Sari la conținut

Accident petrache poenaru 13 iunie 2018


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

but did you die?

 

Nu lache, n-am murit ca altfel nu mai aveai ce citi. In afara de asta daca o loveam cu tancul meu o aruncam direct in fantana. Iti aratam doar cat de usor se poate trece de la o situatie care la prima vedere pare safe (lipsa treceri pietoni, intersectii, garaje, samd) la o situatie in care un (cuvant urat) sau o cretina te poate omori fara nici o problema. Imi dau seama din reply-ul tau ca nu realizezi cat de periculos este ceea ce a facut cretina aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 405
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai spune-o o data ca imi place cum povestesti.

te-ai speriat, udat underwear ? Nu te faci si tu vloger?

Editat de pasagera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Miorita stii cat e limita de viteza? 40km/h! Cel putin pe sensul spre Baneasa. Ud, ploaie, 70-80km/h.

 

Faptul ca acolo e limita de viteza de 40km/h (pusa aiurea dar este alta discutie) nu inseamna ca ai dreptul sa tai benzile ca si cum ai fi pe campie. Cretina aia nu a taiat benzile pt ca stia ea ca e limita de 40km/h ci pentru ca era proasta ca noaptea, macar din instinct de conservare nu faci o prostie de genul acesta.

 

Daca s-ar fi produs lipitura care ar fi fost oare cauza?

 

Faptul ca cretina nu a apreciat bine situatia si faptul ca nu stie sa conduca.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

but did you die?

 

Chiar nu e cazul sa te apuci tu de mistouri avand in vedere ce accidente penibile ai la activ :)

 

Si daca tot voiai sa faci o gluma proasta fa-o pana la capat: did you dieded ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exactly my point.

:)

E clar ca Da, pentru că ai tras pe dreapta sa numeri masinile care au fost incomodate de acțiunea respectiva, 30 ai zis.

 

 

Eu stiam ca femeile se uda, stii tu altceva?

Editat de pasagera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exactly my point.

:)

E clar ca Da, pentru că ai tras pe dreapta sa numeri masinile care au fost incomodate de acțiunea respectiva, 30 ai zis.

 

 

Draga mea, stiu ca femeile gandesc mai greu pt ca au creierul mai mic decat al barbatilor dar ea gandeste-te un pic: trei benzi pline, viteza de deplasare 80km/h iar proasta a blocat toate benzile pentru secunde bune. Fa un calcul matematic si incearca sa intelegi cate masini au fost afectate de manevra unei proaste, eu nu am calculat matematic ci am apreciat asa la "simt".

 

Apropo, tot in stilul acesta vei avea de gand sa conduci?

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar nu e cazul sa te apuci tu de mistouri avand in vedere ce accidente penibile ai la activ :)

 

Zeitati, man, zeitati. La fel ca pasagera, de abereaza p-aci cu mistouri.

Poate unii trec mai usor peste un accident si psihic si fizic. Altii nu trec usor sau nu mai trec deloc. Da' asa ma excit cand vad grandomani d-astia, de nu mai pot.

Luati-va, nene, spatiu si umflati-va acolo in pene despre tagma voastra de meseriasi deosebiti si ceilalti care au bun simt. =%) @£& de papitoi! Astia care cred ca daca au motor intre craci sunt cei mai smecheri dupa pamant! N-ati inteles nimic din viata asta!

Ia la revedere, ma!

 

 

Si daca tot voiai sa faci o gluma proasta fa-o pana la capat: did you dieded ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar nu e cazul sa te apuci tu de mistouri avand in vedere ce accidente penibile ai la activ :)

 

Si daca tot voiai sa faci o gluma proasta fa-o pana la capat: did you dieded ?

mai pune-te la punct cu meme-urile de pe net, plix

post-93642-0-83544600-1530266428_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu lache, n-am murit ca altfel nu mai aveai ce citi. In afara de asta daca o loveam cu tancul meu o aruncam direct in fantana. Iti aratam doar cat de usor se poate trece de la o situatie care la prima vedere pare safe (lipsa treceri pietoni, intersectii, garaje, samd) la o situatie in care un (cuvant urat) sau o cretina te poate omori fara nici o problema. Imi dau seama din reply-ul tau ca nu realizezi cat de periculos este ceea ce a facut cretina aia.

