata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream ca este mult mai manevrabila...si mult mai placuta la condus...si cu o acceleratie mult mai liniara fata de suzuki care pe la 8000 9000 park explodeaza...moticul pentru care nu am ales hornet este ca imi plac supersporturile...fiecare are piticii lui...in rest ce sa zic modelele nopi sunt toate cam la fel...probabil depinde foarte mult ce linie si colorit iti place...

Nu ai mers cu un R1 sa vezi acolo explozie de forta :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...este normala diferenta...vroiam doar sa spun ca este altceva...oricum acceleratia la suzuki nu se compara cu nimik...honda este mai altfel...fiecare are particularitatile lui...dar in mare toate sunt la fel...am mai spus si voi mai spune diferenta este de idee si linie...restu prea putin sesizabil pt noi care dam o Cheia si zicem moamaaaaa ce manevrabila e...:baldy:...mie sincer cel mai mult mi-a placut la ea pictura si discountul...oricum eram f multumit cu oricare dintre modelele 2006...dar doar unul era editia limitata...

 

Stai linistit,am inteles ce vrei sa spui :banana: , insa eu ma adresam lui @MVTarts :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MVTarts:

Nu ti se pare normal sa se simta diferenta de aprox. 70 kg dintre un CBR600 din 2006(163kg) si un GSX-R1100(231kg) :P . Totusi e o mare diferenta intre cele 2 motociclete incepand de la anul fabricatiei si pana la centimetri cubi ai acestora :banana:

 

 

Stai linistit,am inteles ce vrei sa spui :D , insa eu ma adresam lui @MVTarts :D

 

Credeam ca este forba de un Gixxer 1000 din 2006 de asemenea :P In cazul in care il specific tu, da, chiar si un 'caine' ar simtii diferenta :baldy:

 

Sa le stapaniti sanatosi! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca este forba de un Gixxer 1000 din 2006 de asemenea :P In cazul in care il specific tu, da, chiar si un 'caine' ar simtii diferenta :baldy:

 

Sa le stapaniti sanatosi! :ok:

Crede-ma ca se simte diferenta intre 600rr si gsxr1000 ,chiar daca e o diferenta de doar 5kg intre ele. Cel putin in curbe ,in conditiile ACELUIASI pilot ,600rr-ul intra si iese mult mai repede ca un miar

 

Ps-crazy-frog-eu stiam ca 600rr-ul(2006) are 161kg la gol ,iar k6-le 166kg...ma insel eu ?? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca se simte diferenta intre 600rr si gsxr1000 ,chiar daca e o diferenta de doar 5kg intre ele. Cel putin in curbe ,in conditiile ACELUIASI pilot ,600rr-ul intra si iese mult mai repede ca un miar

Tu nu ai cum sa stii/simti aceste diferente, dar daca vorbesti iar din reviste nu te contrazic :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300 euro carenele bulgaresti sau peste 1000 euro cele profesionale

 

Cu tine trebuie sa vorbeasca lumea daca vrea sa vada o oferta in ceea ce priveste carenele bulgaresti? Calitatea este indoielnica? Din fibra de sticla? Un site este?

 

 

De afara de unde se poate cumpara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...