Sari la conținut

Postări Recomandate

si pe mine ma maninca palma de cind au disparut taxele astea vamale...

ai cumva idee,se gasesc accesorii pt ea?ma refer la parbriz inalt,genti laterale..proiectoare..kestii de astea pt drumuri lungi..

sau mai bine....obisnuiesti sa mergi pe la intilniri moto?ca sa o vad live,sa aud motorul cum merge...anul asta cred ca ma sare rindul la asta de 1800...dar mi-am propus ca anul viitor sa nu o mai scap

in unele poze am vazut cu sa pt pasager,in altele fara..cu un capac de plastic..cum e treaba?seaua pt pasager se poate da/pune usor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si pe mine ma maninca palma de cind au disparut taxele astea vamale...

ai cumva idee,se gasesc accesorii pt ea?ma refer la parbriz inalt,genti laterale..proiectoare..kestii de astea pt drumuri lungi..

sau mai bine....obisnuiesti sa mergi pe la intilniri moto?ca sa o vad live,sa aud motorul cum merge...anul asta cred ca ma sare rindul la asta de 1800...dar mi-am propus ca anul viitor sa nu o mai scap

in unele poze am vazut cu sa pt pasager,in altele fara..cu un capac de plastic..cum e treaba?seaua pt pasager se poate da/pune usor?

 

Salut!

Accesorii exista...M-a rugat pe mine sa-i caut,de-aia ma bag: la Highway Hawk gasesti cite ceva: capac cromat de pus pe axul cardanului,grilaj cromat pt. radiator,cred ca si proiectoare(da' la ce far are ,SIGUR n-ai nevoie).Am vazut pe ebay si-un engine guard si-un parbriz destul de inalt-deci exista,facute de firma,nu artizanal...A! si coburi...Da' niste posetute de dama...!Probabil din cauza tzevilor...Am vazut ca saua de pasager se pune/demonteaza din 2 suruburi,super usor. S-ar putea sa trebuiasca schimbat si ghidonul si acolo o sa fie o problema,ca n-are acelasi diametru peste tot (se cam intinde dupa el,si Mircea nu e chiar "pitic"...Crash-bar ar trebui,ca la cat e de greu,daca-l culci,cel putin rupi semnalul de fata de pe partea aia. Succes in achizitia "monstrului" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l porti sanatos si fara probleme. Ar fi bine sa faci ceva sala, sa tragic de fiare sa poti sa-l controlezi :nono: . Si inca o sugestie: da jos placinta aia de numar ;) si pune unul mic, lateral. E pacat sa nu se vada guma aia de 230 :smoke: sau cit o fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono:

Sa-l porti sanatos si fara probleme. Ar fi bine sa faci ceva sala, sa tragic de fiare sa poti sa-l controlezi ;) . Si inca o sugestie: da jos placinta aia de numar :smoke: si pune unul mic, lateral. E pacat sa nu se vada guma aia de 230 :lol: sau cit o fi.

vine saptamana viitoare numarul definitiv...

 

cauciucul spate este chiar de 240 - din fabrica...

 

:lol:

 

E usor de controlat, uscat sa fie pe jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "bolidul" la inceputul lunii. Erau 2 buc. in shworoom la Saramotors in TM. Eu am luat fratele mai mic M800, dar cum nu am mai urcat pe motor de 3 ani, ma "rupe" in oras. La drum intins e o placere.

 

Au doua si la B&S sediul din tunari - Service Suzuki - sunt negre amandoua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au doua si la B&S sediul din tunari - Service Suzuki - sunt negre amandoua

 

...Si intregi,netrintite :nono: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si intregi,netrintite :nono: ...

 

in pana mea...am fost..cind?acum 2 sapt??pe la buc,si am intrat in sediu bs de pe tunari parca..de pe centura....era un singur moto,si ala ceva model sport...ciuciu de 1800 expuse..ca kiar voriam sa vad ce si cum...

