Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Pai astea nu vin impreuna? :D

Temele pe care să le abordezi trebuie să-ți fie ție plăcute, cunoscute, apoi ceilalți vor exprima opinii și/sau vor adera la subiect.

Poți vorbi despre 1000 teme, de la iarbă la femei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am greșit, mea culpa! Trebuia să spun iarbă ȘI femei...

Atunci trebuia să adaug și alcoolu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scopul a fost sa strang pareri. Gen ce teme sa abordez. Ce-as putea sa povestesc in casca. Si sa vad daca sunt oameni care urmaresc astfel de treburi.

 

Cea mai ieftina marfa in romania este "parerea".

Lasa "parerile" si fac ce-ti place...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu termenul de vlog e neinteles. Ce ai facut tu facem cu totii, vorbim si injuram in casca, dam sfaturi, ne uitam si comentam p!zdele de pe trotuare, gesticulam, gafaim in casca. Nu as vrea sa ma reaud si revad la sfarsitul iesirii, nici macar cu prietenii...ne-am plictisi cumplit.

Sfatul eu este sa o lasi balta pentru ca nu ai haz, nu ai cuvintele cu tine, n-ai subiect, n-ai inspiratie, n-ai nimic deosebit, nici macar accent fain de brasov. Esti doar ca multi dintre noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut amuzant, sincer. Eu zic sa nu te opresti si sa faci in continuare. Te mai slefuiesti in timp. Nu inteleg de ce sa te opresti, daca tie iti place ce iese. Mai editezi putin si e chiar amuzant. Sunt faze de zi de zi, situatii de care ne lovim cu totii, insa daca presari putin umor peste ele, iese un filmulet haios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovenii au accent? Cred ca ne confunzi cu Clujenii :nono:

Cred ca nu termenul de vlog e neinteles. Ce ai facut tu facem cu totii, vorbim si injuram in casca, dam sfaturi, ne uitam si comentam p!zdele de pe trotuare, gesticulam, gafaim in casca. Nu as vrea sa ma reaud si revad la sfarsitul iesirii, nici macar cu prietenii...ne-am plictisi cumplit.

Sfatul eu este sa o lasi balta pentru ca nu ai haz, nu ai cuvintele cu tine, n-ai subiect, n-ai inspiratie, n-ai nimic deosebit, nici macar accent fain de brasov. Esti doar ca multi dintre noi...

 

 

Pai fiind la inceput, dureaza putin pana-mi fac set-up-ul sa functioneze exemplar. Si stilul mi-l gasesc intre timp, dar dureaza pana vad ce si cum merge. E vorba de exercitiu, dar merci de comment! :)

Mie mi s-a parut amuzant, sincer. Eu zic sa nu te opresti si sa faci in continuare. Te mai slefuiesti in timp. Nu inteleg de ce sa te opresti, daca tie iti place ce iese. Mai editezi putin si e chiar amuzant. Sunt faze de zi de zi, situatii de care ne lovim cu totii, insa daca presari putin umor peste ele, iese un filmulet haios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut. Cred ca pentru un prim episod este ok. Mi-ar placea ca pe viitor sa fie putin mai "compact" ca si subiect. Asa cum ti-au spus si baietii mai sus.

Dar, per total: continua !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hmmm ... Interesant.

Trebuie sa gandesti ca un sofer de autoturism pentru a le anticipa neajunsurile si intentiile.

 

In ce priveste motovlogging-ul:

- unii fac ceva educativ

- unii fac ceva cu faze din trafic

- unii fac ceva sa-si documenteze viata

- unii fac ceva de entertainment

 

Exista dulceata pentru toate gusturile, iar in Romania tocmai s-a prins curaj sa se puna si-n clatite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca se punea in clatite de multi ani, da? eeeeeeee...

Adevarat si mare respect ! Zic doar ca acum e cu efectul "ciuperca dupa ploaie" . Eu cel putin simt ca e un val nou de pusti care au prins gust de clatite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam, chiar nu dadusem de motovloggeri romani, am dat subscribe la toti, o sa incerc sa dau de ei ca as avea niste intrebari

Aaa si scuzati greseala din titlu, inca sunt in food coma si am tastat aiurea.

Baga un ochi si aici: youtube.com/c/ROMANIADUALSPORT

» Post actualizat in 03 Jun 2016 18:13

La noi inca nu a luat asa de multa amploare cum e in alte tari.

In Romania inca nu am vazut un MotoVlogger in adevaratul sens al cuvantului, adica sa si vorbeasca in timp ce merge, nu doar sa posteze clipuri cu intamplari din trafic.

Baga un ochi aici: www.youtube.com/c/ROMANIADUALSPORT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Consider ca fiecare are dreptul sa faca si sa urmareasca ce vrea. Decat sa ma uit la un salam florin sau bianca dragusanu sau alta emisiune de rahat unde mi se baga pe gat tot felul de prostii, mai degraba urmaresc un motovlog.

Si eu fac motovlog de cateva luni si chiar imi place. E alegerea mea ce fac in timpul liber si nu cred ca e cineva in masura sa ma judece sau sa.mi spuna ca e o prostie ce fac. S.a facut un obicei in romania ca atunci cand nu ne place ceva sa ne apucam sa criticam si sa denigram acele actiuni sau persoane. Nu.ti place? E simplu:Treci mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Reticenta acestui forum pentru MotoVlog-uri este stiuta.

Totusi, consider ca vor fi oameni interesati de ceea ce urmeaza sa apara pe canal.

 

Tutoriale si sfaturi pentru incepatori. Afla cum sa conduci preventiv si eficient in traficul urban.

 

Incepem cu un trailer:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfaturi pentru incepatori

Incercati pe cat posibil sa aveti motocicleta in parametrii optimi de functionare. In opinia mea, un vitezometru functional este foarte important pentru un incepator pe motocicleta. Nici nu stii cum ajungi pe la 100-120 in locuri in care nu ar trebui mers cu viteze de genul ala.

» Post actualizat in 17 Jun 2017 07:25

Reticenta acestui forum pentru MotoVlog-uri este stiuta.

 

Forumul nu e reticent la MotoVlog-uri. E reticent la MotoVlog-uri neinteresante si plictisitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie de exemplu nu imi plac click baiturile si exagerarile aiurea-n tramvai de dragul audientei, le urasc cu patosul lui Nadal cand pregateste o serva. Ca sa te apuci sa dai sfaturi incepatorilor si sa fie demne de luat in seama, mai ales pe o plaja asa mare cum apare in trailerul tau, trebuie sa te recomande o experienta mare spre foarte mare, pe mai multe motoreturi, cursuri specializate moto la activ, cursuri de pedagogie sau macar un talent inascut, din astea, altfel esti doar un chior conducand orbii. Tu ai experienta asta? Daca o ai ar trebui sa apara detaliat in descrierea clipului, la tine apare asta: Toate episoadele sunt bazate pe informatii din cartea: Proficient Motorcycling De David Hough. Mai bine faci o prezentare in Power Point dupa carte, ca e tot aia.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...