Sari la conținut

Pareri termoscout (legcover)


M!ha!
 Share

Postări Recomandate

1.Cat de folositoare sunt acele prelate atasate la maxiscuter sa iti acoperi picioarele ?

2.Cu cat timp prelungesc sezonul ? Mai poti curcula 20-30 zile in plus sau mai mult ?

3.Ce dezavantaje sunt ?

4.Se fura draciile alea ?

5.Merita cumva diferenta de pret intre Tucano Urbano ( ~600-700 ron model dedicat ptr maxiscuterul tau ) Vs altceva ( 250-300 lei model universal) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

1.Foarte folositoare daca ai de gand sa umbli iarna.

2.Daca nu ninge sau este gheata poti circula cat te tin curelele (ale talem, nu ale prelatei)

3.Trebuie oarece timp sa te obisnuiesti cu ea. La viteze mai mari prelata incepe sa fluture si devine jenanta. Se preteaza mersului in oras.

4.Se fura orice daca ai ghinion, sau nimic daca ai noroc

5.In general orice chestie dedicata este mai buna daca o compari cu ceva universal. La scutere nu am probat, poate fi buna si una universala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr.un fel este acelasi lucru asa ca o sa intreb pe acest topic, a folosit cineva acest echipament pe motor sau ceva asemanator. Multumesc

http://www.oxfordmoto.ro/cumpara/protectii-maini-antifrig-cu-lacas-pentru-hothands-negru-221

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc asa ceva, fara pipetar si sunt the shit pe frig. Pui piciorul jos lejer, caldura, poti intra in banca fara sa pari dubios. Mansoanele de ghidon ajuta si ele bine!

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele cu pieptar sunt legate de tine ( gat si brau ) iar cand te dai jos raman agatate de tine ?

Cele fara sunt legate de scuter si doar iti bagi picioarele sub ?

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

a folosit cineva acest echipament pe motor sau ceva asemanator. Multumesc

http://www.oxfordmoto.ro/cumpara/protectii-maini-antifrig-cu-lacas-pentru-hothands-negru-221

Am avut eu pe un maxiscuter, isi fac treaba, dar tot trebuie sa mergi cu manusi, nu asa groase ca cele de iarna.

Mai bine iti iei niste manusi adevarate de iarna si ai terminat balciul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut la Burgman un termoscud. Avea pe lateral și niște compartimente pe care le umflai pentru a nu flutura la viteza. De protejat chiar protejează dar eu l-am găsit că nepractic. Dacă faci doua drumuri pe zi spre locul de muncă si de acolo acasă e ok. Dar eu mai făceam zilnic ceva opriri și era enervant. L-am vândut și am luat pantaloni cu mesadă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta incerc dar ce manusi, ca dupa ce gasesc ceva, citesc la impresii si la toti le ingheata mainile la +5 in ele

Eu am Richa Cold Protect si le recomand. Merg la +5 , nu iti ingheata degetele. Oricum banuiesc ca nu vrei sa stai 10 ore pe mobra la temperatura asta , e vb de max 1-2 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Asta incerc dar ce manusi, ca dupa ce gasesc ceva, citesc la impresii si la toti le ingheata mainile la +5 in ele

O pereche de manusi de iarna bune pleaca de la 300 ron in sus.

 

https://m.louis-moto.co.uk/artikel/held-tonale-2370-gloves/201423?list=aaeb22a0217815b6b23910dcafceefe8

 

https://m.louis-moto.co.uk/artikel/vanucci-winter-iv-gloves/201559?list=aaeb22a0217815b6b23910dcafceefe8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu toata iarna trecuta am mers (ce e drept, doar prin bucuresti si doar pana la munca si inapoi, 20 km maxim adunat) cu manusi de ski si n-am avut nici o problema. mentionez ca am stationat doar jumatate din decembrie + jumatate din ianuarie. in rest, mers continuu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si cu niste manusi de ski dar ingheata mainile cu ele la iesirea din Buc si mers 1-1.5h, la manusile specializate chipurile pt iarna cand citesti la impresiile utilizatorilor toti le folosesc la 2-5 grade cu plus si simt frigul dar in mers se simt ca -10 si nu prea tin, vad ca se lauda manusile BMW iarna, poate poate

Editat de Djenavar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile de la bmw de iarna sunt foarte bune. Eu cel putin de ani buni numai asa ceva am folosit si tin foarte bine la apa, frig si vant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

BMW Motorrad Pro Winter 2 Gore-Tex gloves size 12-12 1/2, asta am cumparat, acum sa vad cum se comporta, sunt uriase dar par a fi comode, o sa revin cu impresii dupa prima tura cu ele

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Le port de 3 saptamani, sunt comode,simti foarte reci  varful degetelor dar nu ingrozitor, aseara pe Oltenita -Bucuresti pe lapovita la 80-90 km/h.Probabil trebuie sa pun si niste handguarduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...