 

nenea,o rugaminte....

in spate...cam prin seii pasagerului..mai jos putintel...este o estie cromata,alungita...cred ca un fel de ornament...la alte chopere mai mici,de acolo se prinde suportul pt gentile laterale..am cautat pe net..si la asta de 1800 se gasesc numa neste aratari de genti..cum zicea un amic de al tau,posetutze...

eu m-am gindit sa iau suporti cum trebuie...de exemplu de vz800 marauder(am dat exemplu asta pt ca eu asta am)..care sint din metal plat,nu din tubulatura..si daca cumva distanta intre alea 2 suruburi de prindere ale ornamentului de la 1800 se incadreaza pe suportul de la marauterul de 800,..m-am gindit sa dau 2 gauri in suportul de la 800 si sa il pun pe 1800(cind il iau..adica la anul cred)...

deci..repet..cit e distanta intre alea 2 suruburi?post-2998-1177536363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti raspund eu ,Mircea iar e plecat...Oricum,eu am vazut,el nu..Ieri,la intilnirea de la Arc,a venit un tip cu un "monstru" de-asta - avea parbriz mare (drept sa fiu,desi sunt adeptul lor,doar am si eu,nu mi-a placut cum "dadea" ),port-bagaj si suporti de coburi,facuti de firma,din teava cromata.Zicea ca el are coburi mai "normali",nu "posetutze" :nono: ...Deci,exista mai multe variante,trebuie cautat...Problema e de la tevile de esapament,sunt inalte,doar sa iesi cu coburii in fata lor,da'ajunge motoru' foarte lat,asa.

Cu distanta intre suruburile alea,te lamureste Mircea,vine inapoi vineri,da' pleaca la mare (adica vine dupa noi..).

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazut - mutit, pipait - indragostit !!!

...apoi hotarat: urmatoarea asta va fi (max. 2 ani)

Doamne ce "fier"... :duel:

 

Vrei sa spui ce plastic! Ca pe-afara,mai putin rezervoru',totu-i numa' plastic...de-aia e si asa de ieftina fata de concurenta,si cu asemenea caracteristici !125 cp,cuplu de tractor,roata pe spate de 240...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari de achizitie..( cu intarziere )

L-am vazut la mare de 1 mai in 2 mai :bounce: (localitatea)..cred ca al tau era.Superb...dar parca ma asteptam sa fie un pic mai lung troleul.Oricum fioros tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari de achizitie..( cu intarziere )

L-am vazut la mare de 1 mai in 2 mai :bounce: (localitatea)..cred ca al tau era.Superb...dar parca ma asteptam sa fie un pic mai lung troleul.Oricum fioros tare

 

Si de ce nu ai indraznit?

 

nu saracesc dintr-o br...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

hai noroc,

am gasit acest forum destul de interesant..Ideea e ca urmeaa sa imi iau un vzr 1800 si am inteles ca trebuie sa-mi procur saua pt. pasager de undeva...in topicuri am vazut adresata o intrebare lui Darian...se ocupa el cu asa ceva? merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai noroc,

am gasit acest forum destul de interesant..Ideea e ca urmeaa sa imi iau un vzr 1800 si am inteles ca trebuie sa-mi procur saua pt. pasager de undeva...in topicuri am vazut adresata o intrebare lui Darian...se ocupa el cu asa ceva? merci

 

Saua o primesti odata cu motocicleta.

Darian te poate ajuta daca vrei sa iti faci alta sa, sa ii pui tinte sau spatar, etc

 

Succes la cumparare si ne vedem pe strazi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a raspuns Mircea...Eu pot sa ti-o modific,daca vrei. In ultimile 2 saptamani am reparat la sei,gramada! Inclusiv de scuter nautic,mancata de catei :scratch: ! Pe bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a raspuns Mircea...Eu pot sa ti-o modific,daca vrei. In ultimile 2 saptamani am reparat la sei,gramada! Inclusiv de scuter nautic,mancata de catei :) ! Pe bune...

:scratch:

 

tie oricum iti plac cateii...

 

Si fetele blonde care nu dorm cu cateii in cort...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...