Pai cat timp circulai cu 80-90 km/h cum poti sa spui ca situatia parea safe?

Dupa parerea mea nici nu era si nici nu trebuia sa para si zic eu ca asta din cauza vitezei tale (ca si a celorlati)

 

Data viitoare inainte sa sa umfle hormonul in tine si sa dai talpa cand o masina semnalizeaza ca vrea sa intre in fata ta in loc sa o lasi sa intre, incerca sa iti imaginezi ca poate este o idioata cum spui tu care are si un copil in masina si nu tine sa alerge ca disperata.Si ca este si ea platitoare de taxe si impozite precum esti si tu si are dreptul sa circule cu viteza legala pe acelasi drum cu tine (da stiu este o idoata care incurca meseriasii).

 

Macar te-ai simtit bine dupa ce i-ai luat fata?

 

Dar ce conteaza, mai bine dam peste una si o omoram (o idioata mai putin, nu?), eventual si copilul din masina (ca oricum ajunge ca ma-sa) decat sa circulam mai incet mai ales cand ploua.

 

Sunt constient ca eu sunt defect, circul regulamentar ca boul si incurc talentatii in trafic.

 

Daca incetineai usurel, trecea fata pe banda 2, apoi pe 3 si dadeai fericit blana mai departe pe banda ta fara sa consideri ca ti-ai risipit 20 de secunde pretioase din viata ta din cauza ca ai redus viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" dar ea gandeste-te un pic " hai mai petrica...era bun inceputul cu draga mea...

 

Draga mea, stiu ca femeile gandesc mai greu pt ca au creierul mai mic decat al barbatilor dar ea gandeste-te un pic: trei benzi pline, viteza de deplasare 80km/h iar proasta a blocat toate benzile pentru secunde bune. Fa un calcul matematic si incearca sa intelegi cate masini au fost afectate de manevra unei proaste, eu nu am calculat matematic ci am apreciat asa la "simt".

 

Apropo, tot in stilul acesta vei avea de gand sa conduci?

Si tot pe la Miorița daca imi spui pe la ce ora :)) ..as vrea sa învăț frânarea de urgenta, asa cum te pricepi tu.;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cat timp circulai cu 80-90 km/h cum poti sa spui ca situatia parea safe?

Dupa parerea mea nici nu era si nici nu trebuia sa para si zic eu ca asta din cauza vitezei tale (ca si a celorlati)

 

Parea safe pt ca este o zona unde nu exista intersectii, treceri de pietoni si alte chestiuni care are putea sa interfereze cu traficul.

 

Data viitoare inainte sa sa umfle hormonul in tine si sa dai talpa cand o masina semnalizeaza ca vrea sa intre in fata ta in loc sa o lasi sa intre, incerca sa iti imaginezi ca poate este o idioata cum spui tu care are si un copil in masina si nu tine sa alerge ca disperata.Si ca este si ea platitoare de taxe si impozite precum esti si tu si are dreptul sa circule cu viteza legala pe acelasi drum cu tine (da stiu este o idoata care incurca meseriasii).

 

Pentru faptul ca a pus in pericol viata copiilor idioata ar trebui decazuta din drepturile parintesti. Ce motiv legitim ar putea sa impinga un parinte sa-si puna copilul intr-o astfel de situatie?

 

 

Macar te-ai simtit bine dupa ce i-ai luat fata?

 

Nu, chiar mi-a intarit parerea ca permisele de conducere se iau prea usor.

 

Dar ce conteaza, mai bine dam peste una si o omoram (o idioata mai putin, nu?), eventual si copilul din masina (ca oricum ajunge ca ma-sa) decat sa circulam mai incet mai ales cand ploua.

