Jump to content

SAB 2018
Photo

Pericol Dacia Logan BC 12 UXV

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 geloo

geloo

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 255 posts
  • Moto: BMW R1200 GS
  • Club: fara

Posted 05 August 2018 - 04:46 PM

Salut

Deschid topicul ca un avertisment sa va feriti (sau nu) de un logan galben BC 12 UXV. Veneam cu sotia de la Comanesti la Bacau. Am ajuns din urma masina si mergeam liniatit in spatele ei. La un momendat soferul vede pe margine 2 pietoni care credea ca stau la ocazie (nu stateau). Franeaza brusc si trage dreapta. Eu il depasec fara probleme. Pietonii nu urca si el pleaca in tromba dupa mine cu claxoane si flasuri. Il las sa treaca...ma gandeam ca am pana, scot fum...ceva. Cand trece imi arata semne obscene si ca sunt nebun. Trec cateva minute si scote o mana lenesa pe geam, ca si cum s-ar fi calmat, si imi face semn sa trec. Cand ajung la 2-3 metri de el trage brusc stanga de volan in fata mea si franeaza violent. Ma opresc mai repede decat el...isi continua drumul facand stanga dreapta pe tot drumul facandu-mi continuu semn pe geam sa il depasesc depasesc. Am tras pe dreapta si am sunat la 112. Binenteles ca nu fac nimic. Trebuie plangere scrisa la politie. Daca il gaseste cineva sa il salute din partea mea. L-am vazut parcat pe langa peco Rompetrol de langa Arena Mall.

#2 Djenavar

Djenavar

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 513 posts
  • Moto: Honda Hornet 2006
  • Numar: B190 TOR
  • Club: Andreiuta mea si noi 2

Posted 05 August 2018 - 04:58 PM

Daca ar fi deschis un topik pentru fiecare "handicapat" moral, nu ar mai loc pe forum, plus ca ai avut posibilitatea sa.l saluti personal, de ce nu ai facuto?
De-o fi una, de-o fi alta... Ce e scris si pentru noi,
Bucurosi le-om duce toate, de e pace, de-i razboi.

#3 Momoah

Momoah

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 190 posts
  • Moto: Suzuki GSXR 600
  • Numar: PP 100

Posted 05 August 2018 - 05:43 PM

Nu toți sunt pregatiti fizic pt astfel de salutari.

#4 unaetnumitsirc

unaetnumitsirc

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 573 posts
  • Moto: z 750 '07
  • Numar: Dreptunghiular
  • Club: Clubul meu

Posted 05 August 2018 - 06:39 PM

Si daca l-ai vazut parcat la peco, de ce nu te-ai oprit sa-l saluti tu ?

#5 geloo

geloo

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 255 posts

Posted 05 August 2018 - 09:00 PM

Ideea era sa trag un semnal de alarma asupra nebunului in caz ca nu se duce acasa sa se odihneasca. Dupa felul cum se comporta in trafic era baut, drogat sau nebun (nu exagerez). Nu am fost singurul sicanat de el. Avea o problema cu toata lumea. Am plecat de acasa sa ma relaxez o ora nu sa ma bat cu nebunii in trafic. Se poate inchide...oricum am fost inteles gresit.

#6 Klaus Cata

Klaus Cata

Check my blog

• Super Membru
  • PipPip
  • 733 posts
  • Moto: Kawasaki ER-6N

Posted 05 August 2018 - 09:09 PM

Nu are de ce sa se inchida. Poate il stie careva pe nebun. Anul trecut eram cu madina, mergeam normal fara faza lunga etc. iar unul de covasna s a hotarat sa vina frontal spre mine. Am tras dreapta cat mai pe margine si prostul a tras si el. Cand s a apropiat am vazut ca mi arata m**e...
Imi pare rau ca nu aveam camera, asa macar ajungea cunoscut si el in mediul online, ca la politie degeaba mergi cu filmarea

#7 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,329 posts
  • Moto: Harley

Posted 05 August 2018 - 09:13 PM

Nu are de ce sa se inchida. Poate il stie careva pe nebun. Anul trecut eram cu madina, mergeam normal fara faza lunga etc. iar unul de covasna s a hotarat sa vina frontal spre mine. Am tras dreapta cat mai pe margine si prostul a tras si el. Cand s a apropiat am vazut ca mi arata m**e...
Imi pare rau ca nu aveam camera, asa macar ajungea cunoscut si el in mediul online, ca la politie degeaba mergi cu filmarea

Trebuia sa intri in el cat sa-i lasi un semn pe masina si sa chemi politia, macar ramanea fara permis. Daca era baut era si mai nasol pentru el...

