Jump to content

Photo

VI. SZMÖ Biker Festival

Vlahita!

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Pannoniachopper

Pannoniachopper

FTW.TCB.

• Super Membru
  • PipPip
  • 934 posts
  • Moto: Venture
  • Numar: CUT
  • Club: AULD CUT MC

Posted 11 June 2018 - 01:12 PM

Dragi prieteni!
Cu mare bucurie Vă aducem la cunoştinţă că şi în anul curent organizăm cea mai mare întrunire moto din ţară: a VI-a SZMÖ Biker Festival, adică Întrunirea Moto Caritativ şi Festival Rock din Secuime! Întrunirea, organizată de cluburile Auld Cut MC din Târgu Mureş, Flagellum Dei MC din Târgu Secuiesc, Independent Eagles MC din Odorheiu Secuiesc, KMB Motors MC din Cason şi Rebel Wolves MC din Miercurea Ciuc şi în anul ăsta va avea loc lângă la ştrandul termal Perla Vlahiţei: între 28 iunie - 1 iulie 2018. 
Cu program fenomenal şi cu 11 formaţii de renume! Cu scena mare şi mică! La Vlăhiţa! 

Programul concertelor: 
Joi: Scena mare - Zanzibar (HU), Akela (HU). Scena mică - Metalon (RO).
Vineri: Scena mare - Hooligans (HU), Rudan Joe & Kalapács şi Akusztika (HU), Terra Siculorum (RO). Scena mică - Crisis Band (RO).
Sâmbătă: Scena mare - Compania Attila Fiai (HU), Road (HU), AB/CD (HU). Scena mică - Inogsz (RO). Muzica de strada: The Crazy Plumbers (RO).

Vă aşteptăm cu drag între 28 iunie – 1 iulie 2018!!

https://www.facebook...ctive_tab=about

https://www.facebook...69636766422283/

Attached Thumbnails

• plakat roman.jpg

Edited by Pannoniachopper, 11 June 2018 - 01:15 PM.

13. Classic, no Plastic!

#2 1xu1xf1xu

1xu1xf1xu

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,967 posts
  • Moto: ZX550A; Mobra 50

Posted 11 June 2018 - 02:22 PM

Poate sterge un moderator postarea ca nu este corecta locatia....

#3 Six_Feet_Under

Six_Feet_Under

Human Target

• Super Membru
  • PipPip
  • 512 posts
  • Interests:Sex & Violence
  • Moto: vtx
  • Numar: low
  • Club: Nomad

Posted 11 June 2018 - 06:35 PM

Iaute bah,bozgorii isi fac intrunire moto! Rog si eu initioatorul topicului sa ne explice si noua ce semnifica " szmo " ca nu am gasit in dictionarul ROMANESC.

NIMENI NU E DESTUL DE INTELIGENT CA SA-L POATA CONVINGE PE UN PROST CA E PROST

#4 berbec

berbec

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 558 posts
  • Moto: XT660Z

Posted 12 June 2018 - 08:20 AM

Iaute bah,bozgorii isi fac intrunire moto! Rog si eu initioatorul topicului sa ne explice si noua ce semnifica " szmo " ca nu am gasit in dictionarul ROMANESC.

"M.U.E" tie , stii ce semnifica ?

:-L 

#5 gospodarul

gospodarul

The Homemaker

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,628 posts
  • Interests:Cai putere
  • Moto: BMR R1200 GS ADVENTURE LC
  • Numar: B-533-MAN
  • Club: MAN ROMANIA

Posted 12 June 2018 - 09:26 AM

Parerea mea ca trebuie sa lasam la o parte prejudecatile de acest gen. A spus omul ce inseamna SZMO Biker Festival, adică Întrunirea Moto Caritativ şi Festival Rock din Secuime. Mai clar de atat nu poate fi. Suntem cu totii motociclisti si astfel de atitudini sunt in dauna comunittii moto. Ride safe!

#6 Six_Feet_Under

Six_Feet_Under

Human Target

• Super Membru
  • PipPip
  • 512 posts

Posted 12 June 2018 - 09:33 AM

Nu era mai frumos sa, scrie in limba romana, ca sa nu mai existe discutii?

#7 JUST4TNT

JUST4TNT

....................

