Sari la conținut

Accident pe pasajul Basarab din Capitală


danytm
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Pana nu afli motivul real nu poti presupune decat ca si-a facut-o cu mana lui...

1 Eu nu inteleg ,cine te forteaza sa presupui ceva?De unde vine imperativul asta de a presupune ceva la un moment in care omul nu are nevoie decat de ajutor medical . De ce nu iti vezi tu de viata ta si daca ai de transmis un gand bun bine,daca nu ...ura si la gara.

 

2 Din moment ce nu ai datele alea de investigatie finalizata si supravituirea ta depinde de o presupunere,de ce sa nu presupui ca s-a intaplat ceva care te-ar fi putut suprinde si pe tine si pe majoritatea de aici?

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podul Basarab de destul de sinuos pentru in pod. De asemni are niste rosturi metalice de dilatare extrem de generoase. Pe bucatile respective se schimba aderenta major. Sigur, la viteze legale nu e panica. Eu unul insa am tendinta sa indrept putin motorul cand le traversez.

Una peste alta cazatura e plauzibila. 6 dimineata, omul amortit, in mod cert putina blana (n-ai cum sa mergi pe acolo cu 60) schimbare brusca de aderenta (nu suspectez chopperul ca ar fi incaltat cu gume mega performante) , putina panica, reactii intarziate, intr-o clipa pupi parapetul. De asemeni nici ceva sicanare in trafic nu-i neplauzibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Follow up ai doar daca omul e forumist si daca posteaza singur sau prin prieteni. Daca s-a fwtut singur din prostie, probabil ca nu va posta dintr-un acces de sinceritate.

Iar presa nu are ce informatii sa primeasca. Alea medicale sunt secrete, alea din investigația penala pt vatamare sunt secrete.

» Post actualizat in 20 Jun 2018 19:22

Momentan, niste zvonuri zic ca e destul de grav. Si s-a facut si topic separat pt donare de sange.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Eu nu inteleg ,cine te forteaza sa presupui ceva?De unde vine imperativul asta de a presupune ceva la un moment in care omul nu are nevoie decat de ajutor medical . De ce nu iti vezi tu de viata ta si daca ai de transmis un gand bun bine,daca nu ...ura si la gara.

 

2 Din moment ce nu ai datele alea de investigatie finalizata si supravituirea ta depinde de o presupunere,de ce sa nu presupui ca s-a intaplat ceva care te-ar fi putut suprinde si pe tine si pe majoritatea de aici?

Adevarul e ca il ajuta nespus de mult ca eu sa scriu aici, pe forum, ceva de genul "offf, saracul, si era tanar, ii doresc putere si forta si sa-l ajute maica domnului si toti ingerii pazitori la care se ruga pe coltul patului cand era mic in camera bunicii care statea in casa aia cu doi ciresi la poarta si cu gardul metalic verde prin care se vedeau florile in curte primavara". Asa e ca-ti place sa te auzi vorbind? Caz in care presupun ca tie nu trebuie sa-ti indice nimeni drumul spre gara. Dar nu, for god's sake, nu te duce pe la Basarab! Poate dai si tu peste niste dune de nisip in mijlocul podului, la naiba.

Revenind, cred ca asta este rolul forumului - adica sa se discute. Altfel crede-ma ca nu ma intereseaza sa stiu ce numere ai tu la motocicleta, chiar mi se rupe, sau ca nick-ul tau este al unui celebru repetent.

 

 

Edit: uite ce zice Xael, decat sa te latri cu cainii prin gard nu mai bine te duci tu maine si donezi niste sange?

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Adevarul e ca il ajuta nespus de mult ca eu sa scriu aici, pe forum, ceva de genul "offf, saracul, si era tanar, ii doresc putere si

Ba tarane ,unde am scris eu ca trebuia sa-i lasi tu mesaje de genul ala aici.Un gand bun poate sa insemne doar atat.

 

Ti-am dat citat cu o fraza a ta care nu are nici un sens si eram curios prin ce fel de totura a rationamentului logic ai ajuns sa scoti o asa perla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba tarane ,

Dupa cum ziceam, iti meriti numele (de forum).