Edited by petre81., 05 August 2018 - 09:13 PM.

Rinocerii LGBT: danny_nt, littlekriminal, bigFatAss, JCDenton, prafrau, NEGURA,, Starcream, BMW1000RR, pulynos, yo4hgx, kevinn, jinx, pasagera, JUST4TNT, Speedy.K, DoctorX, XaeL, einstein1984, 1xu1xf1xu.

#8 ashtray.

ashtray.

Rider

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,508 posts
  • Interests:Motorcycles until i die and after....
  • Moto: Kawasaki Versys 1000

Posted 05 August 2018 - 09:14 PM

Deci cand ai motor si o masina te sicaneaza nu dai blana orbitoare sa scapi de el?

#9 john17

john17

Avansat pan' la genunchiul broastei

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,677 posts
  • Moto: cu diapazoane
  • Numar: ioc cu y

Posted 05 August 2018 - 09:15 PM

Pacat ca n-ai vlog, uite cum se risipeste materialul!

#10 Klaus Cata

Klaus Cata

Check my blog

• Super Membru
  • PipPip
  • 733 posts

Posted 05 August 2018 - 09:17 PM

Petre, m am gandit la asta , dar eram cu mama mea in masina. Eu am avut suficient timp sa l observ ca sa incetinesc aproape de tot. Initial am crezut ca a adormit la volan. Tot logan avea si dobitocul ala

#11 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 05 August 2018 - 09:19 PM

Deci cand ai motor si o masina te sicaneaza nu dai blana orbitoare sa scapi de el?

Nu, il opresc si il intreb ce vrea. De regula incep sa se balbaie si sa bata campii, altii incearca sa o dea in smecherie dar cu mine nu le iese.

Rinocerii LGBT: danny_nt, littlekriminal, bigFatAss, JCDenton, prafrau, NEGURA,, Starcream, BMW1000RR, pulynos, yo4hgx, kevinn, jinx, pasagera, JUST4TNT, Speedy.K, DoctorX, XaeL, einstein1984, 1xu1xf1xu.

#12 XaeL

XaeL

pârș pe doo' roți

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,420 posts
  • Moto: Honda NC700SA
  • Club: treehuggers RC

Posted 05 August 2018 - 09:20 PM

Petre, m am gandit la asta , dar eram cu mama mea in masina. Eu am avut suficient timp sa l observ ca sa incetinesc aproape de tot. Initial am crezut ca a adormit la volan. Tot logan avea si dobitocul ala

Te-ai gandit sa intri INTENTIONAT, FRONTAL, in alta masina? Ejnebun????
Nu mai pune botul la trollingul lui petrica, pliz

Edited by XaeL, 05 August 2018 - 09:22 PM.

....castigator la categoria "sinteza zilei"....

Ai prioritate cand ti se da.

#13 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 05 August 2018 - 09:21 PM

Tu ti-ai pus mintea cu un copac dar il intrebi pe Klaus daca e nebun?

#14 Klaus Cata

Klaus Cata

Check my blog

• Super Membru
  • PipPip
  • 733 posts

Posted 05 August 2018 - 09:27 PM

Nu mai pune botul la trollingul lui petrica, pliz

M am gandit pentru o secunda doar sa i ating ceva oglinda , lateral suficient cat sa l pot duce la politie ca sa nu scape. Problema era ca eu stateam deja cu o roata la cativa cm de un sant adanc si nici nu doream sa cad in el. Sincer ma bucur ca am scapat, dar mi e groaza ca voi da de unul mai hotarat care chiar va dori sa ma dea jos de pe moto. De asta mi am luat si eu o camera, dar degeaba...

