Sari la conținut

Invitatie La ''enduro-maniaco -depresiv''


atillas
 Share

Postări Recomandate

hai sa inchei si eu si sa lasam topicul oamenilor ...

Important de clarificat - realizarile mele la enduro sunt modeste. Progresul in 7 luni e insa multumitor (martie - octombrie 2006).

N-o sa te injur pentru ca nu-mi sta in fire. Doar stau si ma intreb: de unde oare vine izbucnirea asta de frustrare? :scratch: :blbl: Daca nu-ti cer prea mult, da-mi un PM sa ma lamuresti, asa pentru cultura mea. Si hai sa continuam pe PM

 

FRUSTRĂ, frustrez, vb. I. Tranz. A lipsi pe cineva (în special statul sau o instituție a lui) de un drept sau de un bun; a păgubi; p.ext. a înÂşela. – Din fr. frustrer, lat. frustrari.

Sursa: DEX '98

 

-Nu stiu ce-ai inteles tu cand ai folosit cuvantul asta.

-Poblema mea a fost ca nu pot suporta un anume tip de comportament. NU AM ABSOLUT NIMIC CU TINE, dimpotriva, te consider un tip de treaba. Repet, ma deranjeaza doar un anumit tip de comportament. Iti doresc multa bafta si imi doresc sa nu-mi porti pica. BAFTA :cheers:

 

ps- daca mai e ceva de spus sunt de acord s-o facem pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost nedumerit anul trecut daca particip la un concurs sau o plimbare. Mi-as fi dorit initial un concurs dar pina la urma am fost mult mai multumit cu plimbarea. Organizarea, atmosfera, peisajul si vremea au fost excelente.

Am incredere in organizatori ca anul acesta fiecare din noi va gasi ceea ce-si doreste. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au loc si incepatorii sau traseul e "rupere de oase" ? :-)

nu e rupere de oase,rapele nasoale si urcarile abrupte se pot ocoli,cu revenire imediata in traseu,dar daca ploua o sa fie ceva mai greu.de aia vreau sa veniti 3-4 pers sa va ajutati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus doua poze sa vedeti cum arata zona(vegetatie,pamant,urcari etc)(sunt convins ca nu sunt concludente dar mai mult nu "dam din casa")restul il descoperiti singuri.cu respect

post-15042-1171642279_thumb.jpg

post-15042-1171642469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ploaia o sa faca diferenta.

Daca ploua nu stiu cati urca panta de la poza 2 (stiu din experienta ca pantele sunt mult mai nasoale in poze decat in realitate)

cred ca vroiai sa zici invers: in poze apar mult mai blande decat sunt in realitate. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ploaia o sa faca diferenta.

Daca ploua nu stiu cati urca panta de la poza 2 (stiu din experienta ca pantele sunt mult mai nasoale in poze decat in realitate)

adevarat graiesti,dar daca ne punem muncitoreste pe ele le rezolvam,oricum traseul de incepatori va fi numa bun daca ploua pentru avansati adica traseul de incepatori pe ploaie devine de avansati iar cel de avansati devine imposibil.oricum avem unde sa ne dam indiferent de vreme(doar e enduro,nu).cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunteti cuminti o sa vin si eu cu arctic cat diesel sa va scot de prin coclauri. poate pana atunci o sa-i pun si troliul care sta bine mersi in cutie de 2 ani

 

la ora aia nu-i etapa in CN RR

 

ziceti ca-i atmosfera de belea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunteti cuminti o sa vin si eu cu arctic cat diesel sa va scot de prin coclauri. poate pana atunci o sa-i pun si troliul care sta bine mersi in cutie de 2 ani

 

la ora aia nu-i etapa in CN RR

 

ziceti ca-i atmosfera de belea?

intreaba pe cei care au fost la prima editie(bucuresti,pitesti,tg.jiu,ploiesti,sibiu,etc).daca zice unu ca nu i-a placut la noi te primim gratis. :banana: numai daca participi poti sa te convingi.cu respect

 

Daca nu am permis pot sa particip?

geo daca aveai macar 18 ani rezolvam noi cumva,dar se poate intampla orice neprevazut asa ca trebuie sa spun pas.(dar cred ca noi am cochetat deja pe tema asta odata).cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept Stef.sapt viitoare schimb SV-ul cu un CCM si ne vedem pe coclauri!

salutari!

