Sari la conținut

Offtopic


km453
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am montat asa ceva:

http://www.motorvip.ro/produs/kit-inchidere-centralizata-cheii-briceag-thunder-calitate-superioara

 

manopera a fost de 70 de lei, dar acum dupa ce am vazut cum se face mi se pare usor (practic s-a legat la butonul din masina de unde de inchid/deschid usile) + avarie

schema este destul de simpla si usor de inteles... (ai un fir pt deschis, unul pt inchis, ambele le legi la butonul mai sus mentionat, +, -, si parca in 2 pt semnalizari care le legi la avarie...)

 

Daca vrei, iti recomand tipul care mi-a montat mie (am un nr. de tel.)

 

Dupa 6 luni de utilizare, telecomanda (folosesc numai una) merge perfect si arata ca noua!

 

Cei de la motorvip au si limbi pt cheia briceag in functie de ce iti trebuie; costa 10-15 lei bucata!

 

Copiatul cheii, l-am facut la Auchan cu 20 lei (parca...)

 

Cost total aprox. 220-240 lei

 

 

sau poti alege variata mai simpla cu telecomanda tip breloc...

http://www.motorvip.ro/produs/modul-inchidere-centralizata-cu-telecomanda-cu-2-butoane


» Post actualizat in 03 Feb 2015 21:59

Uite aici un tutorial: http://www.opelarges.com/t1049-tutorial-montare-modul-inchidere-centralizata-aftermarket-pe-vectra-b

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te descurci sa iti montezi tu, uite cum trebuie legate firele pentru modulele thunder:

http://vwforum.ro/topic/97690-schema-montaj-inchidere-centralizata-thunder/?p=1999002

 

Mai gasesti pe forumul ala si pentru alte modele de masini(s-ar putea si exact pentru Ibiza).

 

Eu mi-am montat acum vreo cativa ani buni un modul Inca Pro pe un golf 4 si nu a fost mare branza(desi am ars cateva sigurante cand am vrut sa fac sa mearga si avariile la armare/dezarmare). Cred ca am pus si eu un DIY tot pe acolo pe undeva. Ca si concluzie la toata operatia am ramas cu ideea ca nu merita sa faci toata treaba asta daca nu poti lua chip-ul din cheia veche sa o muti in cheia noua. 100 lei chip-ul necodat, 70-80 lei aflat codul SKC(daca nu il ai notat nicaieri) inca vreo 50 ron codat cheia noua(chipul). Asta daca ai imobilizator(si cred ca ai).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ 3ND3R ti-am trimis un nr pe facebook pt ca nu mai am nr tau,si te ajuta baiatul ala in llegatura cu inchiderea.Sau daca nu,la magazin la Fesu o limba dinaia e 15 ron si e posibil sa iti gaseasca kitul acela complet(am si la garaj un vw la dezmembrat si daca mai e ceva necesar luam de acolo).Se schimba usor,dai butucul jos doar,,,,sau daca e harcea parcea tb data fata de usa si implicit yala jos(cu mici modificari poti punetotusi butucul din dreapta in stanga).Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mersi Tavi.

 

Am o intrebare. Are cineva intercom dinacesta? Sau stie ceva de el? Am vazut ca cineva vindea anul trecut dinastea dar erau mai scumpe din cate imi amintesc. Sunt bune de ceva? Vaca ca ar merge cu pana la 6 utilizatori ceea ce este destul de interesant. In general mergeau doar pentru 2 utilizatori:

http://www.ebay.com/itm/2-x-1200M-BT-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Intercom-Interphone-Headset-6-Riders-/261078473989?&_trksid=p2056016.m2518.l4276

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut ceva asemanator, sunt ceva vapormade - pret bun, dar durabiitate zero (poti spune aproape ca sunt de unica folosinta) iar durata bateriei este execrabila... deh, ieftin si bun nu exista...

 

momentan, folosesc de vreun an si ceva o pereche de Midland BTX2 - nu au raza mare de actiune - sunt destinate convorbirilor pilot-pasager, pilot-pilot dar la distanta mica - dar calitatea sunetului este net superioara, iar la baterie no comment - lasate pe on continuu, m-au tinut cred 16 - 18 ore...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mersi Maverick. Am inteles ca SRC-ul este destul de slab. In schimb intercomul de la BMW cica este foarte smecher.

 

In alta ordine de idei. Imi recomandat, va rog, intercumuri de care stiti ca sunt bune? (stiu deja de Midland BTX2 de la Maverick)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

De la una la alta. As vrea sa imi cumpar un enduro dar nu gasesc prea aproape de casa ca sa zic asa. Stiti pe cineva care vinde wr 250 sau crf x dar poate nu a apucat sa puna anunt? Ma invart in jurul sumei de 1500-2000 de euro.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, vreun africanist de 650 prin Brasov? Am un prieten care ar vrea sa-si ia ceva,dar nu-l putem ajuta decat cu vazut 750-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...