Jump to content

SAB 2018
Photo

Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini

• Please log in to reply
369 replies to this topic

#41 Altair

Altair

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,211 posts
  • Moto: da
  • Numar: da
  • Club: Gentlemen Club

Posted 07 September 2018 - 08:03 AM

Hahaha, marquez s-a dat de gol la final. Toate scuzele lui sunt unele de clovn. Merg la circ unde lumea știe pentru ce e duce dar nu si la nivelul asta. A zis clar cu subiect și predicat "I will race the same" Singura ura manifestata aici este împotriva lui Rossi. Marquez e un vierme dpdv caracter si nu ai cum sa urasti un vierme.

De vanzare : Triumph Rocket 2006, Triumph  Rocket 2009, Triumph Daytona 675 2009, Benelli TreK 1130 2010

#42 Buggy

Buggy

roata se invarte

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,360 posts
  • Interests:sa ajung pe luna si inapoi...
  • Moto: Ducati ST4,Jawa500sway
  • Numar: oarecare
  • Club: D.O.C.

Posted 07 September 2018 - 08:27 AM

:))) ... copii mai sunteti unii pe aici... scuze dar asa imi pare...
in toata schema asta Rossi, Marq... e simplu Rossi nu a vrut sa faca jocul jurnalistilor... plus ca aici mi se pare Marq ala mai siret ca profita de situatie sa para el baiatu ala bun... si pe pista nu mai tine cont de nineni si nimic...
» Post actualizat in 07 Sep 2018 06:34
@baby_blues....dat cu picioru in colegii de cursa te referi probabil la sepang 2015...haha.. mai verifica pe reluari sa cum Marq sa infipt in Rossi in stilul caracteristic de taur spaniol care nu mai gandeste in situatii limita...
» Post actualizat in 07 Sep 2018 06:39
Abea aatept la anul sa l vedem pe Marq ce comportament va afisa... nu s de ce am eu impresia ca Lorica o sa l cam ciufuleassca... mai ales dupa ce sa calit cu Ducati...

#43 Altair

Altair

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,211 posts

Posted 07 September 2018 - 08:52 AM

Ce e de observat insa, este ça si atunci cand Rossi se zbate in probleme, și așa probleme nu a avut Yamaha cam de mult (credeam că anul trecut  a fost rău, au vrut sa ne demonstreze că nu este asa) tot despre mâna lui este vorba.

Daca marquez ar fi el starul ăla, masculul ăla alpha, s-ar duce instinctiv Rossi sa-l pupe la dos. Până una alta insa toți îi miros urmele galbene lui Rossi. End of story până una alta. Marquez mai are timp sa mai doboare câteva recorduri însă nu mi-aș tine respirația in ce privește schimbarea caracterului.

In ce-l privește pe lorenzo, e bine să-și țină capacitatea de observare și mediere și în sezonul următor, o să ai a mare nevoie și o să vreau să-l văd vorbind atunci.

De vanzare : Triumph Rocket 2006, Triumph  Rocket 2009, Triumph Daytona 675 2009, Benelli TreK 1130 2010

#44 Method

Method

Golan

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,488 posts
  • Interests:motogp fan
    F1 fan
  • Moto: '04 R1
  • Club: motociclistii de weekend

Posted 07 September 2018 - 08:57 AM

Ca sa-l citez pe un mare clasic (inca in viata din pacate) : "eee,o fi facut copilul ceva,o fi injurat..." :lool:

... nu s de ce am eu impresia ca Lorica o sa l cam ciufuleassca... mai ales dupa ce sa calit cu Ducati...

:crack:

Vaaai,iar traim in lumea viselor?Daca la anul Lorica va reusi sa fie atat de rapid cu noua pt el Honda incat macar sa se apropie de MM sa se considere mai mult decat multumit.Nu zic nu,si eu mi-as dori sa vedem in 2019 batalii pe viata si pe moarte intre coechipierii MM si Lorenzo dar asta e doar wishfull thinking.In mod real nu va exista asa ceva - Lorenzo in 2019 probabil isi va regla scaunul.

"Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family.
Choose a fucking big television.
Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers...
Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning.
Choose your future. Choose life... But why do I want to do a thing like that?"

#45 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,214 posts
  • Moto: 1290-S

Posted 07 September 2018 - 09:40 AM

^^ ar fi bine ca acest wishful thinking sa se concretizeze mai repede, in sensul ca Honda sa fie suficient de inteligenti incat sa ii dea ce-i trebuie lu Lorica din prima zi. Pentru ca oricum va avea un handicap in ceea ce priveste acomodarea, deci nu va fi la fel de rapid ca MM dar poate suficient de rapid incat sa apara portocaliu toata ziua buna ziua pe camere. Spanish mafia and sponsors like this :D 

#46 frigider

frigider

pseudo-motociclist

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,858 posts
  • Club: 0 = infinit

Posted 07 September 2018 - 09:43 AM

vai de plm, mai ceva ca telenovele spaniole devine gp-ul asta. 

castile e pentru oameni urati.

Ghidon --------> Bicicleta

Semighidon --------> Motocicleta :)

NU SUNT ANALFABET, SCRIU DE PE TELEFON.

"Dati-mi un manson si il voi rasuci" - Frigider 13:9.

"Cand vezi ca da-n nas ii dai 2." - Frigider 22:7.

#47 the mentalist

the mentalist

Sustinator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 7,720 posts
  • Moto: motocicleta
  • Numar: tabla

Posted 07 September 2018 - 10:03 AM

Demnitate,auzi!:)) Banuiam eu ca creierele galbene vor interpreta in felul lor special!:))
Da cand urca pe podium si se felicita ca MM e pe 1 si Rossi e pe 3 atunci nu se ating,nu dau mana,nu se mai bat de complezenta pe spate?
Rossi a fost 'dăcât' taran, plus acum toata galeria galbena are ce chicoti cu saptamanile pentru ce a facut 'eroul' lor intru nesimtire...

Luptator impotriva ipocriziei motociclistilor
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani si a-ti sustine parerile."
Octavian Paler

"You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life."
― Winston Churchill

#48 P T R

P T R

tu d bi d best

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 9,629 posts
  • Interests:personale
  • Moto: zx6 pistas

Posted 07 September 2018 - 10:11 AM

Demnitate,auzi!:)) Banuiam eu ca creierele galbene vor interpreta in felul lor special!:))
Da cand urca pe podium si se felicita ca MM e pe 1 si Rossi e pe 3 atunci nu se ating,nu dau mana,nu se mai bat de complezenta pe spate?
Rossi a fost 'dăcât' taran, plus acum toata galeria galbena are ce chicoti cu saptamanile pentru ce a facut 'eroul' lor intru nesimtire...

Lasa ca a venit repede eroul tau sa ne spuna ca rossi e copilaro,in loc sa se abtina.
O fi rossi mai varstnic dar nu e senil,ca unii...

Edited by P T R, 07 September 2018 - 10:12 AM.

"accidents hurt, safety doesn't"

Ci mancherai Marco Simoncelli

foro malato

#49 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,214 posts

Posted 07 September 2018 - 10:26 AM

Ambitie prosteasca. Putea sa dea mana si sa depaseasca momentul. Daca nu-l inghite il arde pe pista si gata. Ma rog, mai greu acum ca nu-l prea prinde, deci ii ramane doar telenovela. 

Se da lumea atata cu curu' de pamant pentru un (cuvant urat) de faza. #never4get si plm.  Uitati, maestrilor, cum era cand Rossi dadea cu pumnu pe la ochiu lu Biaggi?  Nu inteleg de ce tot lumea vrea sa albeasca un macaronar care toata tineretea lui a avut iesiri de tigan iar acum o face pe neprihanita. Uitam cine a inventat Gibernauziarea. 

