Jump to content

Photo

Alpinestars T-GP Plus R V2 Air textil

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Alex98

Alex98

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 24 posts
  • Moto: -
  • Numar: -
  • Club: -

Posted 05 July 2018 - 03:24 PM

Sincer eu ma gândeam la modelul rosu negru alb. Dar nici cel negru cu fluo yellow nu e rău.
» Post actualizat in 05 Jul 2018 18:28

Despre T-Jaws V2 air ce ziceti? Sau e diferenta doar de aspect?Multumesc.

#22 AlexAB

AlexAB

Dominator

• Membru
  • Pip
  • 204 posts
  • Interests:Moto & Foto
  • Moto: Honda NX650 (Domizen)
  • Numar: ZEN

Posted 05 July 2018 - 10:59 PM

Salut Alex!

Buget similar pentru geaca de vara am avut si eu, si-am cumparat o Alpinestars Viper Air de la bikermag.ro, vad ca inca o au la reducere. Ce-i drept nu au magazin in Bacau, dar e un model in plus pe care il poti lua in considerare.

E singura geaca de vara pe care am purtat-o dar mi se pare foarte potrivita pentru oras pe temperaturile astea.

Ventilatie cu fermoar la antebrate, mesh pe toata partea de sub-brat, piept si spate, culoare alba pe brate.

In principiu transpir doar pe spate in dreptul protectiei si la coate, dar ajung uscat la subrat si piept/abdomen.

E reglabila in dreptul soldului si la incheieturi. Are buzunar interior waterproof pentru acte.

Singurul dezavantaj al gecilor la acest nivel de pret e ca vin fara protectie la spate, au doar o spuma inclusa.

Asadar mai ai nevoie sa adaugi 150 RON la buget.

Bafta!

Edited by AlexAB, 05 July 2018 - 11:01 PM.

#23 Alex98

Alex98

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 24 posts

Posted 06 July 2018 - 07:43 AM

Salut și mulțumesc de răspuns.

Eu caut o geaca cu care pot sa merg și vara dar și când vine vremea mai rece etc. Abia pe data de 31 iulie am poligonul. După o sa fie în jur de o luna mai cald și după temperaturi de 15 20 25. Știu ca ar trebui 2 seturi de echipament dar momentan chiar nu îmi permit.

#24 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,168 posts
  • Moto: 1290-S

Posted 06 July 2018 - 09:00 AM

ia geaca aia cu plasa si toamna mai bagi un hanorac si ala e ;) 

#25 Adrian M.

Adrian M.

EU

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,752 posts
  • Moto: R1200RT
  • Club: nu

Posted 06 July 2018 - 09:46 AM

Alex, daca ai buget, exista geci 3 sezoane. Ai o geaca cu mesh la exterior, si la interior inca 1 sau 2 straturi. 1 strat pentru impermebilitate, 1 strat termic. Sunt 2 variante, unii producatori comaseaza cele 2 straturi in unul singur, altii le lasa in 3. CU o geaca de genul asta, poti merge de primavara, pana toamna.

Da, din pacate, sunt ceva mai scumpe, dar ai o solutie cap coada.

Clover Ventouring,  RST Ventilator, Revit Levante, etc.

MOdelul pe care il cauti tu, vad ca e orientat spre strada. RST VENTILATOR se potriveste, si il gasesti la shop4moto de exemplu.

Da google geci 3 sezoane, si vezi ce gasesti, sunt variante.

#26 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,168 posts
  • Moto: 1290-S

Posted 06 July 2018 - 09:59 AM

Poate omu nu are touring. Oricum eu nu recomand gecile 3 in 1. pt ca nu fac treaba fix la extremele de care ai nevoie. Vara cand sunt 60 de grade la nivelul asfaltului si toamna cand cu o geaca dedicata de frig mergi in tricou pe dedesubt fara probleme. 
Daca are sport sau naked, nu exista niciun motiv pt care sa-si ia Revit Tornado sau Ventouring sau cele din gen... unde vara pe canicula cand dai toate alea jos, ramane geaca cu 2 marimi mai mari si-ti joaca protectiile pe cot. 

Sa-si ia Alpinestarsul ala  cu plasa care sta fix pe tine vara, si mai incolo cand va avea bani de geaca de iarna isi ia ceva cu termal si membrana comasata windproof/waterproof, tot asa care sta fixa, si adio si noroc bun. 

Eu merg cu geaca mesh din Martie pana in Octombrie. Mai raman 2-3 luni pe an cand o folosesc pe cea de iarna care si aia nu arat cu ea ca un urs, ca e race fit  si pot sa ma misc :D 

#27 Alex98

Alex98

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 24 posts

Posted 06 July 2018 - 11:34 AM

Jucăria este un er6f. Are parbriz destul de generos zic eu și pare destul de fun. Rămâne stabilit în mare parte textilul cu mesh. Pe data de 14 am un drum la București unde o sa merg sa o vad. Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri :).

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status