Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Posesori De Aprilia Pegaso 650,uniti-va!

• Please log in to reply
14040 replies to this topic

#14041 Geamanu Alin

Geamanu Alin

Doar 650 cmc

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,727 posts
  • Interests:mestereala la lemne si fiare
  • Moto: PEGASO GA 650

Posted Today, 02:14 PM

Multumesc de ajutor dar sistemul este diferit pe spate la Aprilia. O placuta este fixa in suport. Daca ma poate ajuta cineva care a umblat acolo.

salutare! Oricum ai suficient timp in aceasta perioada  , deoarece nu cred ca te vei da cu mobra prea mult , astfel te sfatuiesc asa:

In linkul atasat ai o varianta empirica de suspendare mobra fara cric central( nici eu nu am, dar am utilizat asa ceva  , se vede in film-lungimea batului este de 33 cm).

Dai roata jos , vei verifica si conformitatea rulmentilor  ; dai jos etrierul cu totul , iese de pe sina .Vei observa cum sunt dispuse placutele.Dupa aceea , golesti instalatia de lichid de frana ,  o speli cu apa calda  .inlocuiesti lichidul ( folosesti Dot 4).

Nu este complicat , dar iti vei verifica tot sistemul de franare pe spate  si vei avea siguranta  ca, tehnic ,totul e in regula.Nu trebuie sa te pricepi , nu ai ce sa strici, dar trebuie sa ai atentie .Sa nu ai teama ca nu este ceas elvetian.

Edited by Geamanu Alin, Today, 02:15 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status