Jump to content

Photo

care-i treaba cu noile motoare sport?

• Please log in to reply
107 replies to this topic

#41 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts
  • Moto: Harley

Posted 10 July 2018 - 09:26 PM

Eu am o nelamurire bre pulynos, tu ai motor de o mie dar sustii ca mergi legal, adica tu nu ai trecut in viata ta de 130km/h, iar asta pe autostrada. Cum iti dai seama de ceea ce poate sa faca o motocicleta daca tu mergi legal? De unde stii tu de frane, suspensii, aerodinamica, samd?

Rinocerii LGBT: danny_nt, littlekriminal, JCDenton, prafrau, NEGURA,, Starcream, BMW1000RR, pulynos, yo4hgx, kevinn, jinx, pasagera, JUST4TNT, Speedy.K, DoctorX, XaeL, einstein1984, 1xu1xf1xu.

#42 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,893 posts
  • Moto: Tunet

Posted 10 July 2018 - 09:38 PM

Nu am sustinut nicaieri ca merg perfect legal, e doar in mintea ta. Eu merg vioi si safe, in spiritul si nu in litera legii.

Common sense is not so common.

#43 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 10 July 2018 - 09:48 PM

Eu zic ca minti, ori nu mergi legal si atunci esti un mare ipocrit, ori mergi 100% legal si esti doar un fitzobaicar care si-a luat miar doar ca sa faca impresie. Care varianta este corecta?

Rinocerii LGBT: danny_nt, littlekriminal, JCDenton, prafrau, NEGURA,, Starcream, BMW1000RR, pulynos, yo4hgx, kevinn, jinx, pasagera, JUST4TNT, Speedy.K, DoctorX, XaeL, einstein1984, 1xu1xf1xu.

#44 WotRU2Me

WotRU2Me

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,835 posts
  • Moto: GSX-R 750 K2

Posted 10 July 2018 - 09:53 PM

Motorul lui Paul e exact facut pentru ce zice el ca face.

#45 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,893 posts

Posted 10 July 2018 - 09:56 PM

Eu am scris foarte clar cum merg, am si pus vreo 2-3 filmulete pe forum unde se vede stilul de mers, nu e vina mea ca tu esti analfabet functional. Te invit la o plimbare sa te convingi singur :)

#46 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 10 July 2018 - 09:58 PM

Eu am scris foarte clar cum merg, am si pus vreo 2-3 filmulete pe forum unde se vede stilul de mers, nu e vina mea ca tu esti analfabet functional. Te invit la o plimbare sa te convingi singur :)

N-ai scris cum mergi, ai zis ca mergi vioi iar asta pt tine poate sa insemne orice. Ia zi, cand te duci la Giurgiu cu ce viteza mergi intre localitati?

» Post actualizat in 10 Jul 2018 20:00

Motorul lui Paul e exact facut pentru ce zice el ca face.

Nu conteaza pt ce e facut motorul lui, conteaza cu ce viteza merge. Putzoiul asta imi facea morala ca eu merg tare dar il vad aici ca da sfaturi la vitezane... pai de unde stie el cum sunt vitezanele daca el merge cu 50km/h in localitate si cu 80-90 in afara localitatii?

Edited by petre81., 10 July 2018 - 09:58 PM.

#47 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,893 posts

Posted 10 July 2018 - 10:21 PM

Nu tin minte sa ma fi luat de tine ca mergi cu viteza, poate agresiv si in nesiguranta cand conditiile nu permit asa ceva, aia e altceva. Imi facusi downgrade de la pulynos la putzoi  :laugh:

Uite aicisha un filmulet tocmai pe Giurgiu daca la plimbare nu vrei sa mergi...

#48 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 11 July 2018 - 06:10 AM

Nu tin minte sa ma fi luat de tine ca mergi cu viteza, poate agresiv si in nesiguranta cand conditiile nu permit asa ceva, aia e altceva. Imi facusi downgrade de la pulynos la putzoi  :laugh:

Pulynos sau putzoi tot aia e.

Uite aicisha un filmulet tocmai pe Giurgiu daca la plimbare nu vrei sa mergi...

Bun filmul, arata ca nu mergi legal, la un moment dat aveai 140km/h exact cand treceai peste semnul de 80km/h, deci esti ipocrit dar in acelasi timp nu mergi suficient de tare ca sa-ti dai cu parerea la vitezane pt ca cu 140km/h (adica maximum ce ai avut) merge si partzaitoare de 300cmc.

