Sari la conținut

Accident Popesti-Leordeni (Paraul Rece)


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Aprilia RS125 cu Ford Mondeo. Clasicul facut stanga fara asigurare din fata. Moocicleta a intrat fix in usa spate. Pasagera nu a avut nimic, riderul posibil mana rupta si ceva dureri pe la bazin. Echipament oha, doar niste coji de casti noname. Pasagera 17 ani, riderul 17 sau 18. Soferul Fordului destul de in varsta.

post-20786-0-42863800-1527410894_thumb.jpeg

post-20786-0-42654700-1527410932_thumb.jpeg

post-20786-0-65615900-1527410957_thumb.jpeg

post-20786-0-09235100-1527410979_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acolo vin..acolo stau..

Nu a fost caz de clasica manevra de stanga fara asigurare din fata

Politistii spuneau ca e o singura banda, Motociclistul de 17 ani ( categorie A1,experienta minima,adrenalina maxima,motocicleta sigur nu e limitata la kw respectivi,avea si pasagera , a depasit prin dreapta masina din fata lui,pe langa bordura,fix pe trecerea de pietoni,urmand sa intre in usa spate a fordului,care aproape ca iesise din intersectie.

Pe de alta parte,soferul fordului nu avea rca valabil,adica lucrurile se complica..

Important este ca pustiul sa fie bine,sa nu aiba ceva grav,sa invete ca pe doua roti pe pisi pe ea de legislatie,caci indiferent a cui e vina,durerile si suruburile din oase,tie iti raman pe viata!

Editat de cristh4ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu erai cu VFR.ul. Mdeah, cum spuneam, bine ca nu au avut viteza mare. Totusi, nu inteleg parintii care le iau motociclete dar echipament oha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram..corect,castile erau niste coji,fata avea echipament pe ea,pe el nu l-am vazut

Nu cred ca se pune problema de bani la ei,a aparut taica-su cu un audi a6 destul de nout,gata sa il linseze pe batran

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope, nu aveau man echipamente. Erau geci de “mall”. Nici eu nu merg echipat ca la carte, dar cand ies sa dau o tura, pun acolo niste chestii pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha...io merg in papuci si tricou,de vreo 12 ani incoace,cat e vara de lunga si coapta !!

Dar inainte de a-mi scoate motorul din curte,ma gandesc la 3 chestii

sa ajung acasa pentru a-mi saruta iubita,sa beau un vin rece si sa vad o repriza de fotbal din campionatul nostru de (cuvant urat)

Crede-ma,preventia asta si cititul celorlalti participanti la trafic ( oricat ar fi ei de neatenti la mine ) ma aduce in fiecare seara intreg !

Efectiv m-am setat sa nu cad,pt ca sunt al dracu de scumpe carenele,scaritele,manetele,oglinzile,sa nu mai zic de oase rupte si piele polizata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, da’ de ce va fu.te pe voi de pielea lor?! Cine merge in maieu isi asuma. Nu e ca la mersul tare, nu e niciun pericol pentru altii, ci doar pentru tine. Deci care-i problema?!

» Post actualizat in 27 May 2018 16:12

Aha...io merg in papuci si tricou,de vreo 12 ani incoace,cat e vara de lunga si coapta !!

Dar inainte de a-mi scoate motorul din curte,ma gandesc la 3 chestii

sa ajung acasa pentru a-mi saruta iubita,sa beau un vin rece si sa vad o repriza de fotbal din campionatul nostru de (cuvant urat)

Crede-ma,preventia asta si cititul celorlalti participanti la trafic ( oricat ar fi ei de neatenti la mine ) ma aduce in fiecare seara intreg !

Efectiv m-am setat sa nu cad,pt ca sunt al dracu de scumpe carenele,scaritele,manetele,oglinzile,sa nu mai zic de oase rupte si piele polizata

Noi te credem, da’ nici tu sa nu mai faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce ajuta echipamentul full,in cazul asta?Nu se mai fractura mana?Nu mai avea dureri de bazin?Se bate campii cu gratie!Echipamentul te ajuta la julituri,nu fracturi,izbituri serioase!