 

Dar daca din cauza manevrei ei idioate ar fi murit altcineva? Sa zicem ca din cauza blocajului format de idioata cu copil in masina se intampla un accident cu victime, cum justificai o astfel de nenorocire?

 

Sunt constient ca eu sunt defect, circul regulamentar ca boul si incurc talentatii in trafic.

 

Daca incetineai usurel, trecea fata pe banda 2, apoi pe 3 si dadeai fericit blana mai departe pe banda ta fara sa consideri ca ti-ai risipit 20 de secunde pretioase din viata ta din cauza ca ai redus viteza.

 

Sa incetinesc usurel nu aveam cum, manevra s-a intamplat repede, nu in timp. Ca sa las proasta sa intre in fata mea ar fi trebuit sa franez violent, claxonand am evitat acest lucru dar cel din spatele meu nu a avut incotro si a trebuit sa franeze violent.

 

Si acum te intreb eu pe tine, de ce tinea ea mortis sa schimbe doua benzi in cateva zeci de metri in acea zona periculoasa si cu un trafic intens, noaptea, pe ploaie abundenta? Cand putea sa ramana pe prima banda si sa accelereze pana prindea suficienta viteza pentru a schimba benzile fara riscuri inutile.

» Post actualizat in 29 Jun 2018 14:12

" dar ea gandeste-te un pic " hai mai petrica...era bun inceputul cu draga mea... Si tot pe la Miorița daca imi spui pe la ce ora :)) ..as vrea sa învăț frânarea de urgenta, asa cum te pricepi tu. ;)

 

Ce intelegi tu prin franare de urgenta, sa pui picioarele jos? :crack:

» Post actualizat in 29 Jun 2018 14:18

Cred ca a degenerat discutia...

Topicul este despre accidentul din 13 iunie, nu patanii in trafic!

 

Da si nu, ce am patit eu ieri la Fantana Miorita este chiar on topic, exista locuri unde nu te astepti sa se intample ceva. Pentru cei care nu cunosc aceste zone acestea sunt adevarate capcane pt nu sunt foarte atenti gandindu-se ca nimic nu se poate intampla intr-o zona care pare safe la prima vedere.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fantana Miorita = intersectie! Si urmata de trecere de pietoni pe sensul tau. Daca, pe ploaie abundenta, treci de fantana cu cei 70-80km/h, iar pe trecere sunt pietoni in cati metri franezi (cu ei pe capota)?

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unii pe aici pe forum experti in dat sfaturi si teorie si cand ii pui calare pe motocicletă, cad intr-o parte.

Nu zic ca peste 80% din randul păreologilor de pe forum ar fi facut poc daca s-ar fi aflat in pielea baiatului care a avut accidentul din acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fantana Miorita = intersectie! Si urmata de trecere de pietoni pe sensul tau. Daca, pe ploaie abundenta, treci de fantana cu cei 70-80km/h, iar pe trecere sunt pietoni in cati metri franezi (cu ei pe capota)?

 

John, tu vorbesti teorie, practic acolo stii foarte bine ca toata lumea merge cu viteze mai mari decat cea legala pt ca unii nu tin cont de lege, unii nu inteleg legea iar altii in anumite conditii poate nici nu vad semnele de circulatie care sa le indice ce urmeaza. Sa facem un exercitiu de imaginatie, sa presupunem ca acolo ar fi fost doar fantana fara nici o restrictie si fara sa fie trecerea de pietoni care in cazul nostru este dupa fantana.

 

In aceste conditii cum ai fi considerat manevra idioatei? Sa nu-mi zici ca idioata in aceste conditii nu ar mai fi facut manevra respectiva.

» Post actualizat in 29 Jun 2018 16:00

Sunt unii pe aici pe forum experti in dat sfaturi si teorie si cand ii pui calare pe motocicletă, cad intr-o parte.

Nu zic ca peste 80% din randul păreologilor de pe forum ar fi facut poc daca s-ar fi aflat in pielea baiatului care a avut accidentul din acest topic.

 

Daca colegii tai de la rutiera nu ar fi corupti si incompetenti astfel de tragedii nu ar mai avea loc, sau ar fi mult mai putine. Sau ati si uitat de permisele de tip Arges?