Victor

hai victoras tata ca e namol ptr toata lumea.acu...acu ...vine primavara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eveniment enduro initiat de clubul Free Bike Team din Rm.Valcea,eveniment care se vrea a fi o intalnire de enduristi ce va contine un traseu soft si hard enduro,vizionari de filme,povesti la gura ...tuciului cu tocana,muzici,bericioaice,etc,etc,etc,si sa nu uitam mult,mult noroi....cu dedicatie.

data

-25-27 mai 2007

tabara

-camping Oltchim din sat Fedelesoiu.

-acces-E81(Bucuresti-Sibiu)-la intrarea in Rm.Valcea prin cartierul Goranu pe strada principala pana in satul Fedelesoiu.(6 km de la E81)

traseu

-va fi prezentat la briefing;

-lungine aprox 120 km;(2 zile)

-zona impadurita 90% cu mult namol,pamant,straturi de frunzis groase...cum e mai drag enduristului;

regulament

-echipe de minim 3 piloti ptr motoare usoare(max 120kg)

-echipe de minim 4 piloti ptr motoare grele (max 140 kg )-traseul este dificil si nu se poate face cu

"vaci" sau bicilindrice

-motoarele sa fie in stare buna de functionare(nu se admit reparatii si scule insirate peste tot in prima

zi-veniti cu ele gata pregatite si reglate.)

-nu se va folosi harta sau gps,se va merge dupa marcaje sau benzi directionale

-orarul trebuie respectat in ceea ce priveste startul(obligatoriu)in rest activitatile sunt la libera alegere

-motoarele vor fi lasate in parcul rece si nu vor fi folosite decat la traseu,nu se admite intrarea cu ele in camping(parcul rece este luminat si pazit)

program sambata

-8.30-10.30-sosire,cazare,mic-dejun,

-10.30-11.30-briefing,inspectie tehnica,

-11.30-11.45-poze start si plecare in traseu pe echipe

-17.30-18.30-proba speciala individuala

-19.00-sosire din traseu,cina program la libera alegere

duminica

-8.30-9.30-mic dejun,briefing

-9.30-10.00-reglaje si intretinere motoare

-10.00-start in traseu pe echipe

-14.00-sosire din traseu,pranz,diplome,ura si la gara...

Taxa de participare este de 170 roni/pers si are inclusa masa,cazare si restul serviciilor din camping.

INSCRIERILE SUNT OBLIGATORII SI SE POT FACE DOAR PRIN E-MAIL LA ene_stefan1974@yahoo.com

Informatii si intrebari la telefon 0745/798927 sau la e-mail-ul de mai sus.

VA RUGAM INSISTENT SA CONFIRMATI CAT MAI CURAND INSCRIEREA PTR A VA REZERVA LOCURILE,

INSCRIERE CE TREBUIE SA CONTINA NR EXACT DE PILOTI SI INSOTITORI.

Pentru motociclistii care urasc sa se trezeasca devreme le putem oferi cazare in camping incepand de vineri contra unei sume de max 30 ron/pers.

