Sari la conținut

Postări Recomandate

Stie careva unde se mai face ITP in Sibiu pt moto ?

Se pare ca numai la RAR.

Eu am sunat a Sigemo si au zis ca s-a impus stand de frane si nimeni nu are (maine sunt programat la RAR pentru ITP si va zic daca aia de acolo au)

 

Mesaj completat

ITP la RAR:

74 ron,

aprox 1 ora cu totul.

au stand de frane mic (cam 50 cm latime)

se suie oamenii de acolo pe moto ca sa testeze franele.

in rest nu ii face altceva decat verifica serii si electrice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 220
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cineva spunea ca s-ar fi scos reglementarea cu ITP doar la RAR si ca se poate face oriunde,cum era inainte(Sigemo,Tess etc)

stiti ceva?

Postul meu de mai sus are 10 zile. Crezi ca s-a modificat ceva de 10 zile incoace?

Si nu e vorba de a fi interzis sa se faca in alta parte. S-a impus stand de frane pt moto si nu are nimeni pana acum.

Am intrebat si la RAR daca se mai face altundeva si au spus ca, pentru moto, se face numai la ei.

Daca mint ei atunci mint si eu. Oricum cei de la Sigemo au fost clari: nu se face la noi.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postul meu de mai sus are 10 zile. Crezi ca s-a modificat ceva de 10 zile incoace?

Si nu e vorba de a fi interzis sa se faca in alta parte. S-a impus stand de frane pt moto si nu are nimeni pana acum.

Am intrebat si la RAR daca se mai face altundeva si au spus ca, pentru moto, se face numai la ei.

Daca mint ei atunci mint si eu. Oricum cei de la Sigemo au fost clari: nu se face la noi.

 

 

esti actionar la RAR sau ce?doar verificam o informatie care circula....intre timp, am aflat si eu direct de la sursa,ca nu este asa.

so,cool down...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti actionar la RAR sau ce?doar verificam o informatie care circula....intre timp, am aflat si eu direct de la sursa,ca nu este asa.

so,cool down...

nu sunt. eram doar unu' care s-a lovit de asta acum 10 zile.

da' bag de sama ca nu prezint incredere! :laugh:

no asta e! nu-i bai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ITP la RAR:

74 ron,

aprox 1 ora cu totul.

au stand de frane mic (cam 50 cm latime)

se suie oamenii de acolo pe moto ca sa testeze franele.

in rest nu ii face altceva decat verifica serii si electrice

baga-le-as sarma-n nas !

ce s-au scumpit... iti mai si pierzi o zi, daca nu lucreaza sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga-le-as sarma-n nas !

ce s-au scumpit... iti mai si pierzi o zi, daca nu lucreaza sambata

yuk-ule, nu stai bre o zi!!! :(

o ora (am ajuns la 11 30 cand am fost programat si la 12:30 imi luam deja talonul).

eu am reusit performata ca intr-o zi sa ii fac si ITP-ul si sa o fac si praf pe urma :)

deci poti sa faci mai multe intr-o zi, decat ITP-ul la RAR. io-te la mine!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt. eram doar unu' care s-a lovit de asta acum 10 zile.

da' bag de sama ca nu prezint incredere! :laugh:

no asta e! nu-i bai!

 

 

vad ca te incapatinezi!eu nu am zis ca ce spui tu nu e adevarat....intrebam doar daca e adevarata stirea ca s-ar fi scos reglementarea cu standul de frine,deci putem sa facem ITP la oricare service autorizat.

se pare ca era doar o scorneala.ok,asta e,facem la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
NUMAI la R.A.R.! ;)

probabil singurul motiv este ca numai ei eu stand moto ... oricum nu cred ca un particular va investi curand in asaceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am de nr de telefon...dar ori faci rost de el(si poti sa te programezi telefonic)ori te duci pana acolo si te programezi....

Eu mi-am facut identificarea la moto acolo vara trecuta si am platit o taxa de 20 lei(sau cam asa ceva)

Despre ITP ....nu stiu ce sa zic.....(vezi postul meu de mai sus) :(

Bafta :D

Servus baieti!

Pe unde se mai face ITP pt motor, ieftin, in Sibiu?

merci anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine am programare la RAR si va pot da detalii daca vreti :P ...procedeu, costuri, etc

Te rog sa spui si daca au pus bancute in jurul halei ca ce se face in interior NU cred ca o sa poti RELATA :P

Editat de bunicu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

74 lei , dar a durat 3 ore...ce au facut atata nu stiu

ore "tehnologice" :huh: ... 8 ore tehnologice inseamna cam o ora juma'te munca efectiva ... din cate stiu sunt aprobate prin lege si sunt o mare sursa de venituri pentru service-uri mai ales cand sunt mana in mana cu aia de fac asigurari obligatorii , iar la sfarsitul anului ies pe pierdere si solicita guvernului marirea tarifelor RCA ... smecherie de smecherie ... altfel cei 74 lei trebuiau sa fie cam 30 lei ... sa ne spuna unul care are service

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

ore "tehnologice" :huh: ... 8 ore tehnologice inseamna cam o ora juma'te munca efectiva ... din cate stiu sunt aprobate prin lege si sunt o mare sursa de venituri pentru service-uri mai ales cand sunt mana in mana cu aia de fac asigurari obligatorii , iar la sfarsitul anului ies pe pierdere si solicita guvernului marirea tarifelor RCA ... smecherie de smecherie ... altfel cei 74 lei trebuiau sa fie cam 30 lei ... sa ne spuna unul care are service

 

Salut

 

La RAR e pretul doar 74 ron? La autoturisme stiu ca este 150 ron.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca se va deschide o statie noua pentru moto, undeva pe Livezi dar nu stiu cu ce preturi si cu ce pretenti :)

 

Directorul de la RAR SB mi-a spus ca orice service unde se efectueaza itp-uri la ora actuala poate sa efectueze itp pentru motociclete daca isi achizitioneaza standul acela de franare . Deci in viitor se poate sa auzim de mai multe service-uri unde se poate face verificarea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Directorul de la RAR SB mi-a spus ca orice service unde se efectueaza itp-uri la ora actuala poate sa efectueze itp pentru motociclete daca isi achizitioneaza standul acela de franare . Deci in viitor se poate sa auzim de mai multe service-uri unde se poate face verificarea .

"

Am sunat azi sa vad daca se face itp la moto si... se pare ca mai aveam inca o statie pentru ITP la moto in afara de RAR. Mi-am facut si programare pentru azi desi ei au zis ca nu e nevoie. O sa revin cu "impresii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...