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am zis ca idioata n-ar fi idioata! Ma gandesc ca poate stanga voia sa faca dar n-a mai apucat, cu sprijinul colegului ajungand pe banda de langa ax prea tarziu :P

Dar nu e chiar degeaba restrictia aia, se face stanga/intoarce dupa fantana, iar la 70-80, mai ales in conditii dificile, niste pietoni pe trecere au mari sanse sa fie luati cu fulgi cu tot.

» Post actualizat in 29 Jun 2018 17:58

Politistii de la rutiera au o durere-n pwla maxima, se trece la greu pe rosu chiar pe sub nasurile lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parea safe pt ca este o zona unde nu exista intersectii, treceri de pietoni si alte chestiuni care are putea sa interfereze cu traficul.

 

 

Pentru faptul ca a pus in pericol viata copiilor idioata ar trebui decazuta din drepturile parintesti. Ce motiv legitim ar putea sa impinga un parinte sa-si puna copilul intr-o astfel de situatie?

 

 

 

Nu, chiar mi-a intarit parerea ca permisele de conducere se iau prea usor.

 

 

Dar daca din cauza manevrei ei idioate ar fi murit altcineva? Sa zicem ca din cauza blocajului format de idioata cu copil in masina se intampla un accident cu victime, cum justificai o astfel de nenorocire?

 

 

Sa incetinesc usurel nu aveam cum, manevra s-a intamplat repede, nu in timp. Ca sa las proasta sa intre in fata mea ar fi trebuit sa franez violent, claxonand am evitat acest lucru dar cel din spatele meu nu a avut incotro si a trebuit sa franeze violent.

 

Si acum te intreb eu pe tine, de ce tinea ea mortis sa schimbe doua benzi in cateva zeci de metri in acea zona periculoasa si cu un trafic intens, noaptea, pe ploaie abundenta? Cand putea sa ramana pe prima banda si sa accelereze pana prindea suficienta viteza pentru a schimba benzile fara riscuri inutile.

» Post actualizat in 29 Jun 2018 14:12

 

Ce intelegi tu prin franare de urgenta, sa pui picioarele jos? :crack:

» Post actualizat in 29 Jun 2018 14:18

 

Da si nu, ce am patit eu ieri la Fantana Miorita este chiar on topic, exista locuri unde nu te astepti sa se intample ceva. Pentru cei care nu cunosc aceste zone acestea sunt adevarate capcane pt nu sunt foarte atenti gandindu-se ca nimic nu se poate intampla intr-o zona care pare safe la prima vedere.

Te contrazici singur:

 

Mai intai spui: "Iti aratam doar cat de usor se poate trece de la o situatie care la prima vedere pare safe "

Apoi vad ca tot tu spui: " ....in acea zona periculoasa si cu un trafic intens, noaptea, pe ploaie abundenta?"

 

Pai daca este o zona periculoasa , trafic intens, ploaie abundenta de ce puii mei sa mergi cu 90 km/h? Si mai spui ca este safe.

 

Deci scurta recapitulare:

- o duduca merge regulamentar cu masina pe banda 1

- doreste sa schimbe banda, semnalizeaza, speram ca se si asigura, si schimba banda

Daca in urma acesti manevere retardatii care in conditiile de trafic de mai sus franeaza si se ciocnesc de vina va fi duduca, nu cei care gonesc ca nebunii "in acea zona periculoasa si cu un trafic intens, noaptea, pe ploaie abundenta"?

 

Bai voi sunteti normali? Deci ajungem sa fie de vina aia care circula regulamentar pentru ca au tupeul sa circule pe strada incurcand artistii pe 4 roti?

 

Modul tau de conducere se numeste agresiv.

 

Daca tu pentru o astfel de manevra - sa lasi pe unul sa intre pe banda ta - trebuie sa franezi violent, in opinia mea ar fi bine sa iti revizuiesti stilul de conducere.