 

 

PENTRU TOTI ENDURO-MANIACII-DEPRESIVI VA ASTEPTAM CU DRAG SI NAMOL

:baldy: :baldy: :baldy: :baldy:

traseul e gata,premiile la fel,berea e la rece,proiectorul ...la cald,gratarele si tuciul asteapta sa fie umplute de noi si golite de voi. mai sunt foarte putine locuri de cazare asa ca grabiti-va sa va inscrieti.pana acum s-au anuntat bikeri din:sibiu,brasov,bucuresti,tg.jiu,pitesti,slatina,ploiesti.din cauza traseului din nefericire(si scriu asta sincer si cu profund regret)nu putem accepta atv-uri.(sunt o gramada de urcari pe scocuri si rape foarte inguste unde este f complicat sa iesi sau sa intri cu atv-ul)la intrunirea din toamna va asteptam insa cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eveniment enduro initiat de clubul Free Bike Team din Rm.Valcea,eveniment care se vrea a fi o intalnire de enduristi ce va contine un traseu soft si hard enduro,vizionari de filme,povesti la gura ...tuciului cu tocana,muzici,bericioaice,etc,etc,etc,si sa nu uitam mult,mult noroi....cu dedicatie.

data

-25-27 mai 2007

tabara

-camping Oltchim din sat Fedelesoiu.

-acces-E81(Bucuresti-Sibiu)-la intrarea in Rm.Valcea prin cartierul Goranu pe strada principala pana in satul Fedelesoiu.(6 km de la E81)

traseu

-va fi prezentat la briefing;

-lungine aprox 120 km;(2 zile)

-zona impadurita 90% cu mult namol,pamant,straturi de frunzis groase...cum e mai drag enduristului;

regulament

-echipe de minim 3 piloti ptr motoare usoare(max 120kg)

-echipe de minim 4 piloti ptr motoare grele (max 140 kg )-traseul este dificil si nu se poate face cu

"vaci" sau bicilindrice

-motoarele sa fie in stare buna de functionare(nu se admit reparatii si scule insirate peste tot in prima

zi-veniti cu ele gata pregatite si reglate.)

-nu se va folosi harta sau gps,se va merge dupa marcaje sau benzi directionale

-orarul trebuie respectat in ceea ce priveste startul(obligatoriu)in rest activitatile sunt la libera alegere

-motoarele vor fi lasate in parcul rece si nu vor fi folosite decat la traseu,nu se admite intrarea cu ele in camping(parcul rece este luminat si pazit)

program sambata

-8.30-10.30-sosire,cazare,mic-dejun,

-10.30-11.30-briefing,inspectie tehnica,

-11.30-11.45-poze start si plecare in traseu pe echipe

-17.30-18.30-proba speciala individuala

-19.00-sosire din traseu,cina program la libera alegere

duminica

-8.30-9.30-mic dejun,briefing

-9.30-10.00-reglaje si intretinere motoare

-10.00-start in traseu pe echipe

-14.00-sosire din traseu,pranz,diplome,ura si la gara...

Taxa de participare este de 170 roni/pers si are inclusa masa,cazare si restul serviciilor din camping.

INSCRIERILE SUNT OBLIGATORII SI SE POT FACE DOAR PRIN E-MAIL LA ene_stefan1974@yahoo.com

Informatii si intrebari la telefon 0745/798927 sau la e-mail-ul de mai sus.

VA RUGAM INSISTENT SA CONFIRMATI CAT MAI CURAND INSCRIEREA PTR A VA REZERVA LOCURILE,

INSCRIERE CE TREBUIE SA CONTINA NR EXACT DE PILOTI SI INSOTITORI.

Pentru motociclistii care urasc sa se trezeasca devreme le putem oferi cazare in camping incepand de vineri contra unei sume de max 30 ron/pers.

 

 

PENTRU TOTI ENDURO-MANIACII-DEPRESIVI VA ASTEPTAM CU DRAG SI NAMOL

:baldy: :baldy: :baldy: :wave:

am citit ce a patit unul din organizatori la cluj(i s-a furat capra-vezi topicul 'incredibil')vom avea peste noapte in parcul rece ptr siguranta mobrelor noastre paznic cu arma si caine.asa ca sper sa nu fie evenimente neplacute ca cel de la cluj.cu respect atillas :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...