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,052 posts
  • Moto: VN900

Posted 12 June 2018 - 05:27 PM

A scris in limba romana "va asteptam cu drag". Nu a zis ca doar maghiarii is bineveniti , asa ca "discutiile" exista doar in capul celor care isi doresc asa ceva.

Facebook is like a jail. You sit around, waste time, have a profile picture, write on walls and get poked by guys you don’t really know.

#8 JCDenton

JCDenton

Cum fac sa-i dau a 7-a? Conservar sub acoperire.

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,205 posts
  • Moto: Mare bandit.
  • Numar: Murdar si indoit.
  • Club: Cel mai lung drum acasa.

Posted 12 June 2018 - 05:43 PM

Atunci mai bine nu intri la link-ul ala https://www.facebook...ctive_tab=about

Eu nu am gasit mai nimic in Romana acolo, in special la postarile membrilor, deci poate ca vin numai vorbitori de Maghiara.

Edited by JCDenton, 12 June 2018 - 05:43 PM.

Daca ma stresezi, iti zic ce a spus JAGI despre motoreta ta.

#9 Six_Feet_Under

Six_Feet_Under

Human Target

• Super Membru
  • PipPip
  • 512 posts

Posted 12 June 2018 - 06:04 PM

Bai baieti,traiti in Romania.Lasat-o draqu cu maghiarismele voastre.

#10 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts
  • Moto: Harley

Posted 12 June 2018 - 06:17 PM

Pai si care e problema ca bozgorii isi fac intrunire moto? E interzis, sau ce?

Rinocerii LGBT: danny_nt, littlekriminal, JCDenton, prafrau, NEGURA,, Starcream, BMW1000RR, pulynos, yo4hgx, kevinn, jinx, pasagera, JUST4TNT, Speedy.K, DoctorX, XaeL, einstein1984, 1xu1xf1xu.

#11 Six_Feet_Under

Six_Feet_Under

Human Target

• Super Membru
  • PipPip
  • 512 posts

Posted 12 June 2018 - 07:03 PM

Pai si care e problema ca bozgorii isi fac intrunire moto? E interzis, sau ce?

Nu ma deranjeaza ca,organizeaza intrunire moto,ci modul lor de asi impune niste reguli.cum a mentionat un coleg de aici,pe pagina lor de Facebook e scris prima data in maghiara ceea ce nu este normal,iar apoi scrie in romana.

#12 oldgeorge59

oldgeorge59

Don

• Super Membru
  • PipPip
  • 562 posts
  • Moto: BMW R1150RT, Transalp PD10, Beverly 200
  • Club: No, tanks ma'am !

Posted 12 June 2018 - 07:37 PM

Nu ma deranjeaza ca,organizeaza intrunire moto,ci modul lor de asi impune niste reguli.cum a mentionat un coleg de aici,pe pagina lor de Facebook e scris prima data in maghiara ceea ce nu este normal,iar apoi scrie in romana.

Dacă tot aperi limba română ar fi cazul să-i cunoști gramatica!

Am un prieten bun, foarte bun chiar, „bozgor” cum îți place să-i zici care vorbește și scrie în limba română de o mie de ori mai corect decât tine !

Motocicletele, ca și femeile, sunt niște chestii potențial periculoase...dar dacă știi să te porți cu ele vei avea doar satisfacții !

#13 Six_Feet_Under

Six_Feet_Under

Human Target

• Super Membru
  • PipPip
  • 512 posts

Posted 12 June 2018 - 07:46 PM

Dacă tot aperi limba română ar fi cazul să-i cunoști gramatica!

Am un prieten bun, foarte bun chiar, „bozgor” cum îți place să-i zici care vorbește și scrie în limba română de o mie de ori mai corect decât tine !

Bine bai "inteligentule" stai jos.ai inteles ideea.:|

#14 oldgeorge59

oldgeorge59

Don

• Super Membru
  • PipPip
  • 562 posts

Posted 12 June 2018 - 07:53 PM

Bine bai "inteligentule" stai jos.ai inteles ideea.:|

Ai auzit că nu se va mai putea obține permisul fără minim opt clase absolvite ?!