 

Si ma mai miram acuma ceva vreme cand circuland pe sens unic a vrut sa ma bata un bou care venea pe sens interzis ca nu m-am dat inapoi sa poata sa treaca el. Nu, nu era cu un BMW, era cu un Audi A6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, în zona Fantana Miorita pe sensul de mers dinspre Casa Presei Libere catre Bd. Aerogarii e oricum sector cu limitare de viteza 40Km/h, deci despre care 90 la ora vorbim ? Intocmai a fost pus acel indicator, dar daca lumea nu are ochi sa vada, doar nu o sa stea militianul dupa fiecare stalp sa dea palme dupa ceafa participantilor la trafic cand nu se respecta o regula de circulatie.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi hi, adica tu petrica pe ploaie si trafic aglomerat mergi cu 80-90 in zona cu limita de 40 si te ratoiesti la o tanti care mergea legal intr-o zona cunoscut ca fiind periculoasa.

 

Normal ca ti s-a parut ca tanti conduce prost cand tu mergi cu mai mult decat dublul vitezei admise,si tot tu esti cu gura mare, cand de fapt este tocmai invers.

 

Pai cine e mai periculos, tanti care merge legal sau tu, care mergi ilegal si agresiv pt zona si conditiile respective? Am inteles, hotul striga hotii, nimic nou.

 

M-a claxonat un taximetrist ca mergeam cu 50 pe limita de 50 cu scuteru’ acum vreo 2 seri, si n-avea loc de mine. Tu erai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din cate stiu, în zona Fantana Miorita pe sensul de mers dinspre Casa Presei Libere catre Bd. Aerogarii e oricum sector cu limitare de viteza 40Km/h, deci despre care 90 la ora vorbim ? Intocmai a fost pus acel indicator, dar daca lumea nu are ochi sa vada, doar nu o sa stea militianul dupa fiecare stalp sa dea palme dupa ceafa participantilor la trafic cand nu se respecta o regula de circulatie.

A stat milițianul cu radarul pe-acolo de câteva ori și a avut destui clienți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazici singur:

 

Mai intai spui: "Iti aratam doar cat de usor se poate trece de la o situatie care la prima vedere pare safe "

Apoi vad ca tot tu spui: " ....in acea zona periculoasa si cu un trafic intens, noaptea, pe ploaie abundenta?"

 

Pai daca este o zona periculoasa , trafic intens, ploaie abundenta de ce puii mei sa mergi cu 90 km/h? Si mai spui ca este safe.

 

Zona este periculoasa pt ca fiind curba oamenii sunt atenti in mod special la traiectoria de urmat conform liniilor trasate si nu la o idioata care pe langa faptul ca nu stie sa execute corect schimbarea de banda o face si intr-un loc unde nu este deloc recomandat sa faci acest lucru. Pana la Corbeanca avea timp berechet sa faca schimbarea de banda in siguranta, aceasta fiind (cred) prima locatie unde ar fi avut nevoie musai sa ajunga pe banda de la axul drumului ca sa faca la stanga. Asta presupunand ca acesta ar fi motivul "legitim" pt care ar fi pus in pericol viata presupusului copil mentionat de tine.

 

Deci scurta recapitulare:

- o duduca merge regulamentar cu masina pe banda 1

 

Putin probabil, nu am vazut-o de la inceput dar aia a facut ceva ciudat acolo, viteza ei de deplasare era sub 40km/h iar felul in care a schimbat benzile a fost pur si simplu la japca, adica ori franai ori intrai in ea.

 

- doreste sa schimbe banda, semnalizeaza, speram ca se si asigura, si schimba banda

 

Ha ha, SPERAM ca se asigura... Pai tocmai aici e cheia problemei, chiar daca sectorul de drum iti da voie sa executi o manevra ai voie sa o faci numai dupa ce te-ai asigurat ca poti efectua manevra in siguranta. Ori ce a facut ea numai in siguranta nu a fost.

 

Daca in urma acesti manevere retardatii care in conditiile de trafic de mai sus franeaza si se ciocnesc de vina va fi duduca, nu cei care gonesc ca nebunii "in acea zona periculoasa si cu un trafic intens, noaptea, pe ploaie abundenta"?