Edited by Klaus Cata, 05 August 2018 - 09:28 PM.

#15 XaeL

XaeL

pârș pe doo' roți

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,420 posts
  • Moto: Honda NC700SA
  • Club: treehuggers RC

Posted 05 August 2018 - 09:31 PM

Te-ai gandit ca ala putea sa nu aiba carnet sau sa fie baut / drogat? Sau sa nu recunoasca fapta. Sau sa vina cu martori ca ai intrat tu peste el pe banda? Sau sa iti sara un ciob in carotida sau orice alt SF? Te crezi pe rampa de teste NCAP, unde controlezi unghiul si viteza la fix cat sa ii ciobesti milimetric oglinda?
Cum naiba sa vrei un accident? Sunt prea multe variabile ca sa stii ce rezultat ai. Mai ales cand mai e un sofer implicat, ala dand deja semne ca are o problema la creier.

Edited by XaeL, 05 August 2018 - 09:32 PM.

....castigator la categoria "sinteza zilei"....

Ai prioritate cand ti se da.

#16 geloo

geloo

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 255 posts

Posted 05 August 2018 - 09:33 PM

Cu sotia pe moto si copilul de 2 ani asteptandu-ne acasa eu ma abtin de la acte de vitejie...voi faceti cum stiti si cum crede. Daca cineva e dispus sa isi strice motoreta si/sau sa isi riste viata si viata persoanei iubite de dragul de a pune la punct o persoana care clar avea probleme, nah...oi fi eu mai fatalau. Nu stii ce are nebunu in masina. Opresti sa ii ceri explicatii si te trezesti in spital cu o bata de baseball pe cloana. Nu multumesc....

#17 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 05 August 2018 - 09:34 PM

Te-ai gandit ca ala putea sa nu aiba carnet sau sa fie baut / drogat? Sau sa nu recunoasca fapta.

Aiurea, exista telefoane mobile cu camera foto. Daca nu ai iti trimit eu unul doctore.

Sau sa vina cu martori ca ai intrat tu peste el pe banda?

Am vazut martori care si-au schimbat declaratia imediat ce au vazut ca exista probe foto/video.

Sau sa iti sara un ciob in carotida sau orice alt SF? Te crezi pe rampa de teste NCAP, unde controlezi unghiul si viteza la fix cat sa ii ciobesti milimetric oglinda?

Cum naiba sa vrei un accident?

Bati campii!

#18 Klaus Cata

Klaus Cata

Check my blog

• Super Membru
  • PipPip
  • 733 posts

Posted 05 August 2018 - 09:34 PM

Te-ai gandit ca ala putea sa nu aiba carnet sau sa fie baut / drogat? Sau sa nu recunoasca fapta. Sau sa vina cu martori ca ai intrat tu peste el pe banda? Sau sa iti sara un ciob in carotida sau orice alt SF? Te crezi pe rampa de teste NCAP, unde controlezi unghiul si viteza la fix cat sa ii ciobesti milimetric oglinda?
Cum naiba sa vrei un accident?

E evident ca nu am vrut daca am tras dreapta cat am putut de mult. Evident ca mi am dat seama ca nici nu l pot atinge fara sa ma fac praf. Problema e ca dobitocul a scapat fara nicio problema , si poate chiar a si omorat pe cineva de atunci.

#19 GoodKat

GoodKat

Modelator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 7,209 posts
  • Moto: N-am
  • Numar: Primu'
  • Club: Bellagio

Posted 05 August 2018 - 09:39 PM

Testele psihologice nu sunt suficient de bune pentru a-i opri pe unii de la a obtine permisul. Sau spaguta tine loc de test. In Bucuresti zilnic vad 2-3 care fac parte din sfera “Balaceanca”.

Edited by GoodKat, 05 August 2018 - 09:41 PM.

“Yell, "Built not bought mother fucker!" in theire face and then spit on their bike and walk off.”

#20 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 05 August 2018 - 09:42 PM

Alea nu sunt teste psihologice, sunt teste pt reactii, de ce le numesc psihologice nu stiu. 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status