Sari la conținut

Vama Buzaului - Dalghiu - Zizin


Xandros
 Share

Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain drumul Xandros.

Iti fur si eu portiunea din Bucuresti pana la barajul Siriu, fix cea din traseul tau cu plecare de la vreo 9 :).

Multumesc si sa ai drum bun si vreme frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal , poate si eu la 9 este timp destul ,,,, ce zici Sorinache ?

 

Hai hai vad ca bantui pe aici ,,,,,,

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain drumul Xandros.

Iti fur si eu portiunea din Bucuresti pana la barajul Siriu, fix cea din traseul tau cu plecare de la vreo 9 :).

Multumesc si sa ai drum bun si vreme frumoasa!

 

Si tie la fel ! Am vazut ca anunta ceva ploaie pe Brasov pe la pranz. Eu as vrea sa plec la 7 pentru ca oricum ma trezesc, merg incet si nu stiu cat o sa fac pe forestierul ala.

 

Crazy - ce motor ai ? Ca RT nu stiu daca merge pe bucata aia ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mare parte din drumul ala l-am facut ieri pe sportiva ,in ritm alert, si a fost fantastic.Cheia este putin mai spart decat alte dati dar...nu de dat in aberatii ca merge doar cu Transalp sau covor zburator.Pe partea cu Intorsura a fost senzational pentru ca am prins drumul super liber.


» Post actualizat in 27 May 2018 07:43

Exista undeva un drum perfect de la cap la coada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare parte din drumul ala l-am facut ieri pe sportiva ,in ritm alert, si a fost fantastic.Cheia este putin mai spart decat alte dati dar...nu de dat in aberatii ca merge doar cu Transalp sau covor zburator.Pe partea cu Intorsura a fost senzational pentru ca am prins drumul super liber.

» Post actualizat in 27 May 2018 07:43

 

Exista undeva un drum perfect de la cap la coada?

Ai facut Vama Buzaului-Dalghiu-Zizin in ritm alert? Cu sportiva? Nu te cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Ai facut Vama Buzaului-Dalghiu-Zizin in ritm alert? Cu sportiva? Nu te cred.

Bai baiatule ,te invit la o plimbare pe saptamana viitoare (incepand de joi) in ce directie vrei tu ...cu toate ca la ce aberezi pe aici ...e clar ca nu ai cum sa te tii dupa mine nici daca merg cu spatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bo$$

 

Ala de care se zice in titlu si spun si eu, este drum forestier pe unde acum cateva saptamani se mai trageau lemne (este o exploatare forestiera aproape de Zizin (langa cabana de vanatoare).

 

Merg mai repede la pas decat pe motor pe bucata aia.

 

Uite un clip (nu al meu) de acum ani buni, dar tot asa este si acum:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Boss ,ma doare la basca ,am fost cu sportiva si pe forestiere si nu am avut probleme decat cand a fost ud pe jos.

Mergeti ca fatalaii sa daia aveti timp sa vedeti toate gropile si sa va plingeti de fiecare rahat.

In toamna am facut o tura cu Ribo si pe drum ne-am intalnit cu Nico (the mentalist) si vik .La intoarcere ,pe Siriu ,a mers Nico in fata intr-un ritm de sa-mi trag una daca am apucat sa vad macar o groapa ...dar nu peste limita de siguranta (pentru ca nu am avut nici macar o fractiune de secunda de sentiment de pericol sau ezitare) dar bagasem prea mult la ghiozdan si ...am crezut ca o sa borasc la un moment dat.

» Post actualizat in 27 May 2018 16:32

Vazut in sensul de a avea timp de analize si existentialisme .De vazut si ocolit n-a fost problema.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ojdula - Lepsa - Valea Sarii - Lepsa - Ojdula - Lepsa - Valea Sarii - Lepsa - Ojdula - Lepsa - Valea Sarii - Lepsa - Ojdula - ...

 

cel mai mult am facut asta de 4 ori intr-o zi aproape fara pauza .....si m-as fi dat si a cincea oara daca nu trebuia sa mai ajung si acasa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din diverse motive traseul a fost modificat: https://goo.gl/maps/oBaVpW92boF2

 

Ramane sa fac forestierul alta data .. eventual cand imi iau un SS :wacko:

 

Am avut temperaturi de la 15 la 27, nor pana la Brasov, ceva soare si apoi ploaie intre Sinaia si Comarnic unde se mergea in coloana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare parte din drumul ala l-am facut ieri pe sportiva ,in ritm alert, si a fost fantastic.Cheia este putin mai spart decat alte dati dar...nu de dat in aberatii ca merge doar cu Transalp sau covor zburator.

 

Inseamna ca au astupat craterele alea raschetate de erau cand am fost eu. Faceai slalom urias printre ele. SI erau unele de intrai cu juma de roata in ele :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

E cu detoate ...Si petice abia turnate si cratere si cateva portiuni scurte de circulatie pe o singura banda,dar am iesit sa ma plimb si asta am facut .Am prins ploaie doar in Valeni .Categoric se poate spune ca pe Cheia este considerabil mai rau decat pe Siriu ,dar am vazut si mai rele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...