Roagă-te să nu se verifice retroactiv nivelul intelectual al celor ce au deja permis, s-ar putea să circuli tot restul vieții tale amărâte doar cu căruța lui taică-tu sau cu bicicleta :P

Motocicletele, ca și femeile, sunt niște chestii potențial periculoase...dar dacă știi să te porți cu ele vei avea doar satisfacții !

#15 severoprisan

severoprisan

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts
  • Moto: Piaggio x10 350
  • Numar: CV 79 SVR
  • Club: Nu mai

Posted 12 June 2018 - 08:14 PM

Este o intalnire moto la care particip de 3 ani. Nu este bozgoreala deloc. Eu vorbesc maghiara (bozgoreasca pentru cine nu stie) matern si niciodata nu am auzit ceva ciudat

in discutiile de acolo. Vin foarte multi romani (olahi pentru cine e in tema) si toata lumea se simte foarte bine. Plus ca e un strand foarte fain acolo, astfel te mai racoresti daca se incing spiritele aiurea.

In general sunt lucruri deranjante care se aud dinspre ambele parti romani-maghiari, dar doar turma merge dupa magar... de obicei.

Cine poate sa vina, este binevenit, doar vremea sa tina cu noi.

446502.png  wmjwxy.png

#16 petre81.

petre81.

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,147 posts
  • Moto: Harley

Posted 12 June 2018 - 08:32 PM

Eu zic ca te agiti degeaba, daca vrei sa te duci nu cred ca limba este o problema. Eu am fost anul trecut in Budapesta si nu stiu o boaba de maghiara dar n-a murit nimeni, nici eu si nici ungurii. 

Rinocerii LGBT: danny_nt, littlekriminal, JCDenton, prafrau, NEGURA,, Starcream, BMW1000RR, pulynos, yo4hgx, kevinn, jinx, pasagera, JUST4TNT, Speedy.K, DoctorX, XaeL, einstein1984, 1xu1xf1xu.

#17 uduka

uduka

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 37 posts

Posted 12 June 2018 - 10:03 PM

Doar pe berbeci deranjeaza!

#18 Pannoniachopper

Pannoniachopper

FTW.TCB.

• Super Membru
  • PipPip
  • 934 posts
  • Moto: Venture
  • Numar: CUT
  • Club: AULD CUT MC

Posted 13 June 2018 - 01:48 PM

Despre intrunirea ,,bozgorilor''.

SZMÖ Biker Festival, adică Întrunirea Moto Caritativ şi Festival Rock din Secuime este organizată de către patru cluburi de motociclism cu statut de MC: Auld Cut MC din Tg. Mureş, Flagellum Dei MC din Tg. Secuiesc, Independent Eagles MC din Odorheiu Secuiesc, KMB Motors MC din Cason şi Rebel Wolves MC din Miercurea Ciuc.
    Întrunirea de la început a avut un scop caritativ. Cele cinci cluburi de motociclism – organizatorii – anual subvenţionează unu sau doi orfelinate, copii bolnavi, adulţi nevoiaşi.
    Din prima întâlnire, în anul 2013 cei cinci cluburi organizatori, am donat 5000 de lei orfelinatului din Băile Tuşnad.
    În 2014 am donat 5000 de lei Asociaţiei Szent Gellert din Vlăhiţa, care se ocupă cu copii cu dizabilităţi.
    În anul 2015 am donat suma de 15.500 RON familiilor celor 2 copii bolnave: Kincső György, o fetiţă de 6 ani, care suferă de o boală genetică incurabilă (CAH) a primit 5250 de lei, iar pe Csilla Cecília Kocsis, o feţită de 10 luni, care a fost diagnostizată cu cancer de ficat şi este tratată la un spital din Bucureşti, am ajutat cu suma de 10.250 de lei. 
    În 2016 domnului Elek Török – care a pierdut ambele picioare într-un accident horific – am cumpărat pentru 5000 de lei un scuter electric nou-nouţ (pentru persoane cu handicap). Tot în anul 2016 am donat suma de 10.000 de lei familiilor Csomortáni şi Csiszér: Csomortáni Ervin are 15 ani, Csiszér Máté-Balázs are 8, amândoi suferă de o boală canceroasă gravă. 
    În 2017 am donat 10.000 RON băieţaşului de 10 ani Szabo Hunor din Tg. Mureş, care trăieşte cu o dizabilitate psihică severă. Anul curent vom ajuta nevoiaşii cu o sumă asemănătoare.
   Credem, că suma de peste 50.000 de lei, care am donat în ultimii cinci ani persoanelor nevoiaşi şi bolnavi vorbeşte pentru sine. In rest, nu comentez nimic. Multumesc tuturor, care ati venit si ati ajutat persoanele enumerate cu donatiile voastre. Ajutorul daruit nu are nationalitate.