 

Un gand bun poate am, stii tu ce e in capul meu? Poate nu am doar perle si nisip...cu toate ca nisipul il mai vars din cand in cand, scutur tare capul si sare prin urechi. O sa incerc totusi sa nu mai fac asta pe strada, sa nu alunece naibii vreo trotineta.

 

Nu ai raspuns la intrebare, maine la prima ora o sa fii la donatie?

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu pot sa fiu maine la donatie pentru ca sunt in Bleskensgraaf NL.

 

Cu mistouri mi se pare foarte uman si placut ... rationamentul cu trebuie sa fi fost lucru manual ...a fost de doi bani.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu ,sunt repetent.Te las sa-ti faci ritualul ca e cam slab netul si m-am saturat sa butonez de cate doua ori.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cu cat este mai cunoscut riderul cu atat mai abitir cunoscutii ascund detaliile evenimentului.

Nu mai spun daca cumva face si parte din ceva cluburi si cade din vina lui atunci chiar devine silentio stampa.

Sanatate ii dorim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz celor ce se viseaza chopper-isti, cu picioarele asezate comod in fata, fundul cit mai jos. O mica frecare cu o glisiera, auto, si ai ramas fara picior. Despre faptul ca a consumat alcool, nu comentez, fiecare ia singur hotaririle. Premiul Darwin pt pasagera amatoare de senzatii tari.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu apararea drepturilor motociclistilor, cu impulairea tuturor elementelor naturale sau "artificiale". In orice accident/incident exista o vina:a șoferului, a altor participanti la trafic, a mama naibii, etc. Ce e interesant e ca efectul de turma in general ducr la invinovatirea oricui altcuiva dar nu a mobristului, decat in cazul in care pe acesta nu-l stie nimeni de pe forum. Dar si asa sunt sanse ca el sa nu fie de vina, ci vreun semn de stop inexistent. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine isi mai aduce aminte de cazul Qaz si Madalina, doar ca ala s-a terminat mult mai tragic,au murit amandoi. Si atunci vajnica comunitate in loc sa admita ca riderul a gresit, s-au apucat de campanii contra gropilor, il desenau pe 'Gropila' prin oras. Tot asa ii cunoastea multa lume, iures mare pe forum si amenintari pentru oricine vorbea altceva decat ce spuneau cunoscutii celor 2.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ george05

 

Efect de turma este atunci cand incerci sa musamalizezi ceva sau minimalizezi ceva negativ pentru ca... o apartenenta sau identificare cu un grup .Daca extinzi definitia pana la absurd se ajunge ca si orice fel de empatie fata de o alta fiinta umana in suferinta este tot efect de turma pentru ca... apartenenta de aceeasi specie.

 

Este foarte corect ce spui de faza cu tratamentul diferit in funtie de cat de cunoscuta este persoana ,este un fenomen observabil de ani de zile.

 

Cand alegi sa fii rezervat in a arunca cu judecati ,scenarii si condamnari pana ai destule elemente sa nu fie pura speculatie si rautati gratuite,mi se pare normal si comportament de om echibrat si fara efecte de turma sau cum vrei sa-i spui.

In schimb nu vad nimic echilibrat sau normal in reactii isterice de genul "sa moara " ,"pericol public"... sau altele ,imediat dupa eveniment cand nu exista minic decat speculatie despre ce s-a intamplat.Genul ala de comentarii pripite le pun pe seama faptului ca autorii au fost invinsi de greutatile vietii si au devenit cinici pana la extrem nemai fiind capabili de ganduri pozitive sau neutre,orice platforma de exprimare fiind doar un podium de la care sa-si elibereze frustrarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistii sunt blamati ca merg tare...

de cate ori am trecut podul grant, prin pasaj pe la lujerului, pe podul nou de peste regie... si nu era bara-n bara masinile mergeau minim 70, 80-90 cate odata...

 

sanatate riderului si pasagerei lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistii sunt blamati ca merg tare...

de cate ori am trecut podul grant, prin pasaj pe la lujerului, pe podul nou de peste regie... si nu era bara-n bara masinile mergeau minim 70, 80-90 cate odata...

 

sanatate riderului si pasagerei lui.

Si motociclistii slalom printre masini cam cu cat mergeau?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...