 

Deci toti eram nebuni acolo numai idioata era cea sanatoasa. Sa zicem ca avea un copil un masina si se intampla un accident in urma manevrelor ei iar acesta ar fi avut de suferit. Cine ar fi fost de vina, soferii nebuni sau mama inconstienta care face manevre periculoase avand un copil in masina si neavand habar cum si cand sa faca o schimbare de benzi in siguranta?

 

Bai voi sunteti normali? Deci ajungem sa fie de vina aia care circula regulamentar pentru ca au tupeul sa circule pe strada incurcand artistii pe 4 roti?

 

Modul tau de conducere se numeste agresiv.

 

Agresiv sunt doar cu marlanii, prostii ii ocolesc. Faptul ca am vazut-o pe proasta aia ce face faca inca de cand era pe prima banda denota faptul ca sunt atent la trafic, acesta este si motivul pt care nu am avut nici un accident cu motocicleta si nici nu am lovit niciodata pe nimeni. In schimb de evitat am evitat cu sutele...

 

Daca tu pentru o astfel de manevra - sa lasi pe unul sa intre pe banda ta - trebuie sa franezi violent, in opinia mea ar fi bine sa iti revizuiesti stilul de conducere.

 

Evident, eu sa-mi revizuiesc stilul de conducere cu care nu am avut incidente in 22 de ani de condus zilnic ca sa poata idioata cu copil sa schimbe benzile cum o taie capul: fara sa se asigure, fara sa coreleze viteza ei de deplasare cu viteza de deplasare a participantilor la trafic, fara sa accelereze pentru a nu-i incomoda pe ceilalti si sa asigure fluenta de trafic, samd Orice trebuie facut ca sa fie fericite mamele inconstiente care au luat permisele pe spagi date politistilor spagari.

 

Si ma mai miram acuma ceva vreme cand circuland pe sens unic a vrut sa ma bata un bou care venea pe sens interzis ca nu m-am dat inapoi sa poata sa treaca el. Nu, nu era cu un BMW, era cu un Audi A6.

 

Poate nu o sa crezi dar cea mai joasa speta de cocalari sunt cei cu Audi A6.

» Post actualizat in 29 Jun 2018 20:04

Hi hi, adica tu petrica pe ploaie si trafic aglomerat mergi cu 80-90 in zona cu limita de 40 si te ratoiesti la o tanti care mergea legal intr-o zona cunoscut ca fiind periculoasa.

 

Pulynos, daca tanti statea pe banda ei si mergea cu 40km/h ca sa respecte legea era alta treaba, nu aveai ce sa-i reprosezi. Cretina nu blocase traficul pt ca respecta legea ci pt ca habar nu avea sa conduca. Daca ar fi avut habar sa conduca nu ar fi facut prostia aia.

 

Normal ca ti s-a parut ca tanti conduce prost cand tu mergi cu mai mult decat dublul vitezei admise,si tot tu esti cu gura mare, cand de fapt este tocmai invers.

 

Pai cine e mai periculos, tanti care merge legal sau tu, care mergi ilegal si agresiv pt zona si conditiile respective? Am inteles, hotul striga hotii, nimic nou.

 

Ai inteles pe dracu, tanti nu mergea legal, daca ar fi mers legal nu facea schimbarile de banda in felul in care a facut-o, schimbarea de banda se face dupa ce te asiguri ori ea nu s-a asigurat. Ia explica te rog cum faci tu schimbarea de benzi, chiar sunt curios cum efectuezi aceasta manevra.

 

M-a claxonat un taximetrist ca mergeam cu 50 pe limita de 50 cu scuteru’ acum vreo 2 seri, si n-avea loc de mine. Tu erai?

 

Daca prin absurd viata ma va impinge sa devin taximetrist la un moment dat te asigur ca voi gasi o cale sa pasesc in Valhala inainte sa decad in cea mai joasa forma de existenta din Romania: taximetria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...