Marchez i-a zis bine, e a 2-a oara si tot bosulmflat esti, de ars oricum te ard pe pista deci ramai cu bosumflarea :) 

#50 P T R

P T R

tu d bi d best

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 9,629 posts
  • Interests:personale
  • Moto: zx6 pistas

Posted 07 September 2018 - 10:48 AM

Ambitie prosteasca. Putea sa dea mana si sa depaseasca momentul. Daca nu-l inghite il arde pe pista si gata. Ma rog, mai greu acum ca nu-l prea prinde, deci ii ramane doar telenovela. 

Se da lumea atata cu curu' de pamant pentru un (cuvant urat) de faza. #never4get si plm.  Uitati, maestrilor, cum era cand Rossi dadea cu pumnu pe la ochiu lu Biaggi?  Nu inteleg de ce tot lumea vrea sa albeasca un macaronar care toata tineretea lui a avut iesiri de tigan iar acum o face pe neprihanita. Uitam cine a inventat Gibernauziarea. 

Marchez i-a zis bine, e a 2-a oara si tot bosulmflat esti, de ars oricum te ard pe pista deci ramai cu bosumflarea :) 

Asta ai inteles tu
Ai uitat si ce a facut biaggi?
Ai uitat multe,iti filtrezi amintirile pe placul tau.

"accidents hurt, safety doesn't"

Ci mancherai Marco Simoncelli

foro malato

#51 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,214 posts

Posted 07 September 2018 - 10:56 AM

tocmai de-aia dupa ce trec iesirile la cald, ca de-aia se numesc iesiri la cald, e bine sa GET OVER IT! Nu s-o tii pe bosumflare la 40j de ani, in conditiile in care tu oricum ai fost unul din pilotii care-i arde pe fraieri pe pista.  Putea sa dea mana pt poze si blitzuri, moment in care ii zicea lu' Marchez da-te-n plm de pustan cordit in gand si aia e. Dai bine la sponsori, dai bine pe ecran, arati ca ala mai destept cedeaza, arati ca esti batran si intelept lalala.  Ce plm e asa greu. Sa moara Jimmy se iau si se mulg fazele astea pe toate partile cand ele sunt niste cacaturi de faze. Zici ca-s incepatorii aia care se crizeaza la masini pe strada si fac caz din orice.

#52 xt600

xt600

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,041 posts
  • Moto: Yamaha
  • Numar: Fara importanta

Posted 07 September 2018 - 11:12 AM

La un răspuns de genul ăsta ma așteptam. Din fericire, nu l-am jignit nici pe Rossi nici pe fanii săi ci doar am expus punctul meu de vedere legat de comportamentul lor (Rossi + fani).

Tu esti cel mai putin vizat de postarea mea. Sunt alti hateri deghizati in "deontologi" aici si nu imi place ipocrizia asta. Inainte de a fi aruncat cu pietre, era bine daca fiecare dintre ei ar fi facut un exercitiu simplu de imaginatie: "bah... daca eu as fi fost in locul lui, cum as fi procedat??? ". Cati ar fi putut sa ierte mizeriile facute pe pista de MiMi??? Lasand la o parte Sepang 2015, in cursa din Argentina, MM a jucat popice cu mai multi piloti, iar pe Rossi l-a scos INTENTIONAT! Cum poti sa te mai bati pe umeri si sa te pupi pe gura cu un asemenea caracter? Omul a avut demnitate si a incercat sa salveze o situatie penibila, creata de jurnalisti, atat cat s-a putut. Daca MM ar fi realizat cu adevarat ca a gresit, ca nu a fost fairplay in cursa si ar fi dorit cu adevarat sa isi prezinte scuzele, ar fi facut-o elegant, in privat, nu in fata camerelor. 

» Post actualizat in 07 Sep 2018 09:16

Lasa ca a venit repede eroul tau sa ne spuna ca rossi e copilaro,in loc sa se abtina.
O fi rossi mai varstnic dar nu e senil,ca unii...

Da, nici unul dintre "deontologi" nu a remarcat ca Lorenzo a dat din nou cu mucii in fasole. Au remarcat insa foarte promt ca hodorogul nu a vrut sa dea mana cu Mimi. Cum plm sa isi permita sa ii dea tocmai el lectii de comportament lui Rossi?? Cel mai infect si cocalar pilot din grila??? 