Casca peste 20-30 km la ora e vax albina la impact frontal!Limitele echipamentului sunt mult mai mici decat se crede!

Daca ai ajuns sa crezi ca echipamentul te scapa de belele e bine sa te gandesti de mai multe ori inainte de a te mai sui pe mobra!

Moare multa lume in masini ,protejate cu airbaguri si caroserii de metal si cred unii snobi,ca o pereche de manusi mai jmechera,niste cizme,o protectie de coloana si o casca de fitze

te scapa din belele !

Tin sa reamintesc ca doar casca este obligatorie,armura medievala,este doar optionala!

Au plecat prea multi full echipati dintre noi,ca sa cred in vrajeala cu protectiile salvatoare!

Cand te sui pe motor iti asumi ca poti sa mori orcand,sa ramai olog sau paralizat!Cine nu a constientizat acest fapt pana acum ,ar fi bine sa o faca de acum in colo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ adiy32:

eu am luat un copac in brate la 70 la ora. am dat cu genunchiul direct in copac la impact si datorita protecției de genunchi si sliderului am scapat de o fractură in plus. a fost umflat si nu l-am indoit doua saptamani dar nu a fost rupt. ce zici, ajuta echipamentul?

» Post actualizat in 27 May 2018 20:36

@cristh4ever: cum schimbi vitezele in papuci? daca pierzi unul in mers ce faci?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se pune problema de bani la ei,a aparut taica-su cu un audi a6 destul de nout,gata sa il linseze pe batran

Sa il linseze pe batran futul in gura de cocalar. Batranul e de vina ca progenitura lui fara pic de minte s-a infipt in masina, nu?

 

Poate a avea si batranul ala un fiu sa-i futa directia handicapatului. A doua oara sa se gandeasca inainte de a lua motor la inconstientul de ficioru-su si a mai si sari la bataie pe prostia progeniturii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am exagerat cu nepurtarea echipamentului pentru a sublinia altceva !

:funny: D-aia am doar 250 de postari in 12 ani de activitate aici,cu toate ca mai arunc un ochi de 2-3 ori pe luna..se deviaza de la subiect pe toate forumurile in general,asa ca prefer sa fac kilometri in loc sa schimb replici in contradictoriu sau sa conving pe altcineva ca e important si ce e mai putin important atunci cand conduci o motocicleta

In toamna voi deveni tata,daca nici eu nu am grija la ce port,corelat la cum merg...atunci foarte putini o fac !


» Post actualizat in 28 May 2018 04:31

E a 8-a jucarie de cand ma dau..toate au fost rulate,nush daca o sa imi cumpar vreodata una noua, dar la toate mi-am ales cu grija vanzatorul :hug:

dupa sububurile din scarite si dupa uzura anvelopelor,apoi le aduc in starea asta.

Centimetrul nerulat de pe buza anvelopei se poate uza doar in conditii de circuit,cu genunchiul jos

post-32139-0-52646100-1527481213_thumb.jpg

post-32139-0-56119300-1527481277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@ adiy32:a

eu am luat un copac in brate la 70 la ora.

 

Daca luai un copac in brate la 70 la ora mureai sigur. Poate te-ai lovit un pic de el, tangential. In anumite situatii protectiile pot conta dar de moarte nu te scapa. Ce vrea ady32 sa spuna este faptul ca sunt unii "motociclisti" care traiesc cu impresia ca daca sunt echipati full pot sa intre si intr-un TIR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Centimetrul nerulat de pe buza anvelopei se poate uza doar in conditii de circuit,cu genunchiul jos

Pe langa altele, sa stii ca vorbesti prostii. Ar trebui sa stii mai bine, "dupa 12 ani".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...