Jump to content

Photo

care-i treaba cu noile motoare sport?

• Please log in to reply
107 replies to this topic

#101 ®azvan

®azvan

人馬一体

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,801 posts
  • Moto: Yamaha FZ1R '09
  • Numar: 69YIN
  • Club: 4some (o mai aparut una)

Posted 13 July 2018 - 09:49 AM

dar parca atunci cand stii ca nu le ai, bate inima si mai tare.

Si poate pui si-o frana in chiloti cand vezi ca drumul coteste brea brusc stanga si trebuie sa te lasi tare-n frane iar tu n-ai ABS si pe jos asfaltul e ud si  .. ca-n Romania! :P

#102 littlekriminal

littlekriminal

mătur

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,481 posts
  • Interests:nu sunt pe interes
  • Moto: Triumph Daytona 675, R6
  • Numar: zen
  • Club: bazi crew™ for life

Posted 13 July 2018 - 09:58 AM

Again, in momente ca alea e sfant ABS-ul. Eu tocmai ce-am trecut de la ABS inapoi la fara ABS, deci inteleg mai mult decat crezi, dar chiar si asa, tot aleg fara ABS. Masochist pana la capat.

Mai sus obisnuia sa fie o poza super marfa. RIP poza!
sunt atat de slab incat ma confunda lumea cu craniul de pe steagul piratilor cand accelerez in viteza intai pana la 3000 de turatii pe un motor de 125cc...
Super emisiune! http://www.bucatarie...ita-de-porumbei
Un loc super genial http://www.youtube.c...h?v=-kGJuFnetH0

#103 einstein1984

einstein1984

pragmatic

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,118 posts
  • Moto: Piaggio Beverly 300ie
  • Numar: nu le numar, de ce?
  • Club: offtopic racers

Posted 13 July 2018 - 10:28 AM

pai deja cu drive by wire poti avea mobra e 1000 cu harta care limiteaza puterea (deschiderea clapetelor). Dar ai ttusi cuplu ca e cursa mai lunga. 

Acuma e pe undeva vreun rider care sa poata scoate untul din aia de 1000 si sa zica ca prefera de 600? 

Orice prost "stie". Nu toti inteleg totusi de ce!

#104 littlekriminal

littlekriminal

mătur

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,481 posts
  • Interests:nu sunt pe interes
  • Moto: Triumph Daytona 675, R6
  • Numar: zen
  • Club: bazi crew™ for life

Posted 13 July 2018 - 10:35 AM

Pe strada este imposibil sa scoti untul dintr-o motoreta de 1000. Poate doar ocazional, pe drumuri virajate, dar trebuie sa-ti lipseasca multe sau sa fii foarte tanar. Sunt momente in care imi doresc cuplul de pe 1000, dar dupa ce realizez pentru ce-mi trebuie, imi dau seama ca sunt nebun. E ca si cum as avea o vila de 8 milioane de euro cu 5 piscine si m-as plange ca a 3-a piscina e destul de mica.

Edited by littlekriminal, 13 July 2018 - 10:35 AM.

Mai sus obisnuia sa fie o poza super marfa. RIP poza!
sunt atat de slab incat ma confunda lumea cu craniul de pe steagul piratilor cand accelerez in viteza intai pana la 3000 de turatii pe un motor de 125cc...
Super emisiune! http://www.bucatarie...ita-de-porumbei
Un loc super genial http://www.youtube.c...h?v=-kGJuFnetH0

#105 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,893 posts
  • Moto: Tunet

Posted 13 July 2018 - 02:08 PM

Pentru un motociclist civil, din-ala care nu are cortu' pus pe marginea pistei si se bate cu marshalii pe burta, sa mergi pe o motoreta sport de generatie noua fara electronica aia cu multe acronime este un chin si nu o placere, in special la viteze mici. Stiind ca ai electronica aia te ajuta foarte mult si psihic si stai mai relaxat un pic. Daca cu un 600 sa zicem ca te mai descurci, deja cu un SBK modern de 200 de cai pe full power zici ca iti da cineva suturi in fund mereu si iti piere tot cheful pana iesi din oras.

Common sense is not so common.

#106 XorX

XorX

xorx

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,447 posts
  • Moto: Shadow Spirit; DR 350; DR 125
  • Numar: -
  • Club: -

Posted 13 July 2018 - 06:20 PM

d'asta ziceam si eu de 600, 1000 e overkill. Aici vorbim de oameni "normali" nu de cei care-si iau SS de 1000 sau mustang de 5L sa se plimbe intre 2 semafoare. 

#107 goe 75

goe 75

Pasionat

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,473 posts
  • Moto: GSXR1000 K6,K7
  • Numar: B510XXX,B22GOE.
  • Club: nope

Posted 09 August 2018 - 04:44 PM

Ma asteptam si uite ca a aparut :

Suzuki si Yamaha au măsluit testele de poluare

by STEFAN LEONTE on AUGUST 9, 2018

Suzuki si Yamaha au recunoscut ca au folosit metode inadecvate pentru a teste emisiiloe motocicletelor lor, dar si economiile de carburant. Informatia a fost transmisa de Guvernul de la Tokyo.
Problema a aparut dupa ce producatorii auto Subaru si Nissan au avut probleme cu emisiile, iar autoritatile nipone au cerut unui grup de 23 de producatori din Japona sa le examineze metodele de testare.

La Suzuki, aproape jumatate dintre cele 12.819 vehicule testate (atat auto cat si moto) au implicat proceduri incorecte de masurare a emisiilor. “Este o problemă majoră că ne confruntăm cu un număr atât de mare de vehicule, vom lua situaţia foarte în serios”, a afirmat preşedintele Suzuki,Toshihiro Suzuki, la o conferinţă de presă desfăşurată la Tokyo

Ancheta autoritatilor japoneze a aratat ca in ultimii patru ani, la 2% dintre cele 335 de motociclete Yamaha testate au fost folosite metode incorecte de masurare a gazelor de esapament si consumului de carburant. Reprezentantii casei din Iwata s-au cerut scuze clienţilor şi partenerilor pentru neplaceri.

#108 superbec

superbec

Incepator

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,631 posts
  • Interests:ascunse
  • Moto: in 3 timpi
  • Club: sanwich

Posted 09 August 2018 - 05:05 PM

zici ca e cloaka babelor cuminti ... wtf .. la ce-ti trebuie miar ... tragi o data de acceleratie si o sa intelegi ...oh wait ca n-ai pampersu pus .

in tara pupatorilor de moaste, belbodul este un geniu

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status