#49 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,893 posts

Posted 11 July 2018 - 10:33 AM

Ipocrit as fi daca as merge noaptea + ploaie + trafic aglomerat + trecere de pietoni fara vizibilitate intr-o zona cunoscuta drept periculoasa cu 80-90 kmph si as face morala altora, adica ca tine asa. Orice om cu scaun la cap stie ca 90 e o viteza mare in zona Miorita in conditiile alea, in afara de tine. Tu compari fantana Miorita cu Giurgiu in conditii de drum diametral opuse si ma faci ipocrit, ai o logica de fer.

Eu, spre deosebire de tine, in 60 de km spre Giurgiu nu am fost nevoit macar o data sa ma proptesc in frane ca stiu sa anticipez traficul si reduc viteza unde e nevoie evitand situatiile posibil periculoase, pe tine te surprind 3 manevre intr-un km in Bucuresti si te urci pe frane ca berbecu', dupa cum singur declari.

Habar nu ai sa te adaptezi la conditiile de drum si mai esti si cu gura mare, comportament clasic de sofer de duminica.

#50 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 11 July 2018 - 10:47 AM

Ipocrit as fi daca as merge noaptea + ploaie + trafic aglomerat + trecere de pietoni fara vizibilitate intr-o zona cunoscuta drept periculoasa cu 80-90 kmph si as face morala altora, adica ca tine asa. Orice om cu scaun la cap stie ca 90 e o viteza mare in zona Miorita in conditiile alea, in afara de tine. Tu compari fantana Miorita cu Giurgiu in conditii de drum diametral opuse si ma faci ipocrit, ai o logica de fer.

Pulynos, viteza de 80-90km (estimata, nu eram cu ochii in kilometraj) era inainte de fantana, trecerea de pietoni este dupa fantana si acolo oricine incetineste din cauza traseului sinuos si mai ales pt ca multi nu respecta marcajul si-i incetinesc pe ceilalti. Mai pe intelesul tau, in dreptul fantanii nu avea nimeni 90km\h. Busculada povestita de mine s-a intamplat in zona de inceput a fantanii, daca s-ar fi intamplat in dreptul fantanii la viteza mentionata sigur se lasa cu scandal.

Eu, spre deosebire de tine, in 60 de km spre Giurgiu nu am fost nevoit macar o data sa ma proptesc in frane ca stiu sa anticipez traficul si reduc viteza unde e nevoie evitand situatiile posibil periculoase, pe tine te surprind 3 manevre intr-un km in Bucuresti si te urci pe frane ca berbecu', dupa cum singur declari.

Pulynos, daca citesti din nou postarea mea vei vedea ca exact asta am facut, am anticipat ce facea cretina desi era cu o banda mai incolo fata de mine (eu eram pe a 3-a iar proasta pe a 1-a). Nu am fost nevoit sa franez de urgenta tocmai pt ca am fost atent si am anticipat. Dar asa iti place tie sa minti...

Deci, viteza maxima cu care conduci tu este 140km/h, tragem concluzia ca ti-ai luat miar ca sa te spargi in figuri (doar duminica pana la Giurgiu) si totodata nu esti in masura ca sa-ti dai cu parerea la vitezane.

Edited by petre81., 11 July 2018 - 10:49 AM.

#51 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,893 posts

Posted 11 July 2018 - 11:10 AM

Normal, o dai la intors cand vezi ca nu-ti iese. De fapt nu aveai 90 la Miorita ci prin Berceni si de acolo ai mers la vale pe liber si ai deschis si usile sa economisesti din tamburii de frana. Hai bre ca ai pierdut si meciul asta, las-o moarta. Daca a reusit sa te faca littlekriminal din vorbe cu poante de gradinita... mergi mai bine si vinde niste bitcoaine si schimba lantul de distributie la XJul ala.

#52 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 11 July 2018 - 11:15 AM

Maximum speed: 140km/h  :crack: .

