Sari la conținut

Accident pe pasajul Basarab din Capitală


danytm
 Share

Postări Recomandate

Traficul rutier este deviat, miercuri dimineață, pe pasajul Basarab către Piața Leu și pe breteaua dinspre Calea Griviței, după ce un motociclist a pierdut controlul autovehiculului și a intrat într-un parapet de pe partea stângă, anunță brigada Rutieră, informează Mediafax.

Circulația rutieră este deviată pe pasajul Basarab către Piața Leu și pe breteaua dinspre Calea Griviței, după ce un motoclicist s-a autoaccidentat. Acesta venea pe pasajul Basarab spre Piața Leu, când ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat în parapetul de pe partea stângă, informează reprezentanții Brigăzii Rutiere. În urma impactului, motociclistul a fost rănit grav, iar pasagera care era cu el a fost rănită ușor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am trecut pe acolo pe la 8:30, deja venea o masina de la politie sa ridice motorul. Nu mai era ambulanta.

Era un Harley cu nr B -- MDX ( parca), mi se terminase bateria la camera fix inainte cu cateva minute. Din ce am observat, inainte cu vreo 60-70 m de accident era nisip pe jos in curba cum urci dinspre Titulescu, era destul de mult, probabil cazut de la vreun camion ceva.

Mai multe nu cunosc.

Sper sa fie bine motociclistul si pasagera.

Editat de Evil_Alien
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut pe acolo in jur de 8:10, dar din sens opus . Erau doua masini de politie oprite pe banda 2, iar poitistii fotografiau zona accidentului, m-am gandit ca poate fi vorba de un motociclist sau pieton.

Sanatate riderului, sper sa fie ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa stearga datele? Numele macar sa fie, poate prietenii citesc aici.

 

Hai ca deja o dam in prea multe porcarii cu rahaturile de protectie ale datelor. Va tot smiorcaiti cu asta, dar sunteti primii care folositi amprenta, irisul si altele pentru a debloca telefoanele. Aveti nevoie de protectie desi hotii sunt mereu cu un pas inainte, dar voi sunteti fericiti ca dati 1000€ pe un telefon care va stocheaza, si, candva se vor folosi de tot ce aveti unic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un moderator sa stearga datele despre accidentat

 

nu asa functioneaza gdpr

daca il cunosti personal pe om si stii ca era cu amanta pe moto si citeste sotia pe aici poti da un report in care sa explici situatia

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa stearga datele? Numele macar sa fie, poate prietenii citesc aici.

 

era cu pasagera, are cine il identifica si ii anunta familia. nu e cazul deci sa facem date personale publice pe forum.

BTW, am ajuns la un moment dat la un accident si politistul mi-a spus numele motociclistului pe ideea ca poate il cunosc. cand i-am zis ca o sa il postez pe net m-a anuntat ca o sa iau amenda. sunt date confidentiale atata timp cat nu le-ai obtinut prin vreo cale oficiala ci la mica intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa degeneram discutia prea mult. Dar toate astea sunt doar pe interes precum e totul in tara asta.

 

Daca reclam un grup de tigani, o constructie ilegala sau prost efectuata (vezi scandalul cu blocul facut recent la Grozavesti) care fac galagie sau ceva, peste ceva zile gasesc bunurile vandalizate sau ma cauta la telefon. De unde afla cine a fost la capatul reclamatiei? Pentru ca le e frica. Daca te vad om normal, sunt mari smecheri, daca sunt tigani sau smecherasi, sunt niste mielusei. Politia e subiectiva.

 

“Da-i unui roman o poarta sa o pazeasca si se crede Dumenezu.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A propos de prost făcut, pasajul Basarab inca nu are recepție finală făcută și totuși este deschis pentru circulație.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo pe la 8:30, deja venea o masina de la politie sa ridice motorul. Nu mai era ambulanta.

Era un Harley cu nr B -- MDX ( parca), mi se terminase bateria la camera fix inainte cu cateva minute. Din ce am observat, inainte cu vreo 60-70 m de accident era nisip pe jos in curba cum urci dinspre Titulescu, era destul de mult, probabil cazut de la vreun camion ceva.

Mai multe nu cunosc.

Sper sa fie bine motociclistul si pasagera.

Probabil s-a dat cu nisip pe jos pentru ca mai intai a fost ulei de la motocicleta de la momentul impactului. Din ce vad in acea poză are capacele motorului sparte. Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca nu e "conservarul" nenorocit care intoarce pe dubla continua atunci e nisip. Daca nu e nici nisip, este antigel sau ulei, evident pus acolo de cineva drept capcana pentru motociclisti. Daca nu e nici asta, atunci e de vina administratia drumurilor, primaria, constructorul, inspectia de stat in constructii. In final, foarte posibil, chiar Dragnea. Insa nicidecum un disperat care la ora 6 dimineata o ardea voiniceste pe pod si care a fost in stare sa se tavaleasca in asa hal, avand in plus si responsabilitatea unui pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce e musai ca motivul sa fie echivalat cu vina in cazuri nefericite? A cazut omul, dar noi stim de la fizica, motocicletele nu vor sa cada cand sunt in miscare. Trebuie sa existe un motiv...obiectiv. Ca poate indica vinovatie, este alta poveste. De exemplu, in cazul de fata, motivul poate fi ca a alunecat pe roua. Politia va zice ca se face motociclustul vinovat de neadaptarea vitezei etc etc.

Deci, motivul, cauza, ca sa putem intelege pe deplin ce si cum. Caci avem knowledge si proficiency ca sa tragem concluzii :)))

Cand ne intrebam pe topicul asta ce s-a intamplat, nu e ca sa dam vina, ci ca sa intelegem. Ca mai si dam vina apoi, asta e, oameni suntem cu totii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea proasta in toate spetele astea e ca nu exista follow-up. Sunt curios sa vad si eu niste exemple (sau macar unul) recente in care presa a revenit cu update in care sa comunice rezultatele anchetei (nu conteaza cand sau ca eventuala concluzie este exprimata in limbaj de lemn politienesc). Spre exemplu, in cazul de fata singurul update este facut de mediafax, parca, si spune ca circulatia a fost reluata. Adica asta ne phoote cand un om este facut varza, prin forte proprii sau ajutat...daca traficul se desfasoara normal sau este in continuare deviat. Dar sa trimita un gigel cu telefonul la spital, sa "ia pulsul", asta e imposibil...

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai asa, nu tu vroiai sa intelegi motivele, cauza? Crezi ca astea vin dintr-o revelatie, pe forum? Si nu, nu le visez eu, ci le afli de la cineva in masura sa compileze datele si sa emita o concluzie. Sigur nu esti tu acela si nici vreun (alt) postac/parerolog de pe forum. Faptul ca merg cu motocicleta nu ma obliga sa fiu solidar cu cineva care poate este in culpa doar pentru ca merge si el tot pe doua roti. Da, la nivel uman exista empatie, insa restul e...can-can.

 

Chirurgia este o urmare fireasca. Pana nu afli motivul real nu poti presupune decat ca si-a facut-o cu mana lui...ca aia a tras de acceleratie la ora 6 AM. In niciun caz nu este de vina constructorul podului.

 

Mai mult de atat nici nu prea am ce sa-ti spun, evident nu ai inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...