Edited by Pannoniachopper, 13 June 2018 - 01:50 PM.

13. Classic, no Plastic!

#19 oldgeorge59

oldgeorge59

Don

• Super Membru
  • PipPip
  • 562 posts

Posted 13 June 2018 - 01:54 PM

Despre intrunirea ,,bozgorilor''.

SZMÖ Biker Festival, adică Întrunirea Moto Caritativ şi Festival Rock din Secuime este organizată de către patru cluburi de motociclism cu statut de MC: Auld Cut MC din Tg. Mureş, Flagellum Dei MC din Tg. Secuiesc, Independent Eagles MC din Odorheiu Secuiesc, KMB Motors MC din Cason şi Rebel Wolves MC din Miercurea Ciuc.
    Întrunirea de la început a avut un scop caritativ. Cele cinci cluburi de motociclism – organizatorii – anual subvenţionează unu sau doi orfelinate, copii bolnavi, adulţi nevoiaşi.
    Din prima întâlnire, în anul 2013 cei cinci cluburi organizatori, am donat 5000 de lei orfelinatului din Băile Tuşnad.
    În 2014 am donat 5000 de lei Asociaţiei Szent Gellert din Vlăhiţa, care se ocupă cu copii cu dizabilităţi.
    În anul 2015 am donat suma de 15.500 RON familiilor celor 2 copii bolnave: Kincső György, o fetiţă de 6 ani, care suferă de o boală genetică incurabilă (CAH) a primit 5250 de lei, iar pe Csilla Cecília Kocsis, o feţită de 10 luni, care a fost diagnostizată cu cancer de ficat şi este tratată la un spital din Bucureşti, am ajutat cu suma de 10.250 de lei. 
    În 2016 domnului Elek Török – care a pierdut ambele picioare într-un accident horific – am cumpărat pentru 5000 de lei un scuter electric nou-nouţ (pentru persoane cu handicap). Tot în anul 2016 am donat suma de 10.000 de lei familiilor Csomortáni şi Csiszér: Csomortáni Ervin are 15 ani, Csiszér Máté-Balázs are 8, amândoi suferă de o boală canceroasă gravă. 
    În 2017 am donat 10.000 RON băieţaşului de 10 ani Szabo Hunor din Tg. Mureş, care trăieşte cu o dizabilitate psihică severă. Anul curent vom ajuta nevoiaşii cu o sumă asemănătoare.
   Credem, că suma de peste 50.000 de lei, care am donat în ultimii cinci ani persoanelor nevoiaşi şi bolnavi vorbeşte pentru sine. In rest, nu comentez nimic. Multumesc tuturor, care ati venit si ati ajutat persoanele enumerate cu donatiile voastre. Ajutorul daruit nu are nationalitate.

Respect !

Asta de la un bănățean crescut împreună cu multe etnii, șvabi, maghiari, sârbi și chiar țigani, niciodată n-am urât pe cineva pentru etnia lui...doar pentru prostia și comportamentul său :)

#20 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 13,640 posts
  • Moto: Hayabusa L1, DR650
  • Numar: cj40bub, cj48bub
  • Club: MY WAY

Posted 13 June 2018 - 01:57 PM

Poate sterge un moderator postarea ca nu este corecta locatia....

si nu este mentionat nici ITPul sau fiscalul  :crack:  :crack:  

de telefon de contact nici nu vorbim.....

..............niciodată n-am urât pe cineva pentru etnia lui...doar pentru prostia și comportamentul său 

bine punctat!  :peace:

Edited by apriliacluj, 13 June 2018 - 01:59 PM.

!!!! NICI O FAPTA BUNA NU RAMANE NEPEDEPSITA !!!!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status