#53 littlekriminal

littlekriminal

mătur

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,487 posts
  • Interests:nu sunt pe interes
  • Moto: Triumph Daytona 675, R6
  • Numar: zen
  • Club: bazi crew™ for life

Posted 11 July 2018 - 11:17 AM

petrica, din toate pataniile tale cu motoreta (sau scuter, ce naiba oi avea), tot timpul te-ai plans ca erau sa te omoare sau sa te dea jos. Cred ca ne-am dat toti seama ce super pilot esti :)). Ca sa nu mai zic ca iar ti-ai modificat semnatura, ai bagat litere mai mici, deci e clar ca un admin te-a luat la maciuci, dar asta esti tu, mai rau ca_copiii aia mici, n-ai recunoaste nimic.

Mai sus obisnuia sa fie o poza super marfa. RIP poza!
sunt atat de slab incat ma confunda lumea cu craniul de pe steagul piratilor cand accelerez in viteza intai pana la 3000 de turatii pe un motor de 125cc...
Super emisiune! http://www.bucatarie...ita-de-porumbei
Un loc super genial http://www.youtube.c...h?v=-kGJuFnetH0

#54 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 11 July 2018 - 12:28 PM

Normal, o dai la intors cand vezi ca nu-ti iese. De fapt nu aveai 90 la Miorita ci prin Berceni si de acolo ai mers la vale pe liber si ai deschis si usile sa economisesti din tamburii de frana. Hai bre ca ai pierdut si meciul asta, las-o moarta. Daca a reusit sa te faca littlekriminal din vorbe cu poante de gradinita...

Tie ti se pare ca ai un meci cu mine? Esti prea mic pt asta si din acest motiv ai ramas un biet hater.

mergi mai bine si vinde niste bitcoaine si schimba lantul de distributie la XJul ala.

Eu sunt capabil de o astfel de lucrare, tu esti?

petrica, din toate pataniile tale cu motoreta (sau scuter, ce naiba oi avea), tot timpul te-ai plans ca erau sa te omoare sau sa te dea jos. Cred ca ne-am dat toti seama ce super pilot esti :)). Ca sa nu mai zic ca iar ti-ai modificat semnatura, ai bagat litere mai mici, deci e clar ca un admin te-a luat la maciuci, dar asta esti tu, mai rau ca_copiii aia mici, n-ai recunoaste nimic.

Ia zi cumetre, care e viteza ta maxima?

Edited by petre81., 11 July 2018 - 12:31 PM.

#55 littlekriminal

littlekriminal

mătur

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,487 posts

Posted 11 July 2018 - 12:39 PM

Nu exista maxim si nici minim, cat imi permite si cum ma simt in siguranta. Nu ma vait pe formuri cum incearca lumea sa ma dea jos, merg si imi vad de treaba, spre deosebire de altii. Esti mai rau decat aia pe care ii urasti, dar cand o sa-ti dea si tie mustata, poate mai inveti cate ceva,

sunt atat de slab incat ma confunda lumea cu craniul de pe steagul piratilor cand accelerez in viteza intai pana la 3000 de turatii pe un motor de 125cc...

#56 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 11 July 2018 - 12:41 PM

dar cand o sa-ti dea si tie mustata, poate mai inveti cate ceva,

Daca ma chinuiam un pic aveam copii mai mari decat tine si pulynos.

#57 littlekriminal

littlekriminal

mătur

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,487 posts

Posted 11 July 2018 - 12:50 PM

Aoleu, daca esti asa fara sa te chinui, te rog, opreste-te aici, nu te chinui si mai mult. Sper ca i-ai dat la o scoala calumea si ca nu invata nimic de la tine, nici macar mersu' pe doua roti...

#58 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,893 posts

Posted 11 July 2018 - 01:03 PM

Degeaba ai o varsta daca vii cu intrebari cu cat ai mers maxim. Un motociclist care stie cu ce se mananca ghidonul stie ca intrebarea asta este irelevanta si doar un ageamiu ar intreba asa ceva, sau un copil
In parcare.

Dar tu nu stii asta, dupa cum se vede, asa ca mai bine ramai la nivelul tau de injurat femei in trafic.

#59 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts

Posted 11 July 2018 - 01:20 PM

Deci sa inteleg ca nu ai trecut de 140km/h? iar intrebarea este relevanta cata vreme postezi la vitezane, tu nu poti sa vorbesti de vitezane cand tu mergi cu viteza maxima a unui maxiscuter second hand. 

#60 littlekriminal

littlekriminal

mătur

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,487 posts

Posted 11 July 2018 - 02:11 PM

petrica, iti da mucu' Paulica din orice pozitie si cu orice motoreta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status