Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca-s trei choppere intre toti forumistii.

Dar pe la noi, cum zicea si "calaretul usor" (easyrider), cand spui chopper spui cruiser, Nipru, Ij, etc. Tot ce nu-i vitezana sau enduro.

 

Mai ai grija ce spui ca te baneaza .... :nono: Cand am zis ca japonezele customizate (customizate inseamna cu accesorii puse peste dotarea stock) n-au nimic de-a face cu chopperele (motociclete custom din conceptie, prin realizare) mi-am atras oprobiul "majoritatii".

 

Inainte sa lansez un poll separat, pun aici o intrebare. Mai crede cineva in afara de mine ca ar fi util un subforum de "Cruisere" asa cum exista "Viteza" "de strada" "enduro" si "comuniste"? Unde sa fie locul celor care au cruisere si nu au fie indemanarea fie timpul sau cheful de a-si modifica structural motocicletele sau de a le realiza fie integral fie in parte singuri?

 

Si apropos sunt multi, mult mai multi de trei cei care au motociclete ce se pot numi choppere pe acest forum, tot respectul pentru ei si munca lor, se pare insa ca se simt cateodata incomodati de cei ca mine care nu au preocupari similare si vad lucrurile mai global.

 

Referitor la intrebarea originala acestui topic, ia-ti 883-ul si o sa ai mereu sa-i faci ceva sa nu te plictisesti cu el. E excelent de inceput. Nu ar fi fost daca erai mai mare si mai greu ca mine, dar la inaltimea si greutatea pe care o ai (acum) e numa bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in afara topicului :regula de completare a datelor din profil nu este pt toata lumea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai grija ce spui ca te baneaza .... :nono: Cand am zis ca japonezele customizate (customizate inseamna cu accesorii puse peste dotarea stock) n-au nimic de-a face cu chopperele (motociclete custom din conceptie, prin realizare) mi-am atras oprobiul "majoritatii".

 

Inainte sa lansez un poll separat, pun aici o intrebare. Mai crede cineva in afara de mine ca ar fi util un subforum de "Cruisere" asa cum exista "Viteza" "de strada" "enduro" si "comuniste"? Unde sa fie locul celor care au cruisere si nu au fie indemanarea fie timpul sau cheful de a-si modifica structural motocicletele sau de a le realiza fie integral fie in parte singuri?

 

Si apropos sunt multi, mult mai multi de trei cei care au motociclete ce se pot numi choppere pe acest forum, tot respectul pentru ei si munca lor, se pare insa ca se simt cateodata incomodati de cei ca mine care nu au preocupari similare si vad lucrurile mai global.

 

Referitor la intrebarea originala acestui topic, ia-ti 883-ul si o sa ai mereu sa-i faci ceva sa nu te plictisesti cu el. E excelent de inceput. Nu ar fi fost daca erai mai mare si mai greu ca mine, dar la inaltimea si greutatea pe care o ai (acum) e numa bun.

 

 

vad ca ti cu tot dinadinsul sa sacai oamenii.

completeaza-ti profilul, asa cum te-am rugat.

considera-te avertizat.

 

incercam sa facem inca un subforum pt cruisere.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca-s trei choppere intre toti forumistii.

Dar pe la noi, cum zicea si "calaretul usor" (easyrider), cand spui chopper spui cruiser, Nipru, Ij, etc. Tot ce nu-i vitezana sau enduro.

 

Ba io zic ca-i chopper tot ce-i cu doi cilindri in V si e racit cu aer. Ca sa incapem mai multi. Vorba lui Paraipan ranit la picior in abator "De ce nu faci ca-n filme ? Da-mi si mie o sansa"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ti cu tot dinadinsul sa sacai oamenii.

completeaza-ti profilul, asa cum te-am rugat.

considera-te avertizat.

 

incercam sa facem inca un subforum pt cruisere.

B.

 

 

Astept de mult sa ma rogi. Nu imi tin respiratia, no worry. Nu ar trebui sa o faci pentru mine in special, ar trebui sa o faci pentru toata lumea.

 

Ti-am explicat in mod exhaustiv care sunt motivele pentru care datele mele de la profil sunt indicative. Ai parut sa intelegi. Ai uitat? Pentru oameni care au idee cat de cat de ce vorbim si cu un pic de imaginatie e suficient. Nu am motive sa reconsider.

