Sari la conținut

Accident pe pasajul Basarab din Capitală


danytm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si motociclistii slalom printre masini cam cu cat mergeau?

pai daca se poate... oricum cu motorul mergi un pic ma tare decat cu masina, nu?

in caz contrar te dai cu masina.

 

hai sa nu poluam.

sa speram ca omul va iesi cu bine, pe cat se mai poate din situatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu apararea drepturilor motociclistilor, cu impulairea tuturor elementelor naturale sau "artificiale". In orice accident/incident exista o vina:a șoferului, a altor participanti la trafic, a mama naibii, etc. Ce e interesant e ca efectul de turma in general ducr la invinovatirea oricui altcuiva dar nu a mobristului, decat in cazul in care pe acesta nu-l stie nimeni de pe forum. Dar si asa sunt sanse ca el sa nu fie de vina, ci vreun semn de stop inexistent. :))

in mare parte adevarat, dar la xael sau sabina am fost de acord ca ei au gresit... nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine spune ca pe motocicleta, in ORAS, trebuie sau e normal sa mergi mai tare decat cu masina? Sau daca niste dobitoci o ard 90-100 e musai sa treci pe langa ei? Ca esti mult mai mobil si te poti strecura, asta e altceva.

 

Nu e poluare, e doar o discutie care deviaza spre teme similare.

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mare parte adevarat, dar la xael sau sabina am fost de acord ca ei au gresit... nu?

Eu sunt de acord pt mine. Sabina nu prea poate sa ne spuna nimic :(

Ideea e ca fara o filmare (vezi ala cu camionul) sau fara "marturisirea" vinovatului, nu stii niciodată 100% sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am folosit peroasana a 2 aplural, noi forumistii am fost de acord

Suntem de acord in mult mai multe spete decat pare.Nu se prea mai vede unitatea pe fondul problemei pentru ca apar extremele care exagereaza cu inocenta absoluta a motociclistului opus curentului care gaseste motociclistul de vina doar pentru ca a iesit din casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneori ne-o mai facem si cu mana noastra.
Recuperare usoara ambilor.

Ii va fi greu fara un picior, mai ales ca l-a pierdut dupa o asemenea decizie si in asemenea mod.

Se pare ca atitudinea "Mie nu mi se poate intampla" loveste din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu conteaza despre ce e vorba ,trebuie sa fii contra ca sa ai motive de a ne face teoria chibitrului si a te screme cu explicatii de o pagina cand superbec ofera informatia respectiva ,la fel de bine, cu doar patru cuvinte aruncate in scarba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit peroasana a 2 aplural, noi forumistii am fost de acord

am inteles pluralul; numa' zic ca dincolo de tribunalul forumistilor mai exista si viata reala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rost are sa faci slalom printre masini la 70-80?

Ca sa nu se suie (cuvant jignitor) cu masinile pe tine.

Ca sa faci 5 minte pana la munca in loc de 30.

Ca sa ramai concentrat in loc sa adormi pe tine.

Ca sa mergi in ritmul tau, nu in ritmul altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai o obsesie deja... De obicei o ziceai o singura data/topic, acum deja te repeti...

Multi citesc printre rinduri, deaia ma si repet. Putini din cei ce citesc , ma si cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi nu ne mai scutesti cu predicile tale? Nu vrei sa faci tu o petitie sa interzici cruiserele? Da prietene , stie toata lumea ca la un accident cu cruiserul risti sa iti f*** picioarele . Dar asta nu inseamna ca e mai periculos sa te dai cu tipul asta de mobra decat cu un ss/tourer/enduro/ whatever. Bineinteles asta daca nu esti vreun ninja care sare din scarite , asa cum doar tu esti.Cauta o statistica sa vezi cati au crapat pe cruiser vs alte tipuri de mobret si dupa vino sa ne mai tii predici. Nu este accident in care sa nu fie implicat un cruiser la care tu sa nu pui aceeasi placa.

Editat de JUST4TNT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o intrebare de necunoscător: ghidonul ala care se vede in poze, e standard sau e inaltat?

Ape hanger-ul (parca asa se numeste?) iti permite acelasi control asupra motocicletei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti permite, dar nu cu aceeasi ușurință. Daca ai brate suficient de lungi si de puternice pentru a baga input-ul necesar in directie, controlezi. Adica, fizica nu zice nu, dar nu sunt cele mai prietenoase ghidoane din punctul asta de vedere.

Oricum, nu are rost sa mai vorbim de manevrabilitatea motocicletei in lumina noilor informatii...baiatul a fost cel putin imprudent, daca e adevarat ce se spune. Bine ca traieste si nu a nenorocit pe nimeni altcineva. Cred ca treaba e clara ca Ozana limpede si frumos curgatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... eu nu am gasit momentul sa intreb pana acum cum e cu ghidoanele astea, desi m-am tot intrebat in sinea mea cand le vedeam pe la intruniri moto. Ms pt raspuns.

Legat de Ozana, atata timp cat nimeni nu combate teoriile despre "imprudenta", tinzi sa le dai crezare, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic, nu avem acces la informatii din dosar, deci nu putem baga mana-n foc. Dar nu-mi imaginez ca cineva ar face in mod gratuit asemenea afirmatii, mai ales intr-o astfel de situatie. Cum vad eu lucrurile, e plauzibil sa fi fost asa. Faptul ca nici nu e combătută afirmatia...nush ce sa zic, nu stiu foarte bine regulile cluburilor in astfel de chestiuni. Facand abstractie de ele, te duce totusi cu gandul la aprobare tacita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi nu ne mai scutesti cu predicile tale? Nu vrei sa faci tu o petitie sa interzici cruiserele? Da prietene , stie toata lumea ca la un accident cu cruiserul risti sa iti f*** picioarele . Dar asta nu inseamna ca e mai periculos sa te dai cu tipul asta de mobra decat cu un ss/tourer/enduro/ whatever. Bineinteles asta daca nu esti vreun ninja care sare din scarite , asa cum doar tu esti.Cauta o statistica sa vezi cati au crapat pe cruiser vs alte tipuri de mobret si dupa vino sa ne mai tii predici. Nu este accident in care sa nu fie implicat un cruiser la care tu sa nu pui aceeasi placa.

Daca era o motocicleta normala, scapa mult mai ieftin. De ce te simti agasat? Nu vreau sa fac nici o petitie, doar ii informez pe unii mai incepatori care vor sa si cumpere asemenea modele de moto. Nu e nimeni obligat sa-mi asculte sfatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era o motocicleta normala, scapa mult mai ieftin. De ce te simti agasat? Nu vreau sa fac nici o petitie, doar ii informez pe unii mai incepatori care vor sa si cumpere asemenea modele de moto. Nu e nimeni obligat sa-mi asculte sfatul.

de unde puii mei ai scos si perla asta . motocicleta normala ? putea sa fie si cu masina si sa faca accident dupa o noapte de chef . sau putea sa nu. dar tu Einstein Mark II stii sigur ca motocicleta e de vina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...