Sari la conținut

Malaguti Fanclub


alby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am avut si eu crosser si am fost multumit de el.chiar am fost surprins cand am vazut unul identic cu al meu in vitan :scratch:

post-13765-1171528463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am avut si eu unul f-12 am fost super multumit de el inainte am avut first-bike nu se poate compara vreodata

first bike nu se poate compara cu malaguti! asta vrei sa zici nu? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

first bike nu se poate compara cu malaguti! asta vrei sa zici nu? :banana:

FB nu se poate compara.(punct)

nu se poate compara cu nici un scuter... nu numai cu malaguti. exact cum ai compara mercedes cu lada :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FB nu se poate compara.(punct)

nu se poate compara cu nici un scuter... nu numai cu malaguti. exact cum ai compara mercedes cu lada :banana:

mai bine invers: LADA nu se poate compara cu MERCEDES :ok:

si da, e impotriva bunului simt sa compari FB cu ceva.... :P :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu Malaguti F12 Phantom...super multumit de el...fugea in 90-93km/h si cam 85km/h cu doi pe el...manca asfalt pe demaraj,am schimbat 2 cauciucuri pe spate in 2 luni,facea burnout ca nici unul de 50cc de la mine din oras.Singurul dezavantaj era ca trebuia sa merg cu "canistra" dupa mine ca imi consuma cam 4-5%,ce dracu ca atat imi cosuma Aprilia Leonardo de 125cc si ala tot in regim de forja...

In rest super multumit de el si mehnit de gandul ca cel caruia i l-am dat l-a facuit praf si acum ce a mai ramas din el zace print-o curte de fier vechi.As fi vrut sa il mai vad pe drum,sa merg putin pe langa el si sa imi amintes ce am facut cu acesta,poate sa mai beau si un suc cu ala caruia i l-am dat dar acum i-as da cu ceva in cap si multa :bounce: si dak puteam sa dau timpul inapoi nu il mai vindeam chiar daca imi luam altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog mult nu va mai legati de Lada care pe vremea cand noi nici macar nu aspiram la viata, marca asta facea furori prin tarile comuniste de prin anii '70-'85 reprezentand masina instaritului(directori de spitali politicieni sau mai stiu ce boss in stat). La noi concura cu Skoda, Dacia, Moskvici si alte cateva comuniste...De exemplu intr'o Lada 1500 fata de o Dacie 1300 puteai remarca imitatia de piele, mocheta groasa ce contribuia la izolarea fonica interioara, prezenta turometrului, bordul lucrat superior Daciei care are si insertii de lemn, burduful sch de vit prelucrat din imitatie de piele si nu cauciuc, in portbagaj nu mai vedeai efectiv tabla si consolidarile masinii ci totul era ascuns sub paravane din plastic iar roata de rezerva acoperita cu o prelata(vinil) prinsa cu capse. Si sa nu uitam motorul de 1500cc(distributie lant) care avea la vremea aia 75cp DIN si 82cp SAE ceea ce faceau din masina de 1.5tone o racheta pe traseu de munte. Pt acele timpuri aceste amanunte pt noi in prezent total nesemnificative reprezentau optionalele :bounce: . Inca un exemplu si ma opresc: Lada 1200- pret aprox 70.000lei/Dacia 1300 pret aprox 70.000lei/Skoda 120L- pret aprox 70.000lei/ LADA 1500-pret aprox 95.000lei. In familia mea au existat toate tipurile mentionate mai putin modelul de Lada 1200, asa ca nu vorbesc in necunostinta de cauza. Oameni buni cand mai aveti pofta de exemple negative folositi DACIA!!! :) glumesc...evident insa nu va mai legati de Lada. Numai bine!

 

P.S.preturile sunt caracteristice anilor '80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu malaguti phantom f12 dar al meu fuge maxim 70-75, e vreo problema pe undeva? Sau atat fuge, are vreo limitare. Are demaraj dar, burnout nu face :D Si e aproape nou are 1 an!

 

Ps. e modelul cu racire pe aer!

 

Astept sugesti!

Editat de performant
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu malaguti phantom f12 dar al meu fuge maxim 70-75, e vreo problema pe undeva? Sau atat fuge, are vreo limitare. Are demaraj dar, burnout nu face :baldy: Si e aproape nou are 1 an!

 

Ps. e modelul cu racire pe aer!

 

Astept sugesti!

 

S-ar putea sa fie limitat dar nu electronic ci mecanic ! Vezi ca s-ar putea sa aiba un surub infiletat in cotul de la toba !! Imediat dupa cilindru ! Dar nu sunt sigur !! Sau toba e toata buba !! Eu am un malaguti f15 firefox si din cauza ca s-a uzat cureaua nu mai prinde decat 90km/h, s-a subtiat 3 mm !! Cand l-am luat prindea 110 !! Adevarul ca are set de 70 cmc Polini ! Sa stii ca majoritatea scuterelor malaguti f12 merg asa la vreo 70 km/h !! Incearca sa modifici evacuarea !! Bafta !! :baldy:

 

 

 

 

S-ar putea sa fie limitat dar nu electronic ci mecanic ! Vezi ca s-ar putea sa aiba un surub infiletat in cotul de la toba !! Imediat dupa cilindru ! Dar nu sunt sigur !! Sau toba e toata buba !! Eu am un malaguti f15 firefox si din cauza ca s-a uzat cureaua nu mai prinde decat 90km/h, s-a subtiat 3 mm !! Cand l-am luat prindea 110 !! Adevarul ca are set de 70 cmc Polini ! Sa stii ca majoritatea scuterelor malaguti f12 merg asa la vreo 70 km/h !! Incearca sa modifici evacuarea !! Bafta !! :baldy:

post-14544-1174511761_thumb.jpg

post-14544-1174511794_thumb.jpg

Editat de Sparky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

CINE MA POATE AJUTA SI PE MINE CU O POZA A CARTI DE INDENTITATE AL UNUI PHANTOM F12?

 

Sunt curios care sunt datele tehnice ale scuterului, sa le fac treaba celor de la rar mai usoara,

 

Nu am cartea de indentitate(talon) a scuterului, am doar factura si act de vanzare cumparare!

 

Multumesc anticipat!

 

Id mess aloje_marius

Editat de performant
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...