Jump to content

Photo

Stare drumuri intre Bistrita si Suceava

mai pe la tara

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 bmwio

bmwio

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 955 posts
  • Interests:Calatorii, motociclete, autoturisme, tenis
  • Moto: BMW K1100LT, Yamaha Royal Venture 1300
  • Numar: PH-11-YTF, PH-14-EWE
  • Club: Propriu

Posted 31 May 2018 - 10:01 PM

Stie cineva cum mai sint drumurile intre Nasaud si Ciocanesti? merg spre Falticeni la Moldova Classic Rally cu o sportiva(Porsche 944), ma puteti ajuta?

Vind Porsche 944, Mercedes 190E, Vw Kafer 1302, BMW K1100LT

#2 radum

radum

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 355 posts
  • Moto: Yamaha TDM 900 A
  • Numar: ceva cu TDM
  • Club: TDM Riders

Posted 31 May 2018 - 11:30 PM

Din cate stiu, cei care reabiliteaza drumul dintre Ciocanesti-Borsa s-au apucat de vreun an de lucru, dar nu e recomandat sa mergi nici macar cu motorul. Nu vei putea ocoli toate gropile si, in plus, o mare parte a drumului respectiv a fost decopertat.Ultimul update e de acum 2 luni cand a fost un coleg cu masina si a zis data viitoare va ocoli prin Bistrita catre Borsa.

#3 Fiziflash

Fiziflash

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 877 posts
  • Moto: Kawasaki Z750 - 2008

Posted 01 June 2018 - 10:49 AM

Nu stiu ce sa iti zic de starea drumurilor, in schimb de intreb de curiozitate, pentru ca din conincidenta ma uitam si eu la acest model.

Crezi ca poate fi real acest pret, sau e un cadavru? https://www.olx.ro/o...html#342fed7127

» Post actualizat in 01 Jun 2018 09:05

De ce nu o iei pe partea cealalta? Dumitra>Bistrita>Tureac>Fantanele>Poiana Stampei> Vatra Dornei> Campulung > Pojorata > Falticeni. Ai drum direct nu trebuie sa treci prin suceava.

Eu fac traseul acesta de placere cel putin de 2-3 ori pe an cu motorul. Anul acesta am ajuns o data la Colibita, este foarte ok drumul!

SOMETIMES I WONDER IF MY BIKE ... IS THINKING ABOUT ME TOO ...

NU TE LASA FILMAT CA VEI CADEA!  :nono: 

"Priviti in sus, o pasare ce zboara;

E moarta!

O tine in aer dragostea de tara!" - Liviu Dragnea

#4 raducanescovan

raducanescovan

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 483 posts
  • Moto: africa twin XRV 750
  • Club: -

Posted 02 June 2018 - 07:56 AM

Ieri am venit pe drumul Borșa-Vatra Dornei si drumul e in reparatie.
Au acoperit o buna parte din el cu pietris si e un praf de numa.
Plus ca bucata dinspre Vatra Dornei e inca cu gropi,n-au ajuns acolo cu reparatiile.
Cu un enduro touring mergi ok-ish,danseaza un pic pe pietris.
Am vazut destule masini pe acolo,asa ca e facubil,dar nu e recomandat.
Partea faina e ca ,atunci cand o sa termine drumul asta,o sa fie forte fain de mobra.
Colegul Fiziflash a zis foarte bine...pe partea cealalta pe Falticeni-Dumitra e cel mai bine...mergi pe drum european bun bun.

#5 bmwio

bmwio

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 955 posts
  • Interests:Calatorii, motociclete, autoturisme, tenis
  • Moto: BMW K1100LT, Yamaha Royal Venture 1300
  • Numar: PH-11-YTF, PH-14-EWE
  • Club: Propriu

Posted 03 June 2018 - 08:26 PM

Multumesc pentru sfaturi, traseul propus il cunosc si eu bine, il fac cam la 2-3 ani, in special cu moto, voiam ceva nou, am crezut ca s-au mai modernizat si alte drumuri.

» Post actualizat in 03 Jun 2018 18:32

Nu stiu ce sa iti zic de starea drumurilor, in schimb de intreb de curiozitate, pentru ca din conincidenta ma uitam si eu la acest model.

Crezi ca poate fi real acest pret, sau e un cadavru? https://www.olx.ro/o...html#342fed7127

» Post actualizat in 01 Jun 2018 09:05

De ce nu o iei pe partea cealalta? Dumitra>Bistrita>Tureac>Fantanele>Poiana Stampei> Vatra Dornei> Campulung > Pojorata > Falticeni. Ai drum direct nu trebuie sa treci prin suceava.

Eu fac traseul acesta de placere cel putin de 2-3 ori pe an cu motorul. Anul acesta am ajuns o data la Colibita, este foarte ok drumul!

Astea dimainte de 1985 sint pe caroserie,,bordul, puntile de 924 dar cu motorul de 2,500, este prima generatie de 944. M-am uitat si eu la masina, nu o cunosc, nu am auzit de proprietar, nu spune ce a facut la ea, poate afli pe 4Tuning/Porsche.

Eu am avut si 924 si acum un 944 recarosat pe un S2, kie imi plac masinile vechi iar modelul asta in special, pina voi reusi sa ajung la 911. Daca vrei informatii in plus, vorbim, cele bune.

Vind Porsche 944, Mercedes 190E, Vw Kafer 1302, BMW K1100LT

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status