 

Esti singurul care are o problema cu datele mele pe acest forum. Esti desemenea singurul care imi spune ca "sacai oamenii". Nu iti ascunde parerile personale prin "oamenii spun ca". Nu e barbatesc.

 

Avertizat m-am considerat de cand ai inchis topicuri interesante pentru unii sau mi-ai sters post fara explicatii. Sau cand mi-ai urat "joc de glezna". Fa-o cu prietenii tai data viitoare. Asta daca nu cumva forumul iti apartine.

 

Un subforum de cruisere ar rezolva problema cel putin pentru mine, conditia ar fi sa nu te gasesc tot pe tine moderator :nono:

 

Si nu-mi spune ca te gandesti de mult la crearea unui subforum de cruisere :rose:

 

Da si a mai aparut un post in care chopperele sunt toate motoarele de doi cilindri in V racite cu aer asa ca Ducati Multistrada 1000 DS.

 

Halal subforum, Semaca no offence, de-asta ar trebui sa fie moderatori aici sa impartaseasca din cultura lor vasta si nu sa isi dea impresiile ca V-Rod-ul si Intruder 1800 M109 poa' sa se ia de mana sa se arunce in rapa.

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea aquilla, nu ma bag in disputa asta dintre tine si Cristi, da ai luat-o in balarii de multe ori..parca esti AndreiRN.

Nu sunt un radical intre choppere si cruisere, ca si eu am un middle cruiser pe care generic il numesc chopper, dar tu ai venit mereu cu contre, de parca ai avea ceva de impartit cu careva.

Daca nu ai observat, ideea asta obsesiva privitoare la completarea profilului este benefica pentru cunoastere. Intre noi, cei de acasa, nu vorbesc de tine. Daca puneai la profil Germania sau Spania (ca pe acolo te invarti) nu cred ca era vreo problema si nu cred ca ajungeam la situatia neplacuta de a aparea certuri in acest subforum.

Ma rog, sper sa ne vina tuturor mintea romanului cea de pe urma..si soarele pe srazi, ca vreau sa ies la plimbari.

 

Aquilla-Most active in Motociclete de viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercam sa facem inca un subforum pt cruisere.

B.

Hai ca divizarea asta pe bisericutze devine aberanta.Daca unul nu vrea sa-si macelareasca trotineta, nu citeste topicurile referitoare la asa ceva. Cum ar fi sa facem subforumuri cu bobere, cruisere, chopere, raturi, iar pe fiecare sa le divizam la randul lor in sub-sub-forumuri de genul cu franjuri la maner sau fara, cu comenzi avansate sau fara, etc.

 

Uite, eu nu vreau sa discut decat despre Kawa Vulcan 800 de culoare mov, ca asa am eu. Celelalte ma enerveaza la culme. Mai are cineva mov? Blackule, nu ne faci si noua un sub-under-dessous-unter forum? Spassiva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa-mi trebuie daca ma port cu manusi....

so,mr aquilla,fuck off.

ai warn.

 

B.

 

esti penibil si faci tot subforumul asta de ras. Nu-ti raspund ca nu pot sa ma cobor acolo.

 

 

@lupalb, adu-mi aminte cand m-am pus eu contra vreunei motociclete, vorbind-o de rau, cam asa cum ziceai tu de Rocket ca e un (cuvant urat) de motocicleta sau ca acest indragostit de ban, warn, lock si delete care zicea de V-Rod si M109 ca se pot lua de mana si arunca in rapa :nono: Nu m-am bagat pe topicurile de Marauder, de Virago sau Vulcan ci m-am bagat pe ce cunosc cat de cat si ma intereseaza. Nu numai pe mine, din ce in ce mai mult si pe altii.

 

Cat despre unde sunt mai activ, desigur imi place viteza de aceea mi-am ales un power cruiser langa cele de viteza. Nu e neobisnuit pentru cineva sa aiba si un enduro in garaj, un cruiser, un harley sau doua, un speed bike sau trei samd. Whoops, am zis o blasfemie nu? Daca am si una de viteza nu mai am voie sa postez aici, parca asa era nu? Voi sunteti motociclisti sau sunteti in vreo secta?

Cat despre date, nu le-am pus dintr-o anumita decenta.

 

Si acum bye, bye sa fiti iubiti. O sa mai scriu pe subforumuri care se pastreaza civilizate.