"When in doubt, gas it!"

"Once the throttle is cracked on, it is rolled on smoothly, evenly,

and constantly throughout the reminder of the turn"

JORGE LORENZO: "pero somos españoles, este título tenía que estar en España, era lo justo"

#53 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,214 posts

Posted 07 September 2018 - 11:30 AM

era bine daca fiecare dintre ei ar fi facut un exercitiu simplu de imaginatie: "bah... daca eu as fi fost in locul lui, cum as fi procedat??? ". Cati ar fi putut sa ierte mizeriile facute pe pista de MiMi??? 

MM a jucat popice cu mai multi piloti, iar pe Rossi l-a scos INTENTIONAT!

Cum poti sa te mai bati pe umeri si sa te pupi pe gura cu un asemenea caracter?

Omul a avut demnitate si a incercat sa salv

41244090_1823457691101689_49388592796637

O Doamne, oare cum?  :crack:  :crack:  Bai, serios, terminati cu caterincile astea pe care nici voi nu le credeti. Nu trebuie sa veniti cu discursuri din astea de politician aici, pe bune.

Cum plm sa isi permita sa ii dea tocmai el lectii de comportament lui Rossi?? Cel mai infect si cocalar pilot din grila??? 

"?????????"

tenor.gif

Uccio, tu esti?  I-ai spart contul lui xt600? 

#54 xt600

xt600

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,041 posts
  • Moto: Yamaha
  • Numar: Fara importanta

Posted 07 September 2018 - 11:37 AM

Uccio, tu esti?  I-ai spart contul lui xt600? 

Ce perspicace esti!! Vezi, daca incepi sa gandesti???  :hug:

"When in doubt, gas it!"

"Once the throttle is cracked on, it is rolled on smoothly, evenly,

and constantly throughout the reminder of the turn"

JORGE LORENZO: "pero somos españoles, este título tenía que estar en España, era lo justo"

#55 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,214 posts

Posted 07 September 2018 - 11:39 AM

ah si sa nu uit :))))

41190768_691983921184123_444793824707870

#56 Buggy

Buggy

roata se invarte

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,360 posts
  • Interests:sa ajung pe luna si inapoi...
  • Moto: Ducati ST4,Jawa500sway
  • Numar: oarecare
  • Club: D.O.C.

Posted 07 September 2018 - 12:06 PM

@Method...lasa ma sa visez eu asa si tu viseaza in continuare... visul tau

nu zic... e logic ca ii va trebui o perioada de acomodare... dar nu l exclud asa drastic... de la succes... ramane de vazit...
ce vroiam eu sa zic e ca in caz ca Lorica o sa i puna probleme... sa vezi atunci reactii la Marq... dalea sportive specifice lui...

#57 Altair

Altair

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,211 posts

Posted 07 September 2018 - 12:46 PM

Marquez o să-i pună piedică lui lorenzo pe scări si lorenzo o să-i de-a cu poseta in cap lui marcel

#58 farfuridi

farfuridi

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 16 posts
  • Moto: Virago 1100

Posted 07 September 2018 - 12:47 PM

Vaaai,iar traim in lumea viselor?Daca la anul Lorica va reusi sa fie atat de rapid cu noua pt el Honda incat macar sa se apropie de MM sa se considere mai mult decat multumit.Nu zic nu,si eu mi-as dori sa vedem in 2019 batalii pe viata si pe moarte intre coechipierii MM si Lorenzo dar asta e doar wishfull thinking.In mod real nu va exista asa ceva - Lorenzo in 2019 probabil isi va regla scaunul.

Poate dacă la plecarea de la Ducaţi îşi ia şi rezervorul modificat cu el are mai multe şanse.

#59 PzKpfW

PzKpfW

Jupn

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,276 posts
  • Moto: FS 570, RSV4, MTS 1200S

Posted 07 September 2018 - 01:08 PM

...Who?!  :alcy:

#60 LimpTA

LimpTA

• Super Membru