Jump to content

Photo

Vānd SuperMoto Yamaha WR125X

yamaha supermoto wr vand 125

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Radu Andra

Radu Andra

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 91 posts
  • Moto: Yamaha WR 125 X

Posted 13 June 2018 - 02:33 PM

Bună ziua!

Mă văd nevoit să mă despart de prima mea și din acest motiv este pusă spre vânzare.

Motocicletă SuperMoto Yamaha WR125X înmatriculată, verificată tehnic, și asigurată pentru sezonul acesta cu toate actele așa cum ar trebui să fie.

Data primei înmatriculări: 28/10/2010
Km parcurși: 43500 (deținută de mine de la 31800)
Ultimul an cu colorit albastru-auriu.

Modificari față de configurația stock a motocicletei:
-evacuare Arrow Dark Line(db-Killer prezent)
-grafice protecție MX Motocal personalizate(proiectate și desenate personal)
-ghidon TWENTY MX High-Bend 7/8
-oglinzi UFO universale(oglinzile OEM prezente)
-shorty levers reglabile(manete OEM prezente)
-mansoane TWENTY MX(încă 2 seturi de rezervă)
-handguards RTech Gladiator
-far RTech V-Face
-apărătoare Acerbis Supermoto EVO
-placuțe frână EBC sinterizate HH
-anvelope Pirelli Diablo Rosso II
-kit lanț O-Ring Regina Gold
-tail tidy cu stop și semnalizări LED
-alarmă moto 2-way cu pager Winfar

Întreținere:
Întreaga mentenanța a fost realizată la intervalele date de producător sau mai devreme.
Top-End-ul a fost verificat și recondiționat în service-ul Paul Moto la 36792 km și a presupus:
-înlocuirea segmenților și a pistonului
-înlocuirea garniturilor top-end
-schimb semering pompă apa
-reglat supape
-înlocuirea lichidului de răcire(Castrol)
-atât cilindrul cât și chiuloasa erau în stare impecabilă(stratul de Nikasil era în stare foarte bună, iar supapele etanșau perfect), au fost doar poponeataățate de calamină
Pompa de benzină împreună cu filtrul au fost înlocuite la 41000 km.
Cablu ambreaj schimbat la 35764 km.
Atât kitul de lanț cât și anvelope au fost schimbate la 40321 km.
Cunosc fiecare detaliu al motocicletei/starea tuturor componentelor până la șuruburi și aștept cu drag întrebări.

Motocicleta nu a fost implicată în nici un accident semnificativ, cât a fost în posesia mea a avut două întalniri cu planeta ce au presupus doar carene zgâriate/crăpate(înlocuite, prezint cu plăcere cele stricate).
Starea acesteia este perfectă atât din punct de vedere mecanic(dornic să detaliez) cât si al aspectului, motoreta arătând imaculat.
A fost iubită și îngrijită obsesiv, motivul vânzării fiind plecarea mea la facultate în străinătate. Îmbunătățirile au fost aduse în urma experienței de pilotaj. Din acest motiv este cu mult diferită față de un motor proaspăt ieșit din fabrică, propulsorul merge la fel de bine și repede ca unul nou, toate controalele sunt le fel de fine(lucru care dintr-un motiv pe care nu îl cunosc, nu l-am întâlnit la nici o altă motocicletă folosită pe care am probat-o), însă frânarea, aderența și agilitatea sunt superioare.
Este foarte ușoară(acum ~115 kg uscat), incredibil de manevrabilă și ușor de pilotat, inspirând încredere în începători și zambete largi până la urechi în experimentați.
Am investit foarte mult timp și bani pe care nu mă aștept să îi recuperez prin această vânzare, doresc ca viitorul începător pe mâinile căruia va ajunge bijuteria mea să se poate bucura de ea și de efortul meu de a oferi o experiență nemaipomenită unui tânăr(/tinere) pasionat. Când a fost achiziționat, motorul era în starea "foarte bună" specifică olx, arăta ok dar la scurt timp am descoperit miciile cârpeli(în mare estetice), motocicleta fiind transformată seminificativ.

Pot fi contactat prin telefon, mesaj sau Whatsapp(în cazul în care nu pot răspunde la telefon lăsați-mi un mesaj și stabilim ulterior o oră potrivită).
Pentru 2800 de euro(pe care sunt dispus să îi negociez atât timp cât ofertele sunt de bun simț, preferabil la fața locului) poate fi toată a voastră.

Oraș: Timișoara
Telefon: 0770.158.308

Attached Thumbnails

• WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.24.jpeg
  • WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.27 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.29 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.50 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.56 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.27 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.55 (3).jpeg
  • WhatsApp Image 2018-06-12 at 22.30.22 (1).jpeg

Also tagged with one or more of these keywords: yamaha, supermoto, wr, vand, 125

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status