 

Sper ca supermoderatorii si administratorii sa ia aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti penibil si faci tot subforumul asta de ras. Nu-ti raspund ca nu pot sa ma cobor acolo.

@lupalb, adu-mi aminte cand m-am pus eu contra vreunei motociclete, vorbind-o de rau, cam asa cum ziceai tu de Rocket ca e un (cuvant urat) de motocicleta sau ca acest indragostit de ban, warn, lock si delete care zicea de V-Rod si M109 ca se pot lua de mana si arunca in rapa :rose:

 

Nu am zis ca vb de rau de un motor, ca la cati prosti scriu ca harley sucks, tre sa ma impusc de ceva vreme. Am zis doar ca te contrezi in mod nejustificat, iar caposenia asta enerveaza.

 

 

Cat despre unde sunt mai activ, desigur imi place viteza de aceea mi-am ales un power cruiser langa cele de viteza. Nu e neobisnuit pentru cineva sa aiba si un enduro in garaj, un cruiser, un harley sau doua, un speed bike sau trei samd. Whoops, am zis o blasfemie nu? DA. :nono:

 

Cat despre date, nu le-am pus dintr-o anumita decenta.

 

Ete na, probabil ca trebuia sa mai fi rugat de vreo "n" ca sa devii indecent.

 

Si acum bye, bye sa fiti iubiti. O sa mai scriu pe subforumuri care se pastreaza civilizate.

 

K, ma duc sa plang. Sau sa fiu iubit, depinde daca gasesc fo gagica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca odata se dovedeste ca unde-s multi puterea creste.

un om are alte idei decat ale unora ce cred ca sunt lorzi pe acest forum.

pentru asta trebuie sa faceti ceva ca sa taca! e inadmisibil! sunteti penibili!

si va dau warn ptr asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breh, ca unul ce se uita de afara, pe fereastra, inauntru, va pot spune ca ati luat-o pe aratura mai rau ca aia de la Red Bull Romaniacs.

 

Eniuei, avand in vedere cat dat cu parerea a la long e pe-aicea, zic eu ca una in plus nu se simte.

 

Parerea mea (vezi si semnatura) e ca motoreta e misto (seria Sportster e cea care se apropie cel mai mult de ce as vrea sa vad eu de la HD/Buell). Nu-i fenomenal de puternica, nici fenomenal de economica si nici nu are autonomie impresionanta. Insa arata bine, suna bine si e usurica (prin "usurica" ma refer la faptul ca nu e grea ca porcu', asa cum sunt alelalte HD-uri). Si, daca (dupa ceva timp) vrei mai multa zeama, intotdeauna ii poti face upgrade la 1200. Deci, daca ai lovelele si iti place, go 4 it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca odata se dovedeste ca unde-s multi puterea creste.

un om are alte idei decat ale unora ce cred ca sunt lorzi pe acest forum.

pentru asta trebuie sa faceti ceva ca sa taca! e inadmisibil! sunteti penibili!

si va dau warn ptr asta.

 

 

Mai penibil decat alaturarea dintre Exile si OCC nu exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca baietii s-au aprins rau pe aici.

eu va spun ca am depus actele pt leasing-ul la harley si astept raspuns.

bravo tata, felicitari. sper sa ajung si eu vreodata in situatia penibila de a face la fel. :nono:

 

uite si o pozulitza de desk pt iubitorii de sporstere. la mai mare!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

off topic

@ktulu....chiar tu ai spus-o: " ce misto ar fii....!" :banana:

 

T.

 

hahahahah, vezi? uni oameni ''nu intelege''

 

otto asa sunt si eu, cer pareri si opinii dar pana la urma tot cum ma taie pe mine capul fac, eu cred ca o sa fii multumit de 883R, si daca vrei sa iti iei mai tarziu o coversie de 1200 nu ii mare lucru. eu daca ar fi sa imi iau sportster tot 883R mi-as lua. multa bafta

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma f.. ca multi zic ca HD-urile nu sunt fiabile, bla, bla. este adevarat, consumatori de HD? sau fiecare cum isi asterne, asa doarme?

mie unul imi plac lucrurile brutale si simple, gen HD vechi, fara multa electronica si n-spe axe cu came, nu stiu ce rotita din guma de mestecat si stiu cate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...