Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Uelcom guys.........Alveola si Toply ce faine mobre aveti, sunt vopsite exact invers una fata de cealalta :blbl:

 

Prima data cand am vazut pozele de la CBR-ul lui Alveola am crezut ca este a mea :cheers: frumoase amandoua ... sunt modest ... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am un F4i din 2001,poza la profil..acum e toata desfacuta bucati i vopsesc carenele :blbl: motivul:Asta vara am vrut sa merg la mare si am incarcat-o intr-o remorca,binenteles remorca nu era de moto,am ancorat-o eu acolo ,dar dupa 10 m de mers sa rasturnat pe o parte :scratch: urmari:oglinda rupta carena fata si lateral zgariata :cheers: Asa ca am lasat-o acasa (dupa o lunga criza de nervi)si am mers numai cu masina la mare!O sa pun poze dupa vopsire ca vreau sa o fac argintiu cu albastru!In rest ce sa zic ,super multumit de ea trage de iti usuca gura,probleme mecanice nu am prea avut la ea decat intinzatoru de la lantul de distributie care facea un zgomot ciudat(cica e o problema clasica la modelul asta),dar l-am schimbat si am rezolvat problema!Am sunat la reprezentanta si l-am comandat,a costat in jur de 350 ron cu transport cu tot din cate imi amintesc!Gata nu va mai plictisesc :) asfalt uscat la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, poate bagam niste plimbari la baia mare, eu vin la BM cam peste o luna sa-mi aduc motorul la timisoara si raman prin maramures vreo 2-3-4 zile...ce zici? lasa-mi un nr de tel

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io ma intreb de ce nu ai mers pe ea calare la mare.

Eu asta vara am avut interval de 24 de ore in care am mers si 800 km. In Romanica, nu afara, deci :scratch:.. i'm a real maniac i know thank you thank you..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu mare placere numai ca eu pe atunci cred ca am sa fiu plecat in Italia,daca sunt totusi acasa si reusesc sa imi termin motorul pana atunci ,cu cea mai mare placere,zic de terminat motoru ca atata treaba am de nu am timp sa il vopsesc :blbl: Apropo drumu pe cavnic e super pt moto,am fost la sarbatoarea castanelor pe acolo super super fain!Sa-mi dai un Pm cand ai drum pe aici sa iti dau nr de tel :scratch:

 

Io ma intreb de ce nu ai mers pe ea calare la mare.

Eu asta vara am avut interval de 24 de ore in care am mers si 800 km. In Romanica, nu afara, deci :).. i'm a real maniac i know thank you thank you..

 

crezi tu ca nu sunt maniac :) dar era programata iesirea la mare cu familia,bagaje alea alea,stii tu..asa ca singura varianta era sa o iau in remorca..cea ce sa dovedit foarte neinspirata..mai bine mergeam calare vorba ta!Dar oricum anu asta ma duc la mare pe ea cu pauza de o noapte pe drum :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

posed si eu un F2, an de fabricatie 92, cam de 14 luni shi sunt super multumit de ea.

ma tenteaza sa o vand sa-mi iau una mai nou (ma atrag cele mai noi din cauza carenelor, sunt mai dragute) dar am inteles de la altii ca cele mai vechi cu carburatoare sunt mai bune shi nu fac probleme cum fac cele pe injectie (adica cele mai noi).

voi ce parere aveti?

mercic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah gata cu maimutareala baieti ca avem si o membra printre noi :nono:

 

tashulina uelcom, baga si o poza din fata cu ceberica

 

si acum on topic

 

M-am pus intr-o zi sa dau rezervorul jos sa vad in ce stare e filtrul de aer. Spre surprinderea mea arata ca nou. L-am pus inapoi, si ziua urmatoare ma duc la un prieten care are service moto si vad o motocicleta cu rezervorul dat jos (precizare - motocicleta desfacuta e un suzuki GSXR), si filtrul de aer la vedere, care era pus tocmai invers decat la mine. La mine este cu sita metalica in jos (spre motor) si cu hartia in sus. Asa ca sunt in dilema acum.......se pune cu sita metalica in jos sau in sus ? Nu am incercat decat cu sita in jos, si nu vreau sa mai dau inca o data rezervorul jos degeaba, ca stiti cum e la F2......ca sa dai rezervorul jos, tre sa dai si saua jos.......ca sa dau saua jos, tre sa dai si spatele jos....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tashulina: misto motorul, dar de ce lipseste carena? putina tavaleala?

 

@sawyer: foarte bine arata F3-ul tau, modelul asta de F3, adica din 98, nu cumva are exact acelasi motor ca si F4? ...parca asa am auzit ...

 

@Road: hola hombre! uita o poza din manualul de la a mea, poate te ajuta...daca tu iti dai seama ce e pe acolo... :nono:

post-7741-1171913328_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Once for all and for ALWAYZ :rose: motorul de F4 nu are NIMIC comun cu cel de F3. E de conceptie noua TOTAL>

cel de F3 cu F2 au treburi :nono:

 

Faza cu filtrul, nu intre decat intr-o singura pozitie.. asa ar fi normal. Sa nu il poti pune altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am una bucata F4i Sport, foarte foarte multumit de ea! Foarte bun topic, deoarece majoritatea mobrelor sport din romania sunt CBR-uri.

bine man!!! abia astept sa bagam ture! cand vrei sa o aduci la TM? poate o aduc si eu tot atunci, venim impreuna...

 

PS:ultima varianta de vot se refera de fapt la F4i Sport, nu?

 

Sal, cand iesiti la o plimbarica sau sa faceti zgomot prin cartier, luati-ma si pe mine ca-s de-al vostru ratacit prin TM. Nu am Honda dar poate tin pasul cu voi!! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah gata cu maimutareala baieti ca avem si o membra printre noi :P

 

tashulina uelcom, baga si o poza din fata cu ceberica

Multumesc..vine si poza maine ca nu sunt la calculatorul meu deocamdata :rose:

 

Frumoasa motocicleta,rosie, sta bine unei fete :rose: . Asfalt uscat si fara incidente :rock:

De unde esti?Sunt curioasa cum le-ar sta una langa alta :nono: ...n-am mai vazut de multa vreme un F1 pe strada...ma gandeam ca a mea e ultima babutza pe strazile Bucurestiului.. :rose:

 

@tashulina: misto motorul, dar de ce lipseste carena? putina tavaleala?

Carenele mari lipsesc pentru ca sunt date la vopsit...nu vreau sa ma gandesc la vreo tavaleala cu ele... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc..vine si poza maine ca nu sunt la calculatorul meu deocamdata :rose:

De unde esti?Sunt curioasa cum le-ar sta una langa alta :nono: ...n-am mai vazut de multa vreme un F1 pe strada...ma gandeam ca a mea e ultima babutza pe strazile Bucurestiului.. :rose:

Carenele mari lipsesc pentru ca sunt date la vopsit...nu vreau sa ma gandesc la vreo tavaleala cu ele... :rock:

Sunt din Bucuresti,dar sa sti,mai sunt motociclete ca ale noastre pe strazile capitalei.Nu as da motocicleta asta pe multe modele noi :rose:

Editat de batranul_lup2000@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o dilema..si ma tot macina...voua la ce temperatura va lucreaza motorul?adica la stop cam pe la cat sta si in mers de oras... ptr ca la fostul meu motoras (aprilia rs125) pe la 90 de grade deja era foarte incinsa...in mers era pe la 75 asa...iar la cbr imi ajunge la stop si la 104 unde intra ventilatorul in functiune..iar in mers variaza intre 70 si ceva si 85 parca..depinde de distanta pe care o parcurg si de ture...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o dilema..si ma tot macina...voua la ce temperatura va lucreaza motorul?adica la stop cam pe la cat sta si in mers de oras... ptr ca la fostul meu motoras (aprilia rs125) pe la 90 de grade deja era foarte incinsa...in mers era pe la 75 asa...iar la cbr imi ajunge la stop si la 104 unde intra ventilatorul in functiune..iar in mers variaza intre 70 si ceva si 85 parca..depinde de destinanta pe care o parcurg si de ture...

 

 

E normal sa fie apa la 104-106,mie tot asa imi sta vara cand sunt oprit..asa ca nu-ti face probleme :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...