Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Taica-miu se lauda la un moment dat cu vreo 15 ani in care nu a avut niciun accident. Ma rog, pana a omis un cedeaza , a rasturnat o duba de pe drumul cu prioritate,a facut masina dauna totala si era sa si...

Exact asta iti face atitudinea asta...

 

La subiect, eu nu prea ii inteleg pe justitiarii astia care stau si se cearta cu soferii.

 

Daca tu din toata propozitia aia si in contextul in care este, ai inteles ca eu ma laud in sensul 'uite ce jmeker sunt eu'... apoi nu am ce mai spune. O las cum a cazut...

Editat de AlfaMoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de motoutuberii astia, m-am mai uitat si la mericans astia ex:

o fi bine, o fi rau, nu stiu, voi ce parere aveti.

Daca iti pui o camera pe casca si faci pe smecherul in trafic asta nu inseamna MotoVlogging. MotoVloggingul inseamna altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taica-miu se lauda la un moment dat cu vreo 15 ani in care nu a avut niciun accident. Ma rog, pana a omis un cedeaza , a rasturnat o duba de pe drumul cu prioritate,a facut masina dauna totala si era sa si...

Exact asta iti face atitudinea asta...

E usor sa scoti din context si sa spui 'uite ba ce se lauda asta' stai linistit, am sa fiu ok.

 

La subiect acum, de cand ma tot uit la motovloggeri, acum ca am vazut si din romania (bucuresti) am ajuns rapid la o concluzie, traficul din bucuresti e jungla curata fiecare e pe treaba lui si semnele de circulatie sunt doar orientative

Am sofat in bucuresti, nu foarte mult timp dar destul cat sa imi dau seama ca e aglomerat, dar ce am vazut la baietii de pe moto, latura aia a traficului, am ramas O_O. E un fel de hunger games acolo mad props motoristilor din bucuresti. M-as baga prin bucuresti cu moto doar dupa mii de kilometri experienta, doar asa sa vad ce stiu, un fel de testing ground :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu ai cum sa stii atitudinea mea de la volan, dupa ce ai citit o propozitie pe forum.

 

Revenind, da asta am observat si eu uneori, ca decoleaza de la semafor inutil si pune intentionat in dificultate alti participanti la trafic doar sa le demonstreze ca gresesc, dar mai mult am observat cum soferii pur si simplu ignora culorile semaforului, oglinzile retrovizoare sau pur si simplu te vad dar nu le pasa, merg pe sistemul "ce ca%$t vrea si asta pe motoreta lui, sa ma lase in pace" si se baga aiurea, de tinut banda nu mai spun. Sunt constient ca voi v-ati obisnuit dar pentru cine nu e obisnuit cu traficul ala tot a Hunger Games arata. Plus ca mna, e usor sa spui de aia care fac fazele de genu si filmeaza si pun pe net, ca e la vedere, dar cati sunt cei ce fac cel putin la fel si nu filmeaza, (ma refer la motoristi).

Eu m-am obisnuit sa nu judec, fiecare e liber sa faca ce vrea si e responsabil de propria sanatate/integritate.

Editat de AlfaMoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe youtube cred ca am vazut 60-70% situatii fortate de motociclist doar pentru a-i arata soferului cat de mult greseste el, niste papagali majoritatea..

Dupa mintea ta, cineva si-ar buși mobra si eventual rupe picioarele ca sa...ce?

 

I'm with stupid...

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea mea este ca experienta acumulata te scapa de cele mai multe rahaturi din trafic, insa tot experienta este cea care te baga in situatii dificile si periculoase, tocmai pentu ca te consideri bun. La asta ma refeream.

Succes!

Repet, ca aparent asta e trendul pe acest forum, sa repeti pana se intelege, nu ma consider bun, ma consider atent si responsabil, deoarece e pielea mea la mijloc.

Editat de AlfaMoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu te ajuta prea mult filmuletele, nu se compara traficul din Galati cu cel din orasele aglomerate...

 

Orasul tau cred ca este foarte aerisit si nu ai atatea probleme...nu trebuie sa stai cu ochii in patru tot timpul...

 

Urcate pe motor si fa-ti mana mergand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am video-uri de vreo 8 incoace, gen :) , daca ai gasit vreunul despre ce zici tu acolo, putem vorbi pe el.

Altfel , de generalitati din astea aruncate din taste... e plin netul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu te ajuta prea mult filmuletele, nu se compara traficul din Galati cu cel din orasele aglomerate...

 

Orasul tau cred ca este foarte aerisit si nu ai atatea probleme...nu trebuie sa stai cu ochii in patru tot timpul...

 

Urcate pe motor si fa-ti mana mergand...

 

Asa e, la noi e aerisit orasul, majoritatea strazilor au 2 si 3 benzi pe sens (in unele zone, banda 1 e parcare, dar nu pe bulevardele mari) asfaltul e peste medie urmeaza acum si semaforizare cu senzori de trafic (sper sa nu aiba soarta celei din bucuresti), da, in general e relax traficul dar mna, taximetristii sunt tot taxmetristi, noi inca mai avem maxi taxi si disciplina e aia tipica. In oras la noi sincer problema mea nu ar fi traficul cat unde as putea sa imi parchez motoreta. Cum am scris si mai sus, sunt constient ca nu ma ajuta semnificativ dar nici nu imi strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de motoutuberii astia, m-am mai uitat si la mericans astia ex: ... o fi bine, o fi rau, nu stiu, voi ce parere aveti.

eu nu pricep ce voia echipajul ala?

sa-i incetineasca?

sa se opreasca ei de buna voie?

o masina vs 30 de motoare?

wtf?

mai mult au agitat situatia...

ca aia sunt de alta parere in legatura cu ce pot sa faca pe strada decat politia ... asta este evident.

sa-i opresti poti... dar risti sa produci mai multe daune decat daca ar fi lasati in pace...

nu le iau apararea, este exact ca atunci cand o femeie se ia in gura cu unu beat ranga de 2 ori cat ea... va iesi in mod evident rau. lasa-l, evita-l...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa-ti tina de cald :) cand iti intoarce asa la 60-80/h in fata, nu la 40, cu loc destul de degajare, etc. ca acolo unde ai dat tu ex. . Din pacate partea educativa e ignorata si inlocuita de "voi" cu fixul prostesc "justitiarii". E ok, m-am lamurit, sa pastram aici subiectul omului in cauza.

 

, atitudinea asta de justitiar prost aplicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok, m-am lamurit, sa pastram aici subiectul omului in cauza.

Om, te ocupi de partea educativa atunci cand esti exemplu, sau macar pe aproape..

 

Poate te prinzi, totusi. Daca ai ceva de comentat legat de mine si actiunile mele, poti te rog comenta pe YT, sau in postarea de pe FailTrafic - http://failtrafic.ro/din-iubitul-bucuresti-3/

Nu mai raspund pe subiectul asta aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Motor: Checked.

Casca: Checked.

Camera: Checked.

Microfon: Checked.

Chestii interesante: Error.

 

E episodul pilot. Mai am cateva pe teava, dar astept feedback, injuraturi, flori cu maneri si amenintari cu moartea. Toate-s apreciate. Inca invat, deci trageti (sau impingeti).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, am tot vazut cateva vloguri de pe la noi...toate mi s-au parut anoste si fara substanta. Din pacate, nici pe al tau nu il consider mai breaz. Propune-ti un subiect interesant pe care sa-l iei la puricat data viitoare. Fa-tu un set de ide de dezbatut. Daca te filmezi cum scoti din tine ganduri random, injuraturi si mai stiu eu ce onopatopee nu faci mare branza. Pe mine unu' nu m-ai convins sa-ti dau subscribe :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, am tot vazut cateva vloguri de pe la noi...toate mi s-au parut anoste si fara substanta. Din pacate, nici pe al tau nu il consider mai breaz. Propune-ti un subiect interesant pe care sa-l iei la puricat data viitoare. Fa-tu un set de ide de dezbatut. Daca te filmezi cum scoti din tine ganduri random, injuraturi si mai stiu eu ce onopatopee nu faci mare branza. Pe mine unu' nu m-ai convins sa-ti dau subscribe :P

Nu asta e planul. Incerc sa-mi fac ceva subiect la fiecare video. Asta e doar "pilotul" unde am testat cum stau cu conceptul :D

 

 

Frumos,

 

sa nu te plictisesti, iar chestiile interesante o sa apara.

 

Nasoale speedbump-urile din Brasov ?! Ce bandit ai?

Nasoale, foarte chiar. Bandit GSF600 ala din '96.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important lucru (dar și cel mai dificil!!!) e să te diferențiezi, cumva, de ceillalți. Dacă nu reușești, nu merge. Rămâne încă o chestie, acolo, care nu te atrage să revii...

Alege-ți un subiect, pentru fiecare episod, pe care să-l dezbați.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja planul e facut pentru urmatoarele 3 :)

Eu zic ca nu e rau, dar e exact cum ai spus tu, ai motor, casca, camera, microfon, de toate, mai putin subiecte interesante. Oricum, cu timpul o sa gasesti subiecte bune si o sa iasa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scopul a fost sa strang pareri. Gen ce teme sa abordez. Ce-as putea sa povestesc in casca. Si sa vad daca sunt oameni care urmaresc astfel de treburi.

 

Nu am avut rabdarea sa-l vad pe tot...dar inainte de a ne exprima parerile...macar lumineaza-ne care a fost tema sau scopul....Altfel.....bravo ca te plimbi. Daca simti nevoia sa te lauzi cu asta ...asta este :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Temele pe care să le abordezi trebuie să-ți fie ție plăcute, cunoscute, apoi ceilalți vor exprima opinii și/sau vor adera la subiect.

Poți vorbi despre 1000 teme